namuinspektorius.lt ekspertų komentarai
Bute girdisi lifto keliamas triukšmas
Bute girdisi lifto keliamas triukšmas, ypač kai pradeda judėti ir sustoja. O jūs nesate sprendę šios problemos, izoliuojant patalpą, kurioje stovi liftą keliantis mechanizmas (variklis)?
Taip, lifto skleidžiamas triukšmas gali būti girdimas. Jei butas dar neįrengtas, tai sieną į liftą aptaisius "gumuotu gipskartoniu" ar sumontavus vatą ir aptaisius gipskartoniu, girdimas garsas sumažėtų.
Smūginių garsų izoliacija luboms
Noriu pasikonsultuoti dėl smūginių garsų ir ar padėtų, jei daryčiau garso izoliaciją savo luboms?
Smūginis garsas eina konstrukcijomis ir izoliuojant tik lubas, garsą sumažinsit nežymiai, nes garso bangos eina perdanga ir vibracijos perduodamos į sienas. Jei izoliacija klojama ant grindų, tada garso bangos "atkertamos" nuo grindų plokštės ir garsas toliau nesklinda.
Padėjus galvą ant pagalvės girdimas vibruojantis, kintantis garsas
Gyvenu 1-ame aukšte. Gulint lovoje, nakčiai, padėjus galvą ant pagalvės girdimas toks vibruojantis, pulsuojantis, kintantis garsas. Nesuprantu iš kur jis sklinda: - viršaus, iš šalia gyvenančių kaimynų ar apačios (rūsio). Toks garsas atsirado neseniai. Ar gali būti, kad jis sklinda nuo kokio prietaiso darbo?
Tai gali būti infragarsas. Pasidomėkit, kas name paskutiniu metu buvo pakeista. Tai skleidžia kažkuris veikiantis prietaisas.
Smūginio garso panaikinimo būdai
Nusipirkome naujo statybos butą susidėjome dvigubą Knauf gipsą, vatą, amortizacines juostas, bet vis tiek girdisi iš viršaus smūginis garsas. Kaip tiesiog vaikšto iš garso gali girdėti kur kaimynė nueina.. Ar įmanomi dar kiti smūginio garso panaikinimo būdai?
Jūs gipsą ir vatą montavote formuodami pertvaras ir tai niekaip garso iš perdangos nepanaikins. Dažniausiai perteklinis garsas per perdangą atsiranda dėl netinkamai sumontuotos perdangos "sumuštinio", o jei perdangos "sumuštinis" buvo išpildytas tinkamai, tada netinkamai buvo įrengta grindų danga. Ir tai yra dažnas atvejis. Spręsti šį klausimą turite kartu su kaimyne.
Į ką atkreipti dėmesį, kai namas yra žemos energinio naudingumo klasės
Norėčiau paklausti Jūsų komandos: Ketiname įsigyti gyvenamąjį namą, atsiųstame išraše iš RC matome kad - Pastato (jo dalies) energinio naudingumo klasė: F. Pastatas - Vienbutis gyvenamasis namas Namo statybos metai 2011. Name įrengta saulės elektrinę (ant stogo). Name yra židinys. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį, kad namas yra tokios žemos F klasės?
Toks namas neturi efektyvios šildymo sistemos ir pastate pakankamai žemos atitvarų šiluminės varžos. Toks namas tinkamas dalyvauti APVA programoje.
Kaip sumažinti šildymo kaštus dar labiau
Nupirkome namą 2006 metų statybos. Sienos apšiltintos 10 cm storio polisteroliu, stogas nėra tobulas, yra sudėtos vatos, bet nebuvo nieko izoliuota. Teko pačiam lipti ir kiek maksimaliai izoliuoti, kad nebūtų skersvėjo. Namo cokolis yra apšiltintas, tačiau po žeme pamatas neapšiltintas. Name grindinis šildymas. Pačios grindys nėra apšiltintos. Šildymas dujomis. Kaip sumažinti šildymo kaštus dar labiau? Jei uždėti storesni sluoksnį vatos stogo palėpeje, ar padės šis variantas? Nes šiltinti pamato pilnai nėra galimybės, nes kai kur yra laiptai, kitur sandėliukas. Ar dalinai, kur eina iškasti pamatus ir apšiltinti, pagerintų situaciją ar neverta į pamatus lįsti, kadangi ne visur yra prieigos? Namas ant kalniuko. Palyginus pro kur labiau išeina šiluma, ar pro stogą ar pro pamatus. Gal geriau apšiltinus palėpę, uždėjus ten didesnį storį vatos pagerins situaciją, jei pamatai nebus apšiltinti?
Pirmiausia namas ne naujas ir jo nebepaversite į namą su A++ parametrais. Norint turėti minimalius energijos suvartojimus, reikia, kad pastatas turėtų pakankamą šiluminę varžą, gerą sandarumą ir efektyvų ŠVOK. Namo šiluminę varžą galite pagerinti apšiltinant namo konstrukcijas, keičiant langus. Bet namo šiluminė varža be tinkamo sandarumo nepadės. O įrengtam namui, sandarumą sutvarkyti labai sudėtinga. Siūlyčiau pasitikrinti sandarumą. Gali būti, kad jis yra per daug nesandarus, kad jį su minimaliom investicijom atremontuoti.
Girdim kaimynų baldų traukinėjimą, žingsnius
Yra tokia bėda, nusipirkome naujos statybos butą 4 aukšte ir yra neįmanoma gyventi. Toks jausmas, kad mes sovietiniame bute gyvenam, nes mes girdim jų baldų traukinėjimą, žingsnius taip, kad net pakelia iš miego. Vieną vakarą pastebėjome, jog girdisi ir kai paleidžia vandenį, bet taip baisiai, kad net neįmanoma miegamajame būti. Parašėme kaimynams su šita bėda ir kad pasidomėti kas galėtų būti. Pasirodo pas juos vietoj 50 kv. buto sujungti 2 butai po 50 kv. kampiniai ir biški yra pokyčių. Kur turėjo būti vonia, ji yra pastumta ant mūsų miegamojo labiau. Girdisi kiekvienas žingsnis, kiekvienas dalykas kas atsitrenkia į grindis. Nu ta prasme nėra įmanoma gyventi. Mes kreipėmės į specialistus, kad padaryti “garso tyrimą”, atėjus vyrukas pasakė, kad aukšti garsai atitinka normas, bet žemi viršija, bet visas testas yra vertinamas bendrai, todėl atitinka normas. Prieš tai gyvenome nuomojame bute, taip pat 4 aukšte, tokių problemų nebuvo, to paties vystytojo. Ką daryti? Ar įmanoma kažką padaryti? Nes net nemiela namie būti, klausyti kaip pvz. iki 5 ryto ten duodasi. Nežinau man tai nėra normalu girdėt savo kaimynus, kada jie namie, kada maudosi ir pan. Vata nepadėjo dėl garso, kaimynai, kurie turi šitą bėdą, dėjo akustinį gipsą ir spec. kažką dėl garso, jiems tas pats, nepadėjo.
Nesupratau ar jūs darėtės tyrimą ar tik kažkas matavo ir pakalbėjo. Reikia akredituoto matavimo PROTOKOLO apie jūsų skundą. Tik tada galima pradėti spręsti, ką daryti. Atsiųskite protokolą jei turite, jei ne reikia pirmiausi tai padaryti. Parašykit asmeniškai.
Blokinio daugiabučio grindų garso izoliavimas
Blokinis daugiabutis, medinės grindys su lagėmis, viskas girgžda, kambariuose grindys įdubę. Noriu, kad kaimynas apačioje negirdėtų manęs ir aš jo negirdėčiau. Ar geriau lupti visas lages ir betonuoti grindis su kažkokia spec. garso izoliacija; Ar tvarkyti esamas lages ir tarp jų sudėti vatą; ar ką jūs rekomenduojate?
Kaip rašėte, tai senos ir sudėvėtos grindys su judamčiomis grindų konstrukcijų dalimis. Sudėjus vatą tarp lagių jūs traškesio nepanaikinsit ir bėdos neišspresit. Reikalingos naujos grindys, o tokias įrengiant galite ir garso izoliaciją pasigerinti.
Pamestas energinis sertifikatas
Pamestas energinis sertifikatas, bet manau jau jis pasibaigęs prieš keletą mėnesių. Ar reikia jį užsakyti iš naujo, ar galima tiesiog pratęsti? Renovacijos darbai pradėti, bet tik dabar supratome, kad pasibaigęs. Ar būtų galima jį gauti ar atnaujinti?
Energinis sertifikatas nepratęsiamas, jis daromai naujai. Jums nereikia atsinaujinti seno energinio, nes baigus renovaciją jūs darysit naują ir tada bus lyginama seno sertifikato duomeny su nauju ir išrašoma pažyma apie sutaupymus.
Per kiek laiko gaunami sandarumo testo atsakymai
Naujam A++ daugiabučiui yra atliktas sandarumo testas (statytojo atstovas mane informavo prieš mėn.), bet testo rezultatų (kaip tvirtina statytojo atstovas) dar negavo. Kiek reikia laiko po sandarumo testo gauti atsakymą?
Sandarumo testo atsakymą galima pateikti ir tą pačią dieną. O kodėl per mėnesį neturite atsakymo tikrai niekas neatsakys. Priežastys įvairios: kadastro bylos nebuvimas, mokėjimai, atostogos ir t.t.
C garso klasės naujos statybos daugiabutyje girdimi garsai
Ar C garso klasės naujos statybos daugiabutyje turėtų girdėtis aukščiau esančiame buvo gyvenančių asmenų žingsniai? Taip pat vaiko bėgiojimas? Gal galėtumėte pakomentuoti, kokie garsai neturėtų girdėtis C garso klasėje?
Nėra tokio apibrėžimo, kas neturi girdėtis, nes kiekvieno žmogaus jautrumas garsui skirtingas. Bet jei jūs įtariat, kad girdit per daug ir tai neatrodo normalu, reikia daryti matavimą ir nustatyti ar perdanga atitinka reikalavimus. Gali būti taip, kad jūsų perdanga nebuvo matuota, o matuota buvo kita, kuri reikalavimus atitiko. Apibendrinant reikalingas matavimas, o tada galime spręsti, ką daryti su gautu rezultatu.
Sklindančio garso sumažinimas daugiabutyje
Gyvename 2015 metų statybos daugiabutyje, 1 aukšte. Po mūsų butu yra "prapučiama" automobilių stovėjimo aikštelė. Mūsų bute, visuose kambariuose girdisi pakeliamų vartų mechanizmo darbo garsas. Bėgiai, trosai, variklis keisti, pati vartų konstrukcija permontuota ir tarp konstrukcijos bei perdangos dėtos gumos, tačiau rezultato nėra. Garsas sklinda ne per langus, o tikrai per konstrukcijas. Statiniui dar nesibaigęs 10 metų garantinis terminas. Ar verta atlikti akustinius matavimus, galbūt kviesti rangovą ir ekspertą? Kokius dar veiksmus galima atlikti, kad sklindantį garsą bent sumažinti?
Matavimus galima atlikti ir yra vertės, kurios turi atitikti. Po matavimo pastato rangovui greičiausiai reiktų spręsti, kaip ištaisyti nesklandumą. Tikrai tikėtina, kad garsas eina per konstrukcija. Atliekant matavimus tokių atvejų būna. Po matavimo bus galima daryti prielaidą, kas yra ne taip. Pagal jūsų aprašymą galimai yra kažkas ne taip su tarpinėmis, konstrukciniais varžtais, bet gal ir vartų motoras veikia ne taip.
Praeinančio garso vietos nustatymas
Gyvenu naujos statybos (2020m.) name A+ klasės. Mano namas yra apie 100m nuo gatvės, pro kurią kartais dideliu greičiu pravažiuoja automobiliai. Kas kartą automobiliui greitai pravažiuojant, arba pravažiuojant autobusui, namie girdimas erzinantis švilpimas. Namo garso klasė nustatyta C. Ar gali būti, kad dėl to kalti nekokybiški ar nekokybiškai sumontuoti langai? Galbūt yra kokių nors priemonių išsiaiškinti, kuri pastato konstrukcija ar inžineriniai tinklai (pvz. rekuperacijos oro paėmimas ir išmetimas padarytas vienose kombinuotose grotelėse) dėl to kalti?
Laba diena,
Viena iš garso sklidimo terpių yra oras. Jei jūs gyvenate daugiabučiame name, o jis tikrai tūri būti mūrinis, tada pas jus garsas iš lauko patenka per išsireguliavusius langus. Jei jūs gyvenat vienbučiame name, tada dar gali būti priežastis, kad pats namas yra nesandarus ir per įvairius plyšus triukšmas iš lauko patenka į patalpas. Rekuperatoriaus difuzorius, kaip priežastį, reiktų atmesti.
Viena iš garso sklidimo terpių yra oras. Jei jūs gyvenate daugiabučiame name, o jis tikrai tūri būti mūrinis, tada pas jus garsas iš lauko patenka per išsireguliavusius langus. Jei jūs gyvenat vienbučiame name, tada dar gali būti priežastis, kad pats namas yra nesandarus ir per įvairius plyšus triukšmas iš lauko patenka į patalpas. Rekuperatoriaus difuzorius, kaip priežastį, reiktų atmesti.
Suprastėjo garso izoliacija bute
Daugiabučiui namui suėjo septinti metai. Šešis metus negirdėjome nei vieno kaimyno. Izoliacija buvo puiki. Septintus metus pradėjome girdėti: vaikščiojimus, puodelio padėjimą ant stalo, pradėjo girdėtis nuleidžiamas vanduo. Praktiškai bet koks garsas apart muzikos, tv, pokalbių. Ir jausmas toks, kad kasdien vis labiau. Kokios to gali būti priežastys ir kaip tai reiktų išspręsti? Toks jausmas, jog gyvenam su kaimynais be sienų.
Be intervencijų į pastato konstrukcijas, pastato akustiniai parametrai pasikeisti negali. Gal kaimynas darė kokį remontą, naujai gręžė rozetes, pakeitė grindų dangą.
Kada nebūtina atlikti namo sertifikavimo testo
Jei pastatas yra 79,92 kv.m, ar tiesa, kad nėra būtina atlikti namo sertifikavimo testo ir galima priduoti 100% baigtumo?
Jei pastatui nėra keliami A ar aukštesni reikalavimai, tada pastatui nereikės daryti sandarumo bandymo ir energinio sertifikavimo. Yra du atskiri statybos techniniai reglamentai, vienas apie pastato energinį naudingumą, o kitas apie statybos užbaigimą. Vadovaujantis statybos užbaigimo reglamentu, pastatui nereikės turėti energinio naudingumo sertifikato.
Sandarumo testo atsakymai
Noriu paklausti dėl sandarumo testo atsakymų. Padarė sandarumo testą - 3.6. Ar čia gerai?
Neaišku kokio rezultato jūs tikėjotės. Jei tai rezultatas naujo gyvenamojo namo, tada rezultatas prastas, nes A klasei turėtų neviršyti 1,0, o A+ ir A++ neviršyti 0,6 karto/val. Kitaip sakant gyvent gali būtų brangoka ir šaltoka.
Sandarumo testas, kai nėra ištinkuota iš vidaus
Ar būtų teisinga reikalauti sandarumo testo, kai nėra ištinkuota iš vidaus, namas iš keramikinių blokelių, o visa kita padaryta pagal A++ reikalavimus? Jei namas sandarus, tai išorė turi būti padaryta 100%, o kai bus vidus ištinkuotas, tai geresni rezultatai, bet sienos kiauros iki tinko.
Kol neatliktas lauko sienų tinkavimas iš vidaus, sandarumo bandymą atlikti nėra pagrįsto pagrindo.
Energinio naudingumo sertifikatas perkant nepriduotą namą
Sveiki, Nusipirkau 2 butų kotedžą, 80proc. baigtumas. 56kv.m. 2020 metų statybos A+++ klasės, Kaune. Turiu klausimą dėl Energinio naudingumo sertifikato. Ar parduodant 80proc. baigtumo namą pardavėjas privalo pateikti šį sertifikatą? Ar jis privalomas tik registruojant 100proc. baigtumą ir čia jau mano pačio problema jį pasidaryti?
Energinio naudingumo sertifikatas daromas tik šildomiems pastatams. Reiškia pastate, bute turi būti sumontuota ir veikianti šildymo sistema, ir nėra jokio skirtumo, kiek procentų baigtumo rodoma pastato kadastrinių matavimų byloje.
Energinio naudingumo sertifikatas perkant namą
Įsigijome senos statybos namą, aš žinojau, kad pardavėjui reikės energinio naudingumo sertifikato. Tačiau paklausus pardavėjo kokia namo klasė, atsakymo vis nesulaukiau. Grįžus iš notaro pardavėjo paprašiau, kad atsiųstų sertifikatą. Atsiuntė, o jame parašyta, kad naudingumo nebuvo galima nustatyti, nes nėra veikiančios šildymo sistemos. Tačiau krosnis name yra. Klausimas ar notaras galėjo priimti tokį sertifikatą?
Taip, galėjo priimti tokį dokumentą. Notarui forminti sandorį reikia arba pastato energinio naudingumo sertifikato, arba dokumento, kodėl to sertifikato nėra. Jūsų atveju pastatas galėjo būti traktuotas, kaip skirtas gyventi tik 3 mėn. ir tada energinio sertifikato nebereikia. Preliminariai senos statybos namas su krosniniu šildymu yra žemiausios energinės klasės.
Akustiniai matavimai priduodant namą
Norėčiau sužinoti, ar be akustinių matavimų statytojas galėjo priduoti namą? Beje mūsų namas yra iki 80 kv. m (įregistruotas kaip vienbutis, sublokuotas namas) ir statytojas minėjo, kad pvz. sandarumo testo nereikėjo atlikti, nes čia maža statyba. O kaip yra su akustiniais matavimais?
Gyvenamieji dvibučiai ar blokuoti vienbučiai namai iki 80m2 galėjo būti priduoti be jokių sandarumo bandymų, akustinių matavimų, sertifikatų, be pilno projekto, jei jų statybos leidimai yra ne šiandieniniai. Tokiems namams yra mažiau reikalavimų ir jūs pirkote tai ką matėte.
Kaip nustatyti ar statinys atitinka A+ klasę
Vystytojas parduoda namą, statoma pagal B klasės projektą, tačiau pats namas pasak vystytojo statomas pagal A+ klasės reikalavimus. Namas parduodamas 85% baigtumu. Kaip nustatyti ar tas statinys realiai atitinka A+ klasę ir ar nebus problemų arba papildomų išlaidų priduodant namą 100% baigtumui?
Pastato projektas turi būti pilnos apimties t.y. turi būti ne tik architektūrinė, konstrukcinė dalis, bet ir energetinė. NRG dalyje yra visas aprašymas su medžiagų storiais, šilumos laidumais, šalčio tilteliais, inžinerijos parametrais. Jei yra ši dalis ir statoma pagal ją, tai namas bus A+. Jei statoma be NRG dalies tai gausit, tai kas gausis.
Energinės klasės reikalavimai namo statybai
Turiu neterminuotą leidimą išduotą 2016 spalio mėnesį. Pagal tuomet galiojusį įstatymą privalau statyti ne žemesnės B naudingumo klasės namą, taigi statybas pradedu šiemet ir informuoju infostatybą. Ar privalau laikytis pagal tuomet išduoto leidimo reikalavimus t.y. statyti ne žemesnės B naudingumo klasės namą, ar jau man taikomi A++ klasės reikalavimai, kadangi statybas pradedu ir informuoju apie jų pradžią jau 2021m.?
Jums taikomas energinės klasės reikalavimas pagal tos dienos išduoto statybos leidimo datą t.y. jums minimum reikia pasiekti B energinę klasę. Jei sieksite aukštesnės, viskas gerai ir jokių projekto pakeitimų nereiks atlikti.
Garso tyrimų sertifikato kaina
Kiek kainuotų garso tyrimų sertifikatas dvibučiam namui, kai bendra namo siena ir kai namas sujungtas per garažą?
Tokiam dvibučiui garso tyrimų kaina būtų 200 Eur+PVM arba kaimynui po 100 Eur+PVM. Darbas atliekamas ir dokumentai išduodami per savaitę.
Garso klasifikavimo protokolas
Situacija yra tokia, kad dvibutis nepateko į C klasę, gavo D. Pritrūko 4 decibelų. Ar galima sertifikato korekcija?
4 decibelai yra didelis trūkumas. Jūs girdit kaimynus, kaimynai jus. Taip per laiką pradės rutuliotis konfliktas. Įprastai protokolai registruojami laboratorijų bibliotekose ir patys jų nepakoreguosit.
Sandarumo testo galiojimas
Dariausi sandarumo testą 2019.09. Kiek laiko jis galioja, nes ruošiuosi pridavinėti namą? Kiek gali kainuoti dar vienas testas, jei tokio reiktų?
Kai vyko jūsų namo bandymas, protokolai neturėjo jokios galiojimo datos. Bet po STR atnaujinimų sandarumo bandymo protokolas pagal STR 2.01.02:16 "Pastatų energinio naudingumo sertifikavimas ir projektavimas, galioja 1 metai nuo bandymo datos. Jūsų atveju protokolo galiojimas baigėsi 20-11-05.