Gaukite pasiulymus
iš 38 specializuotų įmonių Priešgaisrinė sauga – Patarimai
Norėtume savo ir kaimynų pastatus sujungti į vieną priešgaisrinį skyrių. Ar visiems namų valdoms sklypams reikės naujų geodezinių matavimų?
Mano sodo namelis daugiau kaip prieš 40 metų buvo pastatytas pagal sodų bendrijos bendrą planą prie pat sodo ribos. Kaimyno namelis stovėjo prie sekančios ribos. Dabar senasis kaimynas nuvertė senąjį namelį ir pardavė tik sklypą. Naujas kaimynas reikalauja pasirašyti sutikimą kurti bendrą gaisrinį vienetą, nes ruošiasi statyti 240 m2 namą, o sklypo plotis 16 metrų arba susirinkti savo namelį, nes jis stovi arčiau kaip 3 metrai nuo sklypo ribos ?
Kaimynai rekonstruoja savo namą. Tiek mūsų, tiek kaimynų namai mūriniai. atstumas tarp namų 7,35 m. Pastatyti jau 40 metų ir daugiau. Prašo sutikimo dėl bendro gaisrinio skyriaus. Ką tai keičia ir kodėl reikalingas šis sutikimas?
Ar projektuojant priešgaisrinius atstumus tarp namų, sodo namelis bendro ploto 48 m2 yra suprantamas kaip namas? Ir kaimyniniame sklype, naujai projektuojamo gyvenamo namo 240 m2 atstumas neturėtų būti 3-5 metrai? Žemės sklypai mėgėjiškų sodų bendrijoje, sklypų plotis apie 16 metrų, plotas apie 6 arai.
Kaimynas planuoja rekonstruoti savo namą (senasis namas jau nugriautas iki pamatų) ir prašo parašyti sutikimą, kad jis statydamas gali neišlaikyti normatyvinio gaisrinio atstumo nuo mano namo. Jis žada statyti (rekonstruoti) namą arčiau negu stovėjo prieš tai, bet išlaikydamas 3 metrų atstumą iki mano sklypo ribos. Ar aš galiu rašyti tokį sutikimą, ar neturėsiu dėl tokio sutikimo bėdų?
Ar privalome rengti gaisrinius hidrantus gyvenamojo namo sklype? Gal yra kažkoks kitoks būdas, kad jų nereikėtų rengti? skaičiau kad 1 km atstumu turėtų būti vandens telkinys, kad jų rengti nereikėtų, tačiau jeigu tas vandens telkinys yra kito savininko sklype? Be to, kokio dydžio turėtų būti artimiausias vandens telkinys?
Kaip nustatoma namo degumo klasė, nuo kurios priklauso atstumai nuo gretimų pastatų? Kaip preliminariai tai įvertinti? Ar įmanomos visos medžiagos, ar jų procentinė išraiška, ar kažkokios kombinacijos? Pvz.: išorė - cemento dailylenčių apdaila; šiltinimas - garso izoliacinė plaušo plokštė; sienos išorė - fibrocemento plokštė; vidinis šildymo sluoksnis - putų polistirenas ar panašus; vidinis sienos sluoksnis - OSB + Gipsas sluoksnis. Kokia turėtų būti sienos ir/ar šlaitinio stogo medžiagų sudėtys/sluoksniai/taisyklės, kad būtų galima statyti pastatą minimaliu 6m arba 8m atstumu nuo kitų pastatų? Kur galima būtų rasti tipinių sprendimų pavyzdžių?
Ar individualiame name būtina centralizuota priešgaisrinė signalizacija? Ar užtektų nepriklausomų dūmų detektorių (belaidžių su baterija) kiekviename kambaryje bei dujų nuotekio detektoriaus katilinėje?
Norėčiau paklausti kas atlieka tuos priešgaisrinius skaičiavimus, kuriais būtų įmanoma pagrįsti mažesnį nei 6m atstumą tarp gretimuose sklypuose esamo ir būsimo pastato? Kaimyno pastatas 3m nuo jo sklypo ribos. Jis duoda man notarišką sutikimą, kad galėčiau statytis 1m atstumu nuo savo sklypo ribos, bet tai tik 4m. O įstatymai reikalauja šiai degumo klasei min 6m. Ar įmanomas toks variantas su kažkokiais pagrįstais skaičiavimais?
Svarstome pirkti butą sename mediniame 4 butų name, kur kaimynai kūrenasi pečiais. Kadangi butui reikia pilno remonto, ar remonto metu galima jį labiau apsaugoti nuo ugnies? Ar verta naudoti ugniai atsparias plokštes? Kokias gaisro aptikimo ir signalizavimo sistemas geriausia naudoti?
Kas apskaičiuoja priešgaisrinius atstumus tarp pastatų? Ar architektas ar kitoks specialistas?
Kokiais pasirinktais šildymo atvejais reikalingos priešgaisrinės sienos ir durys gyvenamojo namo techninėje patalpoje?
Planuojama sklype statyti modulinę pirtį, kuri nėra traktuojama kaip statinys (yra kilnojama). Išmatavimai 6×3m. Iki artimiausio kaimyno namo (ne karkasinis, ne medinis, bet sunku suprasti ar 2 degumo klasei gali priklausyti) yra apie 10-12m. Kokie tiksliai reikalavimai statant tokį objektą turi būti? Kokių leidimų reikia?