Gaukite pasiulymus
iš 94 specializuotų įmonių Rekuperatoriai – Patarimai
Salda 2R VE rekuperatorius 40kv.m bute, dirba labai garsiai. Kokį rekomenduotumėte valdymą/režimą palaikyti? Gal yra auto funkcija, kad įsijungtų tam tikrais laikais? Kaip rekomenduotumėte?
Ar namo rekuperaciją tikslinga jungti kartu su nešildomu rūsiu, kuriame žiemą laikosi apie 13 laipsnių temperatūra, vasarą pakyla iki 18 laipsnių? Mano supratimu, kad rūsio temperatūra mažins paduodamo į kambarius oro temperatūrą, tačiau kaip ir privalumas būtų, kad perduotų ir rūsio drėgmę, kurios gyvenamosioms patalpoms žiemą trūksta. Rūsio vėdinimui būtų galima nustatyti minimalų oro srautą. Rūsiui bet kuriuo atveju vėdinimo reikia, tik klausimas ar jį daryti atskirą su ventiliatoriumi (be šilumogrąžos), ar rūsio vėdinimą jungti prie namo rekuperacinės sistemos?
Ar verta ir ar protinga daryti rekuperacinę sistemą senos statybos, mūriniame name? Klausiu, nes viduje verdant gyvenimui, jaučiasi ilgai tiek maisto kvapai, tiek sunkus, nešviežias oras, o dabar kaip tik planuojame darytis remontus.
Kokio tipo rekuperatorių geriausia rinktis A+ klasės bute? Gavome rekomendaciją dėti plokštelinį, bet jis labai sausina orą, o pas mus yra šildomos grindys, tai manome, kad bus šildymo sezono metu per sausas oras. Bei taip pat norėtume, kad šaltuoju metu oras būtų pašildomas. Kokį rekuperatoriaus tipą geriausia būtų rinktis?
Kur geriausia kabinti rekuperatoriaus dėžę, kad nesigirdėtų garso? Ar san. mazge (virš lubų ar ant sienos), ar prieškambaryje (pvz. spintoje)? Ar rekuperatorius skleidžia vibraciją?
Naujame bute su daline apdaila yra oro padavimo ir paemimo angos, kurios pagal projekta skirtos mini rekuperatoriams. Kiek pastebejau sios angos yra siek tiek zemiau nei kad angos, kurios butu naudojamos rekuperacinei sistemai su ortakiais. Klausimai du: - Ar gali kilti problemu bandant keisti angu vietas/pozicijas? Ar nereikalinga trecioji anga gali buti tiesiog uzmontuojama? - Ar statant rekuperatoriu 6-7 metrai nuo lauko sienos, oro paemimo ir isejimo ivadai veiks be problemu ir ar daug papildomu kastu tokia situacija sudarytu?
Ar galima nešildomą rūsį vėdinti ne kaip numatyta projekte - natūraliai, o su rekuperatoriumi? Nes natūraliai vėdinant, žiemą viskas ok, bet šiltuoju periodu, rūsys pritraukia iš oro daug drėgmės (kadangi rūsyje oro temp. būna ~ 14-16 laipsnių). O gal galima žiemą rūsį vėdinti per kanalus, o pavasarį ir rudenį - su rekuperatoriumi?
Gyvenu 6 metų senumo name. Žiemą kambariuose labai rasoja langai ir kai kur pradėjo kampuose kauptis pelėsis. Ar užtektų kambariuose įmontuoti mini rekuperatorius, kad išsispręstų problema? Yra trys kambariai po 15 kv. m.
Norėčiau paklausti kokį rekuperatorių geriau montuoti su pašildymu ar be?
Norėjau pasiteirauti kokiu etapu reikia dėti rekuperacinę sistemą? Pabaigėme grindis su grindiniu šildymu. Dabar žadama tinkuoti sienas (kiek žinau prieš tai reikia dėti ir išvedžioti rekuperacinę sistemą). Lubos kol kas tik išvedžioti laidai ir išpūsta šiltinimo puta. Žadame dėti įtempiamas lubas.
Pasistatėme sode (80kv. su terasa) namuką. Turime įsirengę oras-oras bei šildomas grindis, bet neturime įrengtos rekuperacijos. Būnant vėsiais orais įjungus šildymo sistemas kaupiasi drėgmė, labai bijome, kad neatsirastų pelėsis. Namas jau įrengtas. Ar yra galimybė įsirengti rekuperaciją be didelių nuostolių (sienų štrobavimo), ką pasiūlytumėte Jūs?
Į kokius parametrus atsižvelgti renkantis mini rekuperatorius?
Statomas 100 kv. A++ namas. Jame įrengiama rekuperacinė sistema. Ar virtuvės zonoje reikalingas/rekomenduojamas įsirengti papildomas oro ištraukimas per gartraukį?
Klausimas dėl buto rekuperacijos galimybių ortakiais. Plotas 41.83m2, gyvenamasis 32.07 kv.m. Aukštos lubos, nėra ventiliacijos, langai į vieną pusę. 1964 m. namas, kitais metais renovuojamas. Viršutinis aukštas. Ar rinktis mini rekuperatorių?
Norėjau pasiteirauti kaip suvaldyti perteklinę drėgmę. Gyvenu jau beveik 2 metai naujos statybos 62kv. bute, kuriame įrengta rekuperacinė vėdinimo sistema. Rekuperatorius Oxygen C-200. Nuo pat įsikėlimo buvo labai sausas oras (Drėgmė 27-40%), nors rekuperatoriaus ventiliatoriai buvo nustatyti minimaliu pajėgumu 35-40%. Po metų gyvenimo nusprendžiau pakeisti šilumokaitį į entalpinį. Pakeitus iškart pagerėjo klimatas ir sveikata. Bet drėgmė pakilo gan stipriai, daug daugiau nei tikėjausi. Dabar dažniausiai laikosi 60-65%, tik kai lauke labai sausa (30-40%), namuose nukrenta iki 50%, o ventiliatoriai sukasi 75-80%, nes jeigu sumažinu ventiliatorių galingumą, drėgmė iškart kyla stipriai. Energijos sąnaudos išaugo gan stipriai. Ant langų padarius micro, jaučiasi pagerėjimas, bet tada priskrenda vabzdžių į būstą. Galvoju gal įsigyti drėgmės surinkėją, bet turint rekuperacinę sistemą, nelabai norisi dar papildomų įrenginių. Gal turite pasiūlymų?
Meistrai teigia, kad viskas yra gerai, nors pats tokios informacijos nerandu. Paleidus rekuperatorių dirbti, oras yra paduodamas tualetuose (2 kambariai), virtuvės zonoje, sandėliuke. Visur kitur oras traukiamas. Ar tai yra normalu? Ar neturėtų veikti atvirkščiai?
Mediniam name turiu butą 80kv. Renovuoju šiuo metu. Ar mini rekuperatorius verta būtų montuoti? Ar geriau būtų pasiplanuot ir vedžiot visą sistemą? Kiek maždaug galėtų kainuoti išvedžioti sistemą?
Namo pagalbinėje patalpoje sumontuotas vertikalus rekuperatorius (Rekuperatorius ENSY InoVent AHU-300BV vert. kair.p. 275m3/h.). Ar yra kažkokie tech. reikalavimai nurodantys kiek vietos turi būti palikta neuždengiant rekuperatoriaus? Norim prietaisus (rekuperatorių ir šalia esantį dujų katilą pridengti, tą zoną atitverti per visą patalpos plotą kabinant garsą slopinančią užuolaidą. Ji būtų kabinama ne prie pat prietaisų, bet atitraukta apie 20cm atstumu.
Gyvenu 5 aukšte, kampinis butas, žiemos metu pelija sienos. Noriu paklausti koks geriausias sprendimo būdas?
Sveiki, ar B klasės namui po rekonstrukcijos reikalinga rekuperacija? Projekte architektė numačiusi abi galimybes - ir su, ir be.
Sveiki, kadangi mano užklausa dėl rekuperatoriaus po palange įdėjimo nelabai gera vieta, tai norėčiau paklaust, mano viena siena išeina į laiptinę (gyvenu paskutiniam 5 aukšte), kur visada yra atdaras į lauką langas. Ar galima dėt į laiptinės pusę aukščiau?
Norėjau pasiklaust kiek kainuoja rekuperacinė sistema namui 200 kv.m su montavimu ir medžiagom? Namas yra 2 aukštų.
Kokio tipo, o gal konkretaus gamintojo rekuperacinę sistemą rekomenduotumėte nuosavam namui. Rekuperatorių yra kelių tipų, bet kiekvienas pardavėjas įrodinėja, kad jo parduodamas produktas geresnis. Kaip patartumėte pasirinkti?
Ar 60m2 naujos staybos bute galima įrengti rekuperatorių su šaldymo funkcija? Ar reikia atskirai montuoti kondicionierių?
Statausi namą, 135m2. Gyvenamojo ploto 110m2. Kaip paskaičiuoti, kokio rekuperatoriaus reikia?
Ar privalomas rekuperatorius A, A+ energinio naudingumo namui? STR 2.01.02:2016 „Pastatų energinio naudingumo projektavimas ir sertifikavimas“ 1-oje lentelę nurodoma "Jei pastate (jo dalyje) įrengta mechaninio vėdinimo su rekuperacija sistema..." suprasčiau, kad jis nėra privalomas statytojui? Ar taip ir yra?
Domina rekuperatorių techniniai paramatrai. Kiek rekuperatorius sunaudoja elektros energijos? Kokios temperatūros oras paduodamas į patalpos vidų, kai name +20, o lauke -20 laipsnių šalčio?
Ar galėtumėt patarti dėl rekuperatoriaus. Meistras parinko variantus tinkamus mano namo rekuperacijos projektui. Renkuosi tarp šių dviejų variantų: a) plokštelinis rekuperatorius Wolf CWL Excellent 300 su 4 pakopų valdymo pultu b) rotacinis rekuperatorius Systemair SAVE VTR 300 su integruotu valdymo pultu Apskritai įdomu apie plokštelinį šešiakampį ir rotacinį rekuperatorius - jų privalomus ir trūkumus.
Ieškome mini rekuperatoriaus 3k butui, Vilniuje. Didelė pasiūla, todėl sudėtinga pasirinkti. Ar pakanka vieno rekuperatoriaus (miegamajame) ar būtina turėti kiekvienoje patalpoje? Į ką vertėtų atkreipti dėmesį?
Nusipirkau namą vieno aukšto 95m2, kurio sienos apšiltintos 20cm, o perdanga 35cm ekovata. Nėra rekuperacinės sistemos. Ar nebus per daug drėgmės ir ar neatsiras pelėsis su laiku? Ką patartumėte? Gal yra kažkokių rekuperatorių, kurie naudingai veiktų be ortakių?
Ar tiesa, kad turint plokštelinį rekuperatorių namie bus labai sausas oras? Ar reikia papildomai įsigyti drėkintuvą? Kalbu apie rekuperatorių Renovent Excellent 400 Plus.
Statome naują gyvenamąjį namą A klasės. Gyvenamo ploto 78 kv.m. Projekte rašoma, kad bus montuojami trys naujos kartos rekuperatoriai. Gal galėčiau sužinoti apytikslę kainą su rekuperatoriais ir montavimo darbais?
Norėtųsi sužinoti, koks rekuperatoriaus veikimo principas? Kas sudaro rekuperatorių, rekuperacinę sistemą? Kokio galingumo gali būti rekuperatorius?
Jei kotedže įrengta centrinė rekuperacijos sistema, ar reikia papildomai ventiliacijos vonioje (2 a.)? Ar rekuperacinė sistema tokiu atveju pakankama?
Kokiai patalpos kvadratūrai užtenka vieno mini rekuperatoriaus ir kokia būtų rekuperatoriaus kaina.
Kokią vėdinimo sistemą pasirinkti namui 80m2? Būtiniausia miegamajam. Norėtume be ortakių.
Svarstau ar tikslinga montuoti rekuperatorių su integruotu šilumos siurbliu. Norėčiau informacijos apie tokį įrenginį ir jo kainą. Plotas 80 m2, sienos labai gerai apšiltintos.
Apie 20 kv.m miegamasis be lango turintis išorinę namo sieną 1 aukšte. Planuoju įrengti mini rekuperatorių, nes labai tvanku miegoti. Butas naujas, norėtųsi, kad maitinimo laidą privesti su minimaliu sienos poveikiu. Labai svarbu, kad netrukdytų miegoti (tyliai veiktų). Prašau patarimo.
Renkuosi tarp dviejų gamintojų rekuperatorių: Komfovent ir Salda (nes tik šių dviejų gamintojų tinkami tvirtinimui prie lubų mano patalpose, kur nedaug vietos). Taigi kuris gamintojas patikimesnis? Kaip su garantiniais terminais ir aptarnavimu?
Kur geriausia būtų montuoti rekuperatorių? Kokia tai turėtų būtų patalpos vieta?
Reikalingas rekuperatorius dvibučiui. Bendras plotas 110 kv.m, lubų aukštis su šiuo metu padaryta daline apdaila 2,95 metro (visos lubos lygios be šlaitinių nuolydžių). Namas yra dviejų aukštų. Namas yra A energetinės klasės, tad reikalingas ir rekuperatorius ne žemesnės klasės. Domintų kokie rekuperatoriai yra rekomenduotini mano sąlygomis ir kokia būtų apytikslė kaina rekuperatoriaus, jo montavimo su visomis reikalingomis medžiagomis (ortakiai, tvirtinimo elementai, įvairūs priedai) jo paleidimas, kad jis man jau 100% veiktų.
Vieno kambario butas yra cokoliniame aukšte. Niekaip nepavyksta užtikrinti pakankamo oro drėgnumo. Pastoviai drėgmė laikosi ~80 % ir daugiau. Ar įsirengus rekuperatorių galima būtų išspręsti šią drėgmės problemą?
Turiu rekuperatorių, bet jau kelinti metai bėgas kondensatas per angas, net jei ir neįjungtas rekuperatorius. Vamzdžiai sumontuoti nešildomoje palėpėje, rekuperatorius garaže, kurio temperatūra būna žiemos metu mažiausiai +5. Vamzdynas apšildytas 5mm vata. Kur priežastis: mažai apšildyta, nesandariai apšildyta, rekuperatorius per šaltoje patalpoje?
Ar galima rekuperatorių įrengti katilinėje? Vieno aukšto 165 m2 namas. Jei šildymas bus tik grindinis su dujiniu katiliuku, kuris žinoma taip pat bus katilinėje, ar galima rekuperatorių įrengti šioje vietoje?
Kodėl iš rekuperatoriaus bėga kondensatas (dar neįjungtas nei karto) ir ar taip gali būti, kad apšerkšnija lauke esanti ventiliacijos anga esant minusinei temperatūrai? Modelis : "SAVE VTR 150/K "
Kodėl mini rekuperatoriaus į vidų pučia šaltą orą?
Ką daryti, jei yra rekuperacinė sistema, o langai rasoja? Langai dviejų stiklų selektyviniai, kambario temperatūrą laikau 21 laipsnis, jei minusinė temperatūra pav -10 langai užrasoja 10-15 cm nuo apačios. Jei rekuperatorių nustatau ant pusės jo galingumo, tai yra 200 kubų per valandą efektas yra, bet vis tiek rasoja. Ar pasikeistų kas, jei dėčiau trijų stiklų paketą?
150 m2 namas. Kokio galingumo reikėtų rekuperatoriaus? Kokios elektros sąnaudos? Kiek kainuotų pats rekuperatorius? Ir kaip garsiai jis dirba?
Gal galite paaiškinti LUNOS E2 rekuperatorių veikimo principą? Kaip toks mažas įrenginys grąžina šilumą iki 99,5%?
Pradedu statybas. Galvoju statyti namą, kuris atitiktų pasyvaus namo filosofiją. Turiu klausima del rekuperatoriaus. Ar rekuperatorius gali panaudoti grąžinimui šilumą iš san. mazgų ir virtuvės gartraukio? Šiose patalpose sukuriama daug papildomos šilumos ir ji, pagal STR, turi būti išmetama lauk per naturalios ventiliacijos kanalus. Tokia nuostata man visai nepatinka. Žinau, kad virtuvėje ir san. mazguose ta šiluma yra su pertekline drėgme, todėl ir idomu, kaip rekuperatorius susitvarko šitoje aplinkoje. Gal galėtumėte parekomenduoti kokį konkretų modelį?
Ar galima prieš liejant pamatus rekuperatoriaus oro paėmimo vamzdį pravesti po žeme žemiau įšalo lygio ir jei taip, tai kokio maksimalaus ilgio?
50 butų daugiabutis namas atnaujintas (modernizuotas), kokie galimi sprendimai įsirengti rekuperacinę vėdinimo sistemą? Domina ar daug griovimo darbų ir koks investicijų dydis butams kompleksiškai ir atskirai butui 71 m2 (negavus pritarimo).
Ar rekuperatorių būtina montuoti šildomosiose patalpose? Planuojame įrengti vėdinamą (nešildomą) pastogę. Ar galima būtų ten montuoti rekuperatorių ir išvedžioti vamzdynus?
Ar tikslinga rekuperacinei vėdinimo sistemai, įtekančiam orui pašildyti (žiemą), panaudoti geoterminį šildymą. Vėdinamas tūris apie 300 kub.m. Iš ko susideda geoterminio šildymo sistema.
Ar rekuperatorius bute būtų veiksmingas, jeigu yra naudojamas šilumos siurblys oras-oras? T.y. ar reiktų jį įsigyti papildomai?
Gyvenu nuosavame, apie 80 m2, senos statybos name (vieno aukšto). Atėjus rudens ir žiemos sezonams, susidūrėme su nuolatine smalkių problema namo viduje. Pasirodo, įjungus gartraukį ir tuo pačiu metu veikiant dujiniam pečiui (kuris šildo karštą vandenį ir radiatorius) per kaminą traukia žemyn į namo vidų sudegusias dujų smalkes ir dažnai pasitaiko, kad katilas užgęsta. Bet pravėrus langą visos problemos išsisprendžia. Tad noriu gauti patarimų, ką daryti. Gal reikia statyti rekuperatorių? Žodžiu, reikia tokio aparato, kuris rudenį ir žiemą iš lauko pūstų pašildytą orą į patalpas. Ir dar, name labai daug pelėsio!
Ar tiesa, kad patalpoje, kurioje yra montuojamas dujinis katilas negalima daryti rekuperatoriaus oro padavimo?
Namas 80kv., apie 240kub. tūrio. Pasirinkau Domekt r200v rekuperatorių. Jis per valandą gali pakeisti 258kub. metrų oro. Ar ne per silpnas rekuperatorius būtų mano namui? Ar nėra taip jog tie 258kub. metrų oro yra pakeičiami dirbant tik ant max rėžimo? Galbūt mano atveju reikėtų rinktis galingesnį rekuperatorių?
Renovuojamas daugiabutis, apšiltinama akmens vata ir plokštėmis. Ar veiksminga būtų namo rekuperacija? Labai daug nuomonių šiuo klausimu, nesutariame, nes iš panašių atvejų jau renovuotuose namuose - daug gyventojų nusiskundimų.
Statau namą ir trūksta žinių apie rekuperacines sistemas. Klausimas ar verta man vedžioti visą sistemą per namą, ar tiesiog kiekvienoje patalpoje sudėti mini rekuperatorius? Ką patartumėte? Ką turėčiau žinoti? Ir į ką labiausiai atkreipti dėmesį?
Planuoju statyti nesudėtingą statinį A+ arba A++ klasės, II grupės iki 80 kv., gyvenamosios paskirties, nebus jokio garažo. Įvažiavimas iš šiaurinės pusės, visos komunikacijos sklype, elektra atvesta 10kW. Pamatai plokštuminiai, sienos iš blokelių Izodom 2000 (liaudiškai tariant monolitas ir putplastis), vienšlaitis stogas skardinis. Garo generatorių 6kW, pirties dydis 2-3 kv.m, arba galvoju kombinuoti dušą ir pirtį kartu. Ką rekomenduotumėte? Rotacinį rekuperatorių, nes grąžina dali drėgmės į patalpas ir ne taip sausina orą, plius nesusidaro kondensatas ir gali dirbti prie minusinės temperatūros. Kokio galingumo reikėtų rekuperatoriaus? Ar galėčiau jungti, kad ištraukti drėgmę iš garines prities-dušo?
Kokios temperatūros patalpoje turėtų būti rekuperatorius? Ar galima statyti nešildomame garaže, kurio temperatūra nenukristų žemiau 5 laipsnių? Gal yra kokios alternatyvos rekuperatoriaus įrengimui, kai name nėra katilinės?
Kokia yra rekuperatoriaus paskirtis? Ar galima jį naudoti patalpų šildymui žiemą, o vasarą vėsinimui?
Ar yra tikrinamas/daromas rekuperatorių oro vamzdynų sandarumo testas? Ar jį būtina daryti? Kas jį daro?
Kaip išsirinkti rekuperatorių ir visą sistemą A+ namui 150 kv.m. ploto. Namas vieno aukšto - rekuperatorių planuoju statyti katilinėje, ant sienos, ortakiai palubėje po gipso kartonu (galimas bet koks optimalus variantas). Pasiūlymų įmonės prisiuntė begalę, o konkrečiai nei viena nieko doro neparašė kaip kas veiks, kodėl jie siūlo tą ar aną detalę ir taip toliau. Jausmas toks, kad sušlavė sandėlyje ką turi ir pasiūlė bet ką - gal nupirks. Gal galite kažkaip apšvieti protą į ką atkreipti dėmesį ir kurie rekuperatoriai geresni? Prisegu statomo namo planą. Su pagarba, Raimondas
Ar galima įrengti rekuperatorių ant šlaitinių lubų? Pas mus antras aukštas turi aukštas šlaitines lubas ir labai nesinorėtų tą šlaitą naikinti... Ar galima montuoti rekuperatorių šlaitu?
Ieškau tinkamiausio tylaus ekonomiško grąžinančio drėgmę rekuperatoriaus ~450 kub.m. namo vėdinimui.
Įsigijome A klasės namą 78 kvadratų ir galvojame apie rekuperacijos pasistatymą. Norėjome pasiteirauti koks mūsų namo plotui būtų tinkamas prietaisas pagal visus parametrus, efektyviausias, taupiausias energetiškai ir kokia kaina būtų to prietaiso pastatymo? Kol kas neturime namo knygos su namo planu, todėl prisegsiu brošiūrą, kur yra mūsų namo planas, patalpų išsidėstymas, bet be atskirų kvadratūrų. Namo plotas yra 78 kvadratai, todėl į kitus planus nekreipkite dėmesio.
Ar įmanoma padaryti rekuperacinę vėdinimo sistemą, ar bet kokį kitą sprendimą namui? Remontas yra padarytas pilnai. Drėgmės surinkėjas ne visada padeda, langai rasoja - jau atsirado pelėsis. Tenka darinėti langus, o su tuo darinėjimu išeina visa šiluma.
Kokia būtų mini rekuperatoriaus kaina su įrengimu 51 kv. m. butui blokiniame name?