Gaukite pasiūlymus
iš 50 specializuotų įmonių Ekovata
Lubų šiltinimas ekovata
Klausimas:
Kaip geriau apšiltinti medines lubas ekovata? Antras aukštas kol kas negyvenamas (ateityje gali būti įrengtas), stogas nešiltintas. Skaičiau ir girdėjau prieštaringų šiltinimo būdu ekovata tai sunku dabar apsispręsti. Vieni sako, kad reikia dėti garo izoliacinę plėvelę iš apačios, kad drėgmė nesikauptų vatoje, o tarp sijų ekovatą. Kiti, kad jei dėsi plėvelę, garai neturės kur ištrūkti ir kaupsis pelėsis, tai reiks rekuperatoriaus. Tai siūlo dėti pralaidžią garams plėvelę, kad išgaruotų drėgmė. Kokią plėvelę pasirinkti? Ar užtektų ventiliatoriaus lubose, kad trauktų orą ir vėdintų patalpas?
Komentarai:
Jau daug yra atsakymų šia tema. Šiltinti lubas ar stogą vata yra vienas ir tas pats. Reikalingos visos plėvelės. Izoliacinei labai svarbu sandarumas, ką užtikrinti beveik neįmanoma ir garo difuzinė viršuje. Garai kyla į viršų su šiluma, jei bus bent mažiausia skylutė, toje vietoje visa vata sušlaps. Kadangi vatoje bus šilta ir drėgna, beveik garantuotas pelėsio atsiradimas. Šilumą visada reikia sulaikyti, todėl reikalinga vatą dėti į sumuštinį. Būtų patartina geriau naudoti poliuretaną. Finansiškai iš karto gal ir brangiau, bet šildantis,- atsipirktų per vieną sezoną.
Raimondas, Šiltinimas putomis
Garo izoliaciją tikrai rekomenduočiau naudoti šiltinant lubas. Ją renkantis - geriausias sprendimas - aktyvi garo izoliacinė plėvelė, padedanti reguliuoti drėgmę, t.y. išsauganti sveikas namo konstrukcijas ir padedanti sukurti puikų mikroklimatą viduje. Thermofloc celiuliozės vata (ekovata) yra hidroskopiška - ji lengvai atiduoda drėgmę bei saugo konstrukcijas nuo jos pertekliaus - pelėsis tikrai neatsiras. Rekuperatorinis vėdinimas, aišku, yra gerai, bet ne visais atvejais yra būtinas. Tai priklauso nuo daugelio priežasčių. Būtų reikalinga nuodugnesnė konsultacija.
Jurgis, Šiltinimas