Rąstinis namas pastatytas 4 metai. Patarkite kuo apšiltinti? Pagal pardavėjų siūlymus, tiktų ekovata. Kokia jūsų nuomonė?
Bute girdisi lifto keliamas triukšmas, ypač kai pradeda judėti ir sustoja. O jūs nesate sprendę šios problemos, izoliuojant patalpą, kurioje stovi liftą keliantis mechanizmas (variklis)?
Turiu tokį klausimą, ar galima iš karto ant gipso plokštės kalti dailylentes?
Planuojame dėti dalinai klinkerio plyteles, plius bus dedamas dekoratyvinis tinkas. Fasadas buvo ruošiamas dekoratyviniam tinkui, buvo papildomai smeigiuota. Ar reikalinga suklijavus klinkerio plyteles dėti deformacinę siūlę, prieš uždedant dekoratyvinį tinką? Ar apskritai yra tokios deformacinės siūlės daromos dedant klinkerį su dekoratyviniu tinku?
Turiu problemą, kad nuo stogo tekėdamas vanduo "peršoka" lataką. Tai vyksta tik momentais ir "kala čiurkšlėmis". Stogo nuolydis 12-14% ir vienšlaitis 8 metrų ilgio. Kas keista, kad tai "čiurškia" tik 2 praliotuose iš 10. Ar tam reikšmės turi "polipropileno" juosta po skardos viduriu paklota atseit nuo jos vanduo link kantelių nubėga ir susiformuoja didelis srautas?
Naujai įrengtame name nuo gatvės girdisi automobilių garsas. Namas nėra prie pat gatvės, bet girdisi baubimas per pilnai uždarytus langus. Pirmame aukšte geriau, antrame prasčiau. Į ką turėčiau atkreipti dėmesį? Galbūt šiam atvejui nėra tinkami langai? Ką galėtumėte rekomenduoti?
Planuoju įsigyti 0.5ha žemės ūkio paskirties sklypą, įsigyti ūkininko pažymėjimą, kad pradėti ūkininkauti, planuoju ūkininkauti 3metus, kad ateityje kurti sodybą plėtrai savaime suprantama pagal sodybos projektą. Kol ūkininkausiu 3metus, kad pasiekti 3 deklaracijas ir prižiūrėti žemės sklypą, būna įvairūs orai, pavalgyti ir galimai pernakvoti, vasarą netgi ir pagyventi. Ar galiu pastatyti LAIKINĄJĮ modulinį statinį 3metų terminui, kad turėti galimybę tą statinį išardyti ir išvežti jeigu nepatiks ūkininkauti arba atvirkščiai, palikti ir vėliau įtraukti į numatytą projektą sodybai kurti? Taigi tokį leidimą įmanoma statiniui gauti, nes iš esmės jis tik laikinas iki trijų metų, na o laikas parodys ar verta jį palikti laikinu. Turbūt, kad galima tik gavus leidimą kurioj vietoj galima jį laikinai pastatyti.
Kambarys-studija (įrengtas nuosavo namo garažas) 20 m2: langai ir durys plastmasiniai, langas prasidaro tik iš viršaus žemyn, lubos - įtempiamos, virš viryklės - gartraukis, vonios- tualeto kambarėlyje ventiliacija tiesiog į lauką, šildymas - vienas vandens radiatorius. Šlampa tolėliau esančios sienos apačia, kondensuojasi drėgmė, įėjimo iš lauko, durų apačioje (jos stiklinės). Aš manau tai yra dėl to, kad nėra pritekančio oro. Gal problemą išspręsčiau išgręžęs šlampančios sienos apačioje skylę oro pritekėjimui? Patarkite kur ir kokio diametro? O gal yra kitas nebrangus būdas? Gal galite rekomenduoti kas užsiimtų padėti? Namas Vilniaus r. Nemėžyje (Kuprijoniškėse).
Sveiki, klausimas dėl elektros suvartojimo, 2024-07-22 d. įsirengėme ant stogo saulės elektrinę, nuo elektrinės paleidimo momento išaugo elektros suvartojimas, kaip galima paaiškinti ar patikrinti?
Norėjau paklausti ar išsiplėtimo indas montuojasi ant šalto vandens vamzdyno? Laša vanduo matyt pro vožtuvą, nes nesumontavo indo. Tai pasikviečiau santechniką, bet jis man aiškina, kad ant karšto vandens vamzdžio. Panasonic t cap integruotas boileris.
Gal galite pasakyti kodėl šilumos siurblys sunaudoja el. energijos daugiau nei pagamina šilumos energijos? Jei skaitoma, kad 1kW pagamina apie 4kW šilumos energijos. Dabar 1kW pagamina 0.8 kW šilumos. Jei namas kiauras, tai sunaudojam daug šilumos energijos analogiškai ir el. energijos, bet santykis turėtų būti jūsų minėtas. Ar aš čia ko nors nesuprantu?
Turiu problemą su garso izoliacija. Gyvenu dviejų aukštų mūriniame name. Pirmo aukšto lubos yra gelžbetonio plokštės, ant kurių pakabintos gipso plokščių lubos; tarpas tarp gelžbetonio ir gipso kartono – apie 20 cm. Antro aukšto grindys yra medinės ir įrengtos ant gelžbetonio plokščių; tarpas taip pat apie 20 cm. Problema ta, kad pirmame aukšte labai girdisi, kai antrame aukšte vaikštoma ar atidaromi/uždaromi stalčiai. Koks būtų sprendimas, kad bent šiek tiek sumažintume triukšmą, neliečiant antro aukšto (kaimynų)? Gal įmanoma pripūsti granulių į lubas ar rasti kitą panašų sprendimą?
Kamino įdėklai tarnauja apie 12 m. (10metų kūrenta malkomis ir 3-čias sezonas granulės). Kaip suprati, kada juos reikia keisti ir ar reikia?
Kokia turi būti grindų (smėlbetonio) drėgmė, kad būtų galima kloti laminatą? Grindys nešildomos. Betonuota prieš dvi savaites.
Ar į sodo namelio leistiną plotą įskaičiuojamos patalpos pvz. įstiklinta terasa, sauna, tualetas, vonios kambarys, pagalbinė patalpa (šildymo valdymo arba katilinės patalpa), ar tik naudingas gyvenamasis plotas kaip: kambariai, virtuvė, koridorius? Niekur nerandu informacijos, kokios konkrečiai patalpos skaičiuojamos iki 80 kv.m. Namelis statytas 1990 m. registre įregistruotas, bet noriu daryti rekonstrukciją iki naudingo, leistino 80 kv.m (skaičiuojamas plotas pagal vidaus sienas ?).
Norėjau paklausti, keičiu elektros instaliaciją bute, elektros skydelis bus bute, noriu atsivesti naują įvadą iš koridoriaus į butą. Kaip bus su pajungimu naujo įvado prie skaitliuko? Po skaitliuko stovi 16A automatukas?
Kokiais klijais būtų tinkamiausia klijuoti kietmedžio parketlentes ant betono pagrindo? Ar reikalingas papildomas betono paruošimas : gruntavimas ir pan. Ppries klijų sluoksnio užnešimą?
Senos statybos namas su ketaus radiatoriais, užpildyta vandeniu. Žiemą bus nekūrenama, radiatoriuose vis tiek liks truputėlis vandens. Noriu užpilti aušinimo skysčiu su propilengliukoliu. Girdžiu atsiliepimų, kad pradės tekėti per sujungimus, nes aušinimo skystis skystis daug skvarbesnis už vandenį ir agresyvesnis, sunaikina sandarinimui naudotas pakulas. Ar tikrai taip?
Ką rinktis ar garo izoliacinę plėvelę, ar pir plokštes perdangos šiltinimui? Sprendimo pliusai minusai. Naujai statomas namas A++ klasės. Stogas - -šiferis, dvišlaitis. Vieno aukšto namas.
Namas70 kv.m 12 kW pečius liepsnelės tipo, visur grindinis šildymas ir vienas radiatorius. Ar galima statyti akumuliacinę talpą, ar bus nauda?
Ar namo rekuperaciją tikslinga jungti kartu su nešildomu rūsiu, kuriame žiemą laikosi apie 13 laipsnių temperatūra, vasarą pakyla iki 18 laipsnių? Mano supratimu, kad rūsio temperatūra mažins paduodamo į kambarius oro temperatūrą, tačiau kaip ir privalumas būtų, kad perduotų ir rūsio drėgmę, kurios gyvenamosioms patalpoms žiemą trūksta. Rūsio vėdinimui būtų galima nustatyti minimalų oro srautą. Rūsiui bet kuriuo atveju vėdinimo reikia, tik klausimas ar jį daryti atskirą su ventiliatoriumi (be šilumogrąžos), ar rūsio vėdinimą jungti prie namo rekuperacinės sistemos?
Salda 2R VE rekuperatorius 40kv.m bute, dirba labai garsiai. Kokį rekomenduotumėte valdymą/režimą palaikyti? Gal yra auto funkcija, kad įsijungtų tam tikrais laikais? Kaip rekomenduotumėte?
Kodėl mirga LED lemputės? Vienoje eilėje sudėti 5x taškiniai šviestuvai su led gu10 6w 220 lemputėmis. Kai tik jos įjungtos - viskas tvarkoje. Šalia sudėti 4x kryptiniai šviestuvai su led gu10 10w 220 lemputėmis. Kai įjungti taškiniai ir kryptiniai vienu metu, taškinių šviestuvų lemputės mirga. Kur galėtų būti problema?
Sveiki, gyvenamojo namo apie 100m2 statybai sodo bendrijoje, ar privalomas grunto tyrimas? Jei, taip, tai kokia kaina? Širvintų r., Černiškės.
Patarkite prašau kokį šilumos siurbliui oras vanduo šildymo monobloką reiktų rinktis (Daikin skaitomas nr.1, tačiau ar kainos/kokybės santykiu nėra permokama, lyginant su Panasonic, Mitsubichi, Hitachi?). Namo plotas apie 120kv.m. Pirmas aukštas grindinis šildymas, antras aukštas radiatoriai. Namas rąstinis, šiltintas papildomai 20cm ekovata. Kiek kW galios reiktų? Kokias firmas atitinkančias kokybės/kainos santykį rekomenduotumėte? Kadangi turimo Drazice boilerio teno galia apie 1kv.m, o turi būti min 1,5kv.m jį keisti būtina? Turimas granulinis katilas liktų, kiek žinau galima kombinuoti kartu? Ar reikalinga atvesti trifazį į katilinę ar pakaktų paprasto lizdo? Nuo išorinio bloko iki vidinio būtų apie 10m (kertant keletą patalpų), kiek preliminariai kainuotų medžiagos, darbas?
Termostatai sujungti, kolektorinėj pavaros sujungtos. 5 termostatai, kurie valdo pirmam aukšte, vienas valdo koridoriaus/wc zonas. Antras saliono/virtuvės zonas. Antram aukšte 2 kambariai po termostatą, o likęs valdo koridorių ir vonią. Klausimas yra kokią temperatūrą turėčiau nustatyt pačiam dujiniam katile? Katilas ištisai dirba, nors ir buvo sureguliuota visur vienodos temperatūros. Gal kas apšviestų daugiau ką galima sureguliuot, kad tvarkingai veiktų? Grindinis šildymas.
Po skyrybų tėtis pardavė savo namo dalį ir žemę, šis bendrasavininkis laukė kol numirs mama, kad galėtų nupirkti visą sklypą. Mama savo dalį namo ir žemės po mirties paliko dviem dukroms, padovanojo. Viena iš dukrų nenori parduoti, o kita nori, bet yra bendra nuosavybė, neatidalinta, ar galima parduoti esant bendrai nuosavybei? Nuo ko reikėtų pradėti pardavimą? Pirma padalinti žemę ir namą? Ar galima pasiūlyti pirkti nepadalinus žemės ir namo? Ar pasiūlyti iš karto abiem bendrasavininkiams, ar pirmiausia tik sesuo turi pasiūlyti kitai seseriai, kuri nenori parduoti?
Planuoju pirkti rekreacines paskirties sklypa. Koki pastata galiu jame statyti? Sklypas butu Lazdiju rajone, prie Galsto ezero.
Norejau suzinoti kokie budai, variantai (isskyrus eso) imanomi, kad tureti elektra naujai pastatytam supaprastintos statybos nameliui?
Kokios durys ir apvadai yra tinkami vonios kambariui, atsparūs drėgmei?
Turime rąstinį namą, kuris nė karto nebuvo dažytas ir taip stovi 12 metų. Rąstai patamsėję. Kuo galima dažyti? Aliejuoti galima?
Sveiki, o ventiliuojamam fasadui tinka atvirų porų putos? Ar atvirų porų putos tinka ant mūrinių sienų? Bus ventiliuojamas fasadas iš medienos.
Gyvename 2 aukštų daugiabutyje. Visam namui yra galimybė atsijungti nuo centralinio šildymo (valdiško) ir jungtis autonominį dujų šildymą. Pagal galimybę virtuvė tinkamiausia vieta statyti katilą, nes virtuvėje yra tiek ventiliacijos anga tiek dūmtraukio nuo buvusių krosnelių. Dauguma gyventojų naudoja dūmtraukio angą katilo išmetamosioms dujoms. Bet kai kurie 1 aukšto gyventojai gręžia sienoj skylę katilo išmetamosioms dujoms, kurios kildamos aukštyn patenka antrojo aukšto gyventojams per pravertus langus į miegamus kambarius ar virtuves. Klausimas butu toks - ar yra draudimai tokiems sprendimams, kadangi yra galimybė katilo išmetamosioms dujoms leistis per dūmtraukį?
Sveiki, būtų įdomu, ar yra kas užsiima konsultacija privačių namų renovacijos, modernizavimo klausimais, o ne savo paslaugų ir produktų siūlymu. Kas galėtų pakonsultuoti, nuo ko reiktų pradėti ir kaip, kokiais būdais galima būtų išspręsti, nesusitelkiant į vieną gamintoją ar produktą? Kokie pranašumai ir kaštai ar darbų eiga?
Laba diena, Taip pat turiu klausimų dėl rekreacinės paskirties sklypo. Pas mane 454 arų. Kokį pastatą galiu statyti?
Ar galima betono grindų drėgnumą matuoti įprastu taškiniu betono matuokliu? Problema tokia, kad turimas pramoninis betonas (plokštuminis pamatas 30/37 stiprumo klasės). Pamatas betonuotas prieš metus, tačiau matuoklyje drėgnumą rodo apie 4-4,5%. Šildymas įjungtas jau mėnesį, paduodamo šildymui vandens temperatūra 25-30 C ribose, kartu pajungti du galingi drėgmės surinkėjai. Drėgmė matuojant drėgnomačiu, per šį laikotarpį praktiškai nesikeičia. Įdomus dalykas, kad prieš dvi savaites išbetonuotas dušo padas iš smėlbetonio rodo 1,7%, o netoli jos, žiema cemento mišiniu užpilta anga, rodo 1.9%, ir vos tik paslinkus matuokli ant pramoninių grindų, drėgmė kyla iki 4,5%. Skamba nelogiškai, kai viskas taip šalia vienas kito. Vidaus sąlygos : patalpose temperatūra laikosi ties 27 C, drėgmė 25%. Drėgmės klausimas aktualus todėl, kad už pusantros savaitės bus klijuojamas parketas. Galbūt pabandyti pašveisti paviršių ir tada bandyti matuotis? Vizualiai betonas atrodo sausas ar lengvai apsinešęs statybinėmis dulkėmis. Bet kokie patarimai būtų įdomūs ir naudingi.
Norėčiau paklausti, ar norint gauti statybos leidimą būtina padaryti kelio projektą nuo pagrindinio kelio iki sklypo, jei kelias yra lauko, bet jam suteiktas gatvės pavadinimas?
Norėčiau jūsų nuomonės. Namas A++ 157 kvadratai. Iš jų 4kv nešildomas sandėliukas ir 27kv šildomas garažas. Planuoju statyti Panasonic h kartos su integ. boileriu 9kW trifazį šilumos siurblį. Name bus saulės elektrinė. Kaip manote, ar nebus per galingas toks siurblys tokiam namui? Noriu būtent trifazio, kad pilnai išnaudoti saulės elektrinę visom fazėm. Lauksiu jūsų nuomonių bei pasiūlymų.
Kokio galingumo šilumos siurblys oras-vanduo reikalingas 100 kv. m namui, sena statyba, apšiltintas polistiroliu, langai pakeisti, sienos plytų su 10 cm medžio betono sluoksniu vidinėje pusėje, radiatoriai špižiniai, per žiemos sezoną palaikant temperatūrą 21-22 laipsnius sukūrenama apie 1500 kg akmens anglies.
Namo priestatas 1985, paverstas atskiru butu ir nekilnojamo turto vienetu Žaliakalnyje, Vaičaičio g. Nors rajonas paveldinis, pats pastatas nepriklauso paveldui. Norint keisti projektą - pasidaryti papildomą langą antrame aukšte, kuris iš išorės prieinamas tik per kaimynų sklypą, nuo ko pradėti tvarkyti teisinius projekto klausimus?
Gal galite patarti kaip geriau suformuoti/paruošti namo lauko palangių nuolydį skardinėms palangėms montuoti? Ar nuolydį suformuoti iš putplasčio ar kokiomis putomis?
Norėjau paklausti ar namų valdos sklype statant namą reikalingas detalusis planas? Detalaus plano kaina?
Pas mus ant šildomų grindų kolektorių yra ir su termostatais sujungtos pavaros ir debitomačiai. Tačiau vakare, kai namie tylu, girdisi kaip antrame aukšte, kur atskiras kolektorius, visos grindys šiek tiek ūžia. Kaip teisingai debitomačių pagalba nustatyti srautus, kad to ūžimo nebebūtų ir tolygiai šildytų?
Kokie paprastai naudojami lietaus kanalizacijos šuliniai? Namas dvišlaitis. Bus iš abiejų pusių šuliniai. Stogas virš 200 kvadratų. Namas stovi ant kalno. Gruntas smėlis. Ar drenažo vamzdžiai reikalingi, jeigu namas ant kalno? Kokio gylio ir pločio įleidžiami šuliniai? Aš galima nuvesti ir drenažą ir lietaus nuotėkas į tą patį šulinį?
Ar būtina dėti difuzinę plėvelę ant nešiltinto ūkinio pastato stogo? Pastatas nebus šildomas. Skardinė trapecinė skarda. Dvišlaitis stogas.
Ar reikalingas leidimas įrengti oro kondicionierių nestiklintame balkone, kai jis netvirtinimas prie sienos ar balkono grindų? Norėtumėme įsirengti oro kondicionierių bute, kuris yra Vilniaus Senamiesčio zonoje, bet ne ant kultūros paveldo statinio. Suprantame, kad jeigu norėtumėme išorinį bloką montuoti ant pastato sienos, reiktų daugiabučio daugumos sutikimo, ir paprastojo remonto darbų statybą leidžiantį dokumentą iš savivaldybės. Ieškome sprendimų, kurie nereikalautų leidimų ir paspartintų įsirengimą.
Naujos statybos dar neįrengtas butas 41m2, lubos nebus dengiamos, todėl klasikinis rekuperatorius su laidais išvedžiotais prie lubų netinka. Kokia vėdinimo sistema būtų geriausia alternatyva?
Vartų automatikos lemputės pajungimas. Ar užtenka vartų automatikos lemputei 2x0.5 mm2 laido ar reikia dėti 2x1.5mm2 laidą?
Kiek kainuotų kambario durų įstatymas? Prieš statant naujas duris, reikia išimti senų durų staktą.
Terasa ~16 m2. Perdanga mediniai balkiai, plokštė ruberoidas. Nėra nuolydžio. Ar įmanoma epoksidine danga suformuoti nuolydį?
Sveiki, apšiltinau seną (labai) namą ekovata, kokia difuzine plėvele reiktų dengti fasadą, kai apdailą (fibrocementinė dailylentė) dėsime po 5 mėnesių?
Įjungus name centrinį šildymą, šilumos vamzdžiuose girdisi ūžimas. Kokios gali būti to priežastys? Butas nėra virš šilumos punkto. Daugiabutis.
Gyvenamas namas senos statybos. Leidimas statybai buvo išduotas 1989 metais. Namas pastatytas senai ir gyvename jame nuo 1994 metų, bet iki šiol neįregistruotas. Pradėjome ruoštis pridavimui, atlikti kadastriniai matavimai. Visi aukščio, ploto ir atstumų matmenys atitinka pagal projektą. Bėda tame, kad statybos eigoje buvo įleisti į žemę pamatai iki 2,20 m ir įrengtas rūsys, kuris projekte nebuvo numatytas. Ar tai bus kliūtis įregistruojant namą ir kaip tą ištaisyti?
Namas rekonstruojamas. Kuo šiltinti perdangą, jeigu noriu turėti gerą garso izoliaciją, kadangi šalia judri gatvė? Plokštėmis akmens vata, kaip Paroc ultra nemažai ir darbo ir likučių, nors ji gal ir gerai būtų, standi ir tanki, 40 kg/m3. Galvoju apie pučiamą ekovatą arba steico zell medžio vatą. Šiltinčiau 35cm, jeigu medžiaga sėda per laiką, tada ir 40 galima max. Steico zell yra vietinių, kurie pučia. Knauf net nesvarstau, ji lengva, nemanau, kad gerai izoliuoja, poliuretano tikrai ne. Kaip su graužikais? Visose tikriausiai jie veisiasi jei papuola. Ekovatoj rašo ne, nors kiek tiesos klausimas.
Šiemet žemė buvo paruošta vejos sodinimui, bet nebuvo spėta užsodinti vejos. Ar pavasarį reikėtų su grėbliu supurenti žemę ar reikėtų su technika iš kultivuoti žemę vėl?
Sveiki, gal galite šiek tiek pakonsultuoti? Vyro tėtis turi žemės ūkio paskirties Kauno rajone. Mes su vyru norime statyti ant jos namą. Kokie reikalavimai, kaip viskas vyksta, ar geriau atsiskirti sklypą iš tos žemės ir persidaryti į namų valdas? Ar galima ūkininkui statyti ant savo žemės vieną gyvenamą namą? Nes ant jo žemės jokių pastatų nėra.
Sodų bendrijoje prie gyvenamo namo iš seniau įrengtas nuotekų valymo įrenginys, bet jis nebuvo niekur registruotas, nes montuotojas sakė, kad nebūtina. Atstumai iki kaimynų ir sanitarinės zonos išlaikyti, prie įrenginio įrengta siurblinė iš kurios galima paimti mėginį išvalyto vandens tyrimui, išvalytos nuotekos išteka į lietaus drenažą, kuris išteka į kitoje kelio pusėje esantį valstybinės žemės melioracijos griovį. Sužinojau, nuo šių metų supaprastinta valymo įrenginių registracija, kad reiks juos registruoti NTIS sistemoje ir kasmet atlikti išvalyto vandens tyrimus. Klausimas būtų, kokius žingsnius dabar turiu atlikti ir kur kreiptis, kad oficialiai įforminti valymo įrenginį?
Nuorinant radiatorių iš jo bėga vanduo, bet radiatorius vis tiek nešildo. Ir tik vienas toks namuose, kuris nešildo. Ar gali būti problema reguliavimo mechanizme, kur reguliuojamas šildymas radiatoriuje? Ar problema gali būti kažkur kitur, t.y. pačiame daugiabutyje?
Ar galima dėti rotband'ą ant senų tapetų?
Naujos statybos dar neįrengtame kotedže tambūro patalpoje pastebėjau drėgnas dėmes ant betono grindų. Nors prie pat drėgnų vietų yra siena su vonios kambariu ir vamzdžiai kažkur visai šalia, tačiau vandens dar beveik nenaudojome. Vasaros metu dėmių nepastebėta. Ar gali būti tos drėgnos vietos susiję su oro atšalimu/kondensatu/lietumi ir pan.? Ar visgi tai bus rimtesnė problema kaip trūkęs vamzdis? Ar termovizorius padėtų nustatyti problemą?
Drėksta vidinė siena prie lango ir palangės, kuo geriau būtų apšiltinti?
Esame šiek tiek rekonstravę sodo namą (pasikeitę stogą, mažiuką prieangį dastatę, bus iki 50kv. viso) ir norėtume susitvarkyti dokumentus. Geodezinius naujus turime (padaryti prieš keletą metų). Domina kokia būtų kaina kadastrinių matavimų?
Jau visiškai susimaišiau su visais nuostatais ir teisės aktais ir pan. Atrodo jau būsime prisidarę bėdų, nes iš visų tų išrašų niekas nebeaišku. Pradėjome, tikriausiai turėčiau sakyti, rekonstruoti mamos namą (nes priestatėliai buvo jau sakyčiau avarinės būklės) be jokių leidimų, kadangi namas yra apie 70 kv., ketinome perdaryti verandėlę, bet dabar aplinkybės pasikeitė ir norime perstatyti įėjimą, ir ten padaryti tualetą. Vietinę kanalizaciją buvome pasidarę prieš porą mėnesių, bet jei norėtume taip padaryti po rekonstrukcijos, pastatas gautųsi didesnis nei 80 kv., ką tokioje situacijoje daryti? Namas kaime.
Kilo klausimas dėl rankšluosčių džiovintuvo pajungimo ir sąnaudų. Name yra atvesti vamzdžiai rankšluosčių džiovintuvams (iš viso 2), kurie prijungti prie boilerio šildymo sistemos (atvira sistema). Boileris (talpa 200l) šildomas nuo dujinio katilo. Dėl tokio jungimo turbūt galima naudoti tik žalvarines kopetėles (gyvatuko tipo džiovintuvas netinka), kas taip pat išaugina džiovintuvų kainą. Klausimas kas ekonomiškiau: ar dėl boilerio šilumos nuostolių, džiovintuvai "greitai" atvėsins tokios talpos boilerį ir dėl to jį dažniau reikės šildyti? Ar vis dėlto geriau įsigyti elektrinius džiovintuvus ir tik esant poreikiui juos pajungti per taimerį?
Kokie yra populiariausi saulės elektrinės inverteriai? Nežinome koks inverteris mums tiktų labiausiai. Į ką atkreipti dėmesį, kad inverteris mums geriausiai tiktų?
Infiltracinis šulinys panašu, kad pradėjo užsikimšinėti, nes vis lėčiau ir lėčiau susigeria vanduo, jau teko keletą kartų kviesti vandenį išsiurbti. Ant dugno yra patiesta ir vandeniui pralaidi plėvelė. Esame Vilniuje - ką rekomenduotumėte daryti, kad padidinti pralaidumą? Būtų puiku spėti pasidaryti iki žiemos periodo.
Man taip pat patarkite kaip nuimti seną laką. Gal yra koks būdas nešveičiant
Norim pasijungti krosnelę, koks turėtų būti saugus atstumas nuo sienos?
Ar yra kokia nors galimybė įrengti garso izoliaciją jau po remonto darbų? Generalinį remontą atlikau tik prieš metus, todėl nėra galimybės visko perdaryti, ypač, kad ir visos santaupos nuėjo šiam tikslui. Prieš kiek daugiau nei pusę metų į butą, esantį viršuje, atsikraustė kaimynai - girdisi jų žingsniai (vyro ypač, jo labai sunki žingsnių atatranka), kosulys, kalbėjimas, muzika, televizorius, siurblio veikimas, numetami daiktai, baldų stumdymas ir pan. Mano buto lubos įtempiamos (medžiaginės). Ar yra nors kokie nors galimi sprendimai dėl tokios situacijos? Namuose neįmanoma gyventi nuo nuolatinio triukšmo ir jausmo, tarsi kaimynai gyventų kartu.
Sodo namas su senu iš plytų sumūrytu židiniu. Atlikus namo rekonstrukciją, pristatytas antras aukštas. Kaminas sumūrytas iš blokelių. Pakūrus židinį antrame aukšte smirda dūmais. Kame gali būti problema? Trauka pagal liepsną lyg matosi, kad yra.