Rąstinio namo šiltinimas iš išorės

Klausimas:
Norime apšiltinti seną rąstinį namą iš išorės, rąstų storis - 15 cm. Kokio sluoksnio akmens vatos reikia, kad apšiltinimas atitiktų normatyvus? Ar prieš dedant vatą reikia dėti garo izoliacinę plėvelę ant išorės sienų? Ar prieš šiltinimą nuimti seną lentelių apdailą (po ja dar yra ruberoidas)?
Komentarai:
Seną lentelių apdailą ir bituminę dangą reikia nuimti. Tada užkamšyti akmens vata plyšius tarp rąstų. Vėliau uždėti difuzinę plėvelę prie rąstų ir tvirtinti karkasą, kurį užpildykite akmens vatos plokštėmis. Toliau ant karkaso dėkite priešvėjinį sluoksnį (difuzinę plėvelę, priešvėjinę vatą ar kitas lakštines medžiagas) ir pritvirtinę oro tarpą formuojančius tašus prikalkite naują lentelių apdailą.
Viešojoje erdvėje kontrukcijos "kvėpavimo" funkcija suprantama nevisiškai teisingai. Namo sandarumas yra ypatingai svarbus rodiklis- dar svarbesnis negu šiluminė varža (R) ar šilumos perdavimo koeficientas (U). Šalto oro infiltracijos žalą lemia milimetrai. Žinoma, "kapitališkai" užsisandarinus iškyla kita problema- esminę reikšmę įgauna patalpos vėdinimas. Gyvenamajame name visiškai užtenka natūralaus vėdinimo įrengiant vėdinimo kaminėlius sanmazguose, nededant sandarinimo tarpinės vidinių durų apačioje, numatant varstomus langus su mikroventiliacija (vietoj vitrinų). Tai aktyvios ventiliacijos priemonės. Patalpų mikroklimato kokybė, pastato energetinis efektyvumas ir ilgaamžiškumas priklauso pirmiausia nuo atitvaros medžiagų suderinamumo. Dažnai kalbant apie konstrukcijų "kvėpavimą", turima galvoje vandens garų pralaidumą. Bet kurioje atitvaroje pati pagrindinė medžiaga yra termoizoliacija ir prie jos yra pritaikomos kitos medžiagos. Mineralinė vata visiškai "nedraugauja" su drėgme, todėl šalia jos iš vidinės pusės privaloma naudoti polietileno plėvelę. Tačiau polietileno plėvelė problemos neišsprendžia: jeigu užsisandarinsime iš vidaus, žiemą bus gerai, bet ateis vasarą - drėgmė atkeliaus iš išorės. Konstrukcijoje vakuumo ar idealių laboratorijos sąlygų juk nepasieksime dėl daugybės faktorių: dėl aplinkos klimato nestabilumo, dėl skirtingos darbo ir medžiagų kokybės, dėl nekokybiško projektavimo. Statybos srityje pamažu įsivyrauja naujas požiūris į išorines namo atitvaras. Pirmiausia tai liečia individualių gyvenamųjų namų statybą. Nuo "statiškų" konstrukcijų pereinama prie interaktyvių- "gyvybingų". Nuo mineralinės vatos pereinama prie organinės kilmės izoliacijų: iš medienos plaušų, celiuliozės, kanapių, linų ir pan. Medinėje konstrukcijoje kartu naudojamos ir specialios kapiliarinės garo membranos, atviros difuzijai. Kad gautume maksimalų efektą, didžioji dauguma atitvaros medžiagų privalo būti difuziškai atviros. Tokiu būdu galima užtikrinti gyvenamo namo kokybę, sveikatą ir ilgaamžiškumą. Grįžtant prie jūsų konkretaus atvejo, jums rekomenduotume iš išorės viską nuardyti iki rąsto, ypač dėl ruberoido ir dėl konstrukcijoje esamo vėdinamo oro tarpo. Jūsų konstrukcija turi tapti vientisa kaip "monolitas". Jeigu "liksite" prie mineralinės vatos, vistiek reikėtų garo membranos, bet geriau naudoti ne polietileno plėvelę, bet kapilarinę membraną, pvz. Tacoklima SD2. Ir kartu reikėtų naudoti lipnią sandarinimo juostą, pvz. Tacoflex. Toliau - medinis karkasas, 15-20 cm izoliacijos, priešvėjinė plėvelė, vėdinamas oro tarpas ir dailylentės.
Rekomenduočiau: 1. Nuimti esamas lentas ir ruberoidą; 2. Tvirtinti 15 cm brusus; 3. Tuomet difuzinę plėvelę ir lentas; 4. Sukurtą ertmą pripūsti vienalytės apšiltinimo medžiagos Thermofloc celiuliozės pagrindu. Tokiu budu Jūsų namas išliktų "medinis" bei taptų tikrai šiltas, neperpučiamas ir ilgaamžis.
Jurgis, Šiltinimas
Kadangi Jūsų sienos storis yra 15 cm (varža tikrai nesiekia 1), tai šiltinimo medžiagos reikėtų apie 20 cm storio (varža ~5,4). Garo izoliacinė plėvelė apsaugo vatą nuo drėgmės kaupimosi joje. Seną apdailą reikėtų nuimti.
Užsiregistravę
3390 specializuotų įmonių
Sa
+3706*****30
Sa****************@***il.com
Turiu seną rąstinį namą. Apkaltas senomis dailylentėmis. Noriu renovuoti, apšiltinti, sudėti plastikinius langus. Gal ką patartumėt?
g.
+3706*****84
g.****************@***il.com
Rekonstruojam medini rąstinį namą. Kaip užsandarinti sienas iš vidaus, nes iš vidaus išardytas buvęs tinkas su balaninėmis juostelėmis ir skiediniu. Išlyginti galima su gipskartonio plokštėmis, bet nebus sandaru. Laukiame pasiūlymo.
li
+3706*****56
li***********@***il.com
Rąstinio namo (stogo ir sienų) šiltinimas biria stiklo ar akmens vata. Viso apie 80m3.
Sa
0748*****94
Sa**********@***il.com
Sveiki. Seno rastinio namo apsiltinimas. Kokia kaina?
ma
0614***57
ma********@***il.com
Turiu seną rąstinį namą, kurį noriu pasidaryti šiltą ir jaukų gyvenimui. Šiuo metu yra padarytos šildomos grindys. Atėjo laikas sienoms, planuose šiltinti biriom vatom iš lauko 20cm. Klausimas toks ar galima apšiltinti ir iš vidaus tarkime 7-12 cm? Nes aišku sienos nėra lygios. Jei taip, kokia naudoti plėvelę? Paprastą skaidrią ar kokią kvėpuojančią? Nes nesinori, kad atsirastų didesnė grėsmė pelėsiui ir rąstų pūdymas.
Sr
+3706*****24
Sr****@***il.com
Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą (paslaugą). Namas rąstų 18 cm, norim šiltint iš išorės, iki 100 kv. m. Kokios būtų kainos jūsų rekomenduojamam šiltinimui cm.
pa
+3706*****03
pa*****@***il.com
Ketinu statyti rąstinį gyvenamąjį namą 70-80 m2 Dievogalos kaime, Kauno rajone. Pagal dabartinius reikalavimus turėčiau gauti A+ klasės sertifikatą tokiam namui. Ar pasiteisina šiltinimas namo iš vidaus? Ar apšiltinus namą, jis nepraranda savo savybių? Kokias patartumėte naudoti šiltinimo medžiagas?
li
0677***80
li********@***il.com
Laba diena, kiek kainuotų šio namo visas (stogas, perdanga, sienos) apšiltinimas Jūsų medžiagomis? Ar po sienų apšiltinimo galima dėti struktūrinį tinką? https://m.aruodas.lt/namai-kaune-panemuneje-balandziu-g-strategiskai-geroje-vietoje-ramiame-privaciu-2-1662503/?from_saved=0&inMap=0&search_pos=19&return_url=%2Fnamai%2Fkaune%2Fpanemuneje%2F%3Ffrom_search%3D1%26obj%3D2%26FRegion%3D43%26FDistrict%3D6%26FQuartal%3D32
kr
8676***58
kr********************@***oo.com
Kaip rekomenduotumėte apšiltinti rąstinį namą su apvaliais rąstais iš vidaus pusės? Namas jau 14 metų senumo.
gi
8600***54
gi******@***il.com
Rąstinis namas pastatytas 4 metai. Patarkite kuo apšiltinti? Pagal pardavėjų siūlymus, tiktų ekovata. Kokia jūsų nuomonė?
Rąstinio namo šiltinimas
Rąstinio namo šiltinimas
Šiltinimas 365
87 atsiliepimai 95% rekomenduoja
20 €/m²
Izoliacinės plokštės karkasinei konstrukcijai USAFE FB
Izoliacinės plokštės karkasinei konstrukcijai USAFE FB
Moderni Izoliacija
46 atsiliepimai 90% rekomenduoja
11,25 €/m²
knauf-unifit-34-banner-ekspertai-web-300x300.jpg
kauno-silas-skaiciuokle.gif
300x250.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 424058 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3390
Iš viso buvo užduota 134177 klausimų