Gaukite pasiulymus
iš 85 specializuotų įmonių Sienų šiltinimas
Kaip patartumėt išspręsti vėjo izoliacijos klausimą
Klausimas:
Senas medinis karkasinis (10x10 cm statramsčiai) namas, kaltas dailylentėm tiesiai prie statramsčių, vėjo izoliacija po lentelėm yra, bet jau susidėvėjusi. Planuojama keisti apšiltinimo sluoksnį tarp statramsčių, šiltinant iš vidaus ir paliekant fasado apkalą neliestą. Klausimas: kaip patartumėt išspręsti vėjo izoliacijos klausimą? Ar prieš klojant vatą įkloti tarp statramsčių vėjo difuzinę plėvelę, o gal įmontuoti kažkokią priešvėjinę plokštę (tarkim paroc 35t)? Ir ar tokią vėjo izoliaciją įkloti paliekant tarpelį tarp izoliacijos ir fasado dailylenčių (tarkim padarant kažkokius makaronus, kurie šiek tiek atitrauktų viską nuo lentelių)? 10 cm yra nedidelis tarpas apšiltinimui, todėl norisi kuo efektyvesnio sprendimo.
Komentarai:
Norint didesnio šiltinimo efektyvumo mažesniu storiu reikia naudoti efektyvesnes šiltinimo medžiagas: PIR, PUR, fenolio ar neoporo plokštes arba purškiamas uždarų porų poliuretano putas. Visos šios medžiagos nebijo vėjo, nes šilumos izoliatorius (išskyrus neoporą) yra inertinės dujos uždarytos celėse. Purškiamos uždarų porų poliuretano putos sprendžia ir sandarumo klausimą. Minusas šių medžiagų - bloga smūginio garso (vibracijos) izoliacija, nes tai standžios medžiagos, tai sprendžiasi su gipso apdaila. Visų šių medžiagų garų varža bus didesnė negu dailylenčių, todėl ventiliuojamo oro tarpo klausimas nebebus aktualus.
Žilvinas, Šiltinimas 365
Siūlau naudoti PIR plokštę, galėsite išsipjauti pagal konstrukcijos formą, nereikės dėti nei vėjo izoliacinės nei difuzinės plėveles, ir jeigu naudosite 10 cm storio plokštes šilumos izoliacija bus pakankamai aukšta, nes palyginus su mineraline vata, kurios šilumos varžą yra apie 0,038, PIR plokštės ji 0,022. Tokiu atveju 10 cm PIR plokštė atstos apie 16-18 cm mineralinės vatos.
Mark Novoselskij, Moderni Izoliacija