Termostatai sujungti, kolektorinėj pavaros sujungtos. 5 termostatai, kurie valdo pirmam aukšte, vienas valdo koridoriaus/wc zonas. Antras saliono/virtuvės zonas. Antram aukšte 2 kambariai po termostatą, o likęs valdo koridorių ir vonią. Klausimas yra kokią temperatūrą turėčiau nustatyt pačiam dujiniam katile? Katilas ištisai dirba, nors ir buvo sureguliuota visur vienodos temperatūros. Gal kas apšviestų daugiau ką galima sureguliuot, kad tvarkingai veiktų? Grindinis šildymas.
Gyvename 2 aukštų daugiabutyje. Visam namui yra galimybė atsijungti nuo centralinio šildymo (valdiško) ir jungtis autonominį dujų šildymą. Pagal galimybę virtuvė tinkamiausia vieta statyti katilą, nes virtuvėje yra tiek ventiliacijos anga tiek dūmtraukio nuo buvusių krosnelių. Dauguma gyventojų naudoja dūmtraukio angą katilo išmetamosioms dujoms. Bet kai kurie 1 aukšto gyventojai gręžia sienoj skylę katilo išmetamosioms dujoms, kurios kildamos aukštyn patenka antrojo aukšto gyventojams per pravertus langus į miegamus kambarius ar virtuves. Klausimas butu toks - ar yra draudimai tokiems sprendimams, kadangi yra galimybė katilo išmetamosioms dujoms leistis per dūmtraukį?
Ar galima prie seno modelio dujinio katilo (20 metų) įrengti nuotolinį valdymą?
Namas senos statybos, apšiltintas, 120m², dabar kūrenamas kietu kuru. Noriu įsirengti dujinį šildymą. Ar daug perdarymo reiktų, kad prie esamos sistemos atjungus kieto kuro katilą, prijungti dujinį šildymą?
15 metų šildžiausi namą 75kv.m su paprastu dujiniu Junkers katilu. Šiemet pakeičiau į modernų kondensacinį Baxi Dou Tec Compakte E24. Deja dujų sąnaudos padvigubėjo!!! Būdavo iki 150 kub. per mėnesį, dabar gruodžio mėn. kuomet dar nebuvo šalčių 320 kub. Meistrų klausiu priežasties, kviečiu atvykti "perkrauti"/naujai instaliuoti, visi sako, kad tai normalu. Kodėl tuomet visur rašoma, kad kondensaciniai katilai našesni? Norėčiau išgirsti ekspertų nuomonę.
Ar geriau, kai kondensacinis dujų katilas (baxi luna platinum) dirba nuolatiniu minimaliu 40 laipsnių temperatūroje režimu ar 45-55 laipsnių su nedidelėmis pertraukomis? Ta prasme kaip sveikiau katilui (degikliams ir pan.)? Pastebėjau, kad temperatūra katile reguliuojasi automatiškai kažkur tarp 30-40 laipsnių diapazone. Namas, nustatyta 21 laipsnis dienos temperatūra, naktį 19, prišildo prie 40 laipsnių, bet dirba praktiškai nuolat, kai lauke -5 laipsniai), radiatoriai.
Pas mane stovi dujinis katilas ir yra prijungtas termostatas ant sienos, bet jis nepalaiko temperatūros pastovios. Ką galite parekomenduoti, lauko termostatą gal įdėti?
Noriu paklaust, ar dujinio katilo Boch kondensaciniam 24w šildymo sistemai reikalingas cirkuliacinis siurblys? Namas 2auštų, 180m2, visur grindinis šildymas, 2 kolektorinės, išvedžiota apie 1200m vamzdžio.
Ar galima privačiame name įrengti dujinį katilą su dujų balionais ir sublokuoti su kieto kuro katilu? Kur kreiptis, apytikslė kaina?
Laba diena, Nusipirkome namą ir name šildymas yra dujinis. Dujinis katilas (Italtherm City Class 25k) yra sumontuotas virtuvėje. Po dujiniu katilu norime montuoti orkaitę, ar galima montuoti orkaitę po dujiniu katilu? Gal yra aukštis kokį reikia palikti po dujiniu katilu ir tada montuoti orkaitę? Gal galima gauti konkrečių argumentų tarkim jei negalime to daryti, nes iš daugumos girdime tik atsakymus nerekomenduoju, o konkrečiai kodėl atsakymo nėra.
Kaip išsirinkti dujinį katilą? Į ką atkreipti dėmesį renkantis?
Statausi 160 m2 namą. Prie namo yra privestos dujos, todėl planuoju įsirengti kondensacinį dujinį katilą. Kiek kainuotų pats katilas tokiam namui, kiek atsieina katilinės aprišimas (dujų įvadas į namą, aprišimas prie šildymo sistemos), kokie leidimai reikalingi (jei reikalingi) ir kiek jie kainuotų eksploatuojant dujinį katilą, kokios papildomos išlaidos atsiranda eksplotuojant katilą, kiek man tai kainuotų (turiu galvoje išlaidas ne dujoms, bet kamino valymui, katilo priežiūrai ir t. t.).
Namo plotas 94 kv/m, kokį katilą pasirinkti? Dabar renkamės tarp Viessmann 19kW dujinio kondensacinio katilo plius atskirai Drazice boileris apie 120 ltr ar geriau imti 2in1, Proterhm Tiger su 42 ltr integruotu boileriu? Namuose bus 1 dušas, 4 kriauklės, norisi, kad nebūtų karšto vandens trūkumo, tai klausimas ar 2in1 jo užteks ar kartais gali jo pritrūkti?
Kokio tipo katilą pasirinkti – žvakės tipo, dujų generacinio principu veikiantį ar plieninį? Norėčiau sužinoti privalumus ir trūkumus.
80 kv/m, A klasės namukas, dujų įvado nėra, bet yra variantas statyti dujinį katilą ir lauke keičiamus dujų balionus. Ką jūs manote (kiek kainuos šildymas ir kiek įranga)?
Statome individualų apie 160 m2 namą ir renkamės šildymo būdą. Greta namo yra dujos, tad vienas iš variantų butų dujinis šildymas, tačiau taip pat esame susidomėję šilumos siurbliais oras-vanduo. Kurį iš šių šildymo būdų labiau apsimokėtų įsirengti?
Pastačiau 150 kv. m. karkasinį namą. Kol nėra dujų, noriu šildytis suskystintomis dujomis. Kiek brangiau negu gamtinės dujos tai gali kainuoti per menesį? Ar labiau neapsimokėtų pastatyti elekrinį šildymą?
Esame dujinio kondensacinio katilo paieškose. Bus šildomas namas, dviejų aukštų, grindinis šildymas, 160m2 šildomo ploto. B+, A klasės namas. Gyvens šeima 4-3 asm. Svarstome kokį rinktis ar su momentiniu vandens pašildymu ar su atskira (integruota) talpa? Galingumas? Ar tiesa, kad dujinio kondensacinio katilo tarnavimo laikas 5-7 metai?
Kokio galingumo reikėtų dujinio katilo apšildyti maždaug 50 m2 patalpą? Taip pat domintų kokią sistemą pasirinkti ir kokia orientacinė kaina. Namas medinis.
Koks temperatūros daviklis kondensaciniam dujiniam katilui yra geriausias ir ekonomiškiausias? Ar lauko ar vidaus temperatūros daviklis? Ar apsimoka vidaus temperatūros daviklius sudėti į visus kambarius? Ir kiek panašiai kainuotų belaidė sistema, jeigu yra 4 kambarių namas, vonia ir katilinė?
Nesileidžiant į ilgas diskusijas ir išvedžiojimus, tiesiog domina dujų kaina ir efektyvumas. Taigi, kuriomis dujomis ir kuria sistema labiau apsimoka šildyti namus (įsivaizduokime tarkim B klasės namą apie 100 kv.). Gamtinėmis dujomis (valstybinės) ar sistemomis su dujų balionais - propanas? Ar yra efektyvumo skirtumas tarp šių dujų ir kaina? Kalbu ne apie pačių sistemų įrengimą, o tik tai grynai šildymą tomis dujomis.
Kuo skiriasi kondensacinis katilas nuo paprasto dujinio? Kurį kada logiškiau rinktis?
Name yra „senas“" dujinis katilas be jokios automatikos, prie katilo prijungtas boileris ~ 150 litrų, šildymas radiatoriais. Šildomo ploto apie 150 kv. m. Ar verta keisti seną dujinį katilą į naujesnį/protingesnį katilą. Ar galima panaudoti esamą boilerį ir ar reikės pakeisti/perdaryti vamzdyną.
Koks efektyviausias dujinio katilo darbo rėžimas (kiek kartų paroje rekomenduojama įsijungti ir kiek laiko dirbti? Kokia temperatūra katilas dirba efektyviausiai?
Statom A klasės 116m² gyvenamą namą. Gyvens 4 asmenys. Kokio galingumo reikėtų katilo? Reikalingas dujinis katilas.
Domina dujinio katilo pajungimas. Norėčiau sužinoti kokiais vamzdžiais galima pajungti dujinį katilą. Esu matęs, kad būna jungiami plastikiniais lituojamais. Kaimynui sudėjo varinius. Tai gal galima ir daugiasluoksniais, kuriuose yra aliuminio vamzdis (tokie kuriais grindinį šildymą veda)? Kokie privalumai ir trūkumai?
Ar verta galvoti apie šildymą dujomis, jei namas 160 kv.m, ne naujos statybos ir ketaus radiatoriai?
Mums nedideliame namelyje sumontavo Junkers dujinį katilą ir kaip ir būtų viskas gerai, bet jis skleidžia labai didelį gaudesį kas 5, kartais kas 15 min., kuris girdisi ne tik per visą namą, bet ir kieme, dėl ko pradeda nerimauti kaimynai. Atrodo, kad tuo momentu pravažiuoja garvežys. Kaminas iš katilo išvestas apie 1 metrą. Meistrai, kurie montavo, dar turi atvykti, bet jie sako, kad dėl triukšmo taip turi būti, bet mūsų giminaičiai turi tokį pat katilą ir pas juos tokio triukšmo nėra. Gal galite patarti kodėl taip yra ir ką reikia daryti?
Koks dujinis katilas būtų geriausias 90 kv namui ir, kad nereikėtų atskiro boilerio. Namas būtų šildomas grindiniu šildymu.
Dujinį katilą montuosiu vonioje. Suprantu, jog dujinis katilas bus prijungtas prie vėdinimo šachtos, pro kurią išmes panaudotą orą. Tačiau jam taip pat reikės ir oro, iš kur jis jį paims? Ar reikia vonioje įrengti papildomai natūralią ventiliaciją, tai yra dar vieną papildomą šachtą vonios vėdinimui? Ar leidžiama ir rekuperatoriaus ortakio?
Gyvename bute, 73 kv. m, per du aukštus. Butas be patogumų, t.y. tik šaltas vanduo, nėra šildymo, dujos atvestos tik iki namo. Kokį šildymą protingiausia ir ekonomiškiausia rinktis? Kaip dėl granulinės centrinio šildymo krosnelės?
Pasirinkau Wiessmann dujinį-kondensacinį katilą namui grindiniam šildymui ir noriu paklausti - kiek kondensato susidaro per dieną, savaitę, mėnesį ir ar galima kondensatą nuleisti į vietinę kanalizaciją? Ar tiesa, kad kondensatas naikina bakterijas?
Ar galima prie dujinio katilo 'wiessman vitogas-100" įrengti nuotolinį valdymą? Kas tai galėtų atlikti Klaipėdoje?
Ar reikia kas metus daryti kondensacinio dujinio katilo profilaktiką?
Turime dujinį katilą Saunier Duval THEMA C 23. Nuo vakar pastebėjome, kad iš po katilo per kelias vietas laša vanduo. Per naktį palikome indą ir ryte atsikėlę tame inde radome tikrai nemažai vandens. Vanduo laša tiek kai katilas įjungtas, tiek kai išjungtas. Nustoja lašėti užsukus vandenį namuose. Panašu, kad laša iš kažkokios šlangutės. Kodėl taip vyksta? Kas čia gali būti?
Kaip sureguliuoti šildymo tiekimą, kad temperatūra pirmame ir antrame aukštuose būtų vienoda? Šildau nuosavą namą 190 kv/m dujomis. Katilas vieno kontūro BUDERUS su Ekviterminiu (lauko daviklio) valdymu. Pirmame aukšte grindinis šildymas, antrame radiatoriai. Pirmas aukštas - 20,5 laipsnių šilumos (katilo temperatūra 35-38), o antrame - tik 18 laipsnių. Prisukus pirmo aukšto kolektoriaus grindų termostatą, antrame aukšte šilčiau nepasidaro tol, kol katilui valdymo bloke (jis yra pirmame aukšte) neužstatau temperatūrą 25-26 laipsniai. Ko pasekoje katilas pradeda dirbti 50-60 laipsniu pajėgumu ir dujų išeiga tampa labai didelė.
Noriu įsirengti palėpę Vilniaus senamiestyje (turiu visus leidimus). Galiu įsivesti elektrinį arba dujinį šildymą, apie centrinį net nagalvoju, nes kainos didelės. Kokią ekonomiškiausią šildymo sistemą pasiūlytumėte artimiausiam dešimtmečiui?
Kokio tipo dujinį katilą patartumėte įsirengti name? Kuris katilas būtų patikimiausias taupumo atžvilgiu? Kokiais kriterijais reikia vadovautis renkantis katilą, į ką atkreipti dėmesį? Namo gyvenamasis plotas 160 m2. Pirmame aukšte būtų sumontuotas grindinis šildymas, antrame radiatoriai.
Renkamės savo butui naują dujinį katilą, nes senasis tikrąja to žodžio prasme senas. Ieškome efektyvaus dujinio katilo ir norime pasiteirauti, kokį galite pasiūlyti pagal mūsų poreikius, kurie yra: buto kvadratūra 70 kv. m. artimiausiu metu (tikimės kitais metais) ji padidės iki 120; dabar turim vieną san. mazgą, numatyti du (vonia+dušo kabina), šildymas radiatoriai+grindinis, šeima iš keturių asmenų. Pageidautina dujinis katilas su integruotu "boileriu", nes katilinės nėra, t.y. vietos minimaliai.
Planuoju įsigyti dujini kondensacini katilą, gyvenamajam namui A klases vieno aukšto 80kv/m. vienas san. mazgas, grindinis šildymas, 4 asmenų šeima, pasirinkimas didelis, tai sunku išsirinkti, kokio galingumo ir kokios moduliacijos turėtu būti tokiam namui, kad būtu ekonomiškas ir be reikalo nedegintu duju, ar momentinis ar su integruotu boileriu ar atskira su pastatomu boileriu, dviejų ar vieno kontūro, tarp gamintoju ir pasimetęs, koks geresnis, nors iš esmės visi ta pačia funkcija atlieka.
Namas senos statybos 110m2, apšiltintas 10cm putų polisterenu. Šildymas radiatorinis. Namuose įrengtas dušas bei 1 kriauklė virtuvėje. Renkuosi Junkers dujinį 22kw arba 24kw kondensacinį katilą su atskiru 100l karšto vandens boileriu. Visa informacija surinkta internetu, ar teisingas pasirinkimas? Dabar kūrenu kieto kuro katilu.
Ar galiu pastatyti dujinį katilą tualeto kambariuke, ten yra ventiliacijos angos. Koks dujinis katilas geriausiai tiktų grindiniam šildymui, vandens šildymui ir maisto ruošimui. Ar būtų geriau kombinuotas.
Kokį patartumėte pirkti dujinį katilą 90 kv.m gyvenamo ploto namui, su sena šildymo sistema, keisti šildymo sistemos neplanuojame. Namas dviejų aukštų, senos statybos, nešiltintas. Vandens pašildytojas 100 ltr kombinuotas.
Niekaip neapsisprendžiu, koks šildymas geriau - dujinis ar granulinis? Dujos atvestos. Buto plotas 90 m2.
Koks šildymas šiuo metu yra pigesnis? Dujinis ar granulinis? Dujos nėra atvestos iki namų, taigi būtų naudojama balioninė sistema. Namas senos statybos 250 kv.m.
Ar būtina kondensaciniam dujiniam katilui iškelti kaminą virš stogo? Ar galima tik kirsti pastato sieną ir kaminą su specialia kepurėle horizontaliai palikti?
Noriu 85 kv.m. name įrengti kondensacinį dujų katilą, visos namo grindys - šildomos. Ar katilas veiks garsiai? Kaip padaryti kuo trumpesnį dūmtraukį, kad būtų mažesnės išlaidos?
Ar galimas dujinis šildymas A++ klasės name?
Kokią šildymo sistemą būtų efektyviausia įrengti palėpėje? Senos statybos name, senamiestyje, palėpiniame aukšte yra įrengtas 147 m2 butas. Nėra centralizuoto šildymo ir į butą nėra įvestos gamtinės dujos.
Ar reikalingas papildomas grindinio šildymo cirkuliacinis siurblys? Pas mane yra 2 aukštų 200 kv. m namas. Išvedžiotų vamzdžių yra apie 1500m. Iš viso yra 24 kontūrai kiekvienam aukšte po 12. Katilas dujinis kondensacinis Dietrich. Rangovai teigia, kad turi užtekti katile esančio įmontuoto, bet man atrodo, kad jis neapsidirba. Kai atsidaro visi kontūrai, tai vandens padavimas vos 0.5 litro, o į antrą aukštą truputuką net mažiau. Ir vis dėl to reikia, tai ji pastačius ar nepakenks jau esamai įrangai, katilo siurbliukui?
Kokį dujinį katilą rinktis? Namas energetinio efektyvumo klasė F šildomas plotas 65 kv. metrai? Visur info, kad dujinis katilas skirtas mažatemperatūriniam, grindiniam šildymui? Gal yra dujiniai katilai radiatoriniam šildymui?
Ar momentiniai dujiniai katilai ekonomiški? Ar nėra taip, jog jie daugiausiai suvartoja dujų? Kadangi, vos atsukus kraną jis užsikuria. Gal galėtumėte paaiškinti kaip yra iš tiesų?
Noriu sužinoti kiek kainuotų 42kv.m bute įrengti autonominį buto šildymą dujomis. Norėčiau atsijungti nuo namo šildymo, nes jų paslaugos manęs netenkina.
Kiek apytiksliai laiko tarnauja dujinis katilas? Ar priklauso jo tarnavimo laikas nuo to, kokioje patalpoje jis pastatytas (Dujinis katilas DAKON)?
Kokį rekomenduotumėte rinktis dujinį katilą 80 kv.m namukui su grindiniu šildymu?
Gal galite paaiškinti dujinio katilo veikimo principą: Junkers CerapurCompact 24W. Pajungtas su lauko davikliu ir elektroniniu valdymu „Bosch Heatronic 3.5“, kuris turi temperatūros jutiklį ir pagal jį katilui duoda signalą kiek kaitinti, kad pasiekti reikiamą temperatūrą, kuri užstatyta daviklyje. Tad klausimas, kur būtų teisingiausia montuoti tą daviklį? Nes kiekviename kambaryje jau stovi davikliai, kurie pirkti atskirai automatinėms termostatų galvoms ir kaip suprantu jie tik uždarinėja kolektorių, kad paduotų mažiau vandens srauto grindims, taip patalpa atvėsta arba prišyla, tačiau katilo intensyvumo jie nereguliuoja ir katilas dirba kaip dirbęs, jokios tame ekonomikos nėra, tik komfortas. Tuomet mano supratimu, katilas dirbs tik pagal tą daviklį, kokia jame yra užstatyta temperatūra ir taip leis jam išsijunginėti arba veikti, kad būtų ekonomiškiau. Kas yra keista, kad dauguma montuotojų ir net pats Junkers atstovas, tą daviklį pastatė katilinėje, kas mano manymu yra negerai, nes tada matuoja katilinės temperatūrą ir visą šilumą valdo pagal ją. Jei persikelsiu į bendras patalpas: „Bosch Heatronic 3.5“, bus kartu su mano kitais davikliais ir bus sviestas sviestuotas. Tai kaip yra teisingiausia?
Kokį dujinį katilą geriau pasirinkti? Statausi 125 m2 namą (vieno aukšto) ir reikėtų Jūsų patarimo kokį dujinį katilą geriau pirkti? Ką svarbu įvertinti perkant/išsirenkant dujinį katilą?
Ar dujinis katilas su momentinio vandens paruošimo funkcija gali būti įrengiamas vonios kambaryje?
Įrenginėjame naują namą, bus grindinis apšildymas dujomis, 1 aukšto. Bus 1 dušas ir 2 kriauklės. Gyvens 3 žm. Be vaikų. Ar geras variantas yra dujinis katilas kondensacinis su integruota talpa 20 l?
Rengiu dujinį grindinį šildymą per du aukštus po 27 kv.m. Viso 54 kv.m šildomų grindų. Norėčiau žinoti kokį dujinį katilą išsirinkti? Katilas turėtų būti su kaminu (turbo) į lauką ir šildyti vandenį dviems butams, max 4 žmonės t.y. 2 dušai ir dvi kriauklės. Nesuprantu ar katilas turi būti kondensacinis ar gali būti paprastas turbo katilas...
Nusipirkau namą su pastatytu kondensaciniu katilu ir 40 ltr. integruotu karšto vandens boileriu. Elektronikos, kuri sureguliuotų katilo darbą pagal lauko temperaturą nėra ir nenoriu jos statyti. Norėjau paklausti, kokiu režimu (paduodama/grižtama šildymo sistemos temperatūra) geriausia katilą eksploatuoti, kad būtų pasiektas maksimalus naudingumo koeficientas ir būtų sunaudojama mažiausiai dujų.
"Radiant" dujų katilas laiko 2 laipsniais aukštesnę temp. nei nustatyta. Nustatėm 40, o vis tiek užkelia (ekranėlyje) 42. Kol nemažinom temp. buvo viskas gerai. Kur ieškoti priežasties?
Turiu A+ 110m2 namą. Stovi dujinis viessmann momentinio pašildymo katilas. Noriu paklausti kokią temperatūrą efektyviau nustatyti katile šildymui? Dabar yra 30°. O į čiaupus 60°. Ar tai geriausias variantas? Dėl šildymo efektyvumo ir dujų išeigos?
Norime įsirengti SND talpyklą skirtą namo šildymui. Kokių leidimų ir apsaugos zonų reikia? Ar yra specialistų, kurie užsiima viskuo iki pajungimo?
Įsirengėm dujinį katilą. Dujos Sauridos balionuose. Labai didelės dujų sąnaudos. Kaip dujinis kondensacinis katilas dirba ekonomiškiau ar su mažesne vandens temperatūra (pvz. 45 C), bet dirba neišsijungdamas, ar su didele temperatūra (pvz. 75 C), bet išsijungdamas, kai prišildo namus iki reikiamos temperatūros? Namas senos statybos, plyta tarpas plyta, neapšiltintas. Namas tik radiatoriai. Energinė namo klasė C. Jei padidinčiau radiatorių skaičių namie ar tai padėtų sumažinti dujų sąnaudas?
Ar įmanoma į dujų katilą pajungti namų dujų balioną, naudoti kaip gamtines dujas?
Kokia minimalia temperatūra galėtų dirbti dujinis katilas? Į kokius katilo parametrus reikėtų atkreipti dėmesį nustatant minimalią temperatūrą? Reikia tik palaikyti minimalią šilumą negyvenamose patalpose.
Kokį dujinį katilą rekomenduotumėt 90 kv. plotui? Kuo skiriasi kondensacinis katilas nuo paprasto dujinio? Kokios kainos katilas+ montavimas?
Name sumontuota pilna dujinio šildymo sistema: vidaus termostatas, lauko temperatūros daviklis ir t.t. Esant normaliam orui katilas dirbo normaliai - pasiekus 22 laipsnius viduje atsijungdavo. Prasidėjus šalčiams katilas dirba beveik pastoviai. Name 26 laipsniai, o katilas vis tiek kaitina. Kokios gali būti to priežastys?
Viessmann Vitodens 050 w katilą valdo vidaus termostatas. Grindiniam šildymui vandens temperatūra nustatyta 39 laipsniai. Kambario temperatūra 21 laips. mus tenkina. Tačiau dujinis katilas dirba be sustojimų. Norint, kad katilas išsijunginėtų reikėtų pakelti katilo temperatūrą. Ar geriau, kad katilas dirba žema temperatūra ir neišsijungia?
300x300px-energera2.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 413652 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3350
Iš viso buvo užduota 174602 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 60 specializuotų įmonių