Daugiabučio kampinio buto šiltinimas iš vidaus

Klausimas:
Gyvenu daugiabučio namo pirmame aukšte. Butas kampinis, tad beveik visos sienos yra lauko. Buto langai plastikiniai, mikroventiliacija minimali. Ventiliacinių kanalų nėra, tik virtuveje ir WC. Norime šiltinti kelias lauko sienas iš vidaus, tačiau kaip išvengti pelėsio? Kokias šiltinimo medžiagas pasirinkti geriausia? Kurios mažiausiai kenktų sveikatai ir pasiektų maksimalų rezultatą?
Komentarai:
Buto apšiltinimas izoliacinėmis medžiagomis iš vidaus problematiškas. Visų pirma, apšiltinta iš vidaus siena žiemą labiau įšąla, nes jos nešildo iš kambario išeinanti šiluma. Kadangi gretimo buto siena neapšiltinta, tarp apšiltintos ir neapšiltintos sienos dalių susidaro papildomi įtempimai, sienoje gali atsirasti įtrūkimų ir net plyšių. Siekiant išvengti pelėsio atsiradimo, būtina kambaryje palaikyti santykinę drėgmę ne daugiau 60%. Kiekviena izoliacinė bei apdailinė medžiaga sudaro papildomą kliutį šaltuoju metų laiku drėgmės pasišalinimui iš kambario į lauką. Taigi, būtina kartu suprojektuoti ir papildomą ištraukiamąją ventiliaciją.
Leonardas Miškinis, UAB Kauno šilas
Patarčiau naudoti ekovatą. Tai vienintelė termoizoliacinė medžiaga, kuriai nereikia jokių plėvelių. Svarbu ir tai, kad ekovata turi antiseptinių savybių, todėl apšiltintoje sienoje neleis atsirasti pelėsiui.
PATARĖJAS, UAB Ekorema
Sienas iš vidinės pusės galima apšildyti 1 mm storiu „Korund“ ultra plona šilumos izoliacija. Ši medžiaga, savo konsistencija primenanti dažus ir tepama kaip dažai, veikia lyg šilumos barjeras. Po paviršiaus padengimo ir polimerizacijos 1 mm „Korund“ dėl unikalių savybių atstoja 50-60 mm mineralinės vatos. „Korund“ ultra plona šilumos izoliacija gali būti naudojama ant įvairių paviršių. Ji eksplotuojamas nuo 60 oC iki + 250 oC. Eksploatacijos laikas daugiau nei 15 metų. Šio izoliavimo panaudojimas ypač efektyvus: fasadams, stogams, vidinėms sienoms, angokraščiams, betoniniams paviršiams, karštų ir šaltų srautų vamzdynams, garo sistemoms, oro tiekimo ir kodicionavimo sistemoms, šaldymo ar šildymo sistemoms, įvairioms talpoms, cistermoms, agresyvioms aplinkoms, sunkiai prieinamoms įrenginių ir konstrukcijų vietoms, šilumos sistemose sumažinti šilumos nuostuolius, šalto vandens tiekimo sistemose apsaugai nuo kondensato susidarymo, transportui. „Korund“ ultra plonoji šilumos izoiliacija susideda iš 80 % ultraplonasienių tuščiavidurių keramikinių nanosferų su vakuumu viduje ir 20 % labai aukštos kokybės akrilo. Šis derinys padaro medžiagą lengvą, lanksčią, išsitempiančią, turinčią puikų sukibimą su naudojamu paviršiumi.
Kęstutis, Ramsta, UAB
Šiuo metu daugelis gyventojų daugiabučiuose ar nuosavuose namuose susiduria su ypatinga problema - pelėsiu ir grybeliu, dėl prastos ventiliacijos, pastatų nesandarumo, statybinio broko bei vis labiau išryškėjančia problema (čia turima omenyje ir pastatai jau po renovacijos) - drėgmės atsiradimas apšiltinimo medžiagose. Šis drėgmės atsiradimas pertvarose pavirsta į puvimo ar šutimo procesus, o tuo pačiu pastatai pradeda "sirgti", susidaro blogas patalpų mikroklimatas. "Gydymas" vienas - reikia sienas sausinti ir tuo pačiu apsaugoti jas nuo sekančio drėgmės atsiradimo jose, tai reiškia jos turi būti "kvėpuojančios".
Arbon
Apšiltinus lauko sienas visada atsiranda rasos taškas, kuriame kondensuojasi drėgmė. Jis ir yra viena pagrindinių priežasčių pelėsio atsiradimui. Tradiciniai šiltinimo iš vidaus variantai, t.y. izoliacinė medžiaga (mineralinė vata ar polistirenas), garo izoliacinis sluoksnis (pvz., PE plėvelė 0,2 mm) ir apdailos sluoksnis (pvz., gipskartonio plokštės su apdaila) yra stipriai ribojami izoliacijos storiu, nes panaudojus kiek didesnį storį susiduriama su didesniais kondensato kiekiais, kurių siena nebesugeba absorbuoti ir pasikaupęs vanduo iššaukia pelėsio atsiradimą. Paskutiniu metu Europoje yra atrastas naujas būdas, kaip šiltinti sienas iš vidaus – tai difuzijai atviros sistemos. „Knauf” turi sukūrusi keletą „Knauf TecTem” sistemų (šiltinimui, kovai prieš pelėsį ir fachverkiniams pastatams), kurios yra išbandytos ir sertifikuotos tiek teoriškai, tiek plačiai naudojamos ir praktiškai. Jų principas: prie šiltinamos sienos klijuojama mineralinė plokštė („Knauf” siūlo
perlitinę plokštę), kuri pasižymi ypatingai geru drėgmės įsiurbimu ir
transportavimu, t.y., higroskopiškumu. Suklijuota plokštė yra armuojama specialiu armavimo mišiniu ir galiausiai padengiama apdailiniu sluoksniu. Šioje sistemoje nėra jokios garo izoliacijos, nes susidaręs kondensatas yra išgarinamas tiek per išorinę sieną į išorę, tiek ir į vidinę pusę, todėl visi sluoksniai turi
pasižymėti ypatingu laidumu vandens garams. Kadangi ši sistema neleidžia kauptis drėgmei, bei yra tik iš mineralinių medžiagų
(sudėtyje nėra jokių organinių medžiagų, t.y., nėra maisto pelėsiui) – ji nesudaro jokių galimybių ne tik pelėsiui plisti, bet ir atsirasti jam. Sistemos yra ekologiškos ir tai patvirtinta daugeliu ekologinių sertifikatų, pvz., „Nature Plus”, „Blau Engel”, „Eco Institut” ir kitos.
Julius N., Apdailos darbai
Užsiregistravę
3377 specializuotų įmonių
za
0609***44
za********@***il.com
Turiu rąstinį namą, planuoju išsilyginti sienas gipso profiliais, pūsti ekovata po to klijuot garo izoliacinę plėvelę ir dėti gipsą. Ar reikalingas tarp plėvelės ir gipso oro tarpas?
da
+3706*****05
da***************@***il.com
Seno namo apie 60kv.m viršutinių lubų apšiltinimas. Reikia pakeisti senus spalius. Kaip tai atlikti?
au
8648***56
au****************@***il.com
Ar galima būtų apšiltinti mūrinio namo sieną iš vidaus uždarų porų poliuretanu?
er
8606***98
er********@***il.com
Sveiki. Reikalinga IQ Therm 3kv medžiagos 3cm storio. Kokia kaina galite pasiūlyti?
ma
8698***18
ma*******@***il.com
Kokio storio ir kokio gamintojo geriausia naudoti gipskartonį su polistirenu sienų apšiltinimui iš vidaus?
er
8684***05
er*********@***il.com
Kiek galima tikėtis sutaupyti apsišiltinus butą su FF-pir gyl plokštėmis? Butas 70 kv. paskutinis aukštas, kampinis, blokinis. Lauko sienos 10 cm polisterolas. Prie 0 laipsnių sunaudojame 150m3. namuose apie 20-21c.
Al
8699***24
Al**********@***il.com
Sveiki, kuris būdas yra tinkamesnis šiltinti pastogę? Ar tarp abiejų būdų reikia palikti oro tarpą tarp gipso ir vatos/garo plėvelės? 1: ant difuzinės plėvelės tarp gegnių dėti vatą (15cm), tuomet skersai vata (10cm). Tada garo izoliacinę plėvelę ir dar 5 cm vatos ir gipsas/Dailylentės? 2: ant difuzinės plėvelės tarp gegnių dėti vatą (15cm), tuomet skersai vata (10cm) ir vėl skersai vata (5cm), tada garo izoliacinę plėvelę ir apdaila gipsas/Dailylentės?
ra
+3706*****32
ra*******@***il.com
Noriu apšiltinti lauko sieną iš vidaus su 5cm akmens vata. Situacija tokia kad lauko siena yra apšildyta iš lauko pusės 10cm neoporu ir kaip papildomą sluoksnį noriu dėt dar ir viduje. Siena mūras. Klausimas ar reikalinga garo plėvelė?
de
8622***99
de**********@***il.com
Ar galima šiltinti sienas iš vidaus styroduru? Galvoju šiltinti xps 5cm
Gi
8671***13
Gi***************@***il.com
Senas rąstinis namas. Iš išorės apšiltintas poliuretano Gamos putomis15cm. Vietomis kur yra veranda ten karkasas. Nedėta jokia priešvėjinė plėvelė. Fasado apdaila skarda, vietomis termo lentelės. Ar dar reikėtų iš vidaus apšiltinti nors 5cm pvz. Steico vatos? Būtų dar kaip ir garso izoliacija. Nes putų bloga garso izoliacija.
Šiltinimas is vidaus
Šiltinimas is vidaus
UAB Eurotermus
25 atsiliepimai 88% rekomenduoja
65 €/m³
Šiltinimas ir sandarinimas iš vidaus
Šiltinimas ir sandarinimas iš vidaus
Šiltinimas 365
86 atsiliepimai 95% rekomenduoja
13 €/m²
kauno-silas-skaiciuokle.gif
300x250.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 420771 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3377
Iš viso buvo užduota 178617 klausimų
Gaukite pasiūlymus
iš 68 specializuotų įmonių