Gaukite pasiulymus
iš 151 specializuotų įmonių Šiltinimas – Patarimai
Mūriniame name yra oro tarpas. Skaičiau apie technologiją Glueporas. Ar išeis apšiltinti, kadangi name yra nemažas 15-20 cm oro tarpas?
Kuo geriausia užpildyti mūrinio namo oro tarpą?
Domiuosi pamatų šiltinimu su Finnfoam ekstruziniu polisterolu pamatams. Ar tinkamas A+ klasės plokštuminių pamatų šiltinimui?
Rąstinis namas pastatytas 4 metai. Patarkite kuo apšiltinti? Pagal pardavėjų siūlymus, tiktų ekovata. Kokia jūsų nuomonė?
Ką rinktis ar garo izoliacinę plėvelę, ar pir plokštes perdangos šiltinimui? Sprendimo pliusai minusai. Naujai statomas namas A++ klasės. Stogas - -šiferis, dvišlaitis. Vieno aukšto namas.
Sveiki, o ventiliuojamam fasadui tinka atvirų porų putos? Ar atvirų porų putos tinka ant mūrinių sienų? Bus ventiliuojamas fasadas iš medienos.
Namas rekonstruojamas. Kuo šiltinti perdangą, jeigu noriu turėti gerą garso izoliaciją, kadangi šalia judri gatvė? Plokštėmis akmens vata, kaip Paroc ultra nemažai ir darbo ir likučių, nors ji gal ir gerai būtų, standi ir tanki, 40 kg/m3. Galvoju apie pučiamą ekovatą arba steico zell medžio vatą. Šiltinčiau 35cm, jeigu medžiaga sėda per laiką, tada ir 40 galima max. Steico zell yra vietinių, kurie pučia. Knauf net nesvarstau, ji lengva, nemanau, kad gerai izoliuoja, poliuretano tikrai ne. Kaip su graužikais? Visose tikriausiai jie veisiasi jei papuola. Ekovatoj rašo ne, nors kiek tiesos klausimas.
Daugiabutis namas. Ar galima klijuoti polistirolą viduje, laiptinėje po radiatoriumi? Vyksta namo renovacija. Gal galite kuo greičiau atsakyti?
Reiketu pagalbos. Ruosiuosi statyti dvigubo taso sienu nama ir iskilo problema kaip siltinti tarpa tarp sienos? Ar gerai butu medzio vata? Ar yra koks kitas budas, jei garo pleveles nera galimybes sudeti?
Apšiltinau rūsio lubas 10cm polistiroliu. Žiemos metu ant rūsio lubų kabėjo lašai, kondensatas. Kur šuo pakastas?
Blokinių pamatų šiltinimas iš lauko. Yra mūrinis namas su blokiniais pamatais. 2,5m aukščio, 1,5m po žeme + 1m virš jos. Rūsys bus naudojamas pirties ir poilsio zonai. Šiltinimas bus 150mm polistirenas. Kiek leisti į žemę?
Namas A+ klasės. Projekte numatytas stogo šiltinimas (patalpos iki stogo, palėpės nėra) tarp gegnių dedant 30 cm mineralinės vatos 0,032 (gegnės 25 cm + 5 cm brūselis), tuomet plėvelė ir papildomai dar numatyta 5 cm tokios pat vatos 0,032 dėti tarp metalinio karkaso ir tuomet jau tvirtinti gipsą. Ar įmanomas variantas vietoje 5 cm vatos dėti FF-PIR plokštes? Kokio storio jos turėtų būti?
Nedidelio namelio palėpės šiltinimas. Tarpai tarp balkių 80 cm, balkio aukštis 8 cm. Tarp balkių dedu difuzinę plėvelę, rąstu į viršų, po to ROCKWOOL vata ir toliau medžio drožlės plokštė. Ar vatos viršų reikia uždengti plėvele? Kaip reikėtų teisingai uždengti?
Sveiki. Dabar yra šlaitinis stogas apšildytas apšildytas 20cm mineraline vata ir ruukki skarda. Viduje nėra palėpės, o stogo šlaitas iš vidaus iki lubų. Taip pat yra keturi stoglangiai ant vieno iš šlaito. Ar yra galimybė apšiltinti stogą, kad nereikėtų paskui iš vidaus daryti remonto? Galbūt įmanoma nuėmus stogą kažkaip padaryti, kad ne 20cm, o 40cm šiltinimą padaryti?
Plytinis namas, sienu oro tarpas 5-6cm, nera ventiliacijos, kokia medziaga siltinti oro tarpa geriausia termoputa ar vata, isorine siena butu siltinama polistireno plokstem ?
Sveiki, Mano namo sienos su dviem oro tarpais. Kurį oro tarpą reikėtų užpildyti norint namą apšiltinti?
Namas nebaigtas statyti, yra 92% baigtumas. Turim metus laiko priduoti 100%. Reikia padaryti antro aukšto pertvaras ir apšiltinti stogą. Namo rekonstrukcija pradėta 2010m., iki pilno užbaigimo tiek nusimato darbų. Kita problema - reikėtų keisti stogo dangą ir lyginti stogo konstrukciją (gegnės vienoje vietoje įlinkę nežymiai). Stogas šiferis, ruberoidas, lentos ir gegnės. Kaip apšiltinti stogą, kad priduoti 100% namą? Kokie patarimai? Neturime pinigų padaryti abiems darbams... Gal galima apsišiltinti dedant profilius ant genių ir šiltinti, tada priduoti. Antras aukštas vis tiek nebus gyvenamas bent 10 metų. Kitas niuansas, kad reiks per penkmetį keisti stogo dangą ir tvarkyti stogo konstrukciją. Ir kaip reiktų apšiltinti protingai, kad kuo mažiau ardymo būtų keičiant stogą?
Namas vieno aukšto, yra palėpė negyvenama. Planuoju šiltinti perdangą vata. Tarp gegnių virš lubų planuoju dėti Rockwool firmos vatą 5-10 cm storio, o ar galima kitus sluoksnius kloti kita kryptim ruloninę mineralinę vatą Knauf ar dar kokia? Nes nelabai randu ruloninės Rockwool vatos, skirtos perdangoms. Sluoksnio storis planuojamas 30 cm.
Kokią putą naudoti (uždarų ar atvirų porų) išorinėje mūro sienoje su 10cm oro tarpu? Sienos konstrukcija: išorėje 25cm raudonų pilnavidurių plytų mūras be tinko, viduje 10cm oro tarpas ir vidinis 12cm mūro sluoksnis taip pat raudonų pilnavidurių plytų mūras su tinko apdaila. Mano manymu naudoti uždarų porų putas, kadangi neįgeria drėgmės.
Noriu šiltinti garažo lubas polistirolu. Perdanga gelžbetoninė. Virš garažo yra kambarys. Kaip geriau klijuoti polistirolo vieną storą sluoksnį ar du sluoksnius perdengiant pirmo sluoksnio siūles? Opcija šiltinti vata atkrenta dėl kainos :)
Rekonstruojant pastatą, ar galima apšiltinti iš išorės medines sienas skirtingomis medžiagomis, pvz. dalį pastato ekovata purškiant šlapiu būdu, o kitą dalį vata-lakštais. Ar galima betonuoti grindis antrame aukšte mediniame-rąstiniame name? Statytas 1940m.
Planuoju daryti grindis namui ir galvoju dėl pirmo betono sluoksnio, ar jis reikalingas, ar užtenka vieno sluoksnio. Ir ar eps 80, ar eps 100 polistirolas grindims?
Mano namas senas rąstinis, buvo apšiltintas paroko vata, jaučiasi drėgmė ir žiemos metu šalta. Noriu nuimti vatą ir užpurkšti knauf vata, sausu ar šlapiu būdu, ką patartumėte?
Noriu negyvenamos mansardos dalį apšiltinti ąžuolo ir uosio pjuvenom, supilant į maišinio audinio ar polipropileno maišus. Ar reiktų šias pjuvenas maišyti su kažkuom, kad ilgai laikytųsi ir duotų gerą šilumos izoliaciją?
Kuo geriau apšiltinti šaltą stogo perdangą? Kieta akmens vata, o jeigu biria tai eko ar akmens vata?
Sodo sklype noriu statyti medinį surenkamą namelį apie 50 kv. m. Reljefas sklype nelygus, yra nedidelė nuokalnė, o ir gruntas ne stipriausias, nes sklypu žemiau kaimynų name kaupiasi vanduo. Todėl statytojas rekomenduoja polinius pamatus ir jų nešiltinti, nes namo grindys bus šiltinamos 20 cm akmens vata. Ar tai tiesa?
Gal galite padėti dėl pasirinkimo, kaip šiltinti perdangą? Perdangos konstrukcija medinė, virš perdangos namo stogas “Grybas”, neapšiltintas, stogo danga skarda, taigi svarbu, kad būtų ir gera garso izoliacija. Vieni siūlo (kurie patys tai ir darytų), iš apačios sukti PIR plokštes, ir iš viršaus pripūsti tiek kiek reikia birios vatos ir viskas. Kitas sako, kad tai nesąmonė, nei vienas nei kitas neturi geros garso izoliacijos, tai siūlo plėvelių ir vatos variantą. Taigi esame kryžkelėje, ir nežinome ką pasirinkti.
Norėčiau pasiteirauti kokiu storiu reikėtų šiltinti karavano grindis ir sienas, jeigu norėčiau gyventi žiemą?
Ketinu šiltinti dviejų dvibučių namų skardinius stogus. Nuolydis 12 laipsnių. Stogo konstrukcija - medinė 40 cm aukščio sija, vieno namo stogo plotas apie 250 m2. Kokį sumuštinį rekomenduotumėte ir kiek kainuotų?
Sveiki. Nestandartinis klausimas: Buvau nusamdytas seno rusiško vagono-šaldytuvo (veikiančio) papildomam apšiltinimui ir fasado, stogo montavimui. Dėjau metalinius kampus, prie jų medinį karkasą, stogą apšiltinau 20cm sienas 10cm Knauf vata, po to priešvėjinė ir balta skarda pabaigai. Pastebėjau, kad pradėjo rasoti vagono metalinė siena. Kaip manote kur klaida? (Savininkas atsisakė pūsti termoputa)...
Yra poliniai pamatai, lieti ~2006 m. Apšiltinti prastai, todėl bus perdaroma. Pastato grindys šildomos (8 cm betonas), po jomis gilyn: celofaninė plėvelė, 5+5 cm EPS 100 polistirenas, išlietas vientisas betoninis sluoksnis. Kuo ir kaip pasiūlytumėte šiltinti pamatą, kad būtų galima pasiekti A++ ar bent A+ klasę?
Noriu šiltinti seno namo pamatus. Atkasus pamatus, matau, kad kampuose jie yra įleisti į žemę apie 80 cm, per vidurį tik apie 50 cm. Ar šiltinimą reikia dėti tiek, kiek pamatas, ar reikia leisti giliau, nei pamatas?
Kaip manote ar verta į tarybinės statybos sodo namo sieną į oro tarpą purkšti ekovatą? Ar labai sumažins kuro išlaidas? 160m2.
Kažkada ant vieno aukšto rąstinio namo buvo pastatytas antras aukštas (karkasinis), visas namas buvo apšiltintas akmens vata ir apkaltas plastikinėmis dailylentėmis. Namas labai šaltas, drėgnas ir nesandarus. Kaip geriausia būtų apšiltinti (renovuoti) tokį namą?
Šiltinu pamatus karkasinio sodo namelio (visas pamato aukštis yra apie 50cm, iš jų bus uždengta žeme apie 15-20cm). Nupirkau apšiltinimui ekstruzinį polistirolą XPS Finnfoam FL-300XX 1235x585x50mm storio (ventiliuojamas fasadas neduoda naudoti storesnio). Dabar išeina, kad klijuosiu ant turimo pamato 585mm plokštę. Iš to ploto plokštė bus prisiglaudusi prie pamato tik apie 46cm, o apačioje "kabės" nepriklijuotas ir neprisiglaudės polistirolo gabalas... Ar verta tą nepriklijuotą gabalą užkasinėti, ar reikia pjauti pagal pamato aukštį (bijau dėl to, kad užkasant gali plokštę sulaužyti, o žiemą - išstumti). Nes prisideda dar ir tokia problema - apačia pamatų nelygi, nukreipta po mechaninio lyginimo gylin į pamatą ir nuimtas žemės sluoksnis. Todėl bandysiu plokštes klijuoti su CeresitCT85 dėl didesnio ploto sukibimo, nors planavau klijuoti su klijuojančiom putom Penosil SPEEDFIX EPS & XPS 878. Kokie būtų patarimai specialisto, kad nesugadinti produkto?
Projekte stogo konstrukcijos sumuštinis nurodytas toks: prilydoma danga osb 7cm oro tarpas priešvėjinė vata 30mm (kas labiausiai suka man smegenis - nurodyta tarpuose tarp dvitėjinių sijų) dvitėjinės sijos 360mm Klausimas ar tikrai užtenka priešvėjinės vatos tarp sijų ir nereikia difuzinės? Galvoju ant dvitėjinių sijų dėti 12mm mpp plokštę, ant jos difuzinę plėvelę, ir suformuoti oro tarpą 7 cm tada osb ir danga. Ar toks variantas tinkamas, galbūt net nereiktų difuzinės? Ar osb nesikondensuoja?
Planuoju iš lauko šiltinti seną rąstinį namą, tiek pamatus, tiek sienas. Kalbant apie pamatus, kadangi jie iš akmenų, galvoju apipūsti uždarų porų poliuretano putomis. Ir vis dėlto, labai noriu, kad iš lauko pamatas atrodytų akmeninis, todėl galvoju ant viršaus betonuoti plonais skeltais akmenimis (5-10cm storio, kaip jau išeis). Keli klausimai: 1. Ar ant poliuretano dar tepasi/dedasi bituminė mastika? 2. Ar ant poliuretano arba mastikos galėčiau betonuoti ir dėti tą antrą plokščių, plonų akmenų sluoksnį? Ar reiktų papildomo tvirtinimo? Kaip visa tai gražiai užbaigti pamato viršuje? 3. Jei poliuretanas netinka, tai kaip apšiltinti akmeninius pamatus, kad iš lauko galėčiau vėl plonai pabetonuoni akmenimis?
Kuo siūlytumėt apšiltinti 7 metų rastinį namą. Rąstas 17 сm ir dalis 14 сm. Stovi laukuose.
Kaip teisingai apšiltinti baltų plytų mūro sienas? Sienos plotis 300 mm. Su 60 mm oro tarpu.
Planuojam keisti lubas, nuėmus senas matosi, jog tikrai nėra sandari konstrukcija, garo plėvelė uždėta ant išorinės sienos, tačiau baigiasi dar kambario zonoje, oras tikrai gali judėti kiaurai į šaltą palėpę, ir šaltas oras iš jos. Virš medinių lentų yra juoda plėvelė bei vata. Visa ši konstrukcija tikrai nėra sandari, kaip matėsi prasiėjus vien su termovizoriumi. Ar galima dabar tvarkant lubas bent kiek pasigerinti iš vidaus sandarumą? Kaip sutvarkyti išorinės sienos plėvelės klausimą? Ar reikia klijuoti prie esamos plėvelės garo plėvelę iki pat palėpės?
Laba diena Prašome pakomentuoti, kaip teisingai apšiltinti pamatus atnaujinant (modernizuojant) daugiabučius namus. Atkasus senus pamatus matomi dideli plokštumų nelygumai, kaip turi būti tepamas klijų sluoksnis ant šiltinimo medžiagos?
Namas yra tarpukario statybos, mūrinis. Klausimai tokie: 1) Kaip galima išsiaiškinti ar yra oro tarpas? Namo projektų ieškojome archyve, bet mažai informacijos apie jį. 2) Su sąlyga, kad oro tarpas yra, ar galima šiltinti 2 apatinius iš 3 namo aukštų (kitų aukštų savininkas 99 % nenorės šiltinti)?
Namas paprastas karkasinis, klausimas ar galima iš lauko pusės klijuoti ar sukti šiltinimo medžiagą (20cm puta ar kažką kitą, po to aptinkuoti) tiesiai ant kalibruotos dailylentės taip papildomai apšiltinant, ar neužsisandarins? Ar kvėpuos ir bus viskas gerai toliau tik šiltesnis ir mažiau eikvojantis energijos.
Ar teisinga būtų šiltinti stogą iš vidaus putų poliuretanu ant garo izoliacinės plėvelės prieš dedant apdailą? Stogas jau apšiltintas 20cm vatos sluoksniu. Ačiū
Renovuojamame rąstiniame name noriu įsirengti perdangą tarp 1a. ir palėpės (2a.). Namuko sienos, frontonai ir stogas apšiltinti. Galvoju apie tokį "sumuštinį" iš 1a. link palėpės (2a.): apdaila (gipsas arba dailylentės), garo plėvelė, 10cm akmens vatos, OSB 22mm, laminatas. Namukas nėra pastoviai gyvenamas. Pagrinde nežinau ar reikalinga garo plėvelė?
Kaip teisingai suformuoti “sumuštinį” šiltinant horizontalią gelžbetoninę perdangą ir kuo dengti? Viršuje (išorėje) galimas storis su danga 6-7 cm, neplanuojame intensyviai ekploatuoti (nenaudojama terasa). Apačioje bus įrengiamas kambarys.
Ar didelė nauda bus, jei pamatą apšiltinsiu iš vidaus? Bus ir iš lauko apšiltinta. Seno namo pamatai. Ar nelabai didelis skirtumas bus apšiltinus iš vidaus?
Kaip geriausia apšiltinti seno, bet gerai išsilaikiusio rąstinio namo pamatus? Cokolis (pamatas virš žemės) aukštas, apie 0,5 metro, tuščia ertmė vasaros sezonu ventiliuojama per groteles cokolyje (žiemą grotelės užkemšamos, kad šaltis "nepagautų" pasieniais einančių dujinio šildymo vamzdžių). Kokios izoliacinės medžiagos būtų geriausia, kokio storio, kiek giliai įkastinos ir pan.? Turbūt tuo pačiu būtina ir hidroizoliacija, naujas drenažas?
Esu neseniai nusipirkęs blokinį namą su pusrūsiu. Žiemą pastebėjau tokį dalyką, kad nors kambary kokie 20-21 šilumos, ilgiau pasėdėjus nuo grindų pradeda šalti kojos. Su rūsio ir pirmo aukšto perdanga nėra nieko daryta. Nes pirmame aukšte dauguma parketas, kai jį atnaujinome, nuėmus plintusą apačioje mačiau tik lentų galus, tai jokio izoliacinio sluoksnio nėra. Kai kur skaičiau, kad reikėtų apšiltinti rūsio lubas. Tik nežinau kokio storio reikėtų ir kokias medžiagas naudoti. Nes lubos dengtos kažkokia kreida. Ar užtenka nuskusti tą kreidą ir tik gruntą naudoti prieš šiltinat ar dar kažką izoliuoti rūsį?
Kuo patartumėte apšiltinti iš lauko gyvenamą namą? Sienos konstrukcija- silikatinė plyta+ oro tarpas užpildytas ekovata+ 160 mm rąstų siena+50 mm karkasas su OSB plokšte. Oro tarpas karkase taip pat užpildytas ekovata. Namas vieno aukšto su rūsiu. Pamatas jau apšiltintas su 50 polistirolu ir 50 mm purškiamomis šiltinimo putomis. Visi langai plastikiniai, trijų stiklų.
Šiuo metu stogas apšiltintas 25-30cm biria ekovata, kurios garso izoliacija vos ne nulinė. Klausimas - ar galima dėti ant viršaus 30cm akmens vatos sluoksnį? Ar pasirinkti kitą medžiagą? Stogas skardinis.
Galima rasti šlaitinio stogo šiltinimo video, kur papildomas vatos sluoksnis dedamas virš garo plėvės (https://knaufvata.lt/stogo-siltinimas/). Kokiu tikslu dedamas šis sluoksnis? Papildoma izoliacija? Laidų išvedžiojimui, kad nesiliestų su garo plėve? Gal dar kas nors? Kaip su šitos vatos peršlapimu dėl garo, kuris gali kauptis ant plėvės?
Keisiu senas medines grindis į naujas, su kuo geriau apšiltinti?
Nusipirkome sodo namuką, antrame aukšte palėpė apšiltinta vata ir ant viršaus hidroizoliacinė plėvelė. Tačiau yra tarpas tarp lubų ir sienos, o iš lauko pusės tarp stogo, čia reikia kažkokio kitokio apšiltinimo. Gal yra kas galėtų patarti? Pridedu nuotraukas.
1 aukšto individualus namas apšiltintas 15 cm pilkuoju neoporu ir apmūrytas klinkeriu. Garažas nešildomas, nes per vartus didelius vis tiek šiluma išeis. Užtat jis bus nešildomas. Betonuosiu 10cm smėlbetoniu, tai ar yra tikslas sudėti po betono sluoksniu EPS100 arba XPS dėl šilumos?
Turiu tokią problemą: stoge randasi metalinis šveleris, gaunasi kad viena jo pusė šąla, kita šyla. Ant jo kaupiasi kondensatas. Ar yra kokie nors dažai, kad nudažyti metalą, kad jis mažiau kondensuotųsi? Ir kas bus, jeigu nudažysim, ar metalas kaip nors viduje po dažais nerūdys?
Renovuoju namą, grindys išbetonuotos su šildymo vamzdžiais, pamatas apšiltintas storedūru 10 cm. Langai nauji, fasadą šiltinsiu 15cm su neoporu pilku ir suvesiu su langais bei durimis. Naujas skardinis stogas, kurį šiltinsiu vata 25cm + 5 cm PIR plokštėmis. Antro aukšto trikampiai mūryti tik per pusę plytos, todėl dar dėsiu iš vidaus 10cm vatos ir garo plėvelę privesiu prie perdengimo. Mano manymu turėtų šito pakakti, jeigu klystu gal patarsite...? Klausimas iškilo ką daryti su dvejais oro tarpais iš lauko - balta plyta, tarpas, raudona plyta, tarpas, raudona plyta ir tinkas. Vidų dėsiu gipso plokštėmis, nes labai nelygu. Ar tarpus dar reikia užpildyti? Gal viena tarpa? Ar mano daromas sumuštinis bus geras ir toks? Neatsiras drėgmės sienose?
Sveiki. Neseniai apžiūrėjau namą pirkimui. Namas gyvenamas, šiltas, bet viduj jaučiasi stiprus pelėsio kvapas. Namas apšiltintas iš lauko 200mm polistirolu, armuotas. Ar gali būti, kad tarpsienyje atsiranda rasos taškas, kaupiasi drėgmė? Tarpsienis tuščias, nešildyta.
Norėčiau apšiltinti šlaitinį stogą. Po stogo danga paklotas ruberoidas. Ar galima dėti difuzinę plėvelę iš vidaus?
Kaip apsišiltinti grindis sename mūriniame daugiabutyje išmontavus senas grindis (juodgrindes)? Norėtumėme akmens vata. Koks turi būti storis, kokių papildomų medžiagų reikia apšiltinimui? Grindys bus klojamos po apšiltinimo parketlentėmis.
Norėčiau patarimo dėl medinių lubų šiltinimo. Senas rąstinis namas. Lubos kaltos prie balkių iš patalpos vidaus. Tarp lubų paliktas apie 5 cm oro tarpas, toliau lentos įspraustos tarp balkių, 3cm storio viena su kita suleistos (turbūt reikėtų vadinti juodgrindėm) ir ant lentų užpilta spalių apie 5-10cm. Ar negeriau būtų likviduoti tą oro tarpą ir tiesiog ant lubų dėti garo plėvėlę arba agro plėvelę, arba tiesiog pakloti popierių ir ant jų pilti ekovatą arba kitą biria vatą pamaišant su esamais spaliais (kad nelystų pelės)? Ar vietoj garo plėvelės būtų galima naudoti polietileno plėvelę ir kokią: juodą, skaidrę, stabilizuotą ar paprastą ir kokio storio?
Iš 2 jūrinių konteinerių esam pasistatę gyvenamą namą. Iš išorės sienas nupurškėm uždarų porų poliuretanu ir 10cm neoporu. BET buvo neuždėta langų sandarinimo juosta. Dabar jaučiasi vėjas. Noriu paklausti ko pripurkšti aplink langus? Ar šiltinti visą vidaus sieną? (poliuretanu ekovata?) Vidaus sienos dengtos gipsu.
Renovuoju namą ir iškilo klausimas kaip geriau pasidaryti medinę perdangą. Antras aukštas bus gyvenamas. Koks turėtų būti sumuštinis? Iš apačios gipso plokštė, profiliai, garo izoliacija, vata tarp medinių sijų, ant sijų guminė juosta ir osb plokštė 22mm. Ar taip būtų protingas sumuštinis?
Nupirkome namą 2006 metų statybos. Sienos apšiltintos 10 cm storio polisteroliu, stogas nėra tobulas, yra sudėtos vatos, bet nebuvo nieko izoliuota. Teko pačiam lipti ir kiek maksimaliai izoliuoti, kad nebūtų skersvėjo. Namo cokolis yra apšiltintas, tačiau po žeme pamatas neapšiltintas. Name grindinis šildymas. Pačios grindys nėra apšiltintos. Šildymas dujomis. Kaip sumažinti šildymo kaštus dar labiau? Jei uždėti storesni sluoksnį vatos stogo palėpeje, ar padės šis variantas? Nes šiltinti pamato pilnai nėra galimybės, nes kai kur yra laiptai, kitur sandėliukas. Ar dalinai, kur eina iškasti pamatus ir apšiltinti, pagerintų situaciją ar neverta į pamatus lįsti, kadangi ne visur yra prieigos? Namas ant kalniuko. Palyginus pro kur labiau išeina šiluma, ar pro stogą ar pro pamatus. Gal geriau apšiltinus palėpę, uždėjus ten didesnį storį vatos pagerins situaciją, jei pamatai nebus apšiltinti?
Namas medinis apmūrytas, ventiliacija vamzdžiai su tinkleliu. Noriu šiltinti iš vidaus FF PIR Gyl plokštėmis lauko sienas. Kiek tai efektyvu?
Individualus namas su negyvenama mansarda apšiltintas 30 cm Paroc min. vata, bet šiluma greit išgaruoja iš pirmo aukšto. Noriu dėti ant min. vatos dar kokius 20cm polistirolo. Ar to pakaktų? O gal du sluoksnius polistirolo po 15 cm, kad persidengtų ir nebūtų plyšių?
Noriu apšiltinti medinę perdangą naujam namui. Dabar yra sudėti 5x25 skersai blankės. Kas 60cm. Koks būtų geriausias būdas apšiltinti? Ar pūsti tarp blankių poliuretano putas 25cm ir ant viršaus dėl garso dėti dar 10 ar 15 cm akmens vatos? Stogas skardinis, nešiltintas. Ar užtektų tokio 'sumuštinio'? Kokią klasę atitiktų?
Ar galima termoputas purkšti iš vidaus? T.y. tarp mūro ir gipso kartono esantį tarpą? Ar neįsiveis pelėsis tokiu atveju?
Betoninės perdangos nešildomoje palėpėje šiltinimas, kad sumažinti šiluminius nuostolius. Šiuo metu palėpės grindys apšiltintos 8-12cm (yra vietomis nepilnai pripildyta) spaliais ir ant viršaus uždėta MDP. Galvojama arba ant viršaus montuoti karkasą ir šiltinti 10-15 cm vatos arba pašalinti MDP ir paaukštinti grindis dar ~15cm ir naudoti birią ekovatą. Ar geresnis sprendimas viską pašalinti ir rinktis kitą apšiltinimo sprendimą? (be to stogas apšiltintas vata 10-15cm)
Gyvenu alytnamyje ir nusprendžiau apsišiltinti II aukšto sienas bei lubas iš palėpės pusės. Esmė yra tame, kad gyvenama patalpa antrame aukšte yra tokiame kaip iš storos faneros sukaltame kupole. Už kupolo sienų eina negyvenamos patalpos - palėpė. Kaip reikėtų teisingai apšiltinti tas sienas ir lubas, kad neprisidaryti vėliau problemų? Labiausiai bijau, drėgmės besikaupiančios sienose. Kaip parodyta nuotraukoje, mąstau, kad pirmą reiktų užpūsti mažas ertmes sandarinimo putomis, tada dėti 100mm mineralinės vatos ir uždengti apšiltinimo vatą garo ar vėjo plėvelę, dėl kurios kyla didžiausias klausimas. O gal mano sumanymas iš vis nesąmoningas. Beje stogas nėra šiltintas, gal nesivarginti ir bandyti stogą šiltinti?