Kur geriausia kabinti rekuperatoriaus dėžę, kad nesigirdėtų garso? Ar san. mazge (virš lubų ar ant sienos), ar prieškambaryje (pvz. spintoje)? Ar rekuperatorius skleidžia vibraciją?
Naujame bute su daline apdaila yra oro padavimo ir paemimo angos, kurios pagal projekta skirtos mini rekuperatoriams. Kiek pastebejau sios angos yra siek tiek zemiau nei kad angos, kurios butu naudojamos rekuperacinei sistemai su ortakiais. Klausimai du: - Ar gali kilti problemu bandant keisti angu vietas/pozicijas? Ar nereikalinga trecioji anga gali buti tiesiog uzmontuojama? - Ar statant rekuperatoriu 6-7 metrai nuo lauko sienos, oro paemimo ir isejimo ivadai veiks be problemu ir ar daug papildomu kastu tokia situacija sudarytu?
Norėjau pasiteirauti kokiu etapu reikia dėti rekuperacinę sistemą? Pabaigėme grindis su grindiniu šildymu. Dabar žadama tinkuoti sienas (kiek žinau prieš tai reikia dėti ir išvedžioti rekuperacinę sistemą). Lubos kol kas tik išvedžioti laidai ir išpūsta šiltinimo puta. Žadame dėti įtempiamas lubas.
Meistrai teigia, kad viskas yra gerai, nors pats tokios informacijos nerandu. Paleidus rekuperatorių dirbti, oras yra paduodamas tualetuose (2 kambariai), virtuvės zonoje, sandėliuke. Visur kitur oras traukiamas. Ar tai yra normalu? Ar neturėtų veikti atvirkščiai?
Mediniam name turiu butą 80kv. Renovuoju šiuo metu. Ar mini rekuperatorius verta būtų montuoti? Ar geriau būtų pasiplanuot ir vedžiot visą sistemą? Kiek maždaug galėtų kainuoti išvedžioti sistemą?
Namo pagalbinėje patalpoje sumontuotas vertikalus rekuperatorius (Rekuperatorius ENSY InoVent AHU-300BV vert. kair.p. 275m3/h.). Ar yra kažkokie tech. reikalavimai nurodantys kiek vietos turi būti palikta neuždengiant rekuperatoriaus? Norim prietaisus (rekuperatorių ir šalia esantį dujų katilą pridengti, tą zoną atitverti per visą patalpos plotą kabinant garsą slopinančią užuolaidą. Ji būtų kabinama ne prie pat prietaisų, bet atitraukta apie 20cm atstumu.
Sveiki, kadangi mano užklausa dėl rekuperatoriaus po palange įdėjimo nelabai gera vieta, tai norėčiau paklaust, mano viena siena išeina į laiptinę (gyvenu paskutiniam 5 aukšte), kur visada yra atdaras į lauką langas. Ar galima dėt į laiptinės pusę aukščiau?
Kur geriausia būtų montuoti rekuperatorių? Kokia tai turėtų būtų patalpos vieta?
Ar rekuperatorių būtina montuoti šildomosiose patalpose? Planuojame įrengti vėdinamą (nešildomą) pastogę. Ar galima būtų ten montuoti rekuperatorių ir išvedžioti vamzdynus?
Statau namą ir trūksta žinių apie rekuperacines sistemas. Klausimas ar verta man vedžioti visą sistemą per namą, ar tiesiog kiekvienoje patalpoje sudėti mini rekuperatorius? Ką patartumėte? Ką turėčiau žinoti? Ir į ką labiausiai atkreipti dėmesį?
Kokios galimos (tokie kaip filtrų keitimas) eksplotacinės išlaidos rekuperacinei vėdinimo sistemai? Ir kokie kaštai tokiai vėdinimo sistemai?
Neseniai įsigijome namą šalia Kauno. Susidūrėme su problema, kad šeimininkai nepaliko jokio plano kaip išdėstyti difuzoriai lubose, kurios jau sudėtos ir nudažytos. Difuzorių vietose paliktos nedidelės skylutės. Vonios kambariuose difuzoriai buvo iš viso paslėpti, net nepaliktos skylės. Turiu įtarimą, kad svetainėje taip pas bus paslėpta anga difuzoriui. Lubos lygios, išdažytos, nesinori ardyti. Patarkite kaip surasti neardant lubų, kurioje vietoje galėtų būti difuzoriaus išvedimas? Kitas klausimas. Susiradau tą įmonę, kuri montavo rekuperatorių ir ortakius. Ar normalu, kad įmonė, kuri montavo ir atliko darbus neturi, jokių planų, kaip kas bus planuota ir išvedžiota??
Pas mus gegužės mėn. sumontuotas Blauberg Vento Expert a50-1 pro rekuperatorius. Gruodžio mėn. pastebėjome, kad kampe pasirodė pelėsis. Kodėl taip galėjo nutikti?
Vyksta namo statybos A+ klasė ir noriu pasiklausti ar galima rekuperatorių dėti palėpėje? Namas 200kv.m, vieno aukšto, apdengtas čerpėmis. Apšiltinta perdanga. Ir ar galimas variantas kad, sakykim rekuperatorius galėtų vasaros metu su papildoma įranga šaldyti patalpas, nes planuojama, kad šildymas bus grindinis?
Įrenginėjame 100 kv. m kotedžą. Pirminiame projekte nebuvo numatyta rekuperacija. Kokioje įrengimo stadijoje dar galima įrengti rekuperatorių? Taip pat ar galima rekuperuoti tik kelis kambarius? Kokių duomenų reikia, kad galėtumėte pateikti pasiūlymus su sąmata? Domina ekonomiškiausi variantai.
Ar yra skirtumas kada montuoti rekuperatorių naujos statybos name? Tiksliau, ar pirma reiktų šildymo sistemą ir paskui rekuperacinę sistemą montuoti? Ar nėra jokio skirtumo?
Reikalinga rekuperacinė ir kondicionavimo sistemos 120 m2 kotedžui, kuriame jau yra padaryta pilna apdaila.
Žodžiu yra vieno aukšto namas, 80kv, svetainė su virtuve, trys miegamieji, vonia ir tambūras. Kur man tą rekuperatorių sumontuoti, jei nėra katilinės? Kaip geriau ar palubinį daryti ar palėpėje? Reikalingi meistrai, kurie galės sumontuoti viską, kai namas bus baigtas statyti.
Statau A klasės vieno aukšto namą 150kv.m. gyvenamo ploto. Atėjo laikas įrengti rekuperacinę sistemą. Gal galima apsieiti ir be jos? Kokią rinktis ir kokia būtų kaina su montavimo darbais?
Ar nešildomas garažas yra tinkama vieta rekuperatoriaus montavimui? Ar yra minusų montuojant nešildomoje patalpoje lyginant su šildoma? Ar dėl to neitakoja jo darbo parametrų/našumo?
Miegamajame, 51kv. bute, naujos statybos name, yra padaryta anga rekuperatoriui, ar užtenka vienos angos? Ar turi būti daugiau, pvz. svetainėje? Ar užtektų vienos, kad būtų kokybiškai vėdinamas būstas?
Noriu Vilniuje daugiabutyje pirmame aukšte įsirengti 3 mini rekuperatorius, angos lauko sienose 162 mm. Bet bėda, kad pirmininkas namo udraudė, nes nešanti siena jo tvirtinimu. Noriu paklausti, ar reikalingi kažkokie specialūs leidimai iš susijusių institucijų? Kaip išspręsti šią situaciją?
Montuoju 120 m2 name rekuperatorių. Ar geras sprendimas naudoti dvigubas lauko groteles, tai yra, kai įsiurbiamo lauko oro ir šalinamo oro srautai atskirti vienas nuo kito visai šalia?
Dviejų aukštų 140m2 gyvenamojo ploto namas jau pilnai įrengtas. Ar efektyviai veiktų rekuperatorius, jei jis būtų sumontuotas palėpėje ir per palėpę nuvesti ortakiai tik į visus antrojo aukšto kambarius. Iš pirmo aukšto oras gali laisvai cirkuliuoti per atvirą laiptinę, ar tai nemaišytų rekuperacinei sistemai veikti? Gal per laiptinę kažkiek būtų galima cirkuliuoti orą ir pirmajame aukšte?
Butas 57 kv. m per 2 aukštus, rekuperacija išvedžiota tik pirmame, ar reikia išvedžioti ir antrame aukšte, ar užtenka tik vienam?
Norėjau paklausti, kur montuojasi rekuperatoriaus šviežio oro paėmimas ir išmetimas? Protinga daryti šalia vienas kito ir lauke montuoti dvigubas specialias groteles? Pagal namo ir katilines išplanavimą taip paprasčiausiai būtų, bet ar nesusimaišys oro paėmimas su oro išmetimu, jei nestipriai tai gal nieko tokio? Ar būtina dėti duslintuvą ant oro išmetimo į lauką? Ar reikia dėti tik prieš kolektorių du duslintuvus?
Ar yra skirtumas kuriame aukšte yra butas? Ar tai daro kažkokią įtaką rekuperatoriaus darbui, jei jis montuojamas ant stogo? Ar dėl to rekuperacinė sistema gali labiau užsiteršti? Jei butas mažiau nei 50kv metrų, į ką vertėtų atsižvelgti renkantis rekuperatorių?
Naujos statybos butas, stovi dujinis katiliukas spintoje prie įėjimo. Spintoje virš katiliuko numatytas natūralus ištraukimas. Tačiau koridoriukyje šalia spintos numatytas rekuperatoriaus oro ištraukimo taškas (taškas gan mažo m3/h, bet gana arti katilo). Ar čia viskas gerai? Taisyklėse parašyta, kad montuoti rekuperatoriaus ištraukimo vienoje patalpoje su dujiniu katilu negalima, bet bėda kad bute tai nelabai įmanoma. Kaip daroma tokiais atvejais? Ištraukimas daromas kiek įmanoma toliau dujinio katilo? Sistema sureguliuojama, kad natūralus ištraukimas pakankamai ištrauktų iš spintos (t.y. kad rekuperatorius netrauktų ar nepūstų per natūralų ištraukimą)? Galbūt kas galėtų pakonsultuoti dėl rekuperacijos plano butui su dujiniu katilu?
Ar galiu sumontuoti rekuperatorių nešildomoje palėpėje su lanksčia ortakių sistema?
Įsigijome mini rekuperatorių TWINFRESH COMFO RA1-50 rūsio vedinimui. Reikalinga prietaisą perkelti į priešingą kampą nei šiuo metu esanti ventiliacinė anga (papildomi 2 2,5 metrai tiesaus vamzdžio). Ar galima taip pasielgti?
Kuo skiriasi lankstus ir standus triukšmo slopintuvas? Ar apart formos yra koks nors skirtumas techniniuose parametruose? Pvz., galbūt standus triukšmo slopintuvas geriau slopins garsą nei lankstus ar atvirkščiai? Taip pat, ar triukšmo slopintuvas montuojamas tik oro padavime nuo rekuperatoriaus į namus ar ir ištraukime?
Ar įmanoma įrengti rekuperatoriaus ortakius nešildomoje palėpėje, ar būtina viduje, nes jau įruoštos lubos?
Šaldymas rekuperatoriaus pagalba. Sumontuotas SystemAir VTR-500 rekuperatorius, kokios galimybės jam pajungti vėsinimo funkciją? Žinau, kad yra vandeninis šildytuvas/vėsintuvas (rekuperatorius stovi katilinė, galima panaudoti vandenį iš gręžinio, yra kanalizacija). Taip pat vėsintuvai montuojami ortakiuose, čia galbūt vertingesnis daiktas su freoniniu šaltnešiu? Kokia sąmata tokių variantų? Kas galėtų paprojektuoti?
Ar galima į rekuperatorių paduoti židinio sušildytą karštą orą? Kaip rekuperatorius reaguoja į paduodamą karštą orą? Yra du variantai: 1. Plieninį ortakį nuvesti nuo židinio vidinės kaitrios kameros, kur oras tiesiogiai šildomas židinio sienelių. Tuomet manau rekuperatorius gautų pakankamai aukštą temp. (virš 100 laipsn.). 2. Ištraukiamą ortakį pajungti kambaryje tiesiai virš židinio oro išmetimo grotelių. Tuomet paduodamas oras nebūtų toks karštas.
Populiariausios paieškos:
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 413642 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3350
Iš viso buvo užduota 174596 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 55 specializuotų įmonių