Ar reikalingas leidimas įrengti oro kondicionierių nestiklintame balkone, kai jis netvirtinimas prie sienos ar balkono grindų? Norėtumėme įsirengti oro kondicionierių bute, kuris yra Vilniaus Senamiesčio zonoje, bet ne ant kultūros paveldo statinio. Suprantame, kad jeigu norėtumėme išorinį bloką montuoti ant pastato sienos, reiktų daugiabučio daugumos sutikimo, ir paprastojo remonto darbų statybą leidžiantį dokumentą iš savivaldybės. Ieškome sprendimų, kurie nereikalautų leidimų ir paspartintų įsirengimą.
Ar būtų galimybė kondicionieriaus išorinį bloką statyti ant daugiabučio stogo, jei mano aukštas buto 3, pats daugiabutis 4 aukštų
Ar norit name įrengti ortakinį kondicionierių turi skirtingi ortakiai eiti ir rekuperacijai? Namas A++ klasės. Gal galima kondicionieriaus ortakius naudoti ir rekuperacijos oro padavimui, kai nėra naudojama šaldymo funkcija?
Nusipirkome butą, jame yra kondicionierius įstiklintame balkone. Kondensatui yra išvesta šlangutė pro balkoną į lauką - padaryta balkone skylė, kad praeitų šlangutė į lauką. Mums iškilo klausimas ar viskas padaryta gerai ir ar tam nereikėjo leidimų, ar galima jiems buvo padaryti skylutę balkone įvedant šlangutę? Ką turėtume žinoti apie tai? Ar nereikia jokių leidimų tam? Renovuos namą, tad nenorime nemalonumų, kad kažkas padaryta bus ne taip.
Norime montuoti kondicionierių kaime renovuotame daugiabutyje oficialiai įstiklintame balkone. Ar reikia gauti savivaldybės leidimą, daryti projektą? Ar užtenka tik gauti 50% + 1 gyventojų sutikimą? Ar mūsų buto balkonas laikomas bendro naudojimo objektu? Juk kondicionierius bus pakabintas ant mūsų buto sienos įstiklintame balkone ir namo išvaizdos nekeis?
Ar reikalingas leidimas pasistatyti kondicionierių daugiabutyje? Tvirtinamas būtų ant namo išorinės sienos.
Kokius išankstinius darbus būtų galima pasidaryti prieš pajunginėjant kondicionierių, t.y. kondicionierių montuosime tik kitą sezoną, tačiau laidus, vamzdelius norime prasivesti dabar, kol vyksta remontai, prieš kabinant lubas, arba pasidarius griovelius sienose. Prašau patarti kaip ką reikėtų daryti?
Kokių leidimų reikia kondicionieriaus išorinio bloko statymui bute? Daugiabutis blokinis namas, nerenovuotas, antras aukštas, namas prie gatvės, nepagrindinės. Buto visi langai į pietus, į gatvę. Klausiau meistrų, tai visi klausė, ar turiu leidimus, namo gyventojų sutikimą, nes kitaip gali tekti nukabinti. Patarė kabinti ant lauko sienos, balkonas stiklintas.
Sakykite prašau ar yra kokia galimybė įsirengti kondicionierių daugiabutyje (ne paveldas) be bendrasavininkių sutikimo? Jei rengi sieninį- išorinis blokas (sutikimo reikia). Jei rengti monoblokinį - vėl gręžti reikia skyles bendro naudojimo sienoje. Jei mobilų - vesti žarną pro langą (nežinau kaip tada skaitosi?). Lieka tik vėjelis?
Daugiabutis po renovacijos 5 metai, iškilo problema dėl rekuperatorių ir kondicionierių tvirtinimo ant išorinės (fasado) sienos. Bendrasavininkų susirinkime priimtas sprendimas neleisti darkyti fasado ir stogo. Miesto architektūros skyrius tvirtina, kad tai ne paveldo objektas ir namas ne senamiestyje, ir leidimai nereikalingi. Ar yra koks įstatymo straipsnis ginantis bendrijos narių norą išlaikyti tvarkingą, o ne apkabinėtą daugiabučio fasadą?
Planuojame kondicionieriaus įrengimą 2 aukštų kotedže, 97 kv. m. Bus įrengta rekuperacija, grindinis šildymas (dujomis). Planuojame iš karto nusimatyti ir kondicionierių. Svarstome apie įprastą sieninį kondicionierių. Klausimas, ar pakaktų vieno, ar geriau planuotis po vieną kiekviename aukšte? Jei statyti vieną, ar geriau statyti antrame aukšte? (teoriškai, šiltas oras kyla į viršų). Dėl pozicijos – pirmame aukšte praktiškai viskas bendra patalpa, antrame svarstytumėme statyti koridoriuje, netoli laiptų – taip būtų "aptarnaujami" visi kambariai po truputį, nebūtų tiesioginio skersvėjo miegant, taip pat paprasčiau dėl kondensato (statomas prie vonios sienos), arčiau stogo (dėl išorinės dalies pajungimo). Vis dar dvejojame ir ar iš viso verta jį statytis (vasaromis gali padėti rekuperatorius, naktį atvėsinantis patalpas).
Situacija tokia, kad butas 5-ame aukšte iš 5 ir vasarą būna labai karšta, todėl sugalvojau įsirengti kondicionierių. 2 kambariai + virtuvė, viso 51 m2. Mano sumanymas yra įrengti du vidinius blokus miegamuosiuose ir suvesti viską į vieną bloką išorėje virš balkono (atstumas tarp išorės ir vidaus blokų būtų apie 10 m) veiksmas Jonavoje. Ar logiškas mano sumanymas, kokio galingumo turėtų būti blokas? Ar reikia jau turėti leidimą iš savivaldybės prieš užsakant paslaugą? Kiek kainuotų optimalus (pvz. Gree, C&H) kondicionieriaus komplektas? Kokia būtų įrengimo kaina?
Ar reikalingas leidimas statyti kondicionierių prie daugiabučio namo sienos?
Norėčiau sužinoti, kokia vieno kondicionieriaus profilaktikos atlikimo kaina? Turime 10 kondicionierių (Mitsubishi, Arktis ir kitų firmų).
Turime statomą dviejų aukštų, apie 100 kv. m (apie 50 kv. m pirmas aukštas, 50 kv. m antras aukštas, viršuje 3 miegamieji, apačioje tik svetainė) namą, su rekuperacine sistema, ir reikia nusimatyti vietą kur bus kondicionieriai. Kurioje namo vietoje būtų patogiausia montuoti kondicionierių? Ar vieno bloko tokiam namui užtektų? Jie montuoti vieną išorinį bloką ir du vidinius (SPLIT sistema?)? Kaip patogiausia nusimatyti vietas dviejų blokų įrengimui?
Kondicionieriaus išorinio bloko montavimas viduje. Ar galima išorinį bloką kabinti patalpos viduje (privataus namo pusrūsyje). Mintis ta, kadangi naudojuosi juo tik šildymui, o išorinis blokas žiemą pats užšala ir reikia jam atsitirpinėti, o viduje yra teigiama temperatūra, tai manau blokui ir man tik į naudą.
Ar galima kondicionieriaus išorinį bloką montuoti lauke ant žemės, po balkonu (balkonas mūsų)? Jei taip, ar reikalingas leidimas ir gyventojų sutikimas?
Vis negalime apsispręsti, nes ir iš tiesioginių konsultacijų gauname skirtingus atsakymus. Naujai statomame kotedže norime įsirengti kondicionierių, bet nėra aišku, kiek vidinių blokų statyti. Vieni tiekėjai kaip ir pritaria, kad užtenka vieno vidinio bloko 2 aukšto koridoriuje ir šaltas oras automatiškai išsimaišys per visą kotedžą. Kiti tiekėjai siūlo dėti 2 vidinius blokus pietuose esančiuose miegamuosiuose 2 aukšte ir 1 didesnį bloką apačioje bendroje erdvėje. Labai skirtingi atsakymai, o ir pinigų suma nuo vieno ir kito pasiūlymo pakankamai stipriai skiriasi. Tiesiog ir kyla klausimas, kokius ir kiek vidinių blokų dėti naujai statomame kotedže? 2 aukštų, 1 aukštas sandėliukas, bendra virtuvės erdvė su svetaine, 2 aukštas 3 miegamieji, koridorius ir vonios kambarys, atvira U formos laiptinė, bendros plotas 100 kvadratinių metrų. Šildymas grindinis dujinis, kondicionierius bus naudojamas tik vėsinimui.
Noriu pasistatyti monoblokinį kondicionierių. Dėl paveldo negalime statyti išorinio bloko, todėl laikinai naudojame mobilų kondicionierių (šlanga išvesta per sieną), garsas ir kondensatas labai erzina. O kaip su monoblokiniais? Gręžiasi dvi skylės ~162-220 (padavimas ir išėjimas), o kaip su kondensatu? Kur jis dedamas? Patalpos - grožio salonas 60kv m pagrindinė salė ~25-30kv m ir trys kabinetai. Vėsinama būtų tik pagrindinė salė. Kokio galingumo reikėtų ir į ką labiausiai vertėtų atkreipti dėmesį?
Ar reikalingas leidimas norint įrengti kondicionierių ugdymo įstaigoje (darželyje)?
Populiariausios paieškos:
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 413668 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3350
Iš viso buvo užduota 174610 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 33 specializuotų įmonių