UAB VG statyba ekspertų komentarai
Ar prieš glaistant antrą kartą reikia šlifuoti ir/ar glaistyti
Ar prieš glaistant antrą kartą reikia šlifuoti ir/ar glaistyti? Ar tas būtina? Suprantu, kad jei jau šlifuosiu, tai reikės ir gruntuoti. Bet ar būtina šlifuoti? Gal tik užtenka nuskusti su glaistykle įvairius grumstus ir dryžius? Pirmu sluoksniu dėjau Makrosferą, nes baisiai jau nelygios buvo. Vienoj vietoj gal net per storai tepiau. Toliau užbaigimui naudosiu Mikrosferą.
Prieš antrą glaistymą šlifuoti nereikia, kaip ir nereikia gruntuoti prieš dažymą, kadangi netolygiai užgruntavus, netolygiai blizgės dažai. Prieš dažant užtenka nuvalyti dulkes drėgnu skuduru.
Rotband ant senų tapetų
Ar galima dėti rotband'ą ant senų tapetų?
Kategoriškai ne, nes nukris kartu su atmirkusiais tapetais.
Sienų su struktūriniu tinku atnaujinimas
Sienos padengtos struktūriniu tinku, dažytos. Norime atsinaujinti ir sienas perdažyti. Kaip išlyginti sienas/pašalinti struktūrą?
Jeigu tai yra viduje, tai daroma labai paprastai - gruntuojama, glaistoma ir dažoma, kaip tai būtų daroma ant tinkuotos sienos.
Glaistas vonios luboms
Ar vonioje lubas reikia glaistyti specialiu glaistu, kuris yra nuo drėgmės būtent, ar užtenka paprasto polimerinio glaisto ir vėliau nudažyti nuo drėgmės dažais?
Vonios luboms nereikia nei kažkokio specialaus glaisto ar dažų, kadangi nudažius drėgmei atspariais dažais galite gauti atvirkščią efektą, t.y. kondensatą.
Dažytos sienos vonioje
Vonios kambaryje nebenoriu klijuoti plytelių ant sienų. Kaip teisingai paruošti ir dažyti sienas vonioje, kurios bus tiesiogiai liečiamos su vandeniu? Kokius dažus geriausiai naudoti?
Vonios sienoms dažyti turi būti glaistas cementinis, o dažas epoksidinis.
Pakartotinis gruntavimas prieš glaistant polimeriniu glaistu
Gruntuotas cementinis kalkinis tinkas 1/1 užglaistytas fugenfiuleriu, ar reikia dar kartą gruntuoti prieš glaistant polimeriniu glaistu?
Nėra jokio reikalo gruntuoti nei dabar, nei prieš pirmą sluoksnį, o ypač nerekomenduoju gruntuoti prieš dažymą giluminiu gruntu,nes nudažius, siena įgaus skirtingą blizgumą, kurio neįmanoma ištaisyti. Daugiau informacijos apie glaistymo/dažymo technologijas su konkrečiu produktu pateikia gamintojas arba pardavėjas. Geriausia visus procesus atlikti vieno gamintojo produktais.
Caparol tinkas vs Ceresit tinkas
Koks dekoro tinkas yra geresnis: Caparol arba Ceresit?
Abu tinkai yra geri, tik geriau būtų naudoti vieno gamintojo sistemą. T.y., jeigu naudosite Caparol dekoratyvinį tinką, tai naudokite ir Caparol armavimo tinką.
Gipso kartono plokščių kiekis sienoms
Noriu paklausti, jei sienos apšiltintos poliuretano putomis, ar užtektų vieno sluoksnio melsvo gipso kartono plokštės? Nes ji tvirtesnė ir pan.? Ar reikia dviejų sluoksnių?
Mėlyna GKP skirta ne tvirtumui, o garso izoliacijai, taigi, manau, kad pakankamą garso izoliaciją pasiektumėte naudodami baltą/žalią GKP plokštę sukant dviem sluoksniais pagal KNAUF sistemą, užtaisant pirmo sluoksnio siūles.
Sienų glaistymas įrenginėjant įtempiamas lubas
Ištinkavome sienas ir dabar reikia sienas išglaistyti ir planuojame dėti įtempiamas lubas. Norėjom paklausti, ar pirma reikia išglaistyti ir dėti lubas, ar pirma lubos ir paskui glaistymas?
Vienareikšmiškai pirma turi būti nuglaistyta, nudažyta, sudėtos grindys ir tik tada dedamos įtempiamos lubos. Būtina atkreipti dėmesį į tai, kad sienų vietos, kur bus montuojami įtempiamų lubų profiliai turi būti lygios.
Vidaus sienų armavimas
Sveiki. Meistrai siūlo netinkuoti sienų, o jas nuarmuoti, tada užglaistyti ir nudažyti. Kokias medžiagas rekomenduotumėt naudoti?
Sienų armuoti taip pat nereikia. Pirmam glaisto sluoksniui reikia naudoti daug polimero turintį glaistą IGIS Taktika, kitiems sluoksniams naudojamas glaistas IGIS MIKROSFERA. Kadangi polimerinis glaistas turi savybę trauktis, plintusų zoną būtina išlyginti gipsiniu tinku. Vidiniai kampai po pirmo glaistymo tvarkomi įklijuojant į juos popierinius kampus.
Kaip glaistyti lubų ir tinko sienos sujungimą
Sveiki, montuojant gipso kartono lubas šešėlinės siūlės atsisakėme dėl jos išvaizdos. Kaip glaistyti lubų ir tinko sienos sujungimą, kad ateityje būtų mažesnė tikimybė įtrūkimų atsiradimui? Slydimo juostos gipsininkai neužklijavo. Galvoju ar verta Knauf Trenn-Fix dabar bandyti klijuoti į 1 mm palikta tarpelį. Ar užtektų sujungimus pripildyti su Uniflott ir uždėti popierinė juostelė į kampą? Namas mūrinis, didžiausias kambarys yra 7m ant 4m.
Į plyšį tarp sienos ir gkp lubų įdėkite aliuminį puskampį, prispaudžiant pastarąjį prie sienos, tokiu būdu gausite gražų vidinį kampą, bei nesujungdami skirtingų paviršių išvengsite netvarkingo skilimo.
Nelygiai atliktų tinkavimo darbų taisymas
Kaip ištaisyti atviro balkono sienas? Užsisakėm meistrą, ne pigiai paprašė, atliko tinkavimo darbus, nudažė sienas, bet jos visiškai nelygios ir matosi tinklelis po armavimo putoplasto, ką daryti?
Tam, kad išlyginti turėtumėte gruntuoti dažytą paviršių, po to glaistyti cementinis glaistu, šlifuoti bei dažyti pakartotinai.
Glaistyti tiesiai ant plytelių
Ar galima glaistyti tiesiai ant plytelių?
Taip, galima glaistyti tiesiai ant plytelių, tik reikia naudoti kontaktinį gruntą tipo betonkontakt.
Minimalus gipso kartono pertvaros storis
Norėčiau sužinoti koks gali būti minimalus gipso kartono pertvaros storis? Pertvara iš vienos pusės klijuojama plytelėmis ir naudojama kaip dušo sienelė, o iš kitos pusės dažoma ir naudojama kaip niša skalbyklės/džiovyklės baldui. Ar yra reikalingas koks nors minimalus atstumas tarp skalbyklės ir GK pertvaros?
Minimalus GK pertvaros plotis 85 mm su plytelėmis naudojant 50mm pertvarom skirtą profilį. Niša skalbimo mašinai bet kokiu atveju turi būti didesnė bent 20mm, negu pati skalbimo mašina, antru atveju dirbant mašinai ji daužysis į sienas. Kaip alternatyvą GKP pertvarai siūlyčiau naudoti PVC pertvarą, kurios storis būtų iki 20 mm. tuo pačiu būtų taupomos lėšos plytelių klijavimui ir dažymui.
Po užlietos vandeniu sienos perdažymo liko dėmių pėdsakai
Iškilo tokia problema, kad po užlietos vandeniu sienos perdažymo, vis tiek liko pigmentinių dėmių pėdsakai. Akriliniai dažai iki galo nepadengė ant sienos esančių dėmių. Gal sieną iš naujo reikia gruntuoti ir tada dažyti? Laukiu jūsų patarimų. Beje buvo dažoma Sigmacryl universal akriliniais dažais.
Tokias dėmes reiktų prieš dažant emulsija uždažyti blokatoriumi, aliejiniu gruntu arba paprasčiausiais baltais, aliejiniais dažais, po to perdažant visą paviršių. Svarbu uždažant dėmes nepersistengti su emalinių dažų sluoksnio storiu, nes nudažius matysis pataisymo vietos.
Gipso kartonas lauko sienoms iš vidaus
Norėjau paklausti kokiu gipsu klijuoti lauko sienas iš vidaus žaliu ar baltu?
Žalia GKP skirta drėgnom patalpom, todėl jeigu sienos klijuojamos kambaryje, ši plokštė nėra būtina, tačiau jeigu klijuojamos sienos vonios kambaryje, tokiu atveju būtina naudoti drėgmei atsparią žalią GKP.
Laiptinės sienų dažymas
Planuojame remontuoti laiptinę ir joje yra senos rusiškos sienos, kurių pusė yra nudažytos nežinia kokiais dažais (gal aliejiniais), o viršus padengtas kalkiniu mišiniu. Dažus lyg ir apgramdėme, tačiau planuojame tą kalkinę dalį dažyti baltai, o ten kur buvo senieji dažai dėti labai smulkią struktūrą. Norėčiau sužinoti ar tiesiog nutepus sienas betonkontaktu būtų galima tai daryti, ar būtina atlikti dar kažkokius veiksmus?
Viršutinei Jūsų laiptinės sienos daliai betonkontaktas nepadės, o tik sugadins reikalus. Siūlyčiau:
Tiesiog dažyti, nugruntavus giluminiu IGIS "Bravo" tipo gruntu (geriau pučiant Graco ar kitu beorio dažymo aparatu), pačius pigiausius kreidos pagrindu "Sniezka", PRO "Prima" tipo dažais, kurie nesudaro plėvelės, dėl ko neatkels seno kalkinio pagrindo. Ant aliejinio paviršiaus norint dažyti smulkia struktūra, reiktų imti Kiilto raudono grunto koncentratą (betonkontakto analogas be smėlio).
Tiesiog dažyti, nugruntavus giluminiu IGIS "Bravo" tipo gruntu (geriau pučiant Graco ar kitu beorio dažymo aparatu), pačius pigiausius kreidos pagrindu "Sniezka", PRO "Prima" tipo dažais, kurie nesudaro plėvelės, dėl ko neatkels seno kalkinio pagrindo. Ant aliejinio paviršiaus norint dažyti smulkia struktūra, reiktų imti Kiilto raudono grunto koncentratą (betonkontakto analogas be smėlio).
Dekoratyvinio tinko sienų dažymas
Ką daryti su bendrų patalpų sienomis senuose daugiabučiuose (prisegu foto)? Sienos grubaus tinko ar kaip kitaip tai vadinama. Ar galima tokias sienas dažyti tik nugruntavus? Ar dažyti galima naudojant volelį ar reikia purkšti?
Drąsiai galima dažyti sienas. Būdas dažymo tinka bet koks, tik purškiant galima nudažyti kokybiškiau ir daug greičiau.
Gruntuotos sienos glaistymas
Sienos, lubos gruntuotos gruntu su kvarciniu smėliu. Ar galima būtų iš karto glaistyti sieną glaistu, ar reiktų dar tinką tepti ir tada tik glaistyti šveisti, dažyti?
Jokio papildomo apdorojimo daryti nereikia, gruntuotos sienos paviršius gali būti glaistomas iš karto. Vienintelis dalykas yra tas, kad gali tekti glaistyti tris kartus.
Glaistyti sienas iš blokelių, neatliekant tinkavimo darbų
Namo sienų blokeliai suklijuoti klijavimo mišiniu. Ar ant šių sienų galima glaistyti, neatliekant tinkavimo darbų? Sienos lygios, nenuvirtusios.
Taip, tokias sienas tikrai galima glaistyti be tinkavimo, tik reikia tinkamai pasirinkti glaistą. Tokiu būdu sutaupysite ne tik laiko, bet ir pinigų. Reikalui esant mielai pakonsultuočiau.
Kokias lubas rinktis pakabinamas ar įtempiamas
Įsirenginėjam 96 kv.m namą. Sprendžiam, kokias lubas dėti. Spaudžia laikas ir finansai. Gal patartumėte, kokias lubas rinktis (pakabinamas ar įtempiamas)? Kiek vidutiniškai kainuotų abu variantai, įskaičiuojant darbų atlikimą. Ar įtempiamos lubos patvarios? Nes yra sakančių, kad jas gali pramušti ir šampano kamštis, ir vaiko mestas žaislas. Kaip yra realybėje su tuo pažeidžiamumu? Namas naujai pastatytas, dar kurį laiką gali "vaikščioti", bijom, kad pakabinamos lubos gali sutrūkinėti. Tai tokios mūsų baimės, patarkit, prašau, ką rinktumėtės mūsų vietoje?
Įtempiamos lubos kainos atžvilgiu labai geras pasirinkimas, kaina 12-15 Eur/m2 su medžiagomis, tačiau jos yra degios ir gaisro atveju pavojingos, nes gali nusileisti visa degančia plastiko mase ant viduje esančių žmonių. Todėl nerekomenduojama jų daryti miegamųjų zonoje. Pakabinamos GKP lubos daromos gerokai ilgiau, kaina gali siekti 40-50 Eur/m2 pilnam gaminiui su medžiagomis.
Ar privaloma samdyti žmogų, kad prižiūrėtų, kaip vyksta statybos darbai
Gavome statybos leidimą 120 kv. namui. Statysime ūkio būdu, samdysime atskirai, kažką pats darysiu, ką mokėsiu. Ar privalau samdyti kažkokį žmogų, kad prižiūrėtų, kaip vyksta darbai, ar atitinka projektą, A+ klasę ir panašiai? Čia klausiu labiau ne dėl darbų kokybės, bet kad nebūtų problemų su namo pridavimu.
Tokio žmogaus darbų eigos priežiūrai pagal naujus reikalavimus samdyti nereikia.
Reikalui esant visada galite pasisamdyti atestuotą darbų vadovą valandiniu principu (mokant už realaus darbo valandas) arba dokumentų tvarkymui.
Reikalui esant visada galite pasisamdyti atestuotą darbų vadovą valandiniu principu (mokant už realaus darbo valandas) arba dokumentų tvarkymui.
Betoninių lubų tvarkymas
Kiek kainuoja betoninių lubų tvarkymas? Pas mane betoninės perdangos ir norėčiau jas palikti.
Betoninių lubų kaina priklausomai nuo norų, prasideda nuo 2.50 Eur/m2 be PVM su medžiagomis.
Norime dažyti sienas, bet nulupus tapetus lieka klijų
Persikraustėme į naujus namus ir vietoj tapetų norime tiesiog dažyti sienas. Nulupus tapetus lieka klijų. Pašlapinus jaučiasi glitėsis. Ar tiesiog galima gruntuot ant klijų ar imtis kokių nors priemonių?
Esant tokiai situacijai SIENAS BŪTINA gerai nuplauti, nes klijų vietose nebus užtikrintas ir geras dažų sukibimas su pagrindu.
Tinkuotų paviršių glaistymas - dažymas
Kokia darbų eiga yra glaistant-dažant tinkuotus/betoninius paviršius?
Tinkuotų/betoninių paviršių glaistymo– dažymo darbų eiga:
1. Tinkuotų/betoninių paviršių įvertinimas
1.1 Sienos lygumo ir tvirtumo įvertinimas braukiant su mentele per paviršių. Stambesnės ir atsikišusios tinko dalelės pašalinamos nuo paviršiaus ir įvertinama ar lengvai dalelės nubyra nuo paviršiaus. Galima panaudoti šepetį su tvirtais šeriais tinko tvirtumo įvertinimui.
1.2 Sienos vandens įgėrio įvertinimas. Paprasčiausias būdas – užpilti vandens ant tinkuoto paviršiaus ir patrinti pirštu(ar įbrėžti mentele), ši vieta neturėtų būti daug minkštesnė nei sausas tinkas. Taip nustatysime ar siena stipriai įgerianti ar ne ir, ar pakankamai tvirtas tinkas.
1.3 Sienos paviršiaus drėgnumo įvertinimas. Tinkuotų sienų paviršiaus drėgnumas neturi viršyti 4%. Betoninių ir gelžbetoninių sienų paviršių drėgnumas neturi viršyti (4-6)%. Tikrinama su specialiu drėgnomačiu.
2. Tinkuotų/betoninių paviršių gruntavimas
2.1 Pagrindas prieš gruntavimą turi būti tvirtas (netrupėti), švarus ir sausas. Būtina pašalinti sukibimą mažinančias medžiagas (riebalus, tepalą, dulkes, skiedinio likučius).
2.2 Tinkas gruntuojamos giluminiu gruntu IGIS.AG (vienu sluoksniu). Gruntas išdžiūsta per 24 val., esant 20°C temperatūrai ir 65% santykinei oro drėgmei.
2.3 Gruntuoti reikėtų iš karto po paviršiaus paruošimo darbų užbaigimo. Gruntą galima dengti teptuku(šepečiu), voleliu, dažų purkštuku arba kitu būdu.
3. Tinkuotų/betoninių paviršių glaistymas
3. Didesni plyšiai užtaisomi tuo pačiu tinku arba glaistu IGIS.T, jį įterpiant kaip galima giliau, naudojant patogaus pločio glaistyklę. Naudojant armuojančio tinklelio pločio glaistyklę, tinklelis panardinamas į glaisto IGIS.T masę, kurio perteklių reikia pašalinti, kad gautume armuojančio tinklelio pločio, ar šiek tiek platesnę glaisto juostą be grubių defektų. Naudojant 90-100 mm pločio glaistyklę, ant plyšio užnešamas dar vienas glaisto IGIS.T sluoksnis, stengiantis nepalikti grubių reljefinių nelygumų. Glaistas išdžiūsta per 24 val., esant 20°C temperatūrai ir 65% santykinei oro drėgmei.
4. Naudojant stambiagrūdį glaistą MAKROSFERA, MAKROSFERA(skysta) arba IGIS.DL, išlyginami smulkūs įtrūkimai suvienodinant juos su plokštuminiu tinko paviršiumi. Šiai operacijai naudojama platesnė – 240 mm pločio ir daugiau glaistyklė. Esant gilesniems, nei 5 mm įdubimams, jiems padengti naudojamas stambiagrūdis glaistas MAKROSFERA ar MAKROSFERA(skystas). Glaistas išdžiūsta per 24 val., esant 20°C temperatūrai ir 65% santykinei oro drėgmei.
5. Nei po vienos ankstesnės operacijos nereikia naudoti šveitimo. Reikalui esant reljefinius defektus galima nugramdyti naudojant glaistyklę. Galutiniam glaistymui naudojamos dar platesnės – 300-600 mm pločio glaistyklės. Visas paviršius glaistomas plonu glaisto KILTO E, MIKROSFERA ar MIKROSFERA (skysta) sluoksniu, stengiantis kuo geriau išlyginti paviršių. Jei norime išgauti labai lygų paviršių papildomai glaistoma labai plonai su glaistu IGIS.MR. Glaistas išdžiūsta per 24 val., esant 20°C temperatūrai ir 65% santykinei oro drėgmei. Kiekvienas glaisto sluoksnis turi gerai išdžiūti. Sluoksnių neturėtų būti daugiau nei 3.
6. Naudojant 180 - 240 numerio šveitimo tinklelį ar švitrinį popierių, paviršius visiškai išlyginamas.
7. Šepečiu ir drėgnu skudurėliu nuvalomos dulkės.
8. Ištisai nuglaistytas paviršius prieš dažymą NEGRUNTUOJAMAS.
Dažymui rekomenduojame naudoti „kiaušinio lukšto“ blizgesio dažus IGIS.7, arba visiškai matinius IGIS.3, kuriems galima suteikti tūkstančius atspalvių, naudojant firmos „IGIS“ tonavimo sistemą. Dažant intensyviomis spalvomis, ar esant spalviškai netolygiam dengiamam paviršiui, pirmam sluoksniui rekomenduojame itin gerai dengiančius gruntinius dažus IGIS.GD.
Glaistų sistemos pasirinkimas priklauso nuo to, kaip paruošta tinko siena – ar labai lygiai užtrinta ar grubiai.
Reikia atsižvelgti į tai, kad esant žemesnei, nei 20°C temperatūrai, ar (ir) didesnei, nei 65% santykinei oro drėgmei, polimerinių produktų džiuvimo laikas ilgėja.
1. Tinkuotų/betoninių paviršių įvertinimas
1.1 Sienos lygumo ir tvirtumo įvertinimas braukiant su mentele per paviršių. Stambesnės ir atsikišusios tinko dalelės pašalinamos nuo paviršiaus ir įvertinama ar lengvai dalelės nubyra nuo paviršiaus. Galima panaudoti šepetį su tvirtais šeriais tinko tvirtumo įvertinimui.
1.2 Sienos vandens įgėrio įvertinimas. Paprasčiausias būdas – užpilti vandens ant tinkuoto paviršiaus ir patrinti pirštu(ar įbrėžti mentele), ši vieta neturėtų būti daug minkštesnė nei sausas tinkas. Taip nustatysime ar siena stipriai įgerianti ar ne ir, ar pakankamai tvirtas tinkas.
1.3 Sienos paviršiaus drėgnumo įvertinimas. Tinkuotų sienų paviršiaus drėgnumas neturi viršyti 4%. Betoninių ir gelžbetoninių sienų paviršių drėgnumas neturi viršyti (4-6)%. Tikrinama su specialiu drėgnomačiu.
2. Tinkuotų/betoninių paviršių gruntavimas
2.1 Pagrindas prieš gruntavimą turi būti tvirtas (netrupėti), švarus ir sausas. Būtina pašalinti sukibimą mažinančias medžiagas (riebalus, tepalą, dulkes, skiedinio likučius).
2.2 Tinkas gruntuojamos giluminiu gruntu IGIS.AG (vienu sluoksniu). Gruntas išdžiūsta per 24 val., esant 20°C temperatūrai ir 65% santykinei oro drėgmei.
2.3 Gruntuoti reikėtų iš karto po paviršiaus paruošimo darbų užbaigimo. Gruntą galima dengti teptuku(šepečiu), voleliu, dažų purkštuku arba kitu būdu.
3. Tinkuotų/betoninių paviršių glaistymas
3. Didesni plyšiai užtaisomi tuo pačiu tinku arba glaistu IGIS.T, jį įterpiant kaip galima giliau, naudojant patogaus pločio glaistyklę. Naudojant armuojančio tinklelio pločio glaistyklę, tinklelis panardinamas į glaisto IGIS.T masę, kurio perteklių reikia pašalinti, kad gautume armuojančio tinklelio pločio, ar šiek tiek platesnę glaisto juostą be grubių defektų. Naudojant 90-100 mm pločio glaistyklę, ant plyšio užnešamas dar vienas glaisto IGIS.T sluoksnis, stengiantis nepalikti grubių reljefinių nelygumų. Glaistas išdžiūsta per 24 val., esant 20°C temperatūrai ir 65% santykinei oro drėgmei.
4. Naudojant stambiagrūdį glaistą MAKROSFERA, MAKROSFERA(skysta) arba IGIS.DL, išlyginami smulkūs įtrūkimai suvienodinant juos su plokštuminiu tinko paviršiumi. Šiai operacijai naudojama platesnė – 240 mm pločio ir daugiau glaistyklė. Esant gilesniems, nei 5 mm įdubimams, jiems padengti naudojamas stambiagrūdis glaistas MAKROSFERA ar MAKROSFERA(skystas). Glaistas išdžiūsta per 24 val., esant 20°C temperatūrai ir 65% santykinei oro drėgmei.
5. Nei po vienos ankstesnės operacijos nereikia naudoti šveitimo. Reikalui esant reljefinius defektus galima nugramdyti naudojant glaistyklę. Galutiniam glaistymui naudojamos dar platesnės – 300-600 mm pločio glaistyklės. Visas paviršius glaistomas plonu glaisto KILTO E, MIKROSFERA ar MIKROSFERA (skysta) sluoksniu, stengiantis kuo geriau išlyginti paviršių. Jei norime išgauti labai lygų paviršių papildomai glaistoma labai plonai su glaistu IGIS.MR. Glaistas išdžiūsta per 24 val., esant 20°C temperatūrai ir 65% santykinei oro drėgmei. Kiekvienas glaisto sluoksnis turi gerai išdžiūti. Sluoksnių neturėtų būti daugiau nei 3.
6. Naudojant 180 - 240 numerio šveitimo tinklelį ar švitrinį popierių, paviršius visiškai išlyginamas.
7. Šepečiu ir drėgnu skudurėliu nuvalomos dulkės.
8. Ištisai nuglaistytas paviršius prieš dažymą NEGRUNTUOJAMAS.
Dažymui rekomenduojame naudoti „kiaušinio lukšto“ blizgesio dažus IGIS.7, arba visiškai matinius IGIS.3, kuriems galima suteikti tūkstančius atspalvių, naudojant firmos „IGIS“ tonavimo sistemą. Dažant intensyviomis spalvomis, ar esant spalviškai netolygiam dengiamam paviršiui, pirmam sluoksniui rekomenduojame itin gerai dengiančius gruntinius dažus IGIS.GD.
Glaistų sistemos pasirinkimas priklauso nuo to, kaip paruošta tinko siena – ar labai lygiai užtrinta ar grubiai.
Reikia atsižvelgti į tai, kad esant žemesnei, nei 20°C temperatūrai, ar (ir) didesnei, nei 65% santykinei oro drėgmei, polimerinių produktų džiuvimo laikas ilgėja.