Gaukite pasiulymus
iš 80 specializuotų įmonių Stogo šiltinimas
Plokščio stogo šiltinimas, kai jau yra užlydytas bitumas
Klausimas:
Planuojamas apšiltinti plokščias stogas iš vidaus su mineraline vata. Esamas stogas - gegnės 250mm, OSB, 50mm kieta vata ir bitumas. Kadangi jau yra bitumas ir iš lauko neapšiltinsi, bus šildoma iš vidaus. Iš lauko pusės bus sudėtos ventiliacijos grotelės ir rotaciniai ventiliacijos kaminėliai. Iš vidaus 100mm tarpas nuo OSB, toliau difuzinė (trisluoksnė) plėvelė. Po difuzine plėvele 150mm vata. Norint dar sudėti 200 vatos iš lubinių profilių bus padarytos juodlubės. Juodlubės tvirtinsis prie gegnių ir tarp profilių bus sudėta vata. Ant juodlubių profilių tvirtinsis garo izoliacija. Kokias matote galimas klaidas? Ar matote kitus apšiltinimo variantus, kai jau yra užlydytas bitumas?
Komentarai:
Tokioje konstrukcijoje reikalingas ventiliuojamas oro tarpas po OSB, jeigu garai nedaeis iki OSB, problemų neturėtų būti. Paprastai viskas kas yra už ventiliuojamo oro tarpo nevertinama nei šilumine, nei garų difuzijos prasme. Nematant stogo konfigūracijos sunku pasakyti kaip pavyks suorganizuoti oro tarpo ventiliavimą, bet kaminėliai tikrai kažin ar padės, nes tektų dėti į kiekvieną tarpgegnį. 10 cm tarpas gal kiek per didelis, pakaks 4-6 cm, tarpo dydis priklauso nuo šlaitų ilgio ir stogo nuolydžio, jeigu stogas nemažas ir labai lėkštas tai reikia pagalvoti kas sudarys oro trauką, vien grotelės galuose kažin ar padės (klausimas ar sienų šiltinimas nedavestas iki OSB ir kaip užvestas ant sienų bitumas), turi būti temperatūrinia arba slėginiai skirtumai. Kita galima problema šalčio tiltai virš murlotų, ypač jeigu tarpą darysite 10 cm, tose vietose bus plonesnis šiltinimo sluoksnis, plius keblumai su vėjo izoliacijos įrengimu, tokioj konstrukcijoj klausimas ar yra prasmė difuzinėj plėvelėj, kondensato neturėtų būti. Kaip variantas šiltinti medžiagomis, mažiau jautriomis garų kondensavimuisi ir vėjui, pvz neoporu, norint sutaupyti vietos galima naudoti PIR ar PUR plokštes. Gegnes iš apačios visvien būtina perdengti šiltinimo medžiaga, tam puikiai tinka PIR plokštės su aliuminio folija, arba purškiamos uždarų porų poliuretano putos, jos geriau spręs sandarinimo ir šalčio tilltų šalinimo problemas. Jeigu šiltinsite vata garo izoliacijai gal verta naudoti DuPontTM Tyvek® AirGuard® Smart – Adaptyvią garų izoliacinę membraną
Žilvinas, Šiltinimas 365
Jei įmanoma, visada geriau šiltinti iš išorės. Tokiu būdu izoliacinis sluoksnis bus vientisesnis, gausis mažiau šalčio tiltelių, nebus didelių problemų su ventiliacinio sluoksnio įrengimu. Bituminė prilydoma danga nėra kliūtis. Seni stogai taip ir renovuojami, t.y. sutvarkius paviršių, pvz. pūsles, jei jų yra, klojamas izoliacinis sluoksnis ir lydoma nauja bituminė stogo danga arba klojama PVC danga. Jūsų aprašytas variantas taip pat įmanomas, tačiau turi nemažai trūkumų. Pagrindinis jų - bus sudėtinga kokybiškai įrengti konstrukcijos vėdinimą, kiekvienas tarpgegnis bus atskirtas, tad pakankamas ir tinkamas vėdinimas turi būti organizuotas kiekviename tarpgegnyje. Be to, labai svarbi kokybiška garo izoliacija, bei šiuo atveju gegnės bus tam tikri šalčio tiltai. Jeigu yra siekis atitikti aukštai energinio efektyvumo klasei, tai būtinai reikia šį variantą skaičiuoti šiluminės technikos prasme.
Kastytis Vaseris, UAB Knauf