Gaukite pasiulymus
iš 40 specializuotų įmonių Putų polistirenas
Karkasinio namo šiltinimas putų polistirolu
Klausimas:
Statysiu karkasinį namą 15 cm pločio iš lauko pusės dėsiu OSB plokštę, 10 cm polisterolį ir tinkuosiu iš vidaus. Ar nesigaus kondensatas ? ir ka daryt kad to išvengčiau ?
Komentarai:
Norint išvengti kondensato susidarymo, rekomenduojame kreiptis į specialistus skaičiuojančius rasos tašką pagal užduotą sienos konstrukciją.
Darius Karvelis, UAB Šilputa
Jūsų aprašyta išorinės sienos konstrukcija yra pakankamai klasikinė ir plačiai naudojama karkasinių ir skydinių namų statyboje http://www.ekspertai.lt/upload/files/untitled.png Fasado šiltinimui galima naudoti tiek putų polistireną (EPS), tiek ir mineralinę vatą. Plėvelė iš vidaus – garo izoliacija – šioje konstrukcijoje reikalinga, ji sumažina vandens garų patekimą į rasos taško zoną ir tuo pačiu padeda išvengti nepageidautino kondensato susidarymo. Įrengiant tokią konstrukciją reikėtų atkreipti dėmesį į sandarumą, t.y. termoizoliacinės medžiagos ir ypač garo izoliacija turi būti montuojamos sandariai, nepažeidžiant vientisumo. Vietoj OSB plokštės šiuo atveju galima naudoti gipso plaušo plokštes (Knauf Vidiwall H) arba gipskartonio plokštes (Knauf Blue). Šios plokštės yra laidesnės garui bei jų kaina yra patrauklesnė. Termoizoliacinių medžiagų reikalingus storius turėtų patvirtinti architektas, nes jie priklauso nuo siekiamo rezultato. Pastatas atitinkantis reikalaujamas minimalias normas, pasyvus namas, aktyvus namas ir pan. – visi šie variantai reikalauja skirtingų sprendimų.
Kastytis, UAB Knauf
Nei OSB-3, nei polistirolas nepraleidžia oro. Tokiu atveju negaus medis oro išsidžiovinimui. Kyla klausimas: Kur dėsis kondensatas iš rasos taško sienoje?
Karkasinių namų apšiltinimui naudojamos orui laidžios medžiagos:
Mineralinė vata, medžio plaušo plokštė WIND, specialios garo plėvelės. Užvakumavus namą su polisteroliu, medis po kurio laiko pradės pelyti. Padarykite eksperimentą: įsukite lentos galą į celafaną - pamatysite po metų rezultatą.
Karkasinių namų apšiltinimui naudojamos orui laidžios medžiagos:
Mineralinė vata, medžio plaušo plokštė WIND, specialios garo plėvelės. Užvakumavus namą su polisteroliu, medis po kurio laiko pradės pelyti. Padarykite eksperimentą: įsukite lentos galą į celafaną - pamatysite po metų rezultatą.
Vytautas U.
Mes nerekomenduojame iš namo išorės naudoti vandens garams nepralaidžių medžiagų. Reikia turėti omeny, kad drėgmė į atitvarą patenka ne tik iš vidaus, bet ir iš išorės kartu su šiluma. Drėgmės konstrukcijoje neišvengsite. EPS ir OSB beveik nepraleidžia drėgmės, OSB netgi rekomenduojama kartais naudoti iš vidaus vietoj polietileno plėvelės. Išorinis sluoksnis turėtų būti apie 20 kartų laidesnis garui negu vidinė garo izoliacija. Neužtikrinus pakankamos garų difuzijos, nyksta apatinė karkaso dalis. Kad užtikrinti ilgaamžiškumą ir išnaudoti medinio namo privalumus, rekomenduojame naudoti tos pačios kilmės medžiagas, kaip ir pats karkasas, t.y. organinės kilmės, tada konstrukcija dirbs kaip monolitas, medžiagos panašiai reaguos į drėgmę. Mes juk siekiame konstrukcijoje sukurti kuo idealesnes sąlygas, kad sluoksniai dirbtų komandinį darbą, kad būtų sistema, o ne atskirų elementų kratinys. Konkrečiai jūsų atveju iš išorės, tiesiai ant karkaso rekomenduojame montuoti medienos plaušų plokštę, pvz., Steico Phaltex 12 mm, Steico Universal 22 mm, jeigu ventiliuojamas fasadas, arba Steico Protect 40 mm, jeigu- tinkuojamas. Tinką reikėtų naudoti silikoninį arba silikatinį. Dėl sienos stabilumo, sienų kampuose reikia įtrižainių, o iš vidaus galima montuoti gipso plaušų plokštę 12.5 mm, pvz., Fermacell. Ant plokštės iš vidaus galima dėti plonasluoksnį molio tinką, apie 4 mm storio.
Indrė B., Karkasiniu namu statyba