Kaip efektyviau apšiltinti sieną

Klausimas:
Butas penkiaaukščiame name ir yra kraštinė lauko siena, kurioje aptikome pelėsius. Patarkit, kaip efektyviau apšiltinti sieną? Puto plastu ar akmens vata? O gal yra kažkokių naujovių?
Komentarai:
Kad efektyviai apšiltintumėte buto sienas vis tik patarčiau, kad namo bendrija inicijuotų daugiabučio modernizacijos projektą, nes pats efektyviausias būdas yra šiltinti pastato atitvarines sienas iš išorės. Tik darant kartu, galima pasiekti norimą rezultatą. Aišku viena, pas Jus bute nepakankama natūrali ventiliacija (padidėjusi dėl to CO2 koncentracija), vadinasi yra bloga oro apykaita bute. Patarimas būtų iki to laiko, kuomet bus paruoštas viso namo atnaujinimo techninis projektas ir prasidės atnaujinimo darbai, stengtis dažniau vėdinti kambarius (galima į langų rėmus įstatyti specialias vėdinimo groteles)ir mažinti santykinį oro drėgnį kambariuose (įsigyti buitinius drėgmės gaudytuvus).
Giedrius Gelusevičius, Paroc, UAB
Idealios sąlygos pelėsio atsiradimui ir plitimui yra:
tinkama temperatūra;
santykinis oro drėgnumas virš 60 %;
bloga oro apykaita.

Kaip pelėsis patenka šiuo atveju pas jus:

Langai plastikiniai ,durys sandarios, nėra priverstinio oro padavimo;

Drėgmė, besikverbianti iš išorinės penkiaaukščio sienos(nes ji nesandari) formuojasi dėl kondensacijos, nusėdančios ant sienų paviršių mažų lašelių pavidalu jūsų būsto vidinėje pusėje;

Kondensatas gali atsirasti šaltuoju sezonu dėl nepakankamo sienų ar šiluminės izoliacijos storio;

Lietus pelėsio augimui daro naudingą poveikį: drėgmė prasiskverbia per poras, skyles, įtrūkimus arba nehermetiškas pastatų siūles. Net įstrižas lietus, lyjantis ant sienos, o ne tekantis žemyn latakais ir lietvamzdžiais, gali sukelti skersinį sienos permirkimą;

Didžiausia klaida bute džiovinti skalbinius, kai nėra mechaninės ventiliacijos ar drėgmės surinkėjų;

Per mažas atstumas tarp sienos ir baldų, pelyja vidinės sienos. Tokiose vietose net ir teisingai vėdinant mažai patenka šviežio oro. Todėl, jeigu yra galimybė baldus reikėtų statyti prie vidinių sienų, paliekant 5-10 cm atstumą, užtikrinant geresnę oro cirkaciją.


Ką galite padaryti:

Mažai efektyvus variantas - apšildyti vidinę sieną mineraline,akmens vata, putų polistirenu. Nei viena medžiaga neužtikrins jūsų sienos sandarumo, nes tik jis stabdys pelėsio skvebimąsį į patalpą iš išorinės sienos. Kovą su pelėsiniu grybu pralaimėsite, nes išnaikinti šį mikroorganizmą labai sudėtinga - jis būna apsigyvenęs giliai sienose;

Realus sprendimas:

Padarykite 5cm rėmelį;
Užpurškite sieną uždarų porų poliuretanu, nes ji yra efektyviausia apšiltinimo ir hidroizoliuojanti medžiaga;
Uždenkite rėmelį gipso kartonu.
Periodiškai vėdinkite patalpas arba įrenkite oro padavimo ventiliaciją.

Kitas sprendimas, bet labai ilgas - organizuokit namo renovaciją( bent jau išorinės lauko sienos apipūtimą uždarų porų poliuretanu), bet nepamirškit , kad ventiliacijos rekonstrukcija yra neatsiejama pastato projekto dalis. Ją ignoruoja visi gyventojai, vėliau nepagrįstai skundžiasi.
Deividas C., Šiltinimas purškiamu putų
Sienas iš vidaus siūlome apšiltinti medžio plaušo plokštėmis Steico Therm Internal. Šios plokštės pasižymi ypač laidžios garui, taip pat jų dėka padidėja sienų paviršiaus temperatūra, šios sąlygos žymiai sumažina tikimybę atsirasti pelėsiui. Steico Therm Internal plokštes po apšiltinimo rekomenduojame nutinkuoti Jūsų norimos spalvos Pro Crea molio tinku, kuris absorbuoja patalpose esantį drėgmės perteklių, orui išsausėjus, drėgmę atiduoda atgal į patalpą, tokiu būdu palaikydamas optimalų mikroklimatą.
Sienų šiltinimas
Sienų šiltinimas
UAB Eurotermus
23 atsiliepimai 87% rekomenduoja
160 €/m³
Sienu šiltinimas Poliuretano putomis
Sienu šiltinimas Poliuretano putomis
UAB Eurotermus
23 atsiliepimai 87% rekomenduoja
65 €/m³
kauno-silas-skaiciuokle.gif
300x250.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 413694 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3350
Iš viso buvo užduota 174625 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 85 specializuotų įmonių