Gaukite pasiulymus
iš 49 specializuotų įmonių Ekovata – Patarimai
Noriu rąstinį namuką šiltinti ekovata. Namukas bus naudojamas tik vasarą, žiemą jame niekas negyvens. Koks minimalus storis turėtų būti? Turbūt 5cm nelabai užtektų ar pakankama?
Koks būtų kambario temperatūros skirtumas, jei 100m2 medinis namas, kurio sienų storis ~17cm iš išorės būtų šiltinamas 10cm ekovata, ir apkalamas dailylentėm, arba 15cm ekovata, ir apkalamas dailylentėmis? Arba kitaip, kiek pasikeistų kambario temperatūra, apšiltinimo sluoksnį ekovata padidinus 5cm?
Laba diena, Domina ekovatos kaina grindų apšiltinimui, plotas 110 kv. storis 200ml. kokia vatos kvadrato kaina ?
Kokie yra šiltinimo ekovata privalumai ir trūkumai? Kodėl namo šiltinimui verta rinktis būtent ekovatą?
Planuojame šiltinti ekovata palėpę. Kokio storio karkasą reikėtų kalti?
Karkasinį namą šiltiname 25 cm storio Ekovata, ar šiltinant reikia dėti difuzinę plevelę? Kokie yra pliusai / minusai maišant Ekovatą su putų polistirolo granulėmis?
Kokia yra ekovatos kaina kartu su šiltinimo darbais? Galvojame statomą karkasinį namą apšiltinti ekovata.
Pasistačiau karkasinį namą 20cm storio. Iš dviejų pusių apkaliau Steico mpp 12 mm plokšte. Į vidų viena įmonė užpūtė man sausuoju būdu lietuviškos "Ekoremos" ekovatos (plokštės nemažai išsipūtė). Bėda tame, kad "Ekovata" po 1.5 mėn. kai kuriose vietose nusėdo iki 25 cm. Pasiskambinau jiems, atvažiavo ir pripūtė pusę maišo vatos. Lyg ir buvo viskas tvarkoje, bet po mėn. laiko vėl, kol dar nebuvau primušęs garo izoliacijos plėvelės, pasirodė skylės. Tada nusipirkau maišą latviškos Ekovatos pats išpurenau mikseriu ir užkimšau rankomis tuščias erdves. Dabar uždariau skyles garo izoliacijos plėvele ir nematau, ar viskas yra, ar bus tvarkoje. Ateity, kai pajungsiu šildymą noriu padaryti termoviziją. Ką galite patarti daryti toliau? Ar normalu, kad Ekovata nusėdo taip greitai ir nusėda toliau?
Domina šiltinimo būdai. Kas geriau purškiama akmens vata ar purškiama ekovata?
Ar galima namą su ekovata apšiltinti pačiam, ar tai techniškai sudėtinga. Kokia būtų šiltinimo technologija naudojant ekovatą?
Dengiant 10cm storio sluoksniu ekovata, kiek m2 galima padengti vienu m3? Senas medinis namas, kurio sienos apie 150m2.
Koks sienų šiltinimo ekovata darbų eiliškumas? Kokį karkasą daryti šiltinant išorines sienas ekovata? Kokia tuomet būtų šiltinimo ekovata sandara? Kokias plėveles naudoti, kaip ir kokį karkasą montuoti? Ar galės apdailai rinktis medieną?
Pastogė yra apšiltinta spaliais, bet jų per maža šiluminė varža. Pastogė nenaudojama, o spalių pašalinimas sudėtingas, nes žema patalpa. Ar galima pūsti kažką tiesiai ant spalių?
Norime išlyginti medinio namo sienas - apkalti mediniais 5 cm bruseliais (apačioje uždarant galus), apšiltinti ekovata ir apkalti naujomis medinėmis lentelėmis. Ar būtina ant ekovatos tiesti kvėpuojančią plėvelę? Jei būtina plėvelė, ar tarp plėvelės ir lentelių reikalingas oro tarpas? Ar gali ekovata liestis su medinėmis lentelėmis?
Kiek sveria ekovatos kubas ir ar užtenka po perdanga paprastos "šiltnaminės" plėvelės, vietoj garo plėvelės?
Domina namo sienų su oro tarpu šiltinimas. Vyrauja labai įvairos nuomonės, daugiausiai siūloma šiltinti ekovata, putų polisteroliu. Visgi kuo geriau šiltinti?
Ar galima stogą šiltinti šlapiuoju būdu? Ar tiesa, kad šlapiuoju būdu galima purkšti iki 15 cm storį? Stogui reikėtų apie 30 cm, tai kaip išspręsti šią problemą? Purkšti 15 cm šlapiuoju ir 15 cm sausuoju būdu?
Kokio gamintojo ekovatą rinktis? Teko skaityti, kad austriška geresnė nei lietuviška, bet dar yra ir estiška ir latviška.
Kokia vata geriau šiltinti karkasinį namą iš vidaus? Paroc ar knauf ecose ekologiška vata? Kiek centimetrų vatos reikia apšiltinti stogą? Gegnes 18 cm. Kiek centimetrų geriausia šiltinti sienas? Prieš kalant lauko dailylentes jau 5 cm vatos apšiltinta. Kiek centimetrų vatos dėti į perdangą? Kiek centimetrų vatos pertvarom?
Kuo pigiau ir efektyviau šiltinti ar biria ekovata ar rulonais? Kiek į maišą telpa čekiskos ekovatos?
Koks yra rekomenduojamas ekovatos sluoksnio storis rąstiniam namui iš lauko pusės apšiltinti? Planuoju namą šiltinti ekovata pučiant ją ant sienų šlapiuoju būdu.
Ką naudoti namo apšiltinimui - ekovatą ar poliuretano putas?
Kokį mūrinių sienų šiltinimo būdą ekovata pasirinkti – sausąjį, šlapiąjį ar klijinį?
Planuoju šiltinti palėpę, stogas dvišlaitis. Šiuo metu galvoju apie ekovatą. Kokie dar galėtų būti variantai, ar yra geresnių alternatyvų. Kokia būtų šiltinimo kaina už m3 ar m2?
Kaip geriau šiltinti medinę perdangą? Akmens vata, ekovata ar poliuretanu? Kokie privalumai ir trūkumai? Šiltinimo plotas 160kv.m. Sienos šiltintos 25 cm neoporu.
Ar reikalinga garo plėvelė naudojant ekovatą stogui? Ar susidaręs rasos lašas jai nepakenks?
Kokia švino koncentracija ekovatoje?
Pasiskaitęs apie mineralinę vatą ir EKOVATĄ susidariau nuomonę, jog jų naudoti vienu metu negalima - nes EKOVATA praleidžia drėgmę, o mineralinė sugeria. Ar galimas šių dviejų šiltalų suderinamumas (domina, nes planuojame keisti esamą apšiltinimą: seną vatą išimti, panaudoti 5 ar 10 cm ekovatos ir tuomet sudėti atgal likusią seną vatą). Ar įmanomas toks variantas?
Kaip savarankiškai ekovata apšiltinti palėpę?
Sodo namelyje įrenginėju antrą aukštą (mansardą). Tarp pirmo aukšto ir antro yra medinė perdanga. Antrame aukšte, prieš darant grindis, tarpus tarp balkių planuoju užpilti ekovata, bet tarp lentų yra tarpų pro kuriuos gali byrėti ekovata į pirmą aukštą. Kokią plėvelę ar kitokį būdą patartumėte naudoti, kad nebyrėtų ekovata?
Kaip geriau apšiltinti medines lubas ekovata? Antras aukštas kol kas negyvenamas (ateityje gali būti įrengtas), stogas nešiltintas. Skaičiau ir girdėjau prieštaringų šiltinimo būdu ekovata tai sunku dabar apsispręsti. Vieni sako, kad reikia dėti garo izoliacinę plėvelę iš apačios, kad drėgmė nesikauptų vatoje, o tarp sijų ekovatą. Kiti, kad jei dėsi plėvelę, garai neturės kur ištrūkti ir kaupsis pelėsis, tai reiks rekuperatoriaus. Tai siūlo dėti pralaidžią garams plėvelę, kad išgaruotų drėgmė. Kokią plėvelę pasirinkti? Ar užtektų ventiliatoriaus lubose, kad trauktų orą ir vėdintų patalpas?
Kokie yra stogo šiltinimo vata privalumai? Kodėl verta rinktis būent ekovatą šiltinimui?
Kuri izoliacinė medžiaga yra laidesnė vandens garams – ekovata ar termoputos – jei jos yra sienoje tarp rąsto ir plytos?
Noriu apšiltinti karkasinį namą - grindis, sienas ir stogą, 15 cm storio ekovata. Ar galima šiltinti ekovata šlapiuoju būdu rudenį, pastatui dar esant be langų. Kaip išgaruos vanduo iš drėgnos ekovatos ir galimai drėgnų gegnių.
Iš ko yra gaminama ekovata, kokios jos sudedamos dalys? Ar tai ekologiškas produktas?
Norėčiau apšiltinti seną medinį namą. Labiausiai domina kaina ir kaip reikia paruošti namą. Įdomu ir koks metų laikas tam tinka.
Noriu papildomai apšiltinti karkasinį namą iš išorės ekovata 100mm, dabar siena atrodo taip (iš vidaus): 2 sluoksniai gipso kartono, 50 mm mineralinės vatos, garo izoliacinė plėvelė, 150mm mineralinė vata, osb 12mm. Ar galima purkšti ant osb ekovatą? Ar geriau pakeisti osb į impregnuotą mpp plokštę? O gal toks sumuštinis visai negalimas? Ir kaip tokiu atveju apšiltinti namą?
Norime apšiltinti alytaus tipo namą. Galvojame ar šiltinti ekovata ar pasirinkti kokį kitą šiltinimo būdą.
Noriu šiltinti palėpę ekovata, bet ten jau buvo kažkada šiltinta. Yra dėta ant lentų popierius ir stiklo vata 5 cm. Ar ant jos reikia dėti kokią nors plėvelę prieš dedant ekovatą? Ar ant ekovatos dėti kokią nors plėvelę? Palėpė bus negyvenama.
Seną mūrinį namą planuojame apšiltinti ekovata iš išorės šlapiuoju būdu 10 cm sluoksniu ir įrengti ventiliuojamą fasadą fibroementinėmis plokštėmis cedral. Ar tinkamas toks sprendimas? Kodėl? Ar reikalingas tarpas tarp ekovatos ir fasado lentelių? Ar reikia difuzinių plėvelių? Kaip teisingai turėtų būti atliktas toks sprendimas?
Kokią duodate garantiją šiltinimo darbams ir medžiagoms, jei šiltinate namą ekovata?
Ar galima šiltinti namo sieną 15 cm ekovata iš išorės ir 10 cm iš vidaus? Ar nesusidarys rasos taškas blokelyje (blokelis heluz family 2 in 1)
Planuojame po dviejų savaičių restauruoti medinį namą pusrąsčiais. Norime apšiltinti, galvojame apie vatą. Kokių medžiagų reikia ir nuo ko visko pradėti?
Apsauginės plėvelės rastinį namą šiltinant ekovata. Planuoju seno rastinio namo sienas šiltinti ekovata šlapiuoju būdu iš lauko ir vidaus (tuo pačiu išsilygins sienos). Po to bus kalama medinėmis dailylentėmis, viduje vertikaliomis, išorėje horizontaliomis. Ar reikia kur nors šiuo atveju naudoti kažkokias plėveles (priešvėjines, difuzines, antikondensacines ir t.t.)?
Noriu apšiltinti nedidelį medinį namelį putų polistirolu arba ekovata. Patarkite kaip geriau tai padaryti ir kiek gali kainuoti.
Ar galima ekovata apšiltintas mūrines sienas tinkuoti, ar galimos tik lentelės?
Turiu pasistatęs namą iš dujų silikatinių blokelių 30 cm storio. Norėčiau namą apšiltinti ekovata. Kokį storį galėtumėte rekomenduoti, kad turėčiau tinkamą varžą?
Ar ekovata yra tinkama šiltinti senus pastatus? Namas pastatytas iš plytų. Girdėjau, kad į tarpą tarp plytų galima pripūsti ekovatos? Ar tai tiesa?
Norėčiau gauti daugiau informacijos apie pastatų šiltinimą lietuviška ekovata.
Visi rašo apie ekovatą, jos savybes, užpūtimo metodus, patarkite kaip ją džiovinti viduje užpūtus šlapiu būdu? Ar tinka drėgmės surinkėjas ir koloriferis?
Sename rąstiniame name atliekant remonto darbus iš vidaus sienos bus lyginamos gkp. Ar galima šiltinimui naudoti vietoje vatos - ekovatą? Bus susuktas karkasas iš profilių ir atviruoju būdu norima apšiltinti sienas. Pučiant vatą ar ji išsiplečia? Koks turi būti profilių "krokodilais" tvirtinimo dažnis?
Noriu pasiteirauti, karkasinio namo palėpėje perdanga buvo šiltinta stiklo vata kažkada 5cm. Ar galima ant viršaus dėti ekovatą ar seną stiklo vatą pirmiausia reikia nuimti?
Patarkite, kokia apšiltinimo medžiaga šiltinti kažkur 300 kv. šlaitiniam stogui, gegnės sudėtos 50/200 cm. Kiek man tai kainuotų?
Kaip suprantu, dėl vandentiekio avarijos rizikos, grindų šiltinimui ekovatos geriau nenaudoti. Ar aš klystu?
Noriu šiltinti apmūryto plytom skydinio namo viršutinę perdangą. Kokias medžiagas pasiūlytumėte? Ar verta dėti garo izoliacinę plėvelę, difuzinę plėvelę? Perdanga yra medinė, jos tarpuose supilti spaliai. Ar vertėtų juos išimti?
Norėčiau apšiltinti mūrinio namo sienas, į oro tarpus pučiant termoputas ar ekovatą. Šiltinamų sienų aukštis - 2.55 m, ilgis - 7.4 m, plotis - 9 metrai. Langai ir durys užima maždaug 8.6 kv. m. Kiek apytiksliai kainuotų šiltinimas, kurį variantą geriau rinktis - termoputas ar ekovatą?
Prieš 15 metų keičiant stogą tarp gegnių sudėjau 5 cm Paroc akmens vatos plokštes (tiksliau tarp išlyginamųjų 5x5cm bruselių). Apie ekovatą tada net negirdėjau. Dabar noriu šiltinti palėpę su ekovata. Sienos „sumuštinio“ eiliškumas iš vidaus gaunasi toks: gipso plokštės, karkasinės lentos, plėvelė ekovatai laikyti, 25cm ekovatos sluoksnis, likusi 5cm Paroc akmens vata, difuzinė plėvelė, oro tarpas, skarda. Klausimas tame ar nebus blogai, jeigu ekovata liesis su akmens vata? Kiek žinau ekovata kiek pasiima drėgmės tiek ir atiduoda, tai ar nekenks ekovatos atiduota drėgmė akmens vatai? Paroco labai nenorėčiau krapštyti.
Norėjau pasiteirauti kaip apšiltinti mūrinį - karkasinį namą. Namo lauko sienos yra mūrinės, o pats karkasas medinis. Mūras yra sukabintas prie medinio karkaso ir tarp to sukabinimo yra oro tarpas (kokių 10 cm, tiksliai nepasakysiu dabar). Medinio karkaso "šiluminės" sienos yra taip pat apie 10 cm storio užpiltos pjuvenomis, apkaltos vieno pjovimo lentomis (tarp lentų yra tarpelių). Klausimas būtų toks, kurį tarpą reikia apšiltinti ekovata. Ar tą kuris yra tarp mūro ir karkaso, ar tas kuris užpiltas pjuvenomis, o gal reikia juos abu užpildyti?
Ar galima ekovata šiltinti ant grunto rankiniu būdu. Jei taip ar reikia dėti po apačia plėvelę.
Noriu įsirengti medinį namą. Sienos yra iš rąstų, iš lauko pusės apkaltos medinėmis dailylentėmis. Stogas yra tik užklotas šiferiu, po kuriuo nieko nėra. Palėpę norėčiau įsirengti. Kokie čia būtų įmanomi ir tinkamiausi stogo apšiltinimo būdai? Kaip geriausiai rąstų sienas apšiltinti iš vidaus?
Noriu sužinoti ar ekovatos supūtimas ant karkasinio namo į vieną kubą šlapiu būdu 60-70kg nėra per didelis sutankinimas, ar nepablogins šilumos laidumo? Sienos pūstos 10cm storio. Nors gamintojas deklaruoja ant pakuotės (vata estiška), kad šlapiu būdu sueina 33-40 kg į kubą. Norėčiau sužinoti ar meistrai žino ką daro, ar tikslas kuo daugiau kilogramų supresuoti dėl didesnių pajamų už kilogramą vatos?
Statau karkasinį namą, vienas aukštas 100kv.m. Noriu purkšti sienas ekovata. Kokio storio turi būti siena, jos konstrukcija, kad atitiktų A+ klasę?
Kuo geriau apšiltinti medinę perdangą? Užpūsti putomis ar vata? Virš perdangos nieko nebus.
Ar reikia kažkuo nutepti medieną prieš dedant ekovatą šlapiu būdu, antiseptikais ar kitomis medžiagomis? Jei ekovata kontaktuos su betonu, ar reikia tas vietas kažkaip izoliuoti, pvz. naudoti hidroizoliaciją?
Planuoju šiltinti ekovata grindis, patarkit prašau kurį variantą pasirinkti. Ar neišardant grindų, prigręžiojus skylučių pripūst vatos, ar lupt parketą, pribert rankiniu būdu vatą? Kuris variantas yra efektyvesnis? Grindų gelžbetoninis perdengimas su oro tarpu yra virš šildomo rūsio. Ar būtina dėti hidroizoliacinę plėvelę?
Kaip teisingai padaryti karkasą šiltinant seną rąstinį namą ekovata sausuoju būdu? Šiltinimo storis būtų 20-25cm.
Koks pranašumas atvirų poliuretano putų prieš vatą? Šiltinant rąstinį namą.
Kokia vata geriausiai izoliuoja garsą? Planuoju šiltinti sodo stogą purškiamom 10cm atvirų porų ir 5cm uždarų porų poliuretano putomis. Prieš purškimą galvoju dėti vatą 5cm, kad būrų garso izoliacija nuo lietaus ir kt. kritulių. Klausimas, verta dėti vatą ir kokią? Ar poliuretano putos geriau izoliuoja garsą negu vata?
Ar reikalinga apšiltinus ekovata stogą montuoti difuzinę plėvelę, o sienoms vėjo izoliacinę plėvelę?
Kokia ekovata geriau šiltinti stogą, biri Isover ar Knauf rulonine? Nežinau gal KNAUF irgi būna biri, kad sandariau užpildyti visą stogo plotą ir galimus plyšius?