Rąstinio namo šiltinimas
Tinkamiausias rąstinio namo šiltinimo būdas
Klausimas:
Norime šiltinti rąstinį namą ekovata (šlapiuoju būdu). Kokiu oru, prie kokios temperatūros geriausia tai daryti, ar galima rudenį ir kiek laiko reikia duoti išdžiūti, prieš kalant apdailą. Ar tinkamas rąstiniam namui toks apšiltinimo būdas?
Komentarai:
Pats geriausias pasirinkimas rąstinį namą šiltinti - ekovata. Nes tik ekovata turi artimiausias savybes medžiui, todėl leidžia kvėpuoti konstrukcijoms, jų nepūdo ir neleidžia atsirasti pelėsiui, o namuose sukuriama "sveika aplinka". Dažniausiai medinės, karkasinės ar rąstinės pastato išorinės sienos šiltinamos šlapiuoju būdu, prieš tai paruošus karkasą: pritvirtinus medinius tašus ne didesniu nei 60 cm tarpu tarp jų. Šlapiuoju būdu šiltiname tol kol leidžia oro sąlygos. Lyginant su praėjusiais metais, šlapiuoju būdu galima šiltinti net iki lapkričio vidurio. Išdžiūti ekovatai pakanka kelių dienų ir tada galima tvirtinti apdailinę medžiagą.
Ekovata, vienintelis tinkamas būdas apšiltinti rąstinį namą.Teoriškai pučiasi šlapiai, kai lauko temperatūra ne žemesnė nei + 5. Praktiškai baigiam pūst gruodžio pradžioj, kol nėra minuso. Jei dėsit šaliuotę tiesiai ant ekovatos - reikia duot jai gerai išdžiūt. 10 cm storis vasarą išdžiūna per savaitę, tokiu oru kaip vakar, šiandien - 2 savaitės.Jei ant viršaus šaudysit difūzinę plėvelę - blogi orai nepakenks - svarbu, kad pučiant nebūtų lietaus.
Alvydas Strakšys, UAB Ekovela
Ekovata (celiuliozės vata) rąstiniam namui yra ypač tinkamas šiltinimo būdas. Tik šiuo metų laiku ir prie esamų temperatūrų šlapią šiltinimo būdą siūlyčiau keisti į sausąjį, kuris prie 7-10cm ir didesnio storio ir taip yra rekomenduojamas dėl geresnės varžos, drėgmės nebuvimo, kokybiško ertmių užpildymo ir kt.
Jurgis, Šiltinimas