Kokia šildymo sistema tinkamiausia rąstiniam namui

Klausimas:
Turime 220 kv.m rąstinį namą, šiuo metu kurenamą kietu kuru. Šildymo būdą norime pasikeisti, kokia šildymo sistema būtų tinkamiausia rąstiniam namui?
Komentarai:
Šildymo sistemos pasirinkimą paprastai lemia bent keletas faktorių: komforto pastovumas, instaliavimo kaina bei eksploatavimo išlaidos, priežiūros poreikis, švara, saugumas ir t.t. Vienas iš šiuo metu sparčiai populiarėjančių šildymo būdų yra geoterminis šildymas. Jis turi nemažai privalumų: nepriklausomai nuo besikeičiančių oro sąlygų palaiko pastovią temperatūrą patalpose, nereikia rūpintis nei kuro paruošimu, nei jo sandėliavimu (patalpos gali būti naudojamos kitiems tikslams), nereikia praktiškai jokios priežiūros, nors instaliavimo kaina yra kiek didesnė, nei kai kurių kitų sistemų, eksploatacijos išlaidos lyginant su kai kuriais kitais šildymo būdais yra net keletą kartų mažesnės. Dar reikėtų paminėti, kad ši sistema ne tik neteršia aplinkos, bet ir nekelia jokių dulkių patalpoje (šilumos siurblys veikia panašiai kaip buitinis šaldytuvas, tik yra daugelį kartų galingesnis). Reikėtų paminėti ir saugumą, ypač kalbant apie medinį namą. Kadangi nėra jokios atviros liepsnos, tai yra ypač saugi sistema.
Jeigu pabodo kūrenti malkomis, galima įrengti granulėmis kūrenamą sistemą, kuri veikia automatiškai, nereikia kūrenti kiekvieną dieną. Kitas variantas - įsirengti geoterminį šildymą. Komfortas labai pagerėtų: nereikėtų rūpintis kietu kuru ir kūrenti. Sąnaudos, jeigu malkas perkate, ženkliai nepasikeistų.
Vienas iš pigiausių šildymo būdų tai malkos ir anglys, bet šie šildymo būdai ne visada yra patogus dėl jų priežiūros ir nuolatinių rūpesčių. Jeigu nėra galimybes iki namo prisivesti dujas, galima nebrangiai įrengti skysto kuro katilinę, granulinę katilinę arba elektrinį šildymą. Elektrinio šildymo išlaidos yra didžiausios, bet elektrinio šildymo nebrangus įrengimas ir nereikalauja priežiūros bei rūpesčių. Šildantis skystuoju kuru išlaidos šildymui labai panašios kaip ir šildantis gamtinėmis dujomis, katilinės priežiūra nesudėtinga ir nesukelia diskomforto. Naudojant tiek elektrinį, tiek skysto kuro šildymą namus galite palikti nors ir visam šildymo sezonui. Kalbant apie granulinį šildymą - išlaidos taip pat nėra didelės, nors šis šildymo būdas reikalauja daugiau priežiūros, granulių sandėliavimo vietos ir šildymą, be priežiūros, galite palikti tik ribotam laikui.
Andrius A.
Kaip supratome iš Jūsų paklausimo Jūs jau turite pilnai veikiančią šildymo sistemą. Jei norėtumėte pasikeisti kieto kuro katilą į kitą šildymo sistemą, teisingiausias sprendimas būtų protingai patobulinti esamą, tuomet kaštai neturėtų būti dideli. Papildomai galima būtų, kadangi gyvenate sodyboje įsirengti gerą krosnį, teiks malonumą ir turėsite ilgą laiką šilumos, nes pakūrenta krosnis dar stovės kelias ar keliolika valandų šilta.
Eduardas Giedra, Stiksas, UAB
Pigiausias šildymo būdas išliks kūrenantis kieto kuro katilu. Aukštesni komforto lygį užtikrintų šildymas dyzeliniu kuru. Tuo labiau, kad Jūsų turimo šildymo būdo eksploatacijos režimai būtų tokie patys. Tinkamai įrengus katilinę ir esant lengvatoms dyz. kuro, skirto šildymo įsigijimui, eksploatacija būtų ~0,60 Eur/m2.
Kieto kuro katilas Stauber ST 12-16 kW
Kieto kuro katilas Stauber ST 12-16 kW
MB Building Master
2 atsiliepimai 50% rekomenduoja
1050 €/vnt.
ALTEP Neus Praktik 15 KT-3E-N-15 15kW kieto kuro katilas
ALTEP Neus Praktik 15 KT-3E-N-15 15kW kieto kuro katilas
MB Building Master
2 atsiliepimai 50% rekomenduoja
1240 €/vnt.
300x300px-energera2.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 413694 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3350
Iš viso buvo užduota 174625 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 65 specializuotų įmonių