Gaukite pasiulymus
iš 94 specializuotų įmonių Vėdinimo sistemos – Patarimai
Kambarys-studija (įrengtas nuosavo namo garažas) 20 m2: langai ir durys plastmasiniai, langas prasidaro tik iš viršaus žemyn, lubos - įtempiamos, virš viryklės - gartraukis, vonios- tualeto kambarėlyje ventiliacija tiesiog į lauką, šildymas - vienas vandens radiatorius. Šlampa tolėliau esančios sienos apačia, kondensuojasi drėgmė, įėjimo iš lauko, durų apačioje (jos stiklinės). Aš manau tai yra dėl to, kad nėra pritekančio oro. Gal problemą išspręsčiau išgręžęs šlampančios sienos apačioje skylę oro pritekėjimui? Patarkite kur ir kokio diametro? O gal yra kitas nebrangus būdas? Gal galite rekomenduoti kas užsiimtų padėti? Namas Vilniaus r. Nemėžyje (Kuprijoniškėse).
Naujos statybos dar neįrengtas butas 41m2, lubos nebus dengiamos, todėl klasikinis rekuperatorius su laidais išvedžiotais prie lubų netinka. Kokia vėdinimo sistema būtų geriausia alternatyva?
Nusipirkau butą pastogėje paskutiniame aukšte, 2006 m. statybos, 50 m2, 2 kambariai, Vilnius. Jausmas, kad nuolatos trūksta oro, oras slogus, nors vienas langas nuolatos pravertas, stoglangiai ant mikrocirkuliacijos palikti (skersvėjo neina kaip padaryti). Skintos gėlės nuvysta per porą dienų. Po vonios silikonu buvo pelėsis, nors vonioje yra langas. Bute yra 2 ventiliacinės angos. Viena atvira - lubose spintoje. Kita su grotelėmis (be ventiliatoriaus) - vonios kambario sienoje, besiribojančioje su kaimynais. Iš šios angos sklinda iš kaimynų maisto gaminimo kvapas. Pridėjus popieriaus lapą prie šių angų, jaučiasi, kad yra trauka, tačiau nedidelė. Virtuvėje ventiliacijos angos nėra, gartraukis tik su anglies filtru. Kokie galimi sprendimai dėl oro kokybės, ventiliacijos pagerinimo? Ar gartraukis tik su filtru ok, ar reikalingas ventiliacijos kanalas (gartraukis šalia lango, gal galima per langą išvesti, ar sienoje skylę daryti, bet bus reikalingas namo gyventojų sutikimas)? Kur kreiptis? Pati nieko nesuprantu.
Sveiki, bute irengta rekuperacijos sistema, taciau aliuminis ortakis paimantis ora is lauko nera apsiltintas. Ar turesiu problemu del to ar cia normali praktika? Ar gal bandyti kazkaip apsiltinti savarankiskai?
Mąstau prieš sudedant lubas išsivedžioti gartraukiui skirtas komunikacijas ir tam, kad sutaupyti lubų aukštį, naudoti plačius plastikinius ortakius. Ar rekomenduotumėte juos naudoti? Ar geriau jų vengti? Ar reikia per jungtis juos kažkaip izoliuoti? Neramina, kad jei paslėpsiu juos po lubomis, kažkam atsitikus negalėsiu prie jų prieiti.
Bute neveikia ventiliacija, per ventiliacijos angas oras eina į patalpas, o ne kaip turėtų būti, į lauką. Bute yra rekuperatoriai, bet tai problemos neišsprendė, atidarius langą, net ventiliatorius įtaisytas ventiliacijos šachtoje, neįjungtas pradeda suktis į kitą pusę, kvapai ateina iš techninio aukšto.
Ar tikrai vėjo turbina įmontuota virš ventiliacijos angos sumažins bute drėgmę ir sienos nepelys?
Temperatūrai kritus žemiau nulio, rasoja viso namo langai. Ne tik stiklas, bet ir rėmai. Rasoja gan stipriai. Namas a+, statyba baigta 2022.
Gyvenu Šiaulių mieste, lyros g. 6. Pas mane bute visiškai nėra ventiliacijos, kaip suprantu pas mano kaimynus taip pat nėra ventiliacijos, kurie gyvena žemiau manes. Į šį butą persikrausčiau visiškai neseniai. Šiuo metu kaip suprantu nelabai ir galiu maudytis, kad nepradėtų mestis pelėsis bute. Neseniai pasidariau kapitalinį remontą. Prieš remontuojant dar mėginau pravalyti ventiliacijos angą, kažkiek padėjo, bet šiuo metu vėl nėra kuo kvėpuoti.
Reikia išvesti metalinį ortakį iš rūsio į lauką. Skylė sienoje gaunasi apie pusmetriu žemiau nei grunto paviršius. Tai yra ortakio dalis bus po žeme, dėsis alkūnė ir kils į viršų. Kaip teisingai izoliuoti ir paruošti tą ortakio dalį, kuri bus po žeme? Ar reikia paruošti šachtą, kad būtų oro tarpas, ar galima kažkaip izoliuoti ir tiesiog užkasti?
Daugiabutyje sumontuotas cetralizuotas viso pastato rekuperatorius. Padavimo ir ištraukimo difuzorių dydis 100mm. Ar ploninant ortakius iki 75mm nukentės sistemos funkcionalumas?
Namuose daug drėgmės, ką patartumėt statyt mini rekuperatorių ar kondicionierių?
Turiu seną namą. Jame sena vėdinimo sistema veikusi savaiminiu principu, jau ilgą laiką, kai sudėti plastikiniai langai ir ji praktiškai nebeveikia. Principas jos toks, iš negyvenamos palėpės yra atvesta vėdinimo šachta, kuri pasiskirsto tarp virtuvės, vonios ir tualeto. Į tą pačią šachtą iš virtuvės pusės yra pajungtas garinis, tačiau didžioji dalis garų jį pajungus keliauja ne į viršų t.y. palėpę, bet į kitas šachtos ventiliacijos angas t.y. vonią ir tualetą, tuomet ten pradeda kauptis kondensatas ir dedasi pelėsis. Klausimas ar įmanoma padaryti vėdinimo (ištraukimo) sistemą nedarant kapitalinio remonto? Gal yra kokių sprendimo būdų?
Gal kas galėtų pasidalinti patirtimi, tokios vėdinimo sistemos (https://www.fresh.eu/products/airsupplyvents/wallvents), kuri poruojama kartu su Nibe ištraukiamo oro šilumos siurbliu trūkumais/privalumais? Vožtuvai montuojami 4 kambariuose, ištraukimo difuzoriai - virtuvėje, koridoriuje ir dviejuose sanmazguose. Namas 120 A+ (2 aukštų). Siūlomas katilas pvz.: https://www.perkunibe.lt/parduotuve/istraukiamo-oro-silumos-siurblys-nibe-f730/. Kokie minusai ir pliusai? Svarbu išgirsti praktinius palyginimus (ne kainos) šilumos siurblio (tradicinio su išoriniu bloku) ir šio - kuris yra ištraukiamo oro be išorinio bloko, o taip pat ventiliacinės sistemos, kai įrenginėjama tradicinė rekuperacija ir mano paminėta - fresh vožtuvais ir tik ištraukiamo oro virtuvės, koridoriaus ir sanmazgų zonose? Lyginama ne kainos aspektai. Dėkingas profams.
Dušo patalpoje atsiranda pelėsis, ar išgelbėtų jei įrengtumėme ištraukiamą ventiliatorių, ar jie ištraukia drėgmę, jei taip kokį reikėtų rinktis? Šiuo metu yra paprasta ventiliacijos anga kuri išvesta į ventiliacijos angą ir natūrali ventiliacija per orlaidę. Kaip geriau susitvarkyti, kad būtų pašalinama drėgmė iš patalpos?
Ar būtina papildomai izoliuoti skardinius oro padavimo ir šalinimo ortakius rekuperatoriui, jeigu jie eis per nešildomą palėpę, bet bus užberti apie 20 cm ekovata? Per pačią lauko sieną būtų pravestas EPE ortakis. Ortakių ilgis būtų po 12m.
Sveiki, planuoju rusy isirengti skalbimo patalpa, bus dziovykle bei dusas. Turiu anga ventiliacijai. Klausimas kokie ventiliatoriai tam tinkami, nes pati anga is saves nei labai traukia, nei pucia. Kokie sprendimo budai tinkamiausi siuo atveju? Isvedimo i lauka (mini rekuperatorius tarkim) galimybes nera.
Po daugiabučio namo renovacijos pradėjo pelyti sienos. Ko nepadarė arba blogai padarė renovavusieji namą, kad atsirado pelėsis? Buvo tinkuotos namo sienų siūlės iš vidaus, pakeisti langai su stiklo paketais, sutvarkytas stogas ir t. t. Kaip ir kuo išnaikinti pelėsį, kuris yra rimtų ligų priežastis?
Kokia būtų vėdinimo sistemos kaina 100 m2 namui? Kas lemia vienos ar kitos vėdinimo sistemos kainas?
Ar galima naujos statybos name įsirengti vėdinimo sistemą, kurioje nebūtų siurblių ar ventiliatorių?
Kam statomas atbulinis vožtuvas arba automatinė sklendė centralizuotoje rekuperacijos sistemoje oro padavimo ir išmetimo zonoje į lauką? Ar jos aplamai būtinos? Kada garso slopintuvai statomi 4 vnt. (abiejose rekuperatoriaus pusėse), kada du tik namo pusėje? Kada jų iš vis nereikia?
Reikalingas ventiliatorius 7kv/m voniai, kurioje bus vonia, dušinė ir tualetas. Yra ortakis kuriame parsivedžiau trijų gyslų laidą. Norisi tylaus ventiliatoriaus, mačiau (SILENT - 100 SIVER - (26,5db (A)). Bet nesu tikras ar užteks galingumo, kurio Maksimalus oro kiekis - 95m3/h. Gal turit kokių patarimų?
Kokie plastikinių ortakių pranašumai/minusai lyginant su metaliniais rekuperacinės sistemos ortakiais? Nedidelio gyvenamojo namo atveju (115 kv. m).
Kaip išnaikinti pelėsį blokiniame bute?
Gyvenu daugiaukštyje 5 iš 9 aukštų, konkrečiai nesu tikras bet panašu jog ventiliacijos šachta yra viena ir visų aukštų bendra.kai balkone šalta kaimynai rūko namuose tikriausiai įjungę gartraukį ar ventiliatorių ir visi dūmai, rūkalų kvapas patenka pas mane į vonios patalpą. Išbandžiau skardinius atbulinius vožtuvus - jie sustabdė šiek tiek oro srautą į butą, tačiau kvapas vistiek patenka. Noriu pasiteirauti gal yra kokie nors kiti efektingesni sprendimai šiai problemai spręsti?
5 aukštų mūriniame name, vieno kambario butas randasi 3 a. Virtuvėje iš ventiliacinės angos į vidų žiemą pučia šaltas oras. Ventiliacijos anga yra atskira. Buto langai plastikiniai,durys sandarios, kokia tai būtų priežastis ir kaip ją reikėtų išsptęsti.
Statomės A+ klasės namą. Bus rekuperacija kaip ir priklauso, viskas gerai, bet... Iš artimos aplinkos žmogus, bando įrodyti, kad reikalinga papildoma ventiliacija. (statyti ventiliacinius kaminėlius ant stogo ir per gofrinį vamzdį nuvesti į wc, į vonia ir į katilinė, tiesiog, kad vėdintųsi. Nesu linkęs taip daryti ir tikrai nenoriu, nes nemanau, kad būtina. Ką žadu daryti tai: 1 kaminėlį išvesti gartraukiui, kad pūstų, ir 2 kaminėlį išvesti iš katilinės katilui. Tai klausimas ar reikia daryti wc ir vonioje papildomą ventiliaciją?
Įrenginėju namą 140 kv. ir rekuperatorių statysiu palėpėje, visi ortakiai taip pat bus išvedžioti palėpėje. Palėpė yra apšiltinta 20 cm vata, bet nešildoma. Ortakius ruošiuosi apšiltinti 5 cm vembliais. Ar pakaks apšiltinti ortakius, kad nesusidarytų kondensatas ir ar reikia kaip nors apšiltinti patį rekuperatorių?
Noriu įsirengti rekuperacijos sistemą į naujos statybos namą ir kiek domėjausi ortakiai yra apvalūs ir 125 diametro ir jie mažėjančia tvarka eina, o aš nelabai noriu leisti lubų žemiau Ir yra ortakiai plastmasinės gofros, 75 mm berods (mėlynos), tai nežinau ką pasirinkti, norėtųsi nežeminti lubų. Ką galima pasirinkti? Ar nebus blogai, jei rinksiuosi plastmasinius, ne metalinius vamzdžius? Ir ar reikia apšiltinti metalinius ortakius?
Namo kambariuose neįrengtas vėdinimas. Truputėlį palyja, sienos kampuose rasoja, trūksta ventiliacijos. Ar padėtų, jei kiekviename kambaryje sienoje iš lauko pusės išgręžčiau 120 mm skermens skyles ir įdėčiau ortakį su grotelėmis. O gal yra kokių kitų sprendimo būdų?
Labai rasoja langai, prie jų netgi limpa roletai. Visas langas šlapias tiek, kad vanduo bėga ant palangių, o po to ant grIndų. Ką mums daryti? Lauksime Jūsų patarimo. Ačiū.
Ką daryti, bute iš ventiliacijos angos sklinda nemalonus kvapas. Labai bloga ventiliacija, iš žemesnių aukštų visi kvapai kyla į WC bei vonios patalpą. 9 aukšto daugiabutis namas, gyvename 6 aukšte.
Gal galite paaiškinti į ką reikia atkreipti dėmesį ir ką sumontuoti B energinės klasės bute, kuriame vėdinimas yra natūralus? Virtuvėje yra paliktos dvi ortakių angos, vonioje viena. Kaip suprantu, vonioje reikės dėti slėginį ventiliatorių, nes butas daugiaaukščio viduryje. Virtuvės angos, kaip suprantu, gartraukiui ir ventiliacijai. Kaip ta ventiliacija atrodo? Ar ten reikalingas ventiliatorius, kažkoks mini rekuperatorius, ar ta anga tiesiog skirta oro pritekėjimui ir joks ventiliatorius nesideda?
Kokį ventiliatorių pasirinkti vonios kambariui? Vonia 4m2 ir iki lauko sienos, kur galiu išgręžti angą 7 metrai.
Planuojame tame pačiame kambaryje daryti tiek oro padavimą, tiek ir ištraukimą. Ar tai yra geras sprendimas, turint omenyje oro cirkuliaciją, triukšmą ir pan.?
Vėdinimo ortakiuose labai sitpriai rasoja ir kaupiasi kondensatas. Kol kas patalpos nešildomos. Ar vienintelė priežastis šildymas? Dar yra neišbetonuotos grindys rūsyje, ar tai irgi gali būti drėgmės kaupimosi priežastis. Gal yra kokiai principiniai vėdinimo įrengimo sprendimai.
Kaip ir pagal ką pasirinkti ortakių sistemą individualiam gyvenamajam namui: skardinius ortakius, lanksčius ortakius ar gal dar kokie yra?
Kaip pašalinti drėgmę iš patalpos? Ką reiktų daryti? Įsirengti naują ventiliacijos sistemą?
Kokią ventiliaciją įsirengti? 9 a. pastatas, gyvename 6 aukšte. Labai bloga ventiliacija, iš žemesnių aukštų visi kvapai kyla į virtuvę ir WC bei dušo patalpą.
Kadangi nebuvo galimybės įsirengti rekuperatoriaus 120 kv.m name, planuoju įsirengti automatines hygro orlaides, kad viduje cirkuliuotų oras. Tačiau bijau ar neišaugs sąskaitos už šildymą ir ar nebus diskomforto žiemą, nes orlaidės pilnai neužsidaro. Kokie apskritai tokios sistemos privalumai bei trūkumai?
Norėčiau montuoti orlaides vaikų 10 m2 kambaryje. Kokios tiktų tokių patalpų vėdinimui? Ką galėtume parekomenduoti? Girdėjau, kad „AERECO HYGRO“ vėdinimo sistemos varstosi priklausomai nuo drėgmės kiekio - ar tokios orlaidės nesudaro skersvėjų?
Ar reikia rąstiniame name įrengti priverstinę ventiliaciją? Ar naudinga rąstiniame name įrengti rekuperacinę sistemą?
Name nešiltintoje palėpėje išvedžiojau vėdinimo sistemos vamzdžius, juos apšiltinau ir išvedžiau į kaminą. Bet vis dėl to renkasi kondensatas ir bėga. Gal negalima tiesiai vamzdžių išvesti į kaminą?
Po namu įrengtas rūsys. Žiemą kūrenant būna sausa, tačiau karštomis vasaros dienomis ant plytelėmis išklijuotų sienų ir grindų renkasi kondensatas, vasaros pabaigoje pradeda jaustis pelėsio kvapas, Vėdinimas tik per atidaromus rūsio langelius. Kažko labai sudėtingo neplanuoju įrengti, gal galima kokiomis paprastomis priemonėmis išspręsti šią problemą?
Gyvenu paskutiniame aukšte ir per ventiliacijos angą pučia į vidų. Ką turėčiau padaryti, kad taip nebūtų?
Nusipirkau sublokuotą kotedžą. 3 mėn. gyvenau, viskas buvo tvarkoje. Po 3 mėn. pradėjo vonioje ir svetainėje per ventiliacijos angas eiti blogas oras, priklausomai matyt nuo vėjo krypties. Pasikviečiau statyb.vadą, tai jis sako, kad niekus taip nebuvo. Paskui atsivedė darbininką, vonioje įdėjo atbulinį vožtuvą, lipo ant stogo, bet vis viena, kai pučia vėjas eina kvapas. Svetainėje užkišo angą visai. Bet vis viena būna kvapas, nors ne kas dieną. Vasarą laikiau atdarus langus, o dabar turiu visą šilumą išleisti per atidarytus langus. Nežinau sutapimas ar ne, bet man tas kvapas pradėjo atsirasti, kai kaimynai dėjo grindų plyteles ir jas pjaustė. Pas mane per ventiliaciją pradėjo eiti pjaustymo dulkės. Kaip vadui pasakiau apie tai, jis sako kad taip būti negali, ventiliacijos ir kanalizacija atskiros kiekvieno namo. Patarkite, kur kreiptis ir ką daryti, negaliu naujam name gyventi, dėl blogo kvapo. Kvapas kaip prarūgusio vandens ar net kanalizacijos smarvė.
Privatus namas, žiemą per vonios ventiliacinę angą pučia šaltis (stovi paprastas ventiliatorius, efektyviai ištraukia drėgmę bet, kaip minėta, neapsaugo nuo šalčio). Ar efektyvu bus pirkti kitą ventiliatorių su atbuliniu vožtuvu ar automatinėmis grotelėmis, ar tik pinigų išmetimas? Koks skirtumas tarp atbulio vožtuvo ir automatinių grotelių (domina kas labiau sulaikytų šaltį)? Kokie skersmens standartai egzistuoja (nenuėmus matuoju gaunasi anga kažkur 12 cm), ta prasme ar važiuot pirkt su senu ar yra standartai?
Nuo naujų metų pasikeitusiuose įstatymuose dujų katilo kambaryje privalo būti natūrali vėdinimo anga. Tai dabar sakykime statau A+ namą ir bandau jį užsandarinti iki 0.6; taip pat investuoju į rekuperatoriaus sistemą, kad išvengti šilumos nuostolių, žinoma. Aš suprantu šio įstatymo priežastį ir nelabai norėčiau, kad dujos būtų išnešiotos po visą namą. Taigi, kokios šių dienų technologijos? Negi taip tą skylę sienoje įtaisyti ir negalvoti daugiau? Kaip tie sieniniai rekuperatoriai? Ar jie grąžina kiek šilumos? Rekuperatosius - tai ne natūrali vėdinimo anga, bet su visu namų oru nemaišytų. Ką butu galima padaryti?
Yra požeminis garažas, kuriam reiktų pagerinti vėdinimą. Gal ką galite pasiūlyti?
Esu V-ių a. daugiabučio namo bendrijos p-kė. Viename I-o a. bute pastebėjau, kad virtuvėje išgriauta ventiliacijos šachta, o lubose įstatytos vent. grotelės. Paaiškinkite, kokią žalą vėdinimo procesui padarė I-e a. virtuvėje išgriauta vėdinimo (natūralaus vėdinimo) šachta ir kaip man toliau elgtis?
Jei išėjimai iš rekuperatoriaus yra 125 diametro, tiek padavimo ir ištraukimo į namą ir į lauką. Meistrai sumontavo rekuperatorių ir privedžiojo visokio diametro vamzdžių, pvz. į lauką iš rekuperatoriaus dėjo perėjimą, vedė iš 125 i 220, davedė iki lauko sienos, kur buvo išgręžtos skylės 170 diametro, tada vėl dėjo perėjimą ir išvedė 160 diametro vamzdį. Nelabai supratau kam šitaip daryti, tad klausiu ar čia meistro montavimo klaida ar teisingai padaryta? Į namą taip pat nuo rekuperatoriaus vedė duslintuvą 160 diametro skersmens iki paskirstimo dėžės, o iš ten 80 diametro plastikinias vazmdziais.
Yra gyvenamas namas, kurio garaže bus pakabintas rekuperatorius ir praeis dalis ortakių iki kol kirs sieną į namo patalpas. Garažas yra 46m2, šildomos grindys palaikys +18.. pagal STR na tarkim man reiktų 150 m3/h į tą garažą pravėdint. Tai kažkokio tiekimo nuo rekuperatoriaus nelabai galėčiau padaryti, kadangi namo balansas, kurį palaikysiu yra 309m3/h. Kaip patartumėte tokiu atveju spręsti vėdinimą tokiame šildomame garaže?
Mane domina buitiniai ventiliatoriai, kokie jų tipai? Kada jie montuojami, po kokių apdailos darbų?
Oro tarpą užpildėme termo puta, atvėsus orams namo kampai viduje pradėjo pelyti. Vidaus oro ir sienos temperatūra skiriasi 10 laipsnių. Namo vėdinimo sistemos nėra. Kodėl pradėjo pelyti namo sienų kampai?
Koks tarpas tarp perdangos ir gipso kartono profilio turi būti paliktas, kad būtų galima įrengti rekuperacinę vėdinimo sistemą ir išvedžioti ortakius?
Bute sudėti plastikiniai langai, deja trūksta gryno oro. I aukštas, tad palikti mikro padėties negalime, ar įmanoma įdėti kokias nors orlaides (ortakius)?
Turiu 108kv/m butą, 1940 metų statybos. Vonios lubose yra padarytos dvi vėdinimo angos, tačiau jos visiškai netraukia. Pridėjus lapuką, jis nukrenta. Kokie yra sprendimo būdai? Kas gali būti blogai?
Į grožio saloną reikia įmontuoti vėdinimo sistemą. Ar užtenka įdiegti rekuperatorių? Ar vis dėl to reikia mechaninio vėdinimo? Kokios kainos? Salono plotas 58kv.m. Vitrininiai langai.
Bute didelė drėgmė. Ką rekomenduotumėte esant didelei drėgmei bute?
Ar reikia šiltinti ventiliacijos vamzdį, vamzdis D 160 metalinis. Eina iš rūsio iki stogo tiesiai. Ar nesusidarys kokio nors kondensato viduje arba ant išorinės sienelės? Planuojame apsiūti gipso plokštėmis, todėl galvojame ar nebus bėdų su drėkimu ar pan.
Kodėl žiemą apledėja Aereco orlaidės? Bute sumontuotas centrinis oro šalinimo ventiliatorius ir trys orlaidės buto languose. Ventiliatorius nuolat veikia, orlaidės prižiūrimos t.y. išvalomos nuo dulkių. Kai tik žiema ateina ir už lango minus penkiolika prasideda apledėjimo problemos.
Dėl ko gali kilti ūžesys iš ventiliacijos angos? Naujos statybos daugiabutyje iš vonios ventiliacijos visą parą girdisi nuolatinis ūžesys (tarsi švilpimas). Iš kitų buto ventiliacijos angų garsai nesklinda.
Norime irengti ventiliacijos šachtas namo vėdinimui (iš viso - 7 šachtas; namo plotas - 135 m2). Ar tai racionalus sprendimas, vėdinant tokio dydžio namą?
Pro ventiliacijos angą į kambarį su šaltu oru leidžiasi dūmai. Ventiliacijos anga tame pačiame kamine. Atidarius langą trauka kaip turi būti, į viršų. Problema atsirado sudėjus naujus plastikinius langus ir duris. Ką daryt?
Ar ventiliacijos sistemai būtinai reikalingi ugnies vožtuvai, jeigu suprojektuota ortakių dviguba izoliacija t.y. šiluminė izoliacija iš akmens vatos ir papildoma izoliacija iš nedegios akmens vatos. Ventiliacijos sistema eina per perdangas ir kitas patalpas. Dažniausias variantas, kad ventiliacijos įrenginys stovi rūsyje, oro paėmimo grotos yra pirmame aukšte, pastato fasade, o oro išmetimas yra ant pastato stogo. Oro išmetimas yra suprojektuotas atskiru ortakiu arba prisijungia į plytinį seną vedinimo kanalą, kuris tiesiogiai eina ant stogo. Pastatas yra dviejų aukštų. Kitas variantas - vėdinimo įrenginys yra tame pačiame aukšte, kaip ir oro paėmimas, t.y. pirmame, o oro išmetimas yra virš stogo.
Turime problemą: labai pelyja sienos ir lubos, sudėti plastikiniai langai bute, bet kambariai vėdinami, o sienų kampai ir lubos vis tiek pelyja. Gal galite patarti ką daryti, nes kai kas sako, kad įsidėjus vėdinimo sistemą, išsispręstų visos problemos.
Reikalingas komentaras dėl STR 2.09.02:2005 „Šildymas, vėdinimas ir oro kondicionavimas“ reglamento 42.5 punkto, kuriame pateikiami vėdinimo įrangos patalpos atskyrimo reikalavimai, taikymo. Dauguma gaisrininkų reikalauja sudėti priesgaisrinius vožtuvus.
Turiu klausimą dėl buitinio ventiliatoriaus montavimo vonios lubose virš dušo kabinos. Daugiabutis 2016m. statybos ir kaip suprantu stovi atbulinės eigos vožtuvas. Nuo jo 2m išvestas ortakis iki ventiliatoriaus virš dušo kabinos. Tačiau ventiliatorius neištraukia garų, nes išsimaudžius pilna vonia garų. Kokios problemos gali būti? Ar tai dėl per silpno ventiliatoriaus? Ar tai dėl to, kad butas pirmame aukšte iš trijų ir manomai susidarys ilgas kelias ištraukiamam orui, ar tai kitos galimos bėdos? Gal galite patarti kokius sprendimus galima priimti?
Turiu garažą, po visu garažu yra rūsys. Reikalinga ventiliacija. Kaip geriau instaliuoti, kad nebūtų pelėsio?
Prieš 2 metus apsigyvenome naujame bute su rekuperacine sistema, pirmus metus buvo viskas Ok, bet kai įsikūrė visi kaimynai pradėjau pastebėti, kad kartais atsiranda blogas kvapas namuose. Po ilgų ieškojimų supratau, jog pirma problema gartraukis. Nuėmus gartraukio groteles ir pridėjus ranką prie ištraukimo jaučiasi, kad oras eina per jį į vidų ir kuo stipriau pakeliu rekuperatoriaus vėdinimą, tuo stipriau pučia per gartraukį į vidų. Ir jei kaimynas kepa karbonadus ir pan., tai kvapas eina pas mus į namus. Taip pat jaučiasi, kad šiek tiek oro patenka per dušo vandens subėgimo angą, tai irgi kartais atsiranda blogas kvapas. Lauksiu patarimų ką reiktų daryti ar pasidalinsit kontaktais, kurie išspręstų problemą.