Gaukite pasiulymus
iš 80 specializuotų įmonių Stogo šiltinimas
Šiltinti stogą ar perdangą
Klausimas:
Ką rekomenduotumėte šiltinti: stogą ar perdangą, jei palėpė bus negyvenama? Stogas šlaitinis. Girdime prieštaringų nuomonių: vieni sako, kad stogo šiltinti nebūtina, o meistrai pataria šiltinti. Kaip elgtis?
Komentarai:
Per stogą išeina apie 25% šilumos, tad stogo šiltinimui būtina skirti ypač didelį dėmesį. Paprastai stogo šiltinimui naudojama 20-25 cm polistireninio putplasčio, pasiekiant varžą 5-6 m2.K/W. Jei nešiltinsite stogo, panašiu šilumos izoliacijos sluoksniu reikėtų apšiltinti palėpės grindis.
Siūlome šiltinti stogą, jeigu ateityje planuojate palėpę įsirengti. Šiltinkite palėpės perdangą, jeigu palėpė nebus naudojama (šalta). Rekomenduojami šilumos izoliacijos storiai 250-300 mm, priklausomai nuo naudojamų medžiagų.
Jei palėpė bus negyvenama ir ten niekas nevaikščios, turite šiltinti grindis. Šiltinti reiktų tokio pat storio šiltinimo sluoksniu, kiek yra šiltinamas stogas, kitaip namų šiluma iškeliaus į viršų. O jei planuojat kada nors įsirengti palėpę, tada patartina šiltinti stogą, kad nebebūtų papildomų darbų ir išlaidų.
Jei palėpė nebus gyvenama, tuomet galima šiltinti ne šlaitinį stogą, o šilumą izoliuojantį sluoksnį kloti tiesiai ant perdangos.
Negyvenamos palėpės atveju šiltinamas ne stogas, bet viršutinio aukšto perdanga. Jeigu apšiltinsite stogą, tai jums teks šildyti nereikalingą palėpės plotą, tai reiškia papildomas išlaidas šildymui. Be to, tai papildomos išlaidos – perdangos apšiltinimas kainuos gerokai mažiau nei stogo.
Jei palėpės bus negyvenamos, tai ir konstrukcijų šiltinti nereikia, nes atsiranda papildomų rūpesčių dėl ventiliacijos.
Tomas, Ekovata