Rąstinio namo šiltinimas
Rąstinio namo šiltinimo būdai
Klausimas:
Planuojame apšiltinti rąstinį namą tokia konstrukcija: apkalti jį 1,5x5 cm medžio tašeliais. Bus paliktas tarpas, kad rąstai kvėpuotų ir išsilygintų siena. Ant jų prikaltume karkasą 6x5 cm, o prie jo tvirtintume mineralinę kietą vatą 100 mm. Vatą glaustume prie tašelių, o prie karkaso – išpjautume vatą ir pritvirtintume prie jo. Toliau klijuotume tinklelį prie vatos ir jį tinkuotume. Jokių plėvelių nedėtume. Ar galimas toks šiltinimo ir apdailos būdas rąstiniam namui?
Komentarai:
Pasirinktas blogas rąstinio namo šiltinimo būdas. Tinkuojamose sistemose specialios mineralinės vatos plokštės (bendras stiklo ir akmens vatų pavadinimas) turi būti patikimai pritvirtintos prie pagrindo (mūras, betonas) klijuojant ir papildomai tvirtinant smeigėmis. Prie medinio karkaso patikimai pritvirtinti nepavyks. Dėl apkrovų (pakankamai didelės) ir galimo medžio „vaikščiojimo" visa sistema bus statiškai nestabili, nepatvari, trūkinės apdailinis tinkas. Rąstiniai namai kaip taisyklė šiltinami naudojant karkasines konstrukcijas.
Jūsų aprašytas rąstinio namo metodas - tai dviejų technologijų kratinys, t. y. ventiliuojamos arba tinkuojamos.Jums reikia apsispręsti, kurią iš jų naudosite:- ventiliuojama sistema ant rąstinio namo: daromas medinis karkasas, tarp jo dedama mineralinė vata, ant šio paviršiaus tvirtinama vėjo izoliacija - difuzinė plėvelė. Ant karkaso tvirtinami tašeliai, užtikrinantys ventiliacinį tarpelį (2-3 cm) tarp vatos ir apdailos (medžio, plastiko dailylenčių, cementinių plokščių).- tinkuojama sistema: dvisluoksnės fasadinės akmens vatos plokštės (pvz. Rockwool Facade Max) mechaniškai (nenaudojant klijų) tvirtinamos prie rastų, o po to armuojama ir tinkuojama apdailos tinku.
Bet kuriuo atveju, šiltinant pastato atitvaras, šiltinamoji medžiaga turi glaustis visu plotu prie šiltinamojo paviršiaus be jokių tarpų ar plyšių, kitaip ji neatliks savo funkcijos: izoliuoti pastato atitvaras nuo temperatūrinių išorės skirtumų. Ar galima tokio fasado apdailai naudoti tinkuojamų fasadų apdailą Jums turėtų atsakyti sertifikuotų tinkuojamų fasadų sistemų tiekėjai arba atstovai.
Jūsų pasirinktas rąstinio namo šiltinimo būdas yra galimas, bet sandarumo neturėsite. Norint pagerinti rąstinio namo sandarumą ir racionaliau naudoti brangstančius energinius išteklius, siūyčiau pasirinkti poliuretano šiltinimo medžiagą.
Rąstinį namą siūlyčiau šiltinti taip. Rekomenduočiau tvirtinti 10 cm karkasą (tuo pat išlyginant sieną), ant jo 25 mm medžio plaušo plokštes. Į ertmę pripūsti Thermofloc ekovatos. Medžio plaušo plokštę tinkuoti. Taip sukursite vienalytį, kvėpuojantį bei ekologišką apšiltinimo sluoksnį, ilgalaikę kokybę.
Jurgis, Šiltinimas