Gaukite pasiūlymus
iš 68 specializuotų įmonių Šiltinimas iš vidaus
Buto sienų šiltinimas iš vidaus
Klausimas:
Gyvename sename 4 butų dviaukščiame name antrame aukšte. Apatiniuose butuose ir iš vieno šono niekas negyvena ir yra nešildoma. Kad ir kaip šildytumės visvien šalta. Kaip reikėtų apšiltinti sienas iš vidaus, kad nebūtų šalta ir nesikauptų drėgmė? Iš išorės šiltinti nėra galimybių.
Komentarai:
Kad nesikauptų drėgmė ir neatsirastų ateityje pelėsis, šiltinti sienas iš vidaus siūlome perlito termoizoliaciniu tinku Perlit Therm CSII (šilumos laidumo parametrai 0,064 W/mK). Tai puiki antipelėsinė priemonė, kadangi tinkas turi savybę greitai įgerti vandens garus iš per drėgnų patalpų oro ir taip greitai juos atiduoti atgal, kai patalpoje per sausa. Kitaip sakant, tinkas nuolat palaiko komfortišką žmogui patalpų drėgnumo lygį 55-60 proc. Tuo pačiu šis tinkas puikus šilumos izoliatorius. Sienos tinkuojamos nuo 2 cm iki net 15 cm ! Kadangi net 25 proc.tinko tūrio sudaro oras, todėl galima tinkuoti ypač storus sluoksnius. Kita gana efektyvi ir nebrangi priemonė šiltinti patalpas iš vidaus - termokeramikos dažai Thermoshield. Tai vokiečių kompanijos SICC GmbH gaminami dažai, kurių sudėtyje yra milijonai termokeramikos rutuliukų. Dažai labai laidūs vandens garams, neleidžia susidaryti pelėsiui. Dažant visą patalpą 2 sluoksniais šilumos taupymas vidutiniškai siekia 20-22 proc.
Vygandas, UAB Nanoterma
Tai ypač nedėkinga situacija. Apšiltinus iš vidaus atskirą butą, išorinėse lauko sienose tarp šiltintos ir nešiltintos sienos dalių gali atsirasti plyšių ir įtrūkimų. Jei vis tik nuspręsite šiltintis iš vidaus, 10 - 15 cm storio Šiloporas Neo plokštės klijuojamos prie pašiurkštintos sienos, dedama garo izoliacija (0,2 mm storio polietileninė plėvelė), specialiomis Spyraldiubel smeigėmis prie putplasčio pritvirtinama gipso kartonas. Kartu reikia užtikrinti pakankamą ventiliaciją, siekiant, kad kambario drėgmė neviršytų 60%.
Leonardas Miškinis, UAB Kauno šilas
Neturint galimybių šiltinti pastato iš fasado pusės tai galima atlikti ir iš vidaus. Šiltinimas iš vidaus yra pakankamai sudėtingas ir problematiškas, neteisingai įvertinus situaciją ar blogai atlikus darbus galima susidurti su rimtomis problemomis (pvz. kondensatas ir pelėsis). Tačiau viską atlikus teisingai galima turėti tokį pat efektyvų rezultatą, kaip ir šiltinant iš išorės. Yra skiriami du šiltinimo iš vidaus būdai:- Difuziškai uždaras, tai įprastas būdas, naudojant mineralinę vatą, putų polistireną ar poliuretaną, bei, pageidautina įrengiant garo izoliacinį sluoksnį (pvz. polietilenas 0,2 mm);- Difuziškai atviras, kai konstrukcija įrengiama iš labai aktyviai "kvėpuojančių" arba kitaip tariant garą praleidžiančių medžiagų, o pati termoizoliacija yra puikiai drėgmę sugerianti medžiaga.Pirmo varianto pavyzdys - elementarus sienų aptaisymas gipskartonio konstrukcija, į ertmę instaliuojant termoizoliacinį sluoksnį iš mineralinės vatos.Antras variantas šiek tiek sudėtingesnis, bet juo galima pasiekti ir energetinį efektyvumą, t.y. naudoti rimtų storių izoliacinį sluoksnį (80-150mm) ir tokiu būdu ne kažkiek pagerinti esamą situaciją, o apšiltinti patalpas pasiekiant efektyvią sienos šiluminę varžą.Šio, antrojo būdo pavyzdys - sistema Knauf TecTem, kurios branduolys yra perlito plokštė, o kiti sluoksniai (klijavimo, armavimo, apdailos) - labai gerai garą praleidžiantys.
Julius N., Apdailos darbai
Lauko sienas ir tas sienas, už kurių negyvenama, reikėtų šiltinti ekovata. Tam daromas karkasas, atitraukiant nuo sienos 10-12 cm sukamas gipsas, vėliau mes prasigręšime gipse skyles ir ertmę tarp sienos ir gipso užpūsime ekovata. Tarpą po grindimis, jei jis yra, taip pat galima užpūsti ekovata.
Ypatingą dėmesį reikia skirti lubų apšiltinimui, nes per lubas netenkama daugiausiai šilumos.Jei yra galimybė pakliūti į palėpę, perdanga pučiama 25-30 cm storiu.Jei tokios galimybės nėra -taip pat reikia sukti gipsą, atitraukiant nuo lubų 15-20 cm ir susidariusį tarpa užpūsti iš kambario pusės
Ypatingą dėmesį reikia skirti lubų apšiltinimui, nes per lubas netenkama daugiausiai šilumos.Jei yra galimybė pakliūti į palėpę, perdanga pučiama 25-30 cm storiu.Jei tokios galimybės nėra -taip pat reikia sukti gipsą, atitraukiant nuo lubų 15-20 cm ir susidariusį tarpa užpūsti iš kambario pusės
Alvydas S., Ekovata