Neoprekyba, UAB ekspertų komentarai
Kondicionierius be vidinio bloko ant sienos
Įsirenginėju naujos statybos 2k. butą (43m2). Noriu ir kondicionieriaus (išoriniam blokui numatyta vieta balkone, taip pat yra rekuperatorius vonioje), bet labai norėčiau išvengti kabinti griozdiško vidinio bloko ant sienos. Internete radau, kad parduodami ortakiniai kondicionieriai, kurie turėtų pasislėpti virš lubų ir vėdinti per išvedžiotus ortakius abiejuose kambariuose. Ar tai įmanoma? Kokie pliusai ir minusai?
Jums neįmanoma, nes pas jus ortakiai neapšiltinti, variniai vamzdžiai ir komunikacinis kabelis nuo išorinio įrenginio neatvesti iki vonios.
Esamoje situacijoje:
1. Įrenginys pigesnis;
2. Mažesnės statytojo išlaidos vėdinimo įrengimui. Tuo pačiu žemesnė buto kaina.
Teks kabintis balkone, žinosite kad sutaupėte, neturėsite problemų dėl neaiškaus drėgmės plėmo atsiradimo lubose ir pan.
3. Pigesnis ir paprastesnis aptarnavimas.
Esamoje situacijoje:
1. Įrenginys pigesnis;
2. Mažesnės statytojo išlaidos vėdinimo įrengimui. Tuo pačiu žemesnė buto kaina.
Teks kabintis balkone, žinosite kad sutaupėte, neturėsite problemų dėl neaiškaus drėgmės plėmo atsiradimo lubose ir pan.
3. Pigesnis ir paprastesnis aptarnavimas.
Vienas kondicionierius 2 aukštų būstui
Sveiki, neseniai nusipirkau būstą (kotedžą), kuriame bus įrengta rekuperacinė sistema. Planuoju įsigyti ir kondicionierių, tačiau nėra aiški jo pozicija ir kiek jų įrengti. Kotedžas dviejų aukštų, 70 m2 (po 35 m2 kiekviename aukšte). Pirmas aukštas yra bendra erdvė, antrame - du kambariai. Jame nėra ilgų koridorių. Man buvo pasiūlyta įsirengti vieną galingesnį kondicionierių antrame aukšte, prie laiptų - anot meistro jo pakaks atvėsinti tiek pirmą, tiek antrą aukštą (šaltas oras sunkesnis, papildomai rekuperacinė sistema "padės" pernešti vėsų orą po kitas patalpas). Mano klausimas ar tikrai verta turėti tik vieną kondicionierių būstui? Gal geriau investuoti ir montuoti du kondicionierius pirmame ir antrame aukštuose? Kaip rekuperacinė sistema "draugauja" su patalpų kondicionavimu ir vėsinimu?
Meistras pateikė ekonomiškiausią sprendimą jūsų kišenei. Ir meistras yra teisus. Tačiau jis jums turėjo pasakyti, kad kondicionierius ir rekuperacija turės būti pastoviai įjungta. Efektas visame name pasijaus po paros.
Kondicionieriaus elektros sąnaudos
Senos statybos namas. Šiek tiek renovuosiu ir noriu įsidėti kondicionierių. Vėsinamos patalpos plotas maždaug 34kv.m. Lubos-standartas. Mane domina realios elektros sąnaudos, iš patirties. Taip pat kokios galimybės nuo įrengiamo kondicionieriaus pajungti greta esančio miegamojo patalpa? Pakabinamų lubų rengti (žeminti) nenorėčiau.
800W vidutinės kondicionieriaus elektros sąnaudos vėsinimo ar šildymo metu.
Rekuperatoriaus su šaldymo funkcija įrengimas
Turiu įrengtą bute rekuperatorių Komfovent Rego 200VE(W)-B(K), norėčiau pasiteirauti, ar įmanoma įrengti jame ir šaldymo įrangą/funkciją. Jei taip, tai kiek tai kainuotų?
Deja, Jūsų visas ortakynas yra po lubomis, ardyti lubų neapsimoka, nes reikia ortakius apšiltinti. Paprasčiau būtų įsirengti kondicionierių.
Įleidžiamų šviestuvų montavimas
Ar montuojant įleidžiamus šviestuvus į gipsą galima dėti garo plėvelę po gipsu? Nes kiek domėjausi, 12 V šviestuvai gan stipriai kaista, ar nepradės lydytis plėvelė? Šildymo vata dėta tik pakrasčiuose nuo lauko sienų.
Galite dėti, jeigu į šviestuvus montuosite LED lemputes (kuriose yra SMD:3528; 5050; 3014; 5630 ar panašaus tipo LED"ais). Tokios lemputės įkaista iki MAX 45 laipsnių.
Kitu atveju rekomenduočiau kažkaip izoliuoti nuo šilumos.
Kitu atveju rekomenduočiau kažkaip izoliuoti nuo šilumos.
Įleidžiamos lempos vonioje
Dėl įleidžiamų lempų vonioje ar yra kokių nors reikalavimų lempoms įleidžiamoms į lubas, kai jos yra vonios patalpoje? Planuoju statyti ledines lemputes. Ar gali lempa būti virš vonios ir dušo kabinos?
Jeigu yra galimybė patekti vandeniui, reikia naudoti GU5.3 (12V), kurios naudojamos ir pirtyse. Bet šiaip normaliai, jei tai tik garai, gali būti ir GU10 (220V) lemputės, svarbu, kad pačios lemputės būtų IP65 (užlydytu stiklu), jokiu budu nenaudokite lempučių atvirais diodais, nes susioksiduos ir suges.
Išskaidyto apšvietimo įrengimas
Svetainėje norime įsirengti išskaidytą apšvietimą. Planuojame prie vienos sienos šiek tiek 25-30 cm žemesnes lubas, kuriose įmontuosime mums patinkantį apšvietimą. Problema tame, kad nesugalvojame, kaip padaryti tas žemesnes lubas. Dar problema, kad lubos kambaryje bus įtempiamos ir ta apšvietimo dėžutė turi eiti iš sienos ir būti pakankamai tvirta, kad atlaikytų įtempiamas lubas (pačios lubos tėra tik balkiai ir kartonas, todėl į jas kažką pritvirtinti irgi gana sudėtinga). Tai klausimas, ar įmanoma padaryti tokią apšvietimo dėžutę, jei lubos ne iš gipso kartono? Kokias medžiagas jai rekomenduotumėte (šalia eina kaminas)? Kaip reiktų daryti pačią dėžutę? O gal šią problemą galėtų išspręsti pakabinamų lubų specialistai?
Dažniausiai po įtempiamomis lubomis dedami LED moduliai, kurie ir sudaro apšvietimą tokio tipo patalpose. Jeigu Jums norisi kitokio apšvietimo, arba Jūs nusprendėte apšvietimą daryti palei sienas, tokiu atveju reikia "dėžutės". Ją gali atstoti medinis tašas (brusas) 100mmx100mm, kuriame stalius gali išfrezuoti ertmę LED profiliui įmontuoti arba LED šviestuvui įdėti. Tašą paskui galima nudažyti Jums tinkančia (prie interjero ) spalva. Taip pat meistrai gali iš gipso viską taip pat padaryti.