Saint-Gobain statybos gaminiai, UAB ekspertų komentarai
Palijus lietui, vanduo pradeda tekėti per lubas bei sienas
Reikalinga informacija/pagalba apie hidroizoliacijas. Esmė yra tokia - pastatytas naujas daugiabutis, po jo yra parkingas. Palijus lietui, vanduo per lubas bei sienas pradeda tekėti upėmis. Jau taip yra antri metai ir tos vietos, kur pradeda tekėti upės daugėja. Kaip tokiais atvejais reikėtų elgtis? Viską nuardyti: trinkeles, plyteles bei privačias pirmų aukštų terasas? Kitas variantas, yra patarimas iš vidaus padengti kristaline hidroizoliacija, bet ar tai geriau nei sutvarkyti išorinę izoliaciją? Namas yra garantinis, bet statytojas Citus, kategoriškai atsisako spręsti problemas, nors pats Citus statybos vadovas ir rekomendavo, kad reikia padengti kristaline hidroizoliacija iš vidaus.
Jokios kristalinės hidroizoliacijos iš vidaus nepadės, reikia šalinti priežastį. Nepašalinus priežasties bus tik blogiau, vanduo kažkur kaupsis, skverbsis, žiemą užšalęs pažeis konstrukcijas. Jei namas garantinis, tai yra daugybė teisinių būdų priversti statytoją surasti ir sutvarkyti priežastį.
Mėlynos GKP klijavimas prie sienos vietoje baltos
Ar verta klijuoti mėlynas GKP prie sienos vietoje baltos? Ar tai suteiktų papildomos garso izoliacijos ar kitų papildomų naudų?
Jeigu norite geresnės garso izoliacijos rekomenduojame rinktis Rigips PRO AKU plokštes. Tai padidinto tankio gipso kartono plokštės, kurių gipso šerdies sudėtyje yra specialus mineralinis pluoštas ir kiti priedai, skirti apriboti garso energijos prasiskverbimą. Tai leidžia pasiekti iki +7 dB padidintą pertvarų, sienų aptaiso ir lubų garso izoliaciją.
Kuo nugruntuoti prieš dekoratyvinį tinką
Norėjau paklausti, namas apšiltintas polistiroliu ir nuarmuotas jau stovi apie 5 metus, tik dabar bus dedamas dekoratyvinis tinkas. Kuo geriausia būtų nugruntuoti prieš dekoratyvinį tinką?
Visų pirma būtų gerai nuplauti fasadą pvz. srove, jei reikia pašalinti atsiradusias samanas, dumblius, kartais prireikia chemijos, bet dažniausiai nusiplauna vandens srove. O tada, jei viskas gerai, pvz. pagrindas pakankamai lygus ir švarus tada viskas daroma įprastai, gruntuojama tam skirtu gruntu prieš dekoratyvinį tinką ir dedamas dekoratyvinis tinkas.
Grindų pakėlimas išlyginamuoju mišiniu
Bute, sandėliuke, kuriame stovės skalbyklė ir džiovyklė, reikia pakelti grindų aukštį per 5cm. Planuoju kelti su išlyginamuoju mišiniu. Ar galima iš pradžių tepti hidroizoliacinę medžiagą ir po to kelti su mišiniu?
Hidroizoliacija tokiose patalpose paprastai daroma po plytelėmis (teptinės mastikos, ar cemento polimerinės) su papildomomis juostomis kampuose. Galima ir po grindų išlyginamuoju sluoksniu užvedant ant sienų, tuo atveju naudojama ruloninė, dažniausiai bituminė danga. 5 cm grindų lyginamajam sluoksniui paprastai naudojamas smulkiagrūdis betonas su armatūra.
Sienos išteptos hidroizoliacija tapetavimas
Norėčiau paklausti, niekur nerandu ar galima išteptą sieną hidroizoliacija tapetuoti? Tokia situacija jog, jei labai lyja ir didelis vėjas, tai per namo sienas, turbūt per siūles praleidžia vandenį virš lango. Žinau, jog reikia tvarkyti iš lauko pusės siūles, bet kiekvienais metais jas kaip tvarko, taip vis tiek bėga. Tai bandysiu bent hidroizoliacija ištepti visą sieną, tik bijau, kad nelips tapetai ant jos...
Pirmas dalykas sienų tepimas hidroizoliacija iš vidaus nieko gero neduos. Drėgmė dar labiau kaupsis sienoj, neturėdama galimybės išgaruoti, tai ves prie vadinamo rasos taško pasislinkimo link patalpos drėgmės ir sienos peršalimo. Be to drėgmė plėsis ir stengsis išeiti kitoj vietoj, aplenkdama hidroizoliaciją. Be viso ko dėl žemesnės temperatūros dar ir pelėsis užsiveisti gali. Antras dalykas tikrai prie hidroizoliacijos nelabai kas kimba. Kimba nebent fasado armavimo mišiniai ir aukštesnės C2 S1 klasės plytelių klijai, jais prasiglaisčius jau būtų galima glaistyti cementiniais glaistais ir pvz. dažyti.
Drėkstančių rūsio sienų hidroizoliavimas
Pakonsultuokite prašau dėl pamatų sutvarkymo. Turiu sodo namuką, su rūsiu, kažkiek drėksta rūsio sienos, todėl noriu hidroizoliuoti. Namukas žiemą negyvenamas, bet bus židinys pavasariniam rudeniniam laikotarpiui. Gruntiniai vandenys žemi. Atsikasus pamatą gruntas molingas ir sunkus. Yra padarytas senas drenažas apie 1m gylyje, atrodo jis veikia, nes į drenažinį šulinį subėga. Pamatas nėra idealiai lygus, bet lyginti gal nebūtina? Ar teisinga eiga, jei pamatą nutepsiu gruntu- hidroizoliacine mastika - kokius 10cm xps100 - hidroizoliacine membrana ir užkasiu tuo pačiu molingu gruntu, ar reikia užkasti smėliu? Ar membraną dėti iki pamato apačios ir užlenkti po/ant esamo drenažo tarybinių laikų vamzdelių? Ar reikėtų pasidaryti naują drenažą žymiai aukščiau, kartu pasidarant ir lietaus nuvedimą?
Drenažas įrengiamas šiek tiek žemiau nei pamatas, drenuojančiam žvyro ar skaldos užpilde (ne smėlyje). Drenažas geras, specialus dar gali būti papildomai apsukamas geotekstile, kad atfiltruotų vandenį ir kuo mažiau dalelių prasiskverbtų link drenažo (kad neužneštų). Jūsų atveju ant pamato tepama hidroizoliacija, geriausiai bituminė dvikomponente, dviem sluoksniais, klijuojamas XPS, tuo pačiu mišiniu, po žeme taškiniu būdu, tada tvirtinama drenažinė membrana, kuri nuvedama link drenuojančio sluoksnio. Šiaip mazgas gana sudėtingas, yra brėžinių ir technologinė kortelė, kur viskas aiškiau parodyta... bet čia negalima dėti... :)
Hidroizoliacija limpanti prie prie betono ir OSB
Sveiki. Senesnės statybos karkasiniam namui noriu padaryti pamato vertikalia hidroizoliaciją ir tuo pačiu išspręsti kitą problemą. Tarp pamato ir apatinio vainiko yra atsiradę tarpelių. Kokią reikėtų dėti hidroizoliaciją, kad liptų prie betono ir Osb (osb plokštė prisukta prie apatinio vainiko ji yra išorinė namo siena), ir būtų elastinga dėl medžio "vaikščiojimo"?
Nevisai aišku ką norite padaryti. Prie OSB ir betono limpa pvz. cemento-polimerinės hidroizoliacijos pvz. weber.tec Superflex D2. Bet sujungimo vietoje dar papildomai reikėtų įklijuoti hidroizoliacinę juostą. Tiesa sakant nesuprantu kas ten per mazgas ir kam reikia izoliuoti OSB, paprastai ji turėtų būti gerokai aukščiau, ne pamato zonoje. Jei užtepti iš vienos pusės OSB, tai kita turi gerai vėdintis, kad neprisikauptų drėgmės.
Vonios siena nepertepta hidroizolicija
Sveiki, turiu klausimą, jeigu vonioje viena siena, kuri neturės sąlyčio su vandeniu yra tiesiog nuglaistyta ir nudažyta ant hidrogipso ir prieš tai nebuvo pertepta hidroizolicija, ar ateityje bus dėl to problemų? Ar jei vonia bus gerai ventiliuojama ir šildoma viskas bus gerai?
San. mazguose hidroizoliacija tepama ant grindų, užvedant apie 5cm ant sienos, dušo kabinoje, maždaug pečių lygyje apie 1,6m nuo grindų lygio, vonios krašto 15cm, bei aplink kriauklę ir maišytuvo stovėjimo zonose apie 10cm. Kampai tiek siena su grindimis, tiek siena-siena dušo kabinoje papildomai hidroizoliuojamos specialiomis juostomis. Visas kitos san. mazgo sienas hidroizoliuoti nereikia.
Gipso kartonas tiesiai ant dailylenčių
Sveiki! Turime 2016 m. statybos karkasinį namą, šiuo metu vidaus apdaila yra atlikta balintomis pušies arba eglės dailylentėmis. Norime kambariuose dėti gipso kartoną ir tinkuoti įprastai arba molio tinku. Ar galima gipsą sukti tiesiai ant dailylenčių? Namo "sumuštinis" maždaug toks (neįtraukiu išorinės konstrukcijos): vata, osb, vata, medinis karkasas, dailylentės.
Vienareikšmiškai atsakyti į šį klausimą negalima, Rigips sistemoje tokio sprendimo nėra. Viskas priklauso nuo pagrindo stabilumo. Yra rizika, kad dėl temperatūrinių ir drėgnuminių svyravimų (ypač kai nutraukiamas arba pradedamas šildymo sezonas) patalpoje, dailylentės gali plėstis arba trauktis, tai atsiranda rizika, kad atsiras įtrūkimai.
Turbūt reikėtų prie dailylenčių sukti metalinį profilį ir tik tada gipskartonio plokštes. Kad prarasti kuo mažiau erdvės, tinkamiausias profilis būtų taip vadinamas "skrybelėtasis" profilis.
Turbūt reikėtų prie dailylenčių sukti metalinį profilį ir tik tada gipskartonio plokštes. Kad prarasti kuo mažiau erdvės, tinkamiausias profilis būtų taip vadinamas "skrybelėtasis" profilis.
Gipso impregnavimas žiemos sezonui
Sveiki. Karkasinio namo viduje yra susuktos gipso plokštės, tačiau namas dar nėra šildomas. Gal galite patarti ar reikia gipsą impregnuoti žiemos sezonui? Ar yra tam skirta priemonė?
Deja gipskartonio plokščių impregnuoti nėra galimybės, pastate esanti drėgmė vis tiek greičiausiai papuls į plokštės šerdį. Jei patalpoje bus aukšta santykinė drėgmė, tai plokštės šerdis šiek tiek gali pabrinkti, tokiu atveju susidaro taip vadinami "pilvai". Net konstrukcijoje esanti vata gali "išpūsti" plokštes. Atremti į gipskartonį daiktai taip pat gali jį deformuoti.
Maksimali santykinė drėgmė GKBI impregnuotai plokštei yra 85%, paprastai GKB plokštei 70%. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį. Jei jokių vidaus darbų žiemos metu neatliekate, tai palikite pastatą nešildomą, atėjus sausesniems orams, patalpas truputi pravėdinkite. Jei planuojate dirbti, tai jokiu būdu nedarykite staigaus temperatūros kėlimo, nes dažniausiai tai sukelia drėgmės padidėjima, kondensato atsiradimą. Reikėtų vengti temperatūros pokyčių, kai dieną šildoma, o naktį šildymas išjungiamas. Palaikykite pastovią temperatūrą. Nedirbkite drėgnų darbų (betonavimo, tinkavimo, glaistymo). Jei pastatas sandarus ir atėjus sausiems orams patalpas po truputi išvėdinsite, tikėtina, kad gipskartonio plokštės ir išliks lygios.
Maksimali santykinė drėgmė GKBI impregnuotai plokštei yra 85%, paprastai GKB plokštei 70%. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį. Jei jokių vidaus darbų žiemos metu neatliekate, tai palikite pastatą nešildomą, atėjus sausesniems orams, patalpas truputi pravėdinkite. Jei planuojate dirbti, tai jokiu būdu nedarykite staigaus temperatūros kėlimo, nes dažniausiai tai sukelia drėgmės padidėjima, kondensato atsiradimą. Reikėtų vengti temperatūros pokyčių, kai dieną šildoma, o naktį šildymas išjungiamas. Palaikykite pastovią temperatūrą. Nedirbkite drėgnų darbų (betonavimo, tinkavimo, glaistymo). Jei pastatas sandarus ir atėjus sausiems orams patalpas po truputi išvėdinsite, tikėtina, kad gipskartonio plokštės ir išliks lygios.
Mėlyna ir balta gipso plokštė
Mėlyna ir balta gipso plokštė. Galvoju dėt ant lubų mėlyną ir baltą gipsą, ar vertas pinigų mėlynas gipsas? Jausis ta geresnė garso izoliacija nei dedant du sluoksnius balto gipso? Ir jei vertas, koks eiliškumas? Pirma mėlynas ir ant viršaus baltas ar atvirkščiai?
Ar bus efektas, labai priklauso nuo konkrečios situacijos. Pagrindiniai niuansai yra tokie:
Lubų aptaisymo efektas priklausys, kokį garsą/triukšmą reikia izoliuoti:
- jei tai oru sklindantis triukšmas (kalbėjimas, TV ir pan), tai šioks toks efektas bus, nes šio triukšmo slopinimui didžiausią įtaką turi atitvaros masė. AKU plokštės masė 12 kg/m2, standartinės plokštės masė 8,1-8,4 kg/m2. Dar geresniam efektui rekomenduojama ant plokštės pakloti bent 50mm mineralinės vatos sluoksnį.
- jei tai struktūrinis triukšmas (žingsniai, dundėjimas), tai efekto gali ir nebūti, nes šis garsas daugiausia sklinda per konstrukcijas. Čia svarbiausia lubų ir perdangos sujungimai, kurie kiek įmanoma neturi būti standūs (laikikliai su guminėmis tarpinėmis ir kt). Bet dažnai struktūrinis garsas sklinda nuo perdangos per sienas, tai tokiu atveju reiktų įrenginėti plaukiojančias grindis ant perdangos, lubų aptaisymas šiuo atveju nelabai pagelbės.
Plokštės montavimo eiliškumas garso izoliacijai įtakos neturi, bet rekomenduotume AKU plokštę montuoti išorėje vien dėl to, kad jos atsparumas smūgiams yra gerokai didesnis, tai jei pvz. vaikai netys kokį žaislą, tai ši plokštė bus mažiau pažeidžiama.
Lubų aptaisymo efektas priklausys, kokį garsą/triukšmą reikia izoliuoti:
- jei tai oru sklindantis triukšmas (kalbėjimas, TV ir pan), tai šioks toks efektas bus, nes šio triukšmo slopinimui didžiausią įtaką turi atitvaros masė. AKU plokštės masė 12 kg/m2, standartinės plokštės masė 8,1-8,4 kg/m2. Dar geresniam efektui rekomenduojama ant plokštės pakloti bent 50mm mineralinės vatos sluoksnį.
- jei tai struktūrinis triukšmas (žingsniai, dundėjimas), tai efekto gali ir nebūti, nes šis garsas daugiausia sklinda per konstrukcijas. Čia svarbiausia lubų ir perdangos sujungimai, kurie kiek įmanoma neturi būti standūs (laikikliai su guminėmis tarpinėmis ir kt). Bet dažnai struktūrinis garsas sklinda nuo perdangos per sienas, tai tokiu atveju reiktų įrenginėti plaukiojančias grindis ant perdangos, lubų aptaisymas šiuo atveju nelabai pagelbės.
Plokštės montavimo eiliškumas garso izoliacijai įtakos neturi, bet rekomenduotume AKU plokštę montuoti išorėje vien dėl to, kad jos atsparumas smūgiams yra gerokai didesnis, tai jei pvz. vaikai netys kokį žaislą, tai ši plokštė bus mažiau pažeidžiama.
Tinkas vonios kambariui
Kokį patartumėte naudoti tinką vonios kambaryje?
Weber ip18 cementinis-kalkinis tinkas, skirtas vidaus ir išorės paviršiams (pvz., mūro, betono) tinkuoti bei lyginti. Dėl tinke esančių hidrofobinių priedų, tinka tinkuoti itin drėgnoms patalpoms (kaip pvz. baseinų, dušų zonoms, sanmazgams).
Klijai keramzitbetonio blokeliams
Norėjau sužizinoti, kokie klijai geriausi keramzitbetonio blokeliams? O gal klijuojančios putos tinka? Ką rekomenduotumėt?
Fibo keramzitbetonio blokeliai mūrijami mūro mišiniu, rekomenduojamas mūro siūlės storis 10-12mm. Mūro mišinio gniuždomojo stiprio klasė M10.
Klijuojančios putos tinka Fibo pertvarų blokelių 88mm klijavimui.
Klijuojančios putos tinka Fibo pertvarų blokelių 88mm klijavimui.
Gipso kartonas gyvenamosioms patalpoms
Namas keramikinių blokelių, vidus bus klijuojamas iš gipso kartono (vonioje tinkuota kalkiniu skiediniu, ten gipso nėra). Kokį gipsą geriau naudoti gyvenamoms patalpoms, ar užteks balto, ar dėti žalią, o gal mėlyną?
Kokio tipo gipskartonį naudoti priklauso, kokiose sąlygose jis bus klijuojamas. Santykinė oro drėgmė montavimo metu turi būti 30% ÷ 70% montuojant A (GKB), bei 30% ÷ 85% montuojant H tipo (GKBI) gipskartonio plokštes. Taigi, jei patalpos sausos, ir visi šlapi statybiniai procesai užbaigti, galite klijuoti ir paprastas A tipo (GKB) plokštes.
Vonios grindų hidroizoliacija
Atliekant vonios hidroizoliaciją, ar galima iškart pratepti ir grindis? Ar nieko nenutiks, kad bus vaikščiojama ant mastikos, kol klijuos sienų plyteles ir pan.?
Drąsiai galima tepti vonios grindis hidroizoliaciją pagal instrukcijas, kaip ir priklauso 2 kartus. Eksploatuoti grindis galima pilnai išdžiuvus mastikai. Vengti mechaninių pažeidimų aštriais objektais.
Tinkas vidinių namo sienų tinkavimui
Namas (A klasė) - silikatinių plytų mūras (blokeliai ARKO), vidinės pertvaros irgi ARKO blokelių. Norėčiau sužinoti, kokiu tinku geriau tinkuoti vidines namo sienas? Ir apskritai, kuris iš jų geresnis šiomis sąlygomis. Name planuojama įrengti rekuperacinė sistema.
Mes rekomenduojame vidines namo sienas tinkuoti kalkiniu/cementiniu tinku Weber IP18. Šis tinkas atsparus drėgmei, mechaniniams pažeidimams, džiūdamas netrūkinėja, tinka tiek gyvenamoms, tiek negyvenamoms ir nešildomoms patalpoms, sanmazgams.
Blokeliai pirties statybai
Norėtume pasistatyti pirtelę su minimalia vieta sodo invertoriui sode. Norėčiau ją statyti iš blokelių. Pirtis būtų 25kv.m. Kokius blokelius rekomenduotumėte pirties statybai?
Geriausias ir paprastas variantas būtų Fibo 3Mpa 200 mm storio blokeliai. Šie blokeliai gerai tinka pastatams, kurie nėra pastoviai šildomi. Yra mažiausia galimybė atsirasti pelėsiui, nebijo drėgmės.
Vandens įgeriamumas blokeliuose
Noriu statyti vieno aukšto su mansarda namą. Gal galite patari iš ko geriau statyti, iš keraminių ar keramzitinių blokelių? Girdėjau, kad keramzitiniai blokeliai daugiau sugeria drėgme, nei keraminiai. Ar tai tiesa? Ir koks tarp šitų blokelių skirtumas? Kokie trūkumai ir kokie privalumai?
Fibo blokeliai yra gaminami iš keramzito, jo uždaros poros praktiškai neįgeria drėgmės. Dėl to šie blokeliai gali būti paliekami neuždengti žiemai. Priešinga situacija yra su keraminiais blokeliais, kurie sugeria daug drėgmės.
Armatūra namui iš Fibo blokelių
Kaip ir kokią armatūrą naudoti statant namą iš Fibo blokelių?
Kai Fibo blokeliai yra mūrijami su mūro mišiniu, yra naudojama 6-8 mm rifliuota armatūra. Kai klijuojami su plonasluoksniais klijais – naudojamas tinklelis.
Statyba iš Fibo blokelių
Pastebėjau, jog dauguma naujų statinių pastatyti iš Fibo blokelių. Ar tai tiesa? Kuo šie blokeliai ypatingi? Kuo iš skirtingų medžiagų pagaminti blokeliai skiriasi tarpusavyje?
Daug naujų namų yra statomi iš Fibo blokelių. Fibo produkciją dažniausiai renkasi užsakovai, kurie stato namą sau ir fokusuojasi į aukštą kokybę. Statant A+ klasės namus labai svarbu užtikrinti namo sandarumą. Praeitais metais rinkai pristatėme naujus blokelius Fibo PROOF, kurių sandarumas pagerintas net 10 kartų. Fibo PROOF blokeliai šiuo atveju yra labai gera medžiaga, kuri vienyje savyje gerą sandarumą, atsparumą drėgmei, garso izoliaciją bei atsparumą gniuždymui.
Kurie keramzitiniai blokeliai geresni - BBR ar FIBO
Norėjau pasiteirauti, kurie keramzitiniai blokeliai geresni: BBR ar FIBO?
Kiekviena medžiaga turi savo privalumus ir trūkumus. Fibo keramzitbetonio blokeliai yra itin gera medžiaga, jei norite, kad sienose nesikauptų drėgmė. Jie turi gerą garso izoliaciją, prie sienų paprasta tvirtinti fasadą ar kažką kabinti. Nėra atliekų, sienai pakanka 20 cm pločio blokelių. Šiuos blokelius dažniausiai renkasi žmonės, kurie stato namą sau ir orientuojasi į kokybę.
Kokie blokeliai geriausi namo statybai
Iš kokių blokelių statyti namą, kokie geriausi. Projekte numatyti keramzitiniai, bet galvojame ir apie kitus.
Kiekviena medžiaga turi savo privalumus ir trūkumus. Fibo keramzitbetonio blokeliai yra itin gera medžiaga, jei norite, kad sienose nesikauptų drėgmė. Jie turi gerą garso izoliaciją, prie sienų paprasta tvirtinti fasadą ar kažką kabinti. Nėra atliekų, sienai pakanka 20 cm pločio blokelių. Šiuos blokelius dažniausiai renkasi žmonės, kurie stato namą sau ir orientuojasi į kokybę. Naujausias mūsų produktas - į A ir A+ klasę orientuoti sandarūs Fibo PROOF blokeliai, kurių sandarumas pagerintas net 10 kartų. Apie kitas blokelio savybes daugiau informacijos galite rasti Fibo internetinėje svetainėje.
Iš kokio pločio FIBO blokelių pasiūlytumėt mūryti namo sienas
Iš kokio pločio FIBO blokelių Jūs pasiūlytumėt mūryti namo sienas? ir kokio storio reiktų apšildymo? Pvz. 20 cm blokelis ir kiek vata? arba 30 cm blokelis ir kiek vata?
Namo išorinėms sienoms statyti dažniausiai naudojami 200 ir 250 mm storio blokeliai. Norint pasiekti A+ klasės reikalavimus, tokioms sienoms reikia 200-300 mm šiltinimo medžiagos. Šiltinimo storis priklauso nuo medžiagos termoizoliacinių savybių. Yra paruoštas sienų įrengimo vadovas, kur yra nurodyti visi medžiagų storiai ir jų deriniai. Jį galima rasti Fibo internetiniame puslapyje.
Tinkamiausi blokeliai namo statybai
Kokius blokelius patartumėte rinktis namo statybai?
Siūlome rinktis naujos kartos Fibo Proof blokelius, kurie skirti A ir A+ klasės pastatams. Uždara blokelio porų sistema užtikrina puikų pastato sandarumą. Patobulintos formulės dėka blokelio oro pralaidumas yra sumažintas 10 kartų. Taip pat blokeliai išlaikę savo geriausias savybes - juose nesikaupia drėgmė, yra atsparūs užšalimui, bei draugiški aplinkai.
Fibo Proof blokelio medžiagos savybės užtikrina optimalų mikroklimatą pastato viduje. Šie blokeliai yra skirti tiek mažaaukščiams, tiek daugiaaukščiams pastatams. Naudodamas šiuos pažangius blokelius užsakovas ir statytojas apsisaugo nuo klaidų užtikrinant pastato sandarumą. Be to, Fibo PROOF sistemai yra parengtas projektavimo ir įrengimo vadovas. Yra atlikti profesionalūs mazgų skaičiavimai, kas padeda teisingai suprojektuoti ir įvertinti sienų sprendinius.
Fibo Proof blokelio medžiagos savybės užtikrina optimalų mikroklimatą pastato viduje. Šie blokeliai yra skirti tiek mažaaukščiams, tiek daugiaaukščiams pastatams. Naudodamas šiuos pažangius blokelius užsakovas ir statytojas apsisaugo nuo klaidų užtikrinant pastato sandarumą. Be to, Fibo PROOF sistemai yra parengtas projektavimo ir įrengimo vadovas. Yra atlikti profesionalūs mazgų skaičiavimai, kas padeda teisingai suprojektuoti ir įvertinti sienų sprendinius.
Fibo blokelių kaina
Kokia fibo blokelių kaina ir kiek kainuoja 1 m2 sienos statant namą iš fibo blokelių. Ačiū
Privačių namų statyboje daugiausia yra naudojami 3Mpa Fibo arba Fibo PROOF blokeliai. Paprastų 3Mpa blokelių kaina yra apie 82 EUR, o ypač sandarių Fibo PROOF kaina – apie 87 EUR. [2019.12.10]