Ar reikia difuzinės plėvelės šiltinant ekovata karkasinį namą

Klausimas:
Karkasinį namą šiltiname 25 cm storio Ekovata, ar šiltinant reikia dėti difuzinę plevelę? Kokie yra pliusai / minusai maišant Ekovatą su putų polistirolo granulėmis?
Komentarai:
Jei šiltinimo medžiaga yra nesandari, galima šiltinti ir 25 cm storio sluoksniu, ir 50 cm, ir 2 m ir daugiau - rezultatas vis tiek bus daug prastesnis už tą, kurį galima pasiekti, apšiltinus sandariai. O jei šiltinama sandariai, tai šiluminė varža, viršijanti 4 m2K/W, šilumos papildomai nesutaupo - tai "sviestas sviestuotas", tai pinigai, paleisti vėjais. Ekovatai būtinos visos apsauginės plėvelės lygiai taip pat, kaip ir mineralinei vatai (nežiūrint į tai, ką deklaruoja ekovatos rangovai). Tai patvirtina ekspertizių rezultatai. Kai šiltinimo medžiaga turi potencialą įgerti drėgmės iki 25% (ekovata), ją nuo tos drėgmės būtina apsaugoti, nes sudrėkusi ji sunkėja ir slūgsta, nekalbant jau apie šiluminių savybių prastėjimą. Kai šiltinimo medžiaga yra nesandari, konstrukcijų sandarumą reikia užtikrinti papildomomis priemonėmis. Teoriškai tai įmanoma, bet praktiškai dažniausiai nepavyksta. Todėl ir gaunasi taip, kad teoriškai dabar projektuojamų namų išlaidos šildymui turėtų būti iki 1 Eur/m2 per mėnesį, o faktiškai gaunamas rezultatas viršija 3 Eur/m2 per mėnesį. O į nesandarią birią ekovatą įmaišius kitos birios medžiagos (polistirolo) granulių, nei sandariau, nei šilčiau tikrai nebus.
Robertas Karvauskas, Robertas Karvauskas
Šiltinant pastatą su Ekovata dedasi impegnuotas popierius. Maišant Ekovatą su putų polistirolo granulėmis nepasieksim jokio efektyvumo, be to ji turi sukritimo poveiki, tai reiškia, kad atsiranda plyšiai, o tai jau energetiniai nuostoliai. Bet jei oro tarpus apšiltinti putų polistirolo granulėmis, jas maišant su klijais pasieksite geru rezultatų, nes klijų pagalba susiklijuoja granulės ir prisiklijuoja prie statybinių paviršių ir gaunasi ištisas monolitas.
Šiltinant karkasinį namą išorinėje pusėje difuzinė plėvelė, medžio plaušo plokštė ar bent vėjo izoliacinė plėvelė yra reikalinga. Ji turėtų atlikti dvi pagrindines funkcijas – neįleisti drėgmės ir vėjo į namo konstrukciją, o patekusios drėgmės „neužrakinti“ konstrukcijoje, bet suteikti galimybę jai išgaruoti į aplinką. Maišant ekovatą su polistireno granulėmis atsiranda medžiagos nevienalytiškumas, kuris laikui bėgant gali lemti susėdimą, varžos blogėjimą, termotiltų atsiradimą. Skirtingų savybių medžiagų maišymo privalumų nematau, tad rekomenduočiau pasirinkti. Ypač karkasiniam namui rinkčiausi kokybišką, nesusėdančią, CE sertifikuotą ekovatą su visais jos privalumais.
Jurgis, Šiltinimas
Sveiki, jei darote ventiliuojama fasado šiltinimą, tai difuzinė plevelė būtina. Jūsų darbų vykdytojas privalo pateikti technologinę lentelę ir projektuotojas turi nustatyti "rasos" taško vietą. Taip pat šiltinti galima ir mineraline vata klijuojant ant paviršiaus ir dedant strukturinį mineralinį tinką, tai fasadas bus kvėpuojantis.
Vigalijus F., Saulės kolektoriai
Ekovata Termex
Ekovata Termex
UAB Ekovela
50 atsiliepimai 86% rekomenduoja
9,50 €/vnt.
Suomiška ekovata Termex
Suomiška ekovata Termex
UAB Ekovela
50 atsiliepimai 86% rekomenduoja
9,50 €/vnt.
kauno-silas-skaiciuokle.gif
300x250.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 413647 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3350
Iš viso buvo užduota 174598 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 49 specializuotų įmonių