Medžiagos rąstinio namo šiltinimui

Klausimas:
Kokiomis medžiagomis galėčiau apšiltinti rąstinį namą? Ar geras būtų toks šiltinimas iš vidaus ir iš išorės – žiūrint iš vidaus į lauką: vidinės medinės dailylentės, 50 mm vata užpildytas karkasas, garo izoliacinė plėvelė, siena iš rąstų, 50 mm vata užpildytas karkasas, difuzinė plėvelė, vertikalūs 25 mm tašeliai, lauko apdaila. Ar teisingas būtų toks šiltinimas?
Komentarai:
Taip daryti, kaip Jūs aprašėte, tikrai nepatarčiau, nes neteisingai surikiuoti konstruktyvo sluoksniai. Be to nėra kalbos apie būsto sandarumą, kas lemia apie 80 proc. šilumos išsaugojimo efektyvumo. Taip pat visiškai nereikia šiltinti iš abiejų pusių. Tai neteisinga ir brangu.
Robertas Karvauskas, Robertas Karvauskas
Patarčiau pasirinkti sandarų šiltinimo būdą. Žiūrint iš vidaus į lauką: vidinės medinės dailylentės, 50 mm medinis karkasas (tvirtinkite su metaliniais kampuočiais karkasą atitraukdami nuo sienos 20mm atstumu), užpildytas 40mm storio kietuoju poliuretanu, siena iš rąstu, 50 mm karkasas taip pat atitrauktas 20mm nuo sienos, užpildytas 40mm storio kietuoju poliuretanu, vertikalūs 25 mm tašeliai, lauko apdaila. Taip apšiltinę turėsite šiltą, sandarų namą.
Rąstinio namo šiltinimui rekomenduoju vilną, akmens vatą. Tokios medžiagos garantuoja rąstinio namo šilumą, žinoma, jei darbai atlikti kokybiškai.
Vidmantas, Tautilė, UAB
Nenurodoma, kokia vata ketinama šiltinti - jei tai mineralinė akmens ar stiklo vata, tai visiškai netinkamas variantas, nes fizinės medienos ir mineralinių vatų sąvybės yra labai skirtingos. Šiltinant akmens vata būtina garo izoliacija, kad į apšiltinimo medžiagą nepakliūtų drėgmė, nes drėgnas šiltas oras stengiasi išeiti į lauką per sienas, bet tokiu atveju garo izoliacija dedama prieš vatą, Jūsų atveju iš karto po vidinėmis dailylentėm. Bet rąstiniam namui tai nėra sveika, nes jis netenka pagrindinio savo privalumo -kvėpavimo per sienas. Rezultatas - gyvenate polietileno maiše. Taip pat lakštine mineraline vata neįmanoma kokybiškai apšiltinti rąstinio namo dėl jo sienų nelygumo. Kaip besistengsite, bet vis tiek liks plyšiai palei rąsto sujungimus ir išilgai rąsto spynų prapūs vėjas. Visų šių trūkumų galima išvengti šiltinant natūralia organine termoizoliacine medžiaga - ekovata. Ekovata turi tas pačias sąvybes kaip ir mediena. Šiltinant šia medžiaga nereikalinga garo izoliacija iš vidaus, nes ekovata, skirtingai nei mineralinės vatos, nekaupia savyje drėgmės, bet kaip ir mediena, išleidžia ją į išorę, juk rąstinio namo, kad į rąstą nepakliūtų drėgmė, niekas juk nevelka į polietileno maišą.
Alvydas S., Ekovata
Šlapias apšiltinimo būdas
Šlapias apšiltinimo būdas
UAB Ekovela
50 atsiliepimai 86% rekomenduoja
56 €/m³
Rąstinio namo šiltinimas
Rąstinio namo šiltinimas
UAB Eurotermus
23 atsiliepimai 87% rekomenduoja
65 €/m³
kauno-silas-skaiciuokle.gif
300x250.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 413652 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3350
Iš viso buvo užduota 174602 klausimų