Specializuota komplektavimo valdyba, AB ekspertų komentarai

Specializuota komplektavimo valdyba, AB
Savanorių pr. 191 a, LT-02300, Vilnius
Atsiliepimai 0

Kuo skiriasi kalkinis tinkavimo mišinys nuo gipsinio

Kuo skiriasi kalkinis tinkavimo mišinys nuo gipsinio?
Kalkinis skiedinys gaminamas iš smėlio kalkių ir cemento (gali būti ir be cemento). Kalkiniu skiediniu galima tinkuoti mineralinių medžiagų paviršius ir viduje ir išorėje, pvz., plytas betoną ir pan. Tinka ir drėgnose ir sausose patalpose
Didesnius kiekius galima gatavo kalkinio skiedinio pirkti gelžbetonio gamyklose. Mažesniems kiekiams galima naudoti sausus paruoštus kalkinius tinkavimo mišinius , pvz. Mitto C400.

Gipsinis tinkas gaminamas iš gipso ir stingimą (kietėjimą) lėtinančių priedų. Gipsinį tinką galima naudoti tik viduje, patalpose, kuriose nesusidaro drėgmė ir nesikaupia vandens garų kondensatas.
Naudojamas ant sausų mineralinių paviršių. Sluoksnio storis 5-10 mm. Būna rankinis ir mašininis, pvz. Mitto A100 arba A110.

Dažyti,klijuoti plyteles ar daryti kitą apdailą galima ant abiejų tinkų.

Keraminių blokelių klijavimas ar mūrijimas

Kur rasti Lietuvoje keraminių blokelių klijų? Vokietijoje seniai niekas nemūrija.
Lietuvoje naudojami keraminiai blokeliai yra korio struktūros, labai daug tuštumų. Pati keramika daug įgerianti medžiaga, netikslūs nestabilūs matmenys. Klijais klijuoti negalime, nes plonas sluoksnis 2-3 mm greit atiduoda drėgmę ir klijai nepasiekia savo stiprumo. Be to dėl korėtumo gaunasi labai mažas kontakto tarp blokų siūlėje plotas. Dėl netikslių matmenų su 2-3 mm neišlyginsime siūlės.
Vokietijoje tikriausiai keramika tikslesnių matmenų. Keramiką galima mūryti, kad ir mūro mišiniu plonesniu pvz., 5-6 mm sluoksniu. Mūrijant skiedinys iš dalies sukrinta į tuštumas ir taip "surakina" bloką su bloku. Pvz., galima naudoti mišinį MITTO C500.

Drėgmei atsparių gipso kartono plokščių kaina

Reikalingos drėgmei atsparios gipso kartono plokštės 12,5 x 1200 x 2500 mm. Kokia būtų gipso kartono plokščių kaina.
Drėgmei atsparios gipso kartono plokštės NORGIPS, gamintojas KNAUF gamykla, Ryga.
1 m2 kaina 1,98 Eur.
1 plokštės 12,5x1200x2500 mm kaina 5,94 Eur.

Gipsokartonas dušo patalpai

Ar galima GKP (balta gipsa) impregnuoti hidroizoliacinėmis medžiagomis ir naudoti duse? (ant jo bus dedamos plyteles) Ar būtina tik GKPI ? Juk ju sandara ta pati, skiriasi tik popierius dengiantis gipsą.
Drėgmei atsparus gipso kartonas GKPI gaminamas į įpaprasto gipso masę pridedant silikono priedą, dėl to tokia plokštė sugeria mažiau drėgmės. Žalias popierius ,kad skirtusi.
Vonios ar dušo patalpose reikia naudoti GKPI .Prieš plytelių kl
ijavimą tas vietas ,kur ant sienų liesis vanduo reikikia nutepti hidroizoliacine medžiaga kaučiuko pagrindu(prie jos plytelių klijai gerai prilips)

Kada galima pradėti kelti mūrą

Šiandien baigia daryti pamatus, pamatai poliniai. Norėtume paklausti, kada galima būtų pradėti kelti mūrą ,ar reikia laukti 28 paras? Statybininkai sako, kad galima luktelt savaitą ir galime kelti mūrą. Ar verta sutikti su jų nuomone? Nuomonės pačios įvairiausios - vieni sako, kad galima iš karto kelti mūrą, kiti sako, kad geriau duoti nusistovėti. Namukas bus nedidelis 80 m2, vieno aukšto, poliai igręžti, 1,60 m gylis, kas 1,50 m. Patarkite, kaip pasielgti geriau, ar pradėti kelti mūrą uz savaitės, ar geriau jau atidėti iki pavasario.
Betonas kietėdamas per 7 dienas prie vidutinės 10 laipsnių temperatūros įgauna 58 proc stiprumą, atitinkamai 5 -50 proc; 20 -75 proc.
Taigi kol pastatysite mūrą, betonas baigs kietėti ir palaipsniui tvirtės, tuo pačiu didės palaipsniui ir pamato apkrova.

Ar galima sustiprinti betono paviršių

Betonavausi kaimo sodyboje grindis, žvyro ir betono santykį dariau 1:4, naudojau paprastą smulkų žvyrą ir 500 stiprumo betoną. Išliejus ir išlyginus betoną atrodė viskas gražiai, bet jam išdžiūvus jau po kelių dienų paviršius pasidarė kažkoks trapus, užtenka stipriau patrinti su koja ir paviršiuje lieka ištrupėjimas, o jei patrinčiau ilgiau, tai ir iki putplasčio prisikasčiau. Po betonu 10 cm putplastis. Nesuprantu, kodėl taip atsitiko. Gal yra kokia priemonė, kuri sustiprintų paviršių ? Ir kokią klaidą aš padariau?
Betonas kietėja 28 paras, bet reikia pastoviai laistyti, kad būtų drėgnas. 1:4 santykiu sumaišytas švarus žvyras ir nesušokęs cementas turi duoti normalų stiprumą. Taigi dar neskubėkite, turėtų sustiprėti.
Surišimui kažkiek padės giluminis gruntas.

Priešgaisrinio gipsokartono plokštės kaina

Mus domina priešgaisrinio gipskartono plokštės 1m2 kaina.
Priešgaisrinio gipskartono plokštės 1m2 kaina 6,5Lt Išmatavimai 1200x2600x12,5mm arba 1200x3000x12,5mm

Ar galima dėti profilį ant laminuotų grindų

Noriu daryti pertvarą iš gipso plokštės, ar galima dėti profilį ant laminuotų grindų ar geriau jas nuardyti. Po laminuotom grindim yra senos lentos, tai kaip geriau daryti?
Taip, galima. Tik po horizontaliu profiliu nepamirškite dėi garso izoliacinės juostos.

Kokias plokštes grindims pasirinkti, OSB ar MDP

Norėčiau nusipirkti plokščių grindims, dėsiu jas ant juodlenčių, o po to kiliminę dangą, patarkit, kokios plokštės geriau - OSB ar MDP, šiaip sausai patalpai būtų. Ar reikia geriau imti dvigubai plokščių, dėti rišimą dviejų sluoksnių? Ar užtenka ant juodgrindžių dėti vieną sluoksnį? Ir kokio storumo geriausia imti?
Geriausia būtų naudoti OSB 3 plokštes.MDP plokštės vistiek gali gauti drėgmės ir išsipūs. Kloti tik vienu sluoksniu. Jeigu juodgrindės tvirtos užtektų 12mm OSB geriau su špuntu-plokštės tokiu būdu susiriš į vientisą plokštumą.

Ar reikia glaistyti žalią gipsą vonioje

Norėjau paklausti, ar reikia glaistyti žalią gipsą vonioje? Tai yra paruošti sienaą plytelių klijavimui, ar užtenka tik sutvarkyti siūles ir po to gipsą nugruntuoti + kiti darbai.
Glaistyti gipso kartono nereikia, užtenka pragruntuoti ir užtaisyti siūles. Plyteles klijuokite plytelių klijais su daugiau polimerinių priedų, pvz. Atlas plius, Mitto C310 ar kt.

Pertvarų įrengimas prieš ar po grindų betonavimo

Kada geriau namo viduje įrenginėti gipso kartono pertvaras: prieš betonuojant grindis ar po betonavimo?
Pertvaros įrenginėjamos po grindų betonavimo. Pertvaros horizontalūs profiliai UW tvirtinami prie grindų ir lubų poto į juos įstatomi vertikalūs CW profiliai. Jeigu betonuosite įrengę pertvarą gipso kartonas apačioje atsidurs šlapiame betone sušlaps ir "aptirps"

Namo šiltinimas ir tinkavimas

Namo sienos išmūrytos 25 cm pločio blokeliais. Numatyta apšiltinti akmens vata ir padengti struktūriniu tinku. Kokio storio turi būti akmens vatos sluoksnis ir kokį geriausiai naudoti tinką?
Akmens vatos storis priklauso nuo pageidaujamos šiluminės varžos. Minimali varža individualiam gyvenamajam namui - 5. Priklausomai nuo blokelių tipo vatos storis turėtų prasidėti nuo 150 mm. Dekoratyvinio tinko pasirinkimo variantai: mineralinis, silikatinis, silikoninis. Silikatiniai ir silikoniniai tinkai galimi jau su tam tikra spalva, mineralinis tinkas būtų baltos bazinės spalvos, dažomas pageidaujama spalva. Pasirinkimas priklauso ir nuo suplanuotos pinigų sumos fasado apdailai. Šiai dienai pigiausias variantas yra mineralinis dažomas tinkas, silikatinis ir silikoninis tinkas - brangesni.

Kokias vidines pertvaras pasirinkti, iš silikatinių plytų ar gipso kartono plokščių

Norėčiau Jūsų pasiteirauti apie vidinių buto sienų įrengimą. Naujai pastatytame name buto vidines pertvaras planuojame mūryti arba iš silikatinių plytų, arba daryti karkasinių gipso kartono plokščių su vidaus užpildo medžiaga. Gal galėtumėte pakomentuoti abu šiuos variantus atsižvelgiant į kainų santykį, garso izoliaciją, patvarumą (tarkime, ar ant karkasinių gipso kartono plokščių galim abus pakabinti sunkius daiktus ir pan.)?
Jeigu norite geresnės garso izoliacijos tarp kambarių, turėtumėte pertvaras mūryti iš sunkios medžiagos. Garsą sulaiko masė. Labai gerai tam tinka kad ir silikatinės plytos arba iš tokios pat masės pagaminti tik didesni 12 cm pločio blokeliai ARKO.
Blokeliai 1 m2 kainuos apie 32 Lt/m2, klijai apie 2 Lt/m2.
Šiuo atveju, nebus problemų kabinant spinteles ar kitus sunkius daiktus, įstatant, duris ir kt.
Gipsas visa laiką bus silpnesnė ir prasčiau garsą izoliuojanti medžiaga. Tokio pat storio gipsinei pertvarai įrengti medžiagos mažiau nekainuos.

Medžiagos vidinės pertvaros mūrijimui

Bute reikia išmūryti keletą vidinių pertvarų, viena jų virtuvėje, kur kabėtų spintelės. Kokius blokelius vidinių pertvarų mūrijimui rinktis pagal kaina ir kokybę?
Galima pasirinkti silikatines plytas, silikatinius (ne dujų silikato) blokelius 12cm pločio prie tokios sienos gerai prilips plytelės visų rūšių tinkas, patikimai pakabinsite spinteles,
1m2 plytų mūro 40 plytų vnt. - 8,50 Eur + skiedinys
1m2 blokelių mūro 14,7 vnt. - 9,50 Eur + klijai

Kada reikia monolitinio žiedo

Statysime su mansardą iš keraminių 25 cm ar fibo 25 cm storio blokelių. Ar reikės monolitinio žiedo prieš dedant plokštes.
Ir keramikai ir fibo žiedai būtini, kad tolygiai perskirstytų apkrovą į sieną.
Statant namą, kai kuriuos klaidingus arba netikslius statybos metu padarytus sprendimus ateityje bus galima ištaisyti sąlygiškai mažomis išlaidomis (pvz., langai ar grindų dangos, interjero pakeitimas), tačiau kiti sprendimai (pvz., sienų konstrukcija ar pamatai) bus nepataisomi. Į ką pirmiausiai atkreipti dėmesį renkantis medžiagą sienų statybai?
Reikėtų atkreipti dėmesį į keletą esminių klausimų.
Vienas jų - namo išplanavimas. Jeigu namo viduje projektuojamos didesnės erdvės, didesni kambariai ar langai, rekomenduotina pasirinkti stipresnę medžiagą 10 MPa ir daugiau. Minkštesnes medžiagas reikės papildomai stiprinti (remiant perdangos ir stogo konstrukciją), naudoti metalines konstrukcijas ar ieškoti kitų sprendimų. Statybai reikės daugiau laiko ir pinigų. Pertvaroms, t.y. vidinėms sienoms, reikėtų rinktis didesnio tankio, sunkesnes statybines medžiagas, tas žymiai padidins kambarių garso izoliaciją, nesigirdės kalbos, ar televizorius. Taip pat svarbu, kurių metų laiku statote namo sienas. Jeigu iki rudens pradžios nesuspėsite uždengti stogo arba namas statomas netoli vandens telkinių, žemose drėgnose vietose, geriau rinktis tas medžiagas, kurių įmirkis mažesnis nei 20%.
Ar reikalinga įvertinti sienų konstrukcinės medžiagos stiprį? Gal svarbiau yra šiluminė varža?
Renkantis sienų konstrukcijos medžiagas pirmiausia reikia išsiaiškinti jų paskirtį. Laikančiojo mūro paskirtis yra atlaikyti įvairias apkrovas, o termoizoliacinių medžiagų – suteikti sienoms šiluminę varžą. Ta pati medžiaga negali turėti abiejų savybių...
Šiuo metu pardudami įvairiūs blokeliai, kurių tvirtumas yra nuo 1 MPa iki 20 MPa.(10- 200KG/cm2) Kuo didesnis medžiagos stipris gniuždant, tuo mažesnė šiluminė varža. Ir atvirkščiai, kuo didesnė šiluminė varža, tuo statybinis blokelis silpnesnis (minkštesnis).
Namo sienos skirtos tam, kad atlaikytų įvairias apkrovas: stiprį gniuždant, kerpant, lenkiant. Jos ne tik turi atlaikyti perdangų, stogo, vėjo, sniego, ledo apkrovas, bet ir apkrovas, kurios atsiranda kuriant namų vidaus interjerą. Statant dviaukščius namus iš mažo tvirtumo medžiagų, būtinas gelžbetoninio žiedas aplink visą mūro perimetrą. Jo šilumos varža daug mažesnė nei statybinio bloko. todėl jam reikėtų storesnio termoizoliacinio sluoksnio nei sienoms. Kitaip bus šalčio tiltas, kuris niekais pavers namo šiltinimą.
Ką reikėtų žinoti apie dažnai minimą drėgnumo rodiklį?
Drėgnio rodikliu vadinamos dvi skirtingos savybės: įmirkis ir įdrėkis(drėgnis). Nors jos abi susijusios su vandens kiekiu gaminyje, šios savybės nustatomos skirtingais bandymais. Įmirkis – kiek padidėja gaminio svoris jį mirkant 48 h vandenyje. Bandymas atliekamas taip: išdžiovintas gaminys pasveriamas, po to 48 h mirkomas vandenyje, vėl pasveriamas - gautų rezultatų santykis ir bus „įmirkis“. Įdrėkis (drėgnis) – kiek sumažėja gaminio svoris jį džiovinant iki pastovios masės. Bandymas atliekamas taip: gaminys pasveriamas, džiovinamas džiovykloje, sveriamas kas 24h, kai svorio pasikeitimai mažesni kaip 0,2% visos masės, laikoma kad gaminys išdžiūvęs. Išdžiūvusio gaminio ir pradinis gaminio svorių santykis ir bus įdrėkis (drėgnis).
Kuo medžiagos įmirkis didesnis (daugiau kaip 50 %), tuo medžiagą daugiau reikia saugoti statybų metu. Po darbo ar lietingomis dienomis būtina mūrą uždengti hidroizoliacine medžiaga, žiemos metu blokai turi būti sandėliuojami taip, kad būtų apsaugoti nuo sniego ir ledo. Pvz. apsaugotas nuo tiesioginės drėgmės veikimo akyto betono(dujų silikato) gaminys imirkis 60-65% tik po 150 parų atiduoda perteklinę drėgmę. Pastačius namą reikia uždengti stogą ir 5 mėnesius laukti kol galėsime namą šiltinti ar daryti vidinę apdailą.
Vieni pardavėjai kainas nurodo litais už m³, kiti vienetais, treti m². Kaip nesuklydus palyginti kainas?
Lyginti reikia sienos 1 kvadratinio metro kainą. Kiti lyginimai bus netikslūs, pvz. jeigu lyginsime kubinio metro kainą. Nes jeigu sienų mūrijimui naudosime storesnius ir mažesnio tvirtumo blokus tai namui sumūrinsime daugiau kubų medžiagos nei naudodami plonesnius ir didesnio tvirtumo blokus. Renkantis medžiagas sienų statybai, rekomenduojama skaičiuoti ir lyginti sienos kvadratinio metro kainą su apšiltinimu, įvertinus gelžbetoninių žiedų reikalingumą, vidaus tinko storį, darbų kainą.
Įvertinus aukščiau išsakytas rekomendacijas galima pasiūlyti statyti namo sienas iš silikatinių blokų ARKO (tai ne akyto betono blokai) jie tvirti: 11-17Mpa, įmirkis 14-17%. 1-2a gyvenamam namui galima pasirinkti 18 cm storio ARKO M18 blokus.
18 cm putų polistirolo sluoksniu apšiltinta siena turės šilumine varžą 5
Tokios apšiltintos sienos 1m2 kaina bus mažesnė negu analogiška iš dujų silikato, keramikos ar fibo blokų
Beto ji bus1, 5karto stipresnė už keraminių blokų sieną, 3-5 kartus už fibo, iki 10 kartų už akyto betono. Pertvaros iš ARKO M12 blokų užtikrins gerą garso izoliaciją tarp kambarių. Be problemų pakabinsite lentynas , spinteles, radijatorius, įstatysite duris ar langus
Statybos metu tokios sienos nereiks dengti, ar kitaip apsaugoti nuo kritulių, nereikės monolitinių gelžbetoninių žiedų
Apdailą galima bus pradėti iškart uždengus stogą.

Kaip apsaugoti keramines sienas žiemą

Planuojame dar šiemet išmūryti sienas iš keramikinių blokelių, uždengti stogą ir palikti žiemai. Kaip apsaugoti keramines sienas? Ar galima ištepti giluminiu gruntu iš lauko? Ar apdengti plėvele visas sienas? Plėvelę būtų galima vėliau panaudoti grindims.
Tinka bet kokios priemonės, apsaugančios sienas nuo sušlapimo, kad žiemos metu keramika nesuaižėtų (atlaiko tik 25 šalčio ciklus)
Nors jeigu stogas uždengtas ir pakankamai išsikišęs už sienos kontūro, sienos galėtų prastovėti per žiemą ir nieko nedarius. Tik reikėtų pravalyti sniegą, kad tirpdamas nesušlapintų apatinių blokų.

Blokelių parinkimas namo statybai

Kokius blokelius patartumėte rinktis namo statybai? Kokia medžiaga reikia apšiltinti namo sienas, sumūrytas iš rekomenduojamų blokelių?
Jeigu dar nenusipirkote blokelių , geras pasirinkimas - silikatiniai blokeliai ARKO (18 cm storio). Jie stipresni už keraminius, netrupa, galima statyti iki 3 aukštų pastatus. Be to, nebūtini monolitiniai žiedai pagal sienų perimetrą remiant perdengimo plokštes.

Nešiltinami blokeliai išorinei sienai

Iš kokių blokelių statyti išorinę sieną, kad nereikėtų jos apšiltinti, kokia turėtų būti šiluminė varža?
Nešiltimti blokeliai „švies per siūles", kitaip sakant siūlės nors ir plonos neturės šiluminės izoliacijos, tai puikiai matysis šiluminėje nuotraukoje.

Iškilnotų rūsio grindų išlyginimas

Pašalas iškilnojo naujai statomo namo rūsio grindis. Ką daryti? Ar galima išlyginti rūsio grindis pilant papildomą betono sluoksnį ir po to jas apšiltinant? Ar reikia išdaužyti visas rūsio grindis ir iš naujo jas išlieti?
Jeigu grindų aukštis neriboja, galite nedaužyti esamo grindų betono, jis bus kaip pagrindas. Ant viršaus padėkite apšiltinimą, armatūrinį tinklą ir užbetonuokite 6 cm sluoksnį. Jeigu paviršius labai nelygus, palyginkite. Žiemai atviro rūsio nepalikite.

Aprūdijusios armatūros tinkamumas pamatams

Pamatų rostverko armatūra išbuvo per žiemą lauke apie penkis mėnesius ir gerokai aprūdijo. Kaip žinoti ar ji tinkama betonavimui?
Jeigu armatūra prastovėjusi tik 5 mėnesius, problemų neturėtų būti. Apsauginis betono sluoksnis 2,5-3 cm neleidžia toliau rūdyti.

Betono gabalų naudojimas liejant pamatus

Ar tinka liejant pamatus, kaip jų sudedamąją dalį naudoti betono gabalus?
Betono gabalus, jeigu jie tvirti, naudoti galima. Kita liejant pamatus nepageidautina

Plokštuminiai pamatai ant sukelto grunto

Ar galima daryti plokštuminius pamatus, jei sklypas yra žemoje vietoje, jį sukelti reikia apie 1,5 metro (privežčiau grunto ir jį sutankinčiau vibro plokšte). Ruošiuosi statyti vieno aukšto namą. Sienos Fibo 250 pločio, apdaila tinkas ir klinkerio plytelės, perdanga medinė, stogas Ranilla skarda. Gal rinktis kitokius pamatus? Kokius?
Paprastai pamatai klojami ant nejudinto grunto. Neaišku kaip pavyks sutankinti gruntą. Tai pasimatys, kai namas dėl nevienodo sėdimo pradeda plyšinėti. Patikimiausia būtų padėti juostinius pamatus ant nejudinto grunto ir užpilti. Arba stipriai praarmuoti atraminę plokštę.

Rąstinio namo pamatų tvirtinimas

Stovi senas rąstinis namas, noriu palikti senus rąstus tik pakeisti apatinį rąstą. Namo pamatas tik 50 cm gylio. Ką patartumėte daryti – gal aplinkui seną pamatą išlieti naują ir su senu sutvirtinti armatūra, o vietoj apatinio rąsto dėti pamatinius blokelius?
Jeigu tai senas rąstinis namas, tai jis prastovėjo ne vieną dešimtmetį. Medinis namas praktiškai nereaguoja į pamatų deformacijas ir jeigu pamato „pavidalas" pusėtinas, galite paremontuoti tą patį pamatą, kur yra plyšiai, trūkimai. Visais laikais mediniams namams pakeisdavo papuvusius apatinius rąstus ir namai stovėdavo toliau. Tiktai reikia meistrų, kurie tą darbą išmanytų.

Gelžbetonio perdangos dėjimas ant akyto betono blokelių

Ar galima ant akyto betono blokelių sienų, sumūrytų iš YTONG Energo 48 cm blokelių, dėti gelžbetonio plokščių perdangą?
Pasirinkote prastą variantą. Akyto betono blokeliai su didele varža paprastai silpni. Gelžbetonio ploštes galima dėti prieš tai ant sienų subetonavus monolitinį žiedą – nepalikti šalčio tiltų.

Pamatų užkonservavimas žiemai

Kaip reiktų teisingai „užkonservuoti" pamatus žiemai? Kiek gali būti palikti neapsaugoti nuo atmosferos poveikio pamatai?
Reikia žiemos metu pamatus apsaugoti nuo kritulių ir neleisti betonui sušlapti. Sausas betonas nebijo nieko. Šlapias betonas, priklausomai nuo jo stiprumo, atlaiko kažkokį skaičių šalčio ciklų. Pamatus galite pridengti bet kokia vandens nepraleidžiančia medžiaga.
Specializuota komplektavimo valdyba, AB
Savanorių pr. 191 a, LT-02300, Vilnius