Plytomis apmūryto rąstinio namo šiltinimas

Klausimas:
Ar reikia apšiltinti oro tarpą? Ar užpurškimas nekenkia namui ir medis galės kvėpuoti? Prieš tris metus įsigijau 1954 m. metų statybos medinį namą, kuris yra apmūrytas plyta. Iš lauko pusės, sienoje yra matomi įmūryti plastikiniai vamzdžiai su tinkleliu tam, kad kvėpuotų medis, neva yra paliktas kažkoks oro tarpas. Noriu šildyti fasadą, bet man siūlo įpurkšti į mano minėtą paliktą oro tarpą sienoje Steico zell vatą, nes apšiltinimas iš lauko pusės nieko neduos. Ar sutikti su minėtos vatos įpurškimu?
Komentarai:
Pagrindiniai reikalavimai purškiamoms į oro tarpus medžiagoms yra šie: 1) mažas vandens įgeriamumas 2) pralaidumas vandens garams ("kvėpuojančios") 3) skvarbumas, kad užpildytų visus plyšius 4) stabilumas, kad nesuslūgtų ir nesusėstų 5) ilgaamžiškumas. Šiltinimo medžiagos gali būti birios ir termoputos putplasčio pavidalo. Lietuvoje šiltiname pastatus "THERMO-LUN" technologija ir medžiagomis, kurios pasižymi visomis aukščiau išvardintomis savybėmis. Termoputų pranašumas prieš birias medžiagas (polistirolo granules, susmulkintą vatą) tas, kad jos bėgant laikui nesuslūgsta.
Jūsų aprašytas sprendimas turi tiesos, nes apšildžius iš karto iš išorinės pusės liks šilumos nuostolių problema, t.y. šiluma per tą oro tarpą dėl galimos mikroventiliacijos (o ji greičiausiai bus) gali pasišalinti. Užpildžius oro tarpą, pasiekiamas tam tikras sandarumas. Medžiaga, kurią jums siūlo naudoti oro tarpo užpildymui, pasižymi labai normalia šilumos izoliacine geba (šilumos laidumo klasė - 0,04 palyginama su putų polistireno ar mineralinės vatos medžiagomis), geru „kvėpavimu" (vandens garų varžos faktorius lygus 1-2, o tai panašu į tą patį esamą neužpildytą oro tarpą). Klausimas tik toks: ar pavyks tolygiai užpildyti oro tarpą, nepalikti tuštumos? Oro tarpo užpildymas padės pagerinti situaciją, bet išspręsti problemą pilnai, pasiekti tokį termoizoliacijos lygį kokio reikalauja normos, tikrai nepavyks, nes tarpas akivaizdžiai bus per plonas. Todėl rekomenduočiau tą tarpo užpildymą traktuoti kaip būtiną, tačiau pagalbinę priemonę. O pagrindinę termoizoliaciją sienų konstrukcijoms turėtų suteikti šiltinimas iš išorinės pusės. Tam tikslui galima naudoti plonasluoksnes tinkuojamas šiltinimo sistemas, pvz., Knauf TermoPlus P (su putų polistireno plokštėmis) arba Knauf TermoPlus M su mineralinės vatos plokštėmis.
Vatos purkšti nepatartina. Patikrinkite, kaip jos geria vandenį, pvz. įmeskite į vandenė. Jei įmirks - bus kaip ir nuogastaujate. Mes siūlome tarpus užpildyti vandens neįgeriančiomis, bet garui pralaidžiomis termoputomis.
Norint apšiltinti fasadą reikia izoliuoti oro tarpą, nes jį palikus tuščią ten toliau švilps vėjai. Tačiau jei namas medinis, naudočiau tik ekovatą, nes ji yra apdorota antiseptikais, kad nesiveistų įvairūs gyviai. Be to, naudojant tokią vatą nebus ir pelėsio, nes ši vata nelaiko drėgmės ir kvėpuoja.
Tomas, Ekovata
Šlapias apšiltinimo būdas
Šlapias apšiltinimo būdas
UAB Ekovela
50 atsiliepimai 86% rekomenduoja
56 €/m³
Rąstinio namo šiltinimas
Rąstinio namo šiltinimas
UAB Eurotermus
23 atsiliepimai 87% rekomenduoja
65 €/m³
kauno-silas-skaiciuokle.gif
300x250.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 413668 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3350
Iš viso buvo užduota 174610 klausimų