Kondicionieriaus įrengimas

Klausimas:
Planuojame kondicionieriaus įrengimą 2 aukštų kotedže, 97 kv. m. Bus įrengta rekuperacija, grindinis šildymas (dujomis). Planuojame iš karto nusimatyti ir kondicionierių. Svarstome apie įprastą sieninį kondicionierių. Klausimas, ar pakaktų vieno, ar geriau planuotis po vieną kiekviename aukšte? Jei statyti vieną, ar geriau statyti antrame aukšte? (teoriškai, šiltas oras kyla į viršų). Dėl pozicijos – pirmame aukšte praktiškai viskas bendra patalpa, antrame svarstytumėme statyti koridoriuje, netoli laiptų – taip būtų "aptarnaujami" visi kambariai po truputį, nebūtų tiesioginio skersvėjo miegant, taip pat paprasčiau dėl kondensato (statomas prie vonios sienos), arčiau stogo (dėl išorinės dalies pajungimo). Vis dar dvejojame ir ar iš viso verta jį statytis (vasaromis gali padėti rekuperatorius, naktį atvėsinantis patalpas).
Komentarai:
Pirmiausia nėra tokio buitinio rekuperatoriaus rinkoje, kuris sugebėtų atvėsinti patalpas per naktį. Per maži oro srautai, per maži temperatūrų skirtumai. Vienintelis būdas vėsintis yra oro kondicionieriai. Jei norite komfortiškos sistemos, reikia numatyti vieną įrenginį antrame ir vieną pirmame aukšte. Išorinis blokas gali būti vienas, jei vario trasas instaliuoti prieš apdailos darbus.
Pradžioje būtų geriau pasiskaičiuoti šilumos perteklių, tada būtų aišku ar svarbus kondicionierius. Vėsinimas su rekuperatoriaus pagalba simboliškas dėl mažos oro kaitos patalpų tūryje, gali būti, kad užmigsite tik paryčiais.
V.Kriukas, UAB Leslat
Vien tik su rekuperacine sistema neatvėsinsite naktį patalpų taip kad dieną patalpose būtų komfortiška temperatūra, nes dieną rekuperatorius tieks šiltą orą iš lauko ir patalpos vėl prišils. Kondicionierius geriau sumontuoti du, bet galima ir vieną antrame aukšte, priklauso nuo namo išplanavimo.
Kęstutis, UAB Climpro
Mini rekuperatoriai ir bet kurie kiti prietaisai, kurie ne apima visų patalpų vėdinimą ne gali būti naudojami namo ar būto ventiliacijai. Tiksliai - gali, bet nėra prasmės. Jie ne kiek nekeičia natūralaus vėdinimo rėžimo. Jei iš WC, vonios bei virtuvės yra įrengtas vienoks ar kitoks ištraukimas, tai tam, kad jis veiktų, reikėtų, kad į namą iš kažkur patektų lygiai tiek pat oro, kiek jo buvo ištraukta minėtose patalpose. Po tuo kai šiek tiek oro bus ištrauktą iš namo per WC, kambariuose susidarys neigiamas slėgis (mažesnis už lauko) ir per langų plyšius pradės į vidų traukti lauko orą, kol slėgiai išsilygins. Tokiu būdu, kambariai gaus šviežio oro ir turės normalų vėdinimo režimą nepriklausomai nuo tuo, ar ten papildomai yra rekuperatorius, ar ne. Aišku, toje patalpoje, kur apart natūralaus vėdinimo bus dar ir rekuperatorius, susidarys dvigubai didesnė oro kaita, bet kam tuo reikia?
Sieninius rekuperatorius teisingai būtų vadinti - vieno kampo rekuperatoriais. Jei kambaryje visai nėra langų, jie gali pagelbėti, bet už tokią kainą tikrai neapsimoka. Geriau įrengti standartinį 250m3/h (ar 400m3/h) našumo rekuperatorių ir už 2.5-4 tūkst. eurų išspręsti vėdinimo klausimą visame name, nei sumokėti kelis šimtus eurų už prietaisą, kuris vidutiniškai užtikrina ~15m3/h viename kampe, o visa kita ventiliuosis natūraliai. Ir atitinkamai turėsite visus natūralaus būdo "malonumus" - labai sausas oras, didžiulis šildymo poreikis, lauko dulkės bei triukšmą (nes, norint kad WC būtų reikiama kaita, langus reikia laikyti pradarytus į mikroventiliacijos rėžimą).
Yra ir didesni sieniniai griozdai, kurie duoda 60-100m3/h, bet jiems galioja visa tai ką pasakiau, tik vieno kambario apykaita padidės ne ant 15, o ant 100m3/h.
Eduardas, Vėdinimas
Oro kondicionieriaus įrengimas
Oro kondicionieriaus įrengimas
Viskas vėdinimui
5 atsiliepimai 80% rekomenduoja
350 €/vnt.
Oro kondicionieriaus montavimas
Oro kondicionieriaus montavimas
Namams24
29 atsiliepimai 76% rekomenduoja
175 €/vnt.
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 413684 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3350
Iš viso buvo užduota 174621 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 33 specializuotų įmonių