Gaukite pasiulymus
iš 67 specializuotų įmonių Šiltinimas iš vidaus
Patalpos šiltinimas iš vidaus putų polistirolu
Klausimas:
Senos statybos mūrinio namo oro tarpą užpildėme termoputa. Vasarą noriu šiltinti namą iš vidaus - galvoju klijuoti polistirolo (kokius 5 cm) ir ant viršaus - gipsą. Ar toks šiltinimas iš vidaus būtų teisingas? Jeigu ne, tai ką patartumėt?
Komentarai:
Apšiltinant rąstus, būtina išlyginti sieną - tarp polistireninio putplasčio ir sienos neturi būti oro duobių. Tam tikslui galima panaudoti ir polistireninio putplasčio granulių bei klijų mišinį. Ant išlygintos sienos poliuretaniniais klijais klijuojama Šiloporas NEO plokštės, dedama polietileno 0,2 mm storio plėvelė, plastmasiniais Styrodub varžtais prie putplasčio plokštės prisukamaa gipso kartonas. Polietileno plėvelė išsprendžia galimas vidinės sienos drėkimo problemas, Šiloporas NEO storis neribojamas. Priešingu atveju reikėtų su specialia programa patikrinti sienos pralaidumą vandens garams.
Leonardas Miškinis, UAB Kauno šilas
Egzistuoja įvairios medžiagos ir technologijos, tačiau šis būdas labai glaudžiai susijęs su higroterminio (šilumos ir santykinės drėgmės) režimo modeliavimu, t.y. įstatymiškai norint šiltinti iš vidaus reikėtų daryti projektinius skaičiavimus, kad įsitikintumėte, kad ateityje problemų dėl kondensato vandens pertekliaus ir galimo pelėsio pasirodymo nebus. Aišku, praktikoje tuo niekas neužsiima, tačiau galima teigti, kad naudojant nedidelius termoizoliacinės medžiagos storius (5-7 cm) ir įrengiant sandarią garo izoliaciją, bėdų neturėtų būti. Dėl Jūsų pasirinkto būdo: putų polistireno (EPS) plokštes klijuoti galima, tačiau ant jų klijuoti gipskartonį – tikrai ne. Galima užsakyti ir įsigyti specialias gipskartonio plokštes, kurios gamykliniu būdu suklijuotos su aukštos kokybės putų polistirenu (sistema Knauf InTherm). Jos būna netgi su integruota garo izoliacija. Arba galima montuoti metalinį karkasą, jį užpildyti mineraline vata, sumontuoti garo izoliacinę plėvelę ir prisukti gipskartonio plokštę.
Polistirolas iš vidaus yra negerai: pirma, jis nekvėpuoja, antra - turi kenksmingų medžiagų. Mes siūlome šiltinti ekologiškomis šiltinimo medžiagomis, kurios daug geriau sulaiko šilumą, nes jų tankis yra didesnis. Tai reiškia, jog kuo didesnis tankis, tuo lėčiau šiluma praeina. Yra specialios plokštės šiltinimui iš vidaus, kurias po to galima armuoti ir atlikti tolimesnius apdailos darbus.
Tai, kad apšiltinote oro tarpą, labai gerai. Visgi, tai, kad norite šiltinti iš vidaus negerai. Visas šiltinimas, užpildžius oro tarpą galimas tik iš lauko ir jei to negalite sau leisti, tai nedarykite nieko - bus geriau. Paaiškinimas: dabar sienos turi savo temperatūrą. Jos šąla iš lauko, o kambario temperatūra šildo ją iš vidaus. Tokiu atveju siena yra sausa, tuo pačiu - sveika ir šilta. Kai padarysite apšiltinimą iš vidaus, jūs izoliuosite sieną nuo vidaus temperatūros. Tai reiškia, kad ji nesušils, pasidarys tik šaltesnė, po apšiltinimo medžiagoje dėl atsiradusio kondensato ir ventiliacijos nebuvimo įsiveis pelėsiai ir grybai, kurie labai kenkia sveikatai.
Tomas, Ekovata