UAB KOMERTA ekspertų komentarai
Infraraudonųjų spindulių šildymas kaip pagrindinis
Norėčiau paklausti, ar galiu naudoti kaip pagrindinį infraraudonųjų spindulių šildymą, ir ar daug elektros sunaudos, jei neturiu saulės baterijų?
Galima naudoti infraraudonųjų spindulių šildymą kaip pagrindinį, jei namas A ir aukštesnės klasės. Sąnaudos tiesiogiai priklauso nuo palaikomos temperatūros ir namo šilumos nuostolių per sienas, langus, duris ir t.t.
Infrared kaip pagrindinis šilumos šaltinis
Šildymas elektriniais radiatoriais. Įdomi kitų patirtis, tarkim yra tokie akumuliaciniai, ar bus naudos iš to? Ar yra kas naudoja infrared kaip pagrindinį šilumos šaltinį? Patalpos gana gerai izoliuotos akmens vata, nauja sandari stogo konstrukcija, naujai įrengiami butai daugiabučio palėpėje.
Akumuliaciniai radiatoriai neduoda efekto, kaip tikimasi, nes naktinis tarifas nedaug skiriasi nuo dieninio ir esant šiltiems namams (A+ ir daugiau +) šilumos poreikis yra nedidelis. Be to jie gan sunkūs ir dizainas daugumoje neatitinka šiuolaikinių reikalavimų. Todėl yra geriau šildytis konvekciniais elektriniais radiatoriais ar infraraudonųjų spindulių plokštėmis.
Radiatorius po plačia palange, kuri naudojama kaip baro stalas
Naudoju Adax patalpoms šildyti. Ar galima radiatorių patalpinti po plačia palange, kuri naudojama kaip baro stalas? Koks minimalus tarpas turi būti tarp palangės ir radiatoriaus viršaus?
Įprastai po palange galima tvirtinti, paliekant bent jau 10 - 15 cm atstumą tarp radiatoriaus viršaus ir palangės Bet šiuo atveju būtų nerekomenduotina, nes šiluma kaupsis po baru ir radiatorius išsijunginės, kai bus pasiekta nustatyta temperatūra ir patalpa lėčiau įšils, lyginant su tuo, jei nebūtų palangės-baro.
Kokį ekonomišką radiatorių patartumėte nusipirkti
Gyvenu bute, kuriame pajungtas elektrinis radiatorius, kuris yra, manau, pigus ir naudoja labai daug elektros energijos. Kokį ekonomišką radiatorių patartumėte nusipirkti? Patalpa nedidelė. Gyvenu Londone.
Jei patalpoje švilpauja vėjai pro sienas, langus ir duris, bet koks šildymas bus brangus. Norint sumažinti šildymo išlaidas galima mažinti palaikomą temperatūrą, kai nebūnate namuose ir aišku pagerinti patalpos izoliaciją.
Elektrinis šildymas kambaryje sujungtame su balkonu
Jungsime kambarį su 6 metrų balkonu, kuriame yra dar ir lodžija. Bendra kvadratūra balkono su lodžija apie 10kv.m. Kambaryje yra radiatorius, galvojam kokį šildymą geriau pasirinkti balkone (su lodžija). Grindinį ar įsirengti elektrinius radiatorius? Šildymas domina tik elektrinis, gyvename daugiabutyje, 5 aukštas iš 5.
Paprasčiausias sprendimas būtų elektrinis radiatorius. 10 kv.m turėtų pakakti 1 kW galios elektrinio radiatoriaus, nebent būtų prastas apšiltinimas.
IR plokštės alternatyva dujiniam šildymui
Ar IR plokštės gali tapti alternatyva dujiniam šildymui, kaip pigesnis variantas 180 kv.m. 2 a. namui? Pirmas a. - grindinis šildymas, antrame a. - radiatoriai. Pirmo a. patalpos: 20 kv.m, 12 kv.m, 50 kv.m ir vonia 14 kv.m. Antras a.: 2 x 18 kv.m, 22 kv.m ir vonia 6 kv.m. Kokia būtų investicija ir per kiek laiko galima įrengti?
IR plokštės gali būti alternatyva, bet dujos visada buvo pigesnis šildymo būdas, nei šildymasis elektra. Dabar su kainomis labai neaišku, todėl gali būti ir atvirkščiai, priklausomai nuo to kokia kaina pirksite elektrą. Be to šildymui elektra Jums bus reikalingas gan nemažos galios elektros įvadas.
Konvekciniai šildytuvai ar infaraudonųjų spindulių šildytuvai
Turime sodo namuką, 2 aukštų, pirmas aukštas 25 kv.metrai, antras apie 20 kv.metrų, norėtume pirkti elektros radiatorius, nes būna kai lauke vėsu, namuke irgi šaltoka. Kokius geriau rinktis konvekcinius šildytuvus ar infaraudonųjų spindulių šildytuvus? Man svarbu, kad kambariai greitai sušiltų, ir kad sušiltų gerai, nors iki 25 laipsnių. Norime pirkti du, į du aukštus. Gal galite patarti kokį geriau pirkti? Gal geriau pirkti kokius nors radiatorius, o ne šildytuvus, kurie kabinami ant sienų? Sienos apdailintos mediena.
Jei namas nėra "šiltas", tai vienareikšmiškai tik konvekciniai radiatoriai, nes infraraudonųjų spindulių šildytuvai (plokštės) ilgiau šildys patalpą kol bus pasiekta reikalinga temperatūra. Jei namas gerai apšiltintas, tai dar galima pasvarstyti abu variantus. Be to šildantis infraraudonųjų spindulių plokštėmis, jų reikės daugiau, nei 2 vnt., nes jų galingumai mažesni, nei konvekcinių radiatorių.
Infraraudonųjų spindulių šildymo plokštė periodiškam šildymui
Patalpa apšiltinta iki 30 kv.m. Šildyti reiktų ne nuolat, periodiškai, tik tada kai patalpoje vyksta veikla. Ar tokioms patalpoms tinka infraraudonųjų spindulių šildymo plokštė? Kokio galingumo reiktų?
Jei patalpų aukštis iki 2,5 m, tai patalpoms šildyti reiktų 2,5 - 3,0 kW bendros galios šildytuvų, nepriklausomai tai ar konvekcinis ar infraraudonųjų spindulių. Tik aišku, kai veikla nevykdoma reiktų palaikyti tam tikrą minimalią temperatūrą, kad patalpos neperšaltų.
Oras-oras šilumos siurblys ar radiatoriai
Domiuosi kurį variantą pasirinkti. Norisi šildyti nedidelį namuką. Principe yra dvi erdvės, viena 25 kv. m, kita 30 kv. m. Namas medinis, apšiltintas paroc vata, apdailai užkalta "šaliuote". Ar rinktis oras-oras ar pilnos akumuliacijos radiatorius? Jei rinktis radiatorius reikia 2. Kas būtų taupiau?
Kai nedideli šildomi plotai, tai geriausiai rinkis elektrinius konvekcinius radiatorius. Tai būtų pati mažiausia investicija ir sąlyginai nedidelės sąnaudos šildymui, jei namas tinkamai apšildytas.
Šildymas oras vanduo ar elektra
Patarkite kas geriau, koks šildymas, ar oras vanduo, ar elektra. Žinau, kad oras vanduo pigiau, negu elektra.
Vieno atsakymo nebus. Jei namas tinkamai apšiltintas ir poreikis šildymui nedidelis (maži šilumos nuostoliai), tada geriau apsimoka elektra, nes investicija į šilumos siurblį neatsipirks, nes išlaidų skirtumas bus nedidelis. Bet, jei namas neapšiltintas ir šilumos nuostoliai dideli, tada elektrinis šildymas praranda savo patrauklumą. Tokiu atveju geriau rinktis kitus šildymo būdus: šilumos siurblį, granulinų katilą ir t.t.
A+ klasės namo šildymas elektra
Statome 130kv.m A+ namą su mansarda Palangoje. Šiuo metu renkame informaciją apie namo šildymą. Ką rinktis? Dujų įvado nėra ir artimiausiu metu nenusimato. Lieka elektra. Gal galėtumėt padėti priimti teisingą sprendimą, kokio tipo ir kokio šiluminio galingumo šildymo šaltinį pasirinkti?
Šildymas elektriniais radiatoriais vienas paprasčiausių. Siūlome pasirinkti elektrinius radiatorius ADAX NEO H/L su WiFi valdymu. Jūsų atveju galime skaičiuoti, kad 1 kW radiatoriaus galios šildo 14 - 16 kv.m ploto, jei lubų aukštis iki 2,5 m. Pagal tai ir pasirenkamas radiatoriaus galingumas. Investicija pati mažiausia lyginant su šilumos siurbliais ar pan. Šildymo sąnaudos bus kiek didesnės, bet nežymiai, nes namo šilumos nuostoliai turėtų būti nedideli.
Šildymo sistema A klasės namui
Norime statyti A klasės 80 m2 namą, ar verta naudoti kieto kuro katilą ir kokį? Kokią šildymo sistemą rinktis A klasės namui?
Galimi 2 variantai A klasės namui:
1. Įsirengti židinį, bet kaip papildomą šilumos šaltinį;
2. Įsirengti granulinį katilą, bet ir jis negali būti pagrindiniu šilumos šaltiniu.
Kieto kuro katilas A klasės name negali būti statomas.
1. Įsirengti židinį, bet kaip papildomą šilumos šaltinį;
2. Įsirengti granulinį katilą, bet ir jis negali būti pagrindiniu šilumos šaltiniu.
Kieto kuro katilas A klasės name negali būti statomas.
Granulinių katilų komponentai ir savybės
Kokie yra granulinių katilų komponentai?
Granulinio katilo komplektą sudaro katilas (šilumokaitis), granulių degiklis, kuro padavimo transporteris su talpa ir valdymo pultas. Standartiškai pultas palaiko nustatytą katilo temperatūrą, tačiau tokiu būdu išnaudojama tik maža dalis jo galimybių. Pultas gali valdyti ir 3 ar 4-eigio vožtuvo pavarą pagal lauko kreivė, BVŠ siurblį, siurblius ir t.t. Viskas priklauso nuo užsakovo noro automatizuoti šildymo sistemą.
Granulinio katilo kaina ir eksploatacinės išlaidos
Nuo ko priklauso granulinio katilo kaina? Kiek kainuoja granulinio katilo eksploatavimas sezono metu?
Granulinio katilo kaina priklauso nuo jo galingumo ir konstrukcinių įpatybių. Kuo daugiau automatizuotas katilas, tuo didesnė jo kaina. Tačiau, esant didesnei valdymo automatizacijai, ir komforto lygis didesnis. Katilo galia parenkama skaičiuojant, kad 1 kW šildo iki 10 - 12 kv.m. namo ploto. Taigi 150 kv.m. dydžio namui šildyti pakaktų iki 16 kW katilo. Šildymo sąnaudos priklauso nuo pastato izoliacijos (energetinės klasės). Kuo namas šiltesnis, tuo sąnaudos mažesnės. Granulių sąnaudos gali siekti nuo 0,5 t iki 1 t per mėnesį.
Granulinis šildymo katilas mūriniam namui
Ieškome granulino šildymo katilo. Namas pastatytas 1960 metais, mūrinis, dviejų aukštų su rūsiu. Bendras plotas iki 250 kv/m. Norėtume ekspertų pasiteirauti, kokį katilą geriau pasirinkti?
Galime pasiūlyti granulį universalų katilą, kad galėtumėte kūrenti tiek granulėmis, tik malkomis. 26 kW katilo su degikliu ir konteineriu kaina 2800 EUR. Į kainą įskaičiuotas paleidimas ir pristatymas nurodymu adresu. Montavimo kaina neįtraukta. Katile sumontuotas granulių degiklis X.Mini. Galime pasiūlyti ir su rotaciniu granulių degikliu EVO Mini. Priemoka siektų 400 EUR.
Granulinis katilas ar šilumos siurblys oras vanduo
Statomas nuosavas namas A klasės, 146 kvadratinių metrų (gyvenamo ploto apie 100 kv. m, kadangi garažas užima 36 kv. m) Anksčiau norėjome darytis granulinį katilą, tačiau vis dažniau pagalvojame apie oras-vanduo sistemą. Namuose bus įrengtos šildomos grindys. Koki siurblį ar įrangą patartumėte dėtis, kokie skirtumai tarp granulinio ir oras vanduo sistemos? Domina kaina pačio siurblio ir montavimo išlaidos. Ar oras vanduo sistema reikia papildyti freonu ir panašiai?
Skirtumai:
1. Kaina: Pigiau įsirengti granulinį šildymą.
2. Priežiūra: Granulinė sistema reikalauja daugiau priežiūros. Reikės kartą į savaitę ar rečiau papildyti granulių talpą ir pravalyti katilą su degikliu.
3. NVK: Granulinės sistemos efektyvumas nemažėja krentant lauko temperatūrai ir šaltu oru jo galingumo pakaks.
4. Mėnesinės išlaidos, kūrenant granulėmis, nedaug didesnės, lyginant su oras-vanduo.
5. Sugedus granulių degikliui, katilą galima panaudoti kaip malkinį, o sugedus šilumos siurbliui būtina turėti antrinį šilumos šaltinį.
1. Kaina: Pigiau įsirengti granulinį šildymą.
2. Priežiūra: Granulinė sistema reikalauja daugiau priežiūros. Reikės kartą į savaitę ar rečiau papildyti granulių talpą ir pravalyti katilą su degikliu.
3. NVK: Granulinės sistemos efektyvumas nemažėja krentant lauko temperatūrai ir šaltu oru jo galingumo pakaks.
4. Mėnesinės išlaidos, kūrenant granulėmis, nedaug didesnės, lyginant su oras-vanduo.
5. Sugedus granulių degikliui, katilą galima panaudoti kaip malkinį, o sugedus šilumos siurbliui būtina turėti antrinį šilumos šaltinį.
Šildymo sistemos parinkimas
Įsirenginėjame namą, namas karkasinis, naujos statybos, gerai apšiltintas, bendras plotas 160kv.m, gyvenamas plotas 140kv.m, vieno aukšto, grindinis šildymas, židinys. Kokia šildymo sistema būtų optimaliausia mūsų namui? Domėjausi geoterminiais, granuliniais, nuomonių daug, labai sunku atsirinkti. Dirvožemis pas mus priemolis, kaip ir tinkamas būtų horizontaliam geoterminiam, bet įrengimo kaštai yra nemaži. Koks variantas labiausiai tiktų mūsų atvejui?
Mes pasiūlytumėme granulinį šildymą. Šiuo metu granulinio šildymo automatika pilnai leidžia automatizuoti šildymo procesą iki nuotolinio valdymo internetu. Tik vienas jo trūkumas, lyginant su geoterminiu, yra tas, kad reikia pripildyti talpą granulėmis ir kartą per savaitę ar rečiau išvalyti katilą ir degiklį. Valymo dažnumas priklauso nuo degiklio tipo ir granulių kokybės/peleningumo. Todėl siūlome katilus su rotaciniais degikliais, tai juos valyti reikia gana retai.
Kaip pasirinkti tinkamą kieto kuro katilą
Kaip pasirinkti tinkamą kieto kuro katilą, kuriuo būtų šildoma 150 m2 grindų ir 200 l boileris. Į grindis pasidavinės maža temperatūra, tai kaip nuimti šilumą nuo katilo, kai boileris ir grindys bus įšilę ir reikės tik palaikyti šildymo temp.
Katilo galingumas parenkamas paprastai: 1 kW = 10 kv. m. Taigi Jums reiktų minimaliai 15 kW katilo. Kadangi katilų galingumai eina su tam tikrais žingsniais, tai siūlytume 20 kW katilą. Galime pasiūlyti "Žvakės" tipo katilą, kurio viena įkrova dega iki 24 valandų.
Granulių degiklio įrengimas katile
Ar ekonomiškai apsimoka įrengti granulių degiklį į ketinį katilą Attack FD 26 kW, katilas beveik naujas.
Ekonomine prasme kieto kuro keitimas į granules nėra diskutuotinas, nes kūrenant granulėmis sąnaudos šildymui bus panašios ar kiek didesnės, lyginant su malkomis ar anglimi. Tačiau patogumo prasme kūrenimas granulėmis turi akivaizdų pranašumą, nes nebereikia dirbti kūriku. Granulių degiklio valdymo galimybės yra plačios. Degiklų veikimas pilnai reguliuojamas savaitiniu režimu, nusistatant reikalingą katilo temperatūrą. Su papildomais išsiplėtimo moduliais galima kontroliuoti iki 16 šildymo kontūrų. Attack FD 26 katilo naudingumas bus mažesnis tiek be degiklio, tiek su juo, lyginant su kitais kieto kuro katilais, kurių dūmai "apsiverčia" eidami per pertvaras. FD26 katilo su degikliu maksimalius naudingumas gali būti iki 90 - 91%, kai su kitais pasiekiamas 95-96 % naudingumas.