Gaukite pasiulymus
iš 55 specializuotų įmonių Katilai – Patarimai
Termostatai sujungti, kolektorinėj pavaros sujungtos. 5 termostatai, kurie valdo pirmam aukšte, vienas valdo koridoriaus/wc zonas. Antras saliono/virtuvės zonas. Antram aukšte 2 kambariai po termostatą, o likęs valdo koridorių ir vonią. Klausimas yra kokią temperatūrą turėčiau nustatyt pačiam dujiniam katile? Katilas ištisai dirba, nors ir buvo sureguliuota visur vienodos temperatūros. Gal kas apšviestų daugiau ką galima sureguliuot, kad tvarkingai veiktų? Grindinis šildymas.
Gyvename 2 aukštų daugiabutyje. Visam namui yra galimybė atsijungti nuo centralinio šildymo (valdiško) ir jungtis autonominį dujų šildymą. Pagal galimybę virtuvė tinkamiausia vieta statyti katilą, nes virtuvėje yra tiek ventiliacijos anga tiek dūmtraukio nuo buvusių krosnelių. Dauguma gyventojų naudoja dūmtraukio angą katilo išmetamosioms dujoms. Bet kai kurie 1 aukšto gyventojai gręžia sienoj skylę katilo išmetamosioms dujoms, kurios kildamos aukštyn patenka antrojo aukšto gyventojams per pravertus langus į miegamus kambarius ar virtuves. Klausimas butu toks - ar yra draudimai tokiems sprendimams, kadangi yra galimybė katilo išmetamosioms dujoms leistis per dūmtraukį?
Ar galima prie seno modelio dujinio katilo (20 metų) įrengti nuotolinį valdymą?
Kas geriau? Granulinė krosnelė su vandens konturu ar granulinis katilas Mareli? Apšildomas senos statybos namas apie 200m2.
Ką daryti, jei pastatytas per galingas katilas? Katilas 25kW, o namo tik 70kv., katilas ir kaminas kišasi ir dervos bėga. Koks sprendimas galėtų padėti?
Kieto kuro katile greitai sudega malkos ir šyla kaminas, ar jau laikas keisti katilą?
Namas senos statybos, apšiltintas, 120m², dabar kūrenamas kietu kuru. Noriu įsirengti dujinį šildymą. Ar daug perdarymo reiktų, kad prie esamos sistemos atjungus kieto kuro katilą, prijungti dujinį šildymą?
15 metų šildžiausi namą 75kv.m su paprastu dujiniu Junkers katilu. Šiemet pakeičiau į modernų kondensacinį Baxi Dou Tec Compakte E24. Deja dujų sąnaudos padvigubėjo!!! Būdavo iki 150 kub. per mėnesį, dabar gruodžio mėn. kuomet dar nebuvo šalčių 320 kub. Meistrų klausiu priežasties, kviečiu atvykti "perkrauti"/naujai instaliuoti, visi sako, kad tai normalu. Kodėl tuomet visur rašoma, kad kondensaciniai katilai našesni? Norėčiau išgirsti ekspertų nuomonę.
Sveiki, namas 180m2 2 aukštų, apačioje grindinis šildymas, viršus radiatoriai. Stovi pečius Protherm Tiger Condens 30/35 KKZ42-CS/1, su 42 l boileriu. Ar galima sudubliuoti dujinį pečių su elektriniu Protherm raja 18kW? Turiu saulės elektrinę 10kW.
Pasistačiau naują kieto kuro katilą, Stopuva, paskutiniu metu jis nebesikūrena ilgai, ilgiausiai kūrenasi iki 11h. Atidarius katilo dureles malkos dega atvira liepsna, prisukame sklendę, bet tada katilas pradeda gesti ir nebešyla, atidarome kamino sklendę pradeda degti atvira liepsna ir katilas vis tiek neužkaista. Kai išvarinėja vandenį, jeigu termostatas padarytas ant 50, tada katilo temperatūra visada būna 50° ir nekyla, po truputį krenta. Jeigu padarome ant 35, tada katilas visada laiko savo temperatūrą ant 35°. Jeigu padarome termostatą ant 60, tada katilas užšyla ant 80°, išvarinėja vandenį iki 40° ir varikliukas išsijungia, katilas vėl iš naujo kaista ir vėliau vėl varinėja vandenį ir taip ištisai. Bandėme sukelti katilo temperatūrą su ventiliatoriumi, bet jis pakyla tik kokiais 5°. Kas galėtų paaiškinti, kaip galėtume jį susitvarkyti, kad palaikytume katilo optimalų karštį (65°), nes per tuos 2 mėn. jis nei karto taip nešilo. Ar gali būti problema termostatas? O gal pats katilas? Pirkome panaudotą.
Ar geriau, kai kondensacinis dujų katilas (baxi luna platinum) dirba nuolatiniu minimaliu 40 laipsnių temperatūroje režimu ar 45-55 laipsnių su nedidelėmis pertraukomis? Ta prasme kaip sveikiau katilui (degikliams ir pan.)? Pastebėjau, kad temperatūra katile reguliuojasi automatiškai kažkur tarp 30-40 laipsnių diapazone. Namas, nustatyta 21 laipsnis dienos temperatūra, naktį 19, prišildo prie 40 laipsnių, bet dirba praktiškai nuolat, kai lauke -5 laipsniai), radiatoriai.
Bėda tokia, pečius naujas prieš pora mėnesių pastatytas. Iš pradžių degė gerai, nes porą kart tik užmest malkų reikėdavo, tada orai biški atvėso ir daugiau kūrent reikėjo, tai pradėjo dust pečius. Buvo atsukta 70 laipsnių, padariau 90 laipsnių, tada vėl gerai buvo. Dabar jau atėjus minusui reikia kūrent pečiu nuo ryto iki vėlaus vakaro, tad kūrenant nuo ryto, po pietų prasideda vėl dusimas ir malkos smilksta, temperatūra nukrenta žemiau 50, darosi kondensatas, žarijų daug, atrodo lyg trauka dingsta, kaip galima būtų bėdą išspręsti?
Dietrich skysto kuro katilas šildant boilerį automatiškai pavara uždarydavo šildymo sistemą. Šiuo metu ši procedūra nustojo veikti, ar tai susiję su lauko oro temperatūra, ar programos valdyme problema?
Sveiki, 500kv. namas. Ar yra granulinių katilų tokiam plotui?
Pas mane stovi dujinis katilas ir yra prijungtas termostatas ant sienos, bet jis nepalaiko temperatūros pastovios. Ką galite parekomenduoti, lauko termostatą gal įdėti?
Noriu paklaust, ar dujinio katilo Boch kondensaciniam 24w šildymo sistemai reikalingas cirkuliacinis siurblys? Namas 2auštų, 180m2, visur grindinis šildymas, 2 kolektorinės, išvedžiota apie 1200m vamzdžio.
Noriu paklausti ar joninis katilas tiktų įsirengti senos statybos name, su špižiniais radiatoriais?
Kokios elektros sąnaudos per mėnesį, jei joninis katilas (18kW) veiktų pilnu pajėgumu? Ar tinka tokie katilai kombinuotam šildymui (pirmas aukštas grindinis šildymas, antras radiatoriai)?
Turiu malkini stauber firmos 12 kW katila, kurenu malkom, briketais, durpem. Ar verta ji modernizuoti? Kad butu galima kurenti granulem. Ar geriau pirkti granulini katila? Aciu
Ar galima privačiame name įrengti dujinį katilą su dujų balionais ir sublokuoti su kieto kuro katilu? Kur kreiptis, apytikslė kaina?
Laba diena, Nusipirkome namą ir name šildymas yra dujinis. Dujinis katilas (Italtherm City Class 25k) yra sumontuotas virtuvėje. Po dujiniu katilu norime montuoti orkaitę, ar galima montuoti orkaitę po dujiniu katilu? Gal yra aukštis kokį reikia palikti po dujiniu katilu ir tada montuoti orkaitę? Gal galima gauti konkrečių argumentų tarkim jei negalime to daryti, nes iš daugumos girdime tik atsakymus nerekomenduoju, o konkrečiai kodėl atsakymo nėra.
Kokios elektros sąnaudos joninio katilo, ar reikia keisti šildymo sistemos vandenį į spec. skystį? 109 kv. m šildomo ploto name (rąstinis, apšiltintas 15 cm ekovata, B energ. kl.), naudoju kieto kuro ir dujinis katilus, skardiniai radiatoriai ir grindinis šildymas. Per metus šildymui ir karšto vandens ruošimui sunaudoju apie 1,5 t pjuvenų brikečių, 5 erdm. beržinių malkų ir 300 kub. m dujų
Kaip išsirinkti dujinį katilą? Į ką atkreipti dėmesį renkantis?
Statausi 160 m2 namą. Prie namo yra privestos dujos, todėl planuoju įsirengti kondensacinį dujinį katilą. Kiek kainuotų pats katilas tokiam namui, kiek atsieina katilinės aprišimas (dujų įvadas į namą, aprišimas prie šildymo sistemos), kokie leidimai reikalingi (jei reikalingi) ir kiek jie kainuotų eksploatuojant dujinį katilą, kokios papildomos išlaidos atsiranda eksplotuojant katilą, kiek man tai kainuotų (turiu galvoje išlaidas ne dujoms, bet kamino valymui, katilo priežiūrai ir t. t.).
Domiuosi alternatyviu kietam kurui šildymo būdu kaime rekostruotam namukui. Galvojame apie šildymą dyzelinu ar joniniu katilu. Namas nedidelis, 150 m2, elektos įvadas standartinis, trifazis. Kokį namo šildymo būdą patartumėte, koks elektros įvadas reikalingas joniniam katilui ir kokia paties katilo ir priedų kaina.
Namo plotas 94 kv/m, kokį katilą pasirinkti? Dabar renkamės tarp Viessmann 19kW dujinio kondensacinio katilo plius atskirai Drazice boileris apie 120 ltr ar geriau imti 2in1, Proterhm Tiger su 42 ltr integruotu boileriu? Namuose bus 1 dušas, 4 kriauklės, norisi, kad nebūtų karšto vandens trūkumo, tai klausimas ar 2in1 jo užteks ar kartais gali jo pritrūkti?
Name yra apie 150 m2 šildomo ploto. Negaliu apsispręsti, kokį kieto kuro katilą statyti: ketaus ar plieninį. Pažymetina, jog katilinėje numatyta vieta ir akumuliacinei talpai ne didesnei kaip 1000 ltr.
Kiek kainuoja šildyti namą jonine šildymo sistema? Kiek kainuotų 100 m2 namo šildymas tokia sistema sezono metu?
Kokią mažiausią temperatūrą patartina laikyti katile? Pats katilas leidžia mažinti iki 40, ar tokia temperatūra nekenkia katilui? Katilas Stauber duo 16 kw.
Nuo ko priklauso granulinio katilo kaina? Kiek kainuoja granulinio katilo eksploatavimas sezono metu?
Ruošiamės įsirengti šildymo sistemą namui ir reikia patarimo, kas geriausiai tiktų mūsų atveju. Namas - 140 m2 šildomo ploto, 1aukšto, visame name numatomas grindinis šildymas. Mastom apie skysto kuro arba granulinį katilą.
Norėciau kūrenti kombinuotą kurą (kai esu namie - malkas, kai išvykstu - granules). Į ką perkant katilą atkreipti dėmesį? Plieninis ar ketaus? Kokio galingumo? Ar reikalinga akumuliacinė talpa? Namas 2 aukštų, 120 kv, silikatiniai blokeliai 18 cm, neoporas 13 cm, oro tarpas 2 cm, molinė senovinė apdailos plyta apie 10 cm. 5 gyventojai. Katilines plotas 2,2x3,2 m apie 7 kv. m.
Kokio galingumo katilo reiktų 80 m2 namo apšildymui?
Kokie yra šildymo skysto kuro katilu privalumai ir trūkumai?
Kokio tipo katilą pasirinkti – žvakės tipo, dujų generacinio principu veikiantį ar plieninį? Norėčiau sužinoti privalumus ir trūkumus.
Kodėl taip mažai informacijos apie joninius katilus? Koks jų privalumas prieš šilumos siurblius "oras-vanduo" ar "oras-oras"?
Kokį patartumėt granulinį katilą 100 kv. m. namukui? Ar geriau planuoti, kad būtų naudojamos ir granulės ir malkos?
Noriu sužinoti apie 90 m2 sodo namo šildymą joniniu katilu. Ar galite paaiškinti jo veikimo principą ir kaip sutaupoma elektros energija palyginus su paprastu elektriniu šildymu?
Katilo pagalba ketinu ruošti karštą vandenį, akumuliacinės talpos statyti neplanuoju. Norėčiau sužinoti, koks dujų generacinių katilų veikimo principas, ar katilai ilgaamžiai, ekonomiški ir patogūs naudoti?
80 kv/m, A klasės namukas, dujų įvado nėra, bet yra variantas statyti dujinį katilą ir lauke keičiamus dujų balionus. Ką jūs manote (kiek kainuos šildymas ir kiek įranga)?
Prašau pakonsultuoti kokį katilą pasirinkti 140 kv.m plotui apšildyti. Bus tik grindinis šildymas.
Turiu mūrinį namą, kūrenu granulėmis, 200m2. Granulių sunaudoju apie 25kg-30kg į parą, bet sąnaudos yra tokios pat nuolatos ar +12 ar -15 laipsnių. Kodėl taip yra? Pečių valau nuolatos, kas dvi-tris savaites.
Statome individualų apie 160 m2 namą ir renkamės šildymo būdą. Greta namo yra dujos, tad vienas iš variantų butų dujinis šildymas, tačiau taip pat esame susidomėję šilumos siurbliais oras-vanduo. Kurį iš šių šildymo būdų labiau apsimokėtų įsirengti?
Noriu paklausti ar rekomenduojate skystu kuru apkūrenti senos statybos namelį 180kv.? Šiuo metu kūrenama malkomis. Ką patartumėte ir kokį rekomenduotumėte pečių (markę)? Namas yra apšiltintas, grindys nešildomos.
Pastačiau 150 kv. m. karkasinį namą. Kol nėra dujų, noriu šildytis suskystintomis dujomis. Kiek brangiau negu gamtinės dujos tai gali kainuoti per menesį? Ar labiau neapsimokėtų pastatyti elekrinį šildymą?
Kietojo kuro katilas per šalčius nepakelia temperatūros daugiau kaip 60 laipsnių, nors nustatyta ant 80. Temperatūra pakyla tik kai išjungi vandens siurblį, kuris paduoda šiltą vandenį į radiatorius. Kokios galėtų būti priežastys?
Į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis granulinį katilą? Planuojame įsigyti apie 20 kW galios katilą.
Esame dujinio kondensacinio katilo paieškose. Bus šildomas namas, dviejų aukštų, grindinis šildymas, 160m2 šildomo ploto. B+, A klasės namas. Gyvens šeima 4-3 asm. Svarstome kokį rinktis ar su momentiniu vandens pašildymu ar su atskira (integruota) talpa? Galingumas? Ar tiesa, kad dujinio kondensacinio katilo tarnavimo laikas 5-7 metai?
Statausi namą 190 m2 + rūsys 90m2. Planuoju įsirengti kieto kuro katilą ir kūrenti malkomis. Kokį katilą geriau išsirinkti tokiam namui, ar reikalinga akumuliacinė talpa, kokią katilo pajungimo schemą išsirinkti?
Kokio galingumo reikėtų dujinio katilo apšildyti maždaug 50 m2 patalpą? Taip pat domintų kokią sistemą pasirinkti ir kokia orientacinė kaina. Namas medinis.
Kaip įsigyti šildymui skysto kuro katilui skirto dyzelino? Ir kokio tipo kurą galima deginti skysto kuro katiluose?
Koks temperatūros daviklis kondensaciniam dujiniam katilui yra geriausias ir ekonomiškiausias? Ar lauko ar vidaus temperatūros daviklis? Ar apsimoka vidaus temperatūros daviklius sudėti į visus kambarius? Ir kiek panašiai kainuotų belaidė sistema, jeigu yra 4 kambarių namas, vonia ir katilinė?
Nesileidžiant į ilgas diskusijas ir išvedžiojimus, tiesiog domina dujų kaina ir efektyvumas. Taigi, kuriomis dujomis ir kuria sistema labiau apsimoka šildyti namus (įsivaizduokime tarkim B klasės namą apie 100 kv.). Gamtinėmis dujomis (valstybinės) ar sistemomis su dujų balionais - propanas? Ar yra efektyvumo skirtumas tarp šių dujų ir kaina? Kalbu ne apie pačių sistemų įrengimą, o tik tai grynai šildymą tomis dujomis.
Dabar naudojamas katilas Vienybė 16, norėtumėm turėti modernesnį šildymą. Namas 1982 metų statybos, mūrinis, 110 kv.m. Kol kas neapšiltintas, bet bus šiltinamas 10 cm polistirolu, šildymas - pirmas aukštas bus grindinis pilnai, antras radiatoriai. Šiuo metu sezonui sudeginam apie 10 kietmetrių malkų. Ką rekomenduotumėt tarp šilumos siurblio oras vanduo ir granulinio katilo? Norėtųsi optimaliausio varianto tarp kainos/kokybės ir nepriklausomybės nuo pečkurio darbo, taip pat kuo paprastesnio pajungimo esamos sistemos.
Tai kokios gi firmos geriausias kieto kuro katilas kūrenti malkomis ir briketais?
Koks joninis katilas tiktų 150 m2 namo šildymui?
Kokią papildomą ir nereikalaujančią kasdieninės priežiūros šildymo sistemą rekomenduotumėte nuosavam apie 200kv.m namui? Name įrengtas 25kW galingumo kieto kuro katilas, kūrenamas medžio briketais, pirmame aukšte įrengtos šildomos grindys, kituose trijuose aukštuose - radiatoriai. Reikalinga sistema galinti palaikyti pastovią temperatūrą nekūrenant katilo. Dujų įvado nėra.
Vyksta namo projektavimo darbai (planą prisegu) ir yra reikalinga numatyti katilinės dydį. Ar galite atsakyti, kokie išmatavimai reikalingi katilinei (bendras namo plotas 216 kv.m.).
Kokį 5 klasės granulinį katilą geriausiai rinktis? Kokia kaina? Klausimas šilumos siurblys oras vanduo ar granulinį. Gal galite padėti rasti optimalų sprendimą.
Namas 140kv.m, dviejų aukštų, pirmas aukštas grindinis šildymas. Planuojame pirkti kombinuotą katilą, kad šildytis malkomis arba granulėmis. Kokie katilai yra patikimesni, ar verta rinktis kombinuotą katilą?
Kokie yra pagrindiniai katilinės saugumo reikalavimai? Planuojam šildytis 110 kv. m namą kietu kuru. Planuojame, kad namas bus pakankamai sandarus, šiltas, todėl įdomu, kokį kieto kuro katilą 110 kv.m namui rinktis?
Koks maždaug turi būti išplėtimo indo talpos dydis. Kas apsprendžia išiplėtimo indo talpos dydį. Namas 150 kv.m, kūrenamas kieto kuro katilu.
Kuo skiriasi kondensacinis katilas nuo paprasto dujinio? Kurį kada logiškiau rinktis?
Planavau grindinį su geoterminių (ar air to water) 120 m2 namo šildymą. Tačiau dabar, kai jau reikėtų aprišti vienokią ar kitokią sistemą, abejoju dėl per didelės pirminės investicijos ir neužgarantuoto efektyvumo. Gal galėtumėte daugiau pakonsultuoti (gal remiantis ir teoriniais argumentais ir praktiniais patyrimais), koks galėtų būti joninių katilų COP? Kuo vis tik jie skiriasi nuo elektrinio šildymo? Kaip vis tik reikėtų (jeigu tai 2,5 - 3 kartai pigiau nei elektrinis šildymas) tokį joninį - elektrinį katilą apjungti su akumuliacine vandens talpa buitinėms reikmėms ir 2 aukštų kolektorinį namo šildymą?
Planuojame įsigyti granulėmis kūrenamą katilą. Kokie būtų kūrenimo granulėmis privalumai?
Kokią patartumėte pasirinkti šildymo sistemą 150 m2 rąstiniam namui?
Namas senos statybos mūrinis, neapšiltintas, 80kv.m gyvenamo ploto, šiuo metu kūrenamas kietu kuru, bet norime kažko naujo. Tad klausimas: kas geriausia, optimaliausia, pigiausias šildymo sezono atžvilgiu. SKYSTO KURO ar GRANULINIS katilas?
Kokios būna skysto kuro katilams talpos dyzeliniam kurui laikyti?
Kokia yra joninės šildymo sistemos kaina? Kas ją lemia?
Kokį skysto kuro šildymo katilą patartumėte rinktis 80m2 A klasės namui?