Natūrali vėdinimo sistema be ventiliatorių

Klausimas:
Ar galima naujos statybos name įsirengti vėdinimo sistemą, kurioje nebūtų siurblių ar ventiliatorių?
Komentarai:
Galima vėdinimo su rekuperacija nedaryti, jei šį energijos išmetimo atvejį kompensuos kiti atsinaujinantys šaltiniai.
Bendrai, atsisakyti rekuperacinės sistemos yra didelė klaida. Šio klaidos ir pasekmių ištaisymas kainuos didesnius pinigus. Aišku, galite rizikuoti, tai Jūsų namas.
Kalbant apie modernią vėdinimo sistemą, visada ją suprantame kaip mechaninio vėdinimo sistemą, o mechaninio vėdinimo sistema neįsivaizduojama be ventiliatorių, kaip sudedamosios dalies. Štai imamas taip vadinamas rekuperatorius, toje „dėžėje“ yra ištraukimo, padavimo ventiliatoriai, filtrai, šilumokaitis. Nereikia baimintis keliamo triukšmo, tam sistemoje dedami slopintuvai, tiek ant oro padavimo, tiek ant ištrukimo. Pasidarius individalų vėdinimo sistemos projektą ir parinkus tinkamus įrenginius, galima gauti modernią, šiuolaikišką mechaninio vėdinimo sistemą (rekuperacinę) su visais jos teikiamais privalumais.
Sistema kurioje nenaudojami ventiliatoriai išrasta prieš daugelį metų ir vadinasi natūrali vėdinimo sistema. Tik didelis klausimas ar apsimoka naujai statomame name naudoti senovinę sistema? Natūrali vėdinimo sistema veikia, kai yra ne tik teisingai įrengti oro ištraukimo kanalai, bet ir užtikrinta galimybė lauko orui prasiskverbti į namą. Skaičiavimai rodo, kad 150 m2 namui reikia palikti ~520 m2 plyšių languose. Jei įrengti plastikiniai langai, tai 10 iš jų teks pastovai laikyti nehermetiškai uždarius (taip kad per visą perimetrą liktų ~2mm plyšys). Per plyšius skverbsis ne tik šaltas lauko oras, bet ir dulkės, žiedadulkės, smulkus mašalai, lauko garsai. Tam kad sušildyti prasiskverbusi lauko orą per šildymo sezoną papildomai sunaudosite ~10 000 kW/val. energijos. Aišku, rekuperacinės vėdinimo sistemos įrengimas kainoja daugiau už natūralią vėdinimo sistemą, bet skirtumas nėra didelis. Suskaičiuokite viską: natūralių kanalų bei kaminėlių įrengimo kaštus; orlaidės orui pritekėti; kartais prisideda ištraukimo ventiliatoriai sanmazguose, arba vėjo turbinos ant stogo (kai natūrali trauka yra per maža). Kitas dalykas - vėdinimo įrenginys naudoja elektros energiją. Tai faktas. Bet įvertinkime kiek: pvz. rekuperatoriuje REGO250P, kuris gali aptarnauti iki 100m2 gyvenamųjų patalpų, naudojami du ventiliatoriai po 57 W. O sutaupo jis vidutiniškai 1500 W per valandą. Jūsų teisė rinktis!
Eduardas, Vėdinimas
Taip, naujos statybos name galima įsirengti natūralią vėdinimo sistemą be siurblių ar ventiliatorių, bet tai daryti griežtai nepatartina dėl ekonominių bei komfortinių sąlygų. Tokia sistema neefektyvi ir finansiškai neekonomiška, dėl to, kad prarandama šiluma iš pastato bei sumažina komforto lygi patalpose. Šiais laikais mechaninė vėdinimo sistema skaitoma kaip privaloma dėl ekonominių tikslų bei komforto. Žinoma jos įrengimas iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyt nepigus, tačiau jis atsiperka laikui bėgant tiek finansiškai, tiek komforto prasme. Naujai statomose objektuose montuojamos rekuperacinės sistemos, kurios atgauna šilumą, tai yra energiją bei sukuria žmogui palankias komfortines sąlygas.
Gabrielius, Vėdinimas
Užsiregistravę
3377 specializuotų įmonių
zi
3706*****37
zi**********@***il.com
Sveiki, nusipirkau sovietinio tipo požeminį garažą, bendrijoje yra 40 garažų. Problema ta, kad ventiliacija, kuri įsijungia tik kas keletą valandų pučia orą į vidų, o ne į lauką. Garažai drėgni, kaupiasi kondensatas ant garažų durų. Su keliais savininkais kalbėjau, sako visada tai ir pūsdavo, į vidų... Man čia atrodo nenormalu, manau turėtų orą ištraukti. Ar galite atsiųsti pasiūlymą su kaina , bandysiu kalbėti su pirmininku ir per susirinkimą kad sutvarkyti tą nesąmonę, ačiū
ai
8652***11
ai***************@***il.com
Sename rąstiniame name šiltinsim perdangą ekovata, palėpė negyvenama, nešildoma ir nebus gyvenama, sienos nesandarios. Iš pirmo aukšto dušo, taip pat ir iš virtuvės gartraukio buvo nuvesta paprasta ventiliacija (gofruotas vamzdis) į palėpę ir problemų nekilo. Klausimas, kaip sutvarkyti ventiliaciją, kai perdanga jau bus apšiltinta ekovata, kokį ventiliatorių pasirinkti, ir ar galima išvesti vėl į palėpę, ar jau reikia išvesti per lauko sieną? Jei išvesim ventiliaciją į palėpę, ar nesusidarys kondensatas?
bu
8611***68
bu****@***oo.com
Bute neveikia ventiliacija, per ventiliacijos angas oras eina į patalpas, o ne kaip turėtų būti, į lauką. Bute yra rekuperatoriai, bet tai problemos neišsprendė, atidarius langą, net ventiliatorius įtaisytas ventiliacijos šachtoje, neįjungtas pradeda suktis į kitą pusę, kvapai ateina iš techninio aukšto.
zi
+3706*****31
zi*******@*********ra.lt
Laba diena Trijų aukštų daugiabutis namas Yra sumontuoti ortakiai iš vonios kambarių ir virtuvių 110 mm, naturali ventiliacija Ant stogo iškelti PVC 110 mm vamzdžiai, kurie neiškelti virš parapetų, ant vamzdio updėta kepurėlė su mažomis skylutėmis gal tinkančia tik alsuokliui Iš buto oro traukos nėra, kai kur pučia į vidų Gal galite pakomentuoti kaip išspręsti vėdinimo problemą
pu
8686***13
pu******@***il.com
Ieškau ventiliatoriaus į dušo kambarį, bus montuojamas virš dušo, ortakis 125 mm, apie 4 metrai iki ventiliacinio kamino. Bus jungiamas atskiru laidu. Namas medinis, duso kambarys gipso plokštes ir plyteles. Langas ir durys su plyšiu apačioje. Kokio galingumo ventiliatorių montuoti?
eg
+370 6** ***35
eg******@******or.lt
Noriu įsigyti patikimą kanalinį ekonomišką ventiliatorių garažui pusrūsyje drėgmei pašalinti, diametras 150 mm. Oro pritekėjimas yra.
li
8608***54
li******@***oo.com
Patalpoje stovės jakuzzi vonia ir šalia dušas. Įrengėme paprastą ventiliaciją per sieną į lauką. Klausimas, ar reikalinga papildomai padaryti oro padavimą toje patalpoje, taip pat per sieną į lauką?
ju
+3706*****11
ju************@***il.com
Norime apšiltinti pamatą, taip pat rūsio grindis ir užbetonuoti, rūsio langus užmūryti, iš esmės rūsį paversti uždara technine erdve (į rūsį patekimas iš vidaus). Ar galima taip elgtis, ar reikia kažkokio ventiliacinio sprendimo? Koks ventiliavimo sprendimas pigiausias neprarandant šilumos?
ja
8615***67
ja*******************@***il.com
Privatus namas, žiemą per vonios ventiliacinę angą pučia šaltis (stovi paprastas ventiliatorius, efektyviai ištraukia drėgmę bet, kaip minėta, neapsaugo nuo šalčio). Ar efektyvu bus pirkti kitą ventiliatorių su atbuliniu vožtuvu ar automatinėmis grotelėmis, ar tik pinigų išmetimas? Koks skirtumas tarp atbulinio vožtuvo ir automatinių grotelių (domina kas labiau sulaikytų šaltį)? Kokie skersmens standartai egzistuoja (nenuėmus matuoju gaunasi anga kažkur 12 cm), ta prasme ar važiuot pirkt su senu ar yra standartai?
al
8614***42
al****************@***il.com
Dušo patalpoje atsiranda pelėsis, ar išgelbėtų jei įrengtumėme ištraukiamą ventiliatorių, ar jie ištraukia drėgmę, jei taip kokį reikėtų rinktis? Šiuo metu yra paprasta ventiliacijos anga kuri išvesta į ventiliacijos angą ir natūrali ventiliacija per orlaidę. Kaip geriau susitvarkyti, kad būtų pašalinama drėgmė iš patalpos?
20-33-541   Ištraukimo ventiliacija (naudota)
20-33-541 Ištraukimo ventiliacija (naudota)
UAB Medienos staklės
14 atsiliepimai 79% rekomenduoja
242 €
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 420771 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3377
Iš viso buvo užduota 178611 klausimų