UAB Akukon Lietuva ekspertų komentarai

UAB Akukon Lietuva
100% rekomenduoja
Atsiliepimai 5
ir
Kaunas, 8603***11
ir*********@***oo.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Ketinu daryti remontą senos statybos daugiabutyje. Butas yra 5 aukšte iš penkių (viršutinis). Apačioje turiu kaimynus ir dažnai girdžiu balsus arba TV skleidžiamą garsą, kiek suprantu tai orinis triukšmas. Galvoju, kad norėčiau prieš klojant naujas grindis įsidėti kažkokią papildomą garso izoliaciją. Mano klausimas būtų toks - kokį grindų sumuštinį patartumėte dėti ant gelžbetoninės perdangos, norint kuo labiau sumažinti iš apačios sklindantį triukšmą? Šiam reikalui turėčiau apie 10 cm (įskaitant 15 mm grindų storį). Šiuo metu yra sudėtos medinės grindys ant lagių. Ketinu jas išmontuoti iki pat GB perdangos ir ant jos montuoti naujus sluoksnius. Numatoma, kad grindų danga bus ąžuolinės grindys.
am
Vilnius, 8683***02
am***@*****ok.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Kompanija man įdėjo langus, kurie turi nuimti 39dB triukšmo. Praktikoje, nuima tik apie 30dB (matuojant su telefonu). Jei lauke 70dB, tai viduje būna apie 40. Ar yra įmanoma oficialiai pamatuoti garso sklidimą ir, jei rodikliai iš tiesų mažesni, nusiųsti kompanijai, kad pakeistų?
zo
Vilnius, 8663***49
zo*****@***il.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Ar įmanoma kažkaip pagerinti garso izoliaciją garsams (vibraciniams) iš apačios, neardant grindų? Jei ne, ar įmanoma tai padaryti išardžius grindis ir vėl jas sudėti? Kalbame apie ąžuolo parketlentes.
pa
Vilnius, 8612***99
pa****@***il.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Tarpbutinė siena pastatyta iš fibo blokelių (10cm ir 10cm) ir oro tarpo (10-13cm) kur turėjo būti vata, bet neįdėta. Aiškiai girdisi (visi žodžiai suprantami), kai kaimynai kalba net vidutiniu balsu. Ar gali oro tarpas stiprinti garsą? Ar termoputos (ne poliuretano) padėtų šioje situacijoje? Kokie dar galimi variantai (be sienos perstatymo)?
ed
8 685 ***32
ed********@***il.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Kiek kainuoja konsultacija ir akustinio sprendimo projekto parengimas? Norėčiau susimažinti akustinį diskomfortą mažo ploto miegamajame, sienoje yra ertmių, namas - 2009 m. statybos.

Girdim kaimynų baldų traukinėjimą, žingsnius

Yra tokia bėda, nusipirkome naujos statybos butą 4 aukšte ir yra neįmanoma gyventi. Toks jausmas, kad mes sovietiniame bute gyvenam, nes mes girdim jų baldų traukinėjimą, žingsnius taip, kad net pakelia iš miego. Vieną vakarą pastebėjome, jog girdisi ir kai paleidžia vandenį, bet taip baisiai, kad net neįmanoma miegamajame būti. Parašėme kaimynams su šita bėda ir kad pasidomėti kas galėtų būti. Pasirodo pas juos vietoj 50 kv. buto sujungti 2 butai po 50 kv. kampiniai ir biški yra pokyčių. Kur turėjo būti vonia, ji yra pastumta ant mūsų miegamojo labiau. Girdisi kiekvienas žingsnis, kiekvienas dalykas kas atsitrenkia į grindis. Nu ta prasme nėra įmanoma gyventi. Mes kreipėmės į specialistus, kad padaryti “garso tyrimą”, atėjus vyrukas pasakė, kad aukšti garsai atitinka normas, bet žemi viršija, bet visas testas yra vertinamas bendrai, todėl atitinka normas. Prieš tai gyvenome nuomojame bute, taip pat 4 aukšte, tokių problemų nebuvo, to paties vystytojo. Ką daryti? Ar įmanoma kažką padaryti? Nes net nemiela namie būti, klausyti kaip pvz. iki 5 ryto ten duodasi. Nežinau man tai nėra normalu girdėt savo kaimynus, kada jie namie, kada maudosi ir pan. Vata nepadėjo dėl garso, kaimynai, kurie turi šitą bėdą, dėjo akustinį gipsą ir spec. kažką dėl garso, jiems tas pats, nepadėjo.
Tikėtina, kai viršuje esantys kaimynai, pažeidė projektinius grindų konstrukcijos sprendinius ir pablogino smūginę garso izoliaciją.
Reiktų atlikti smūginės garso izoliacijos matavimus ir įsitikinti ar rezultatai atitinka Statybos reglamento reikalavimus daugiabučiams.

Plokštė sienai prislopinanti garsą

Ant sienos, jungiančios butus, kaimynų pusėje sumontuota rekuperacinė sistema. Ji skleidžia labai stiprų garsą, net virpa siena. Rekuperacijos permontavimo į kitą vietą nenusimato. Ar SW-17 plokštė prislopintų tokį garsą?
Plokštė šiuo atveju mažai ką tepagelbės. Triukšmas greičiausiai persiduoda per konstrukcijas, jei rekuperatorius pritvirtintas be specialių antivibracinių laikiklių. Greičiausiai triukšmo lygis viršija Higienos normose nustatytas ribas - tuomet rekuperatorius privalo būti pritvirtintas taip, kad neviršytų triukšmo normų.

Triukšmo sklindančio iš kaimynų sumažinimas

Laba diena, ar būtų galima sumažinti triukšmą sklindantį iš kaimynų. Butai yra perdaryti iš vieno buto, todėl siena su kaimynais yra tiesiog buto kambario siena. Balsai, triukšmas girdisi stipriai. Ar yra kokia išeitis, bent kiek sumažinti triukšmą ir prarasti, kuo mažiau kambario ploto?
Visada yra būdų pagerinti garso izoliaciją iki norminio lygio. Garso izoliuojančių konstrukcijų sudėtingumas ir storis priklausys nuo esamų pastato konstrukcijų (esamos pertvaros, perdangų bei šoninių sienų medžiagiškumo).
Pagal Lietuvos Statybos reglamentą tarp dviejų butų privaloma užtikritni ne mažesnę nei 55 dB oru sklindančio garso izoliaciją.
Kreipkitės į Akukon. Atlikę esamų konstrukcijų vertinimus, suprojektuosime jums ekonomiškai naudingiausią sprendimą.

Grindų garso izoliacija

Ketinu daryti remontą senos statybos daugiabutyje. Butas yra 5 aukšte iš penkių (viršutinis). Apačioje turiu kaimynus ir dažnai girdžiu balsus arba TV skleidžiamą garsą, kiek suprantu tai orinis triukšmas. Galvoju, kad norėčiau prieš klojant naujas grindis įsidėti kažkokią papildomą garso izoliaciją. Mano klausimas būtų toks - kokį grindų sumuštinį patartumėte dėti ant gelžbetoninės perdangos, norint kuo labiau sumažinti iš apačios sklindantį triukšmą? Šiam reikalui turėčiau apie 10 cm (įskaitant 15 mm grindų storį). Šiuo metu yra sudėtos medinės grindys ant lagių. Ketinu jas išmontuoti iki pat GB perdangos ir ant jos montuoti naujus sluoksnius. Numatoma, kad grindų danga bus ąžuolinės grindys.
Gerai garso izoliacijai reikia masės. Todėl geriausias sprendimas būtų ~70 mm betono sluoksnis ant 30 mm mineralinės vatos. Šis betono sluoksnis turi būti plūdrus - t.y. neturėti kieto kontakto su sienomis.

Garso studijos sienų garso izoliavimas

Norime izoliuoti garso studijos sienas mineraline vata geresnei garso kokybei. Planuojame dėti tris sluoksnius. Gautųsi apie 30cm "sumuštinis". Ar galime juos klijuoti vienas prie kito, ar geriau naudoti profilius? Bet geležinių profilių norėtume išvengti.
Turbūt painiojate garso izoliaciją su garso sugertimi (aidėjimo mažinimu). Mineralinė vata pati savaime garso neizoliuoja. Bet puikiai tinka patalpos aidėjimo trukmei mažinti.
Siekiant užtikrinti geresnę garso kokybę patalpoje, reikia pasiekti tam tikras akustines sąlygas. Akustiniai reikalavimai labai priklauso nuo patalpos paskirties (garso įrašų studija, repeticijų studija, namų klausymo studija, namų kino studija ir pan.), taip pat nuo patalpos dimensijų ir geometrijos. Skirtingos paskirties patalpoms akustinius reikalavimus aprašo skirtingi standartai, kuriais ir reiktų vadovautis.

Kitaip sakant, prikrovus daug vatos ant sienų ir lubų, nebūtinai pagerinsite akustines sąlygas, bet galima ir pabloginti. Garso įrašų studijoms paprastai vien mineralinės vatos sprendimai netinka, ne ji labai prastai sugeria žemo dažnio garsą.

Rekomenduočiau kreiptis į akustikos specialistus, kad pakonsultuotų. Tokiu būdų racionaliau investuosite savo lėšas į akustikos gerinimo sprendimus.

Sklindančio garso slopinimas

Gyvename 2a. name. Tarp pirmo ir antro aukšto yra atvira erdvė (svetainėje), langai dideli (pirmas aukštas su užuolaidomis), lubos medinės, tarp virtuvės ir svetainės yra žalia augalų siena. Norime sumažinti garso sklidimą į antrą aukštą. Gal yra koks sprendimas garsą slopinti garsu? Įrengiant kokias tai kolonėles ar kažką panašaus? Baldų namie pakankamai, o kilimų ant "sienų" tikrai nesinori.
Garso garsu tikrai nepavyks nuslopinti. Reiktų mastyti apie aidėjimo mažinimą svetainėje ir kaip sugerti garso atspindžius, kurie nukeliauja į antrą aukštą. Greičiausiai neapsieisite be garsą sugeriančių lubų įsirengimo.

Lubų garso izoliacijos įrengimas bute

Noriu paklausti: ar girdėtųsi garsai iš viršutinio buto, jei lubos būtų padarytos pagal specialistų rekomendacijas izoliuojančios triukšmą, bet sienos liktų, pvz., tik paklijuotos skystais ar viniliniais tapetais?
Į Jūsų klausimą nėra vienareikšmiško atsakymo. Viskas priklauso nuo pastato konstrukcijų (perdangų ir sienų storių ir medžiagiškumo). Svarbu atsižvelgti ir į tai, su kokia problema susiduriate - ar girdimas oru sklindantis garsas (žmonių kalba), ar smūginis triukšmas (žingsniai ir pan.).
Priklausomai nuo pastato konstrukcijų ir esančios triukšmo problemos, gali užtekti įrengti garso izoliaciją tik ant lubų. Daugeliu atvejų reikia sprendimų ir ant sienų.
Svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, kad netinkamai įrengtos garsą izoliuojančios pakabinamos lubos gali netgi pabloginti smūginio garso izoliaciją.

Atlikus lubų garso izoliaciją kaimynus girdime labiau nei prieš tai

Atlikome kambaryje, t.y. lubose garso izoliaciją, apšiltinom laukinę sieną, o kaimynus girdime labiau nei prieš tai, kaip bačkoje. Ką padarėme ne taip ir kaip galime pataisyti situaciją? Ir ruošiamės vonios bei tualeto remontui. Kuo izoliuoti garsą darant lubas?
Jūsų variantas yra tipinis pavyzdys, kuomet neteisingai įrengus garsą "izoliuojančias" konstrukcijas, gaunamas priešingas rezultatas. Kiekviena situacija gali būti unikali, todėl prieš priimant kažkokius sprendinius, būtina išnagrinėti esamas pastato konstrukcijas ir sumodeliuoti akustiškai ir ekonomiškai optimalų sprendimą.

Studijos garso izoliavimas

Esu muzikantas. Gyvenu 4 kambarių bute. Viename kambaryje noriu pasidaryti studiją, kurioje, nebijodamas trukdyti kaimynams, galėčiau groti įvairiais muzikos instrumentais, (netgi juos įsigarsinęs) repetuoti su kolegomis, garsiai klausyti savo įrašų ir t.t. Butas yra blokiniame name, pirmame aukšte. Buvo atėjęs meistras, kuris pasisiūlė kambarį izoliuoti. Jis paminėjo, kad sienas klijuos. Ar tai duos naudos? Ar vis dėlto reikėtų sienas izoliuoti neklijuojant, o naudojant profilius?
Reikėtų nepainioti dviejų skirtingų dalykų - tai garso izoliacija ir kambario vidaus akustika. Sienų išklijavimas akustiniais paneliais (porolonu ar pan.) garso izoliacijos nė kiek nepagerins. Nors teoriškai daugiabutyje ir galima pasiekti pakankamą garso izoliaciją, kad būtų galima groti netrukdant kaimynams, tačiau tai greičiausiai bus labai brangus sprendimas, kuriam reiks kambaryje pastatyti dar vieną kambarį, kuris būtų atskirtas nuo pastato konstrukcijų. Tam reikia ruošti garso izoliacijos projektą ir atlikti skaičiavimus. Net ir nedidelės smulkmenėlės gali lemti tai, kad pinigai bus paleisti vėjais. Repeticijoms rekomenduočiau pasiieškoti kitų patalpų, kurios nėra daugiabutyje.

Garso izoliacijos pagerinimas neardant grindų

Ar įmanoma kažkaip pagerinti garso izoliaciją garsams (vibraciniams) iš apačios, neardant grindų? Jei ne, ar įmanoma tai padaryti išardžius grindis ir vėl jas sudėti? Kalbame apie ąžuolo parketlentes.
Viskas priklauso nuo esamų grindų konstrukcijos. Jei perdanga per lengva, tuomet ją reiktų sunkinti. Dažnai vibracijos sklinda pastato konstrukcijomis (per sienas). Tuomet vien tik grindų konstrukcijos keitimas mažai tepagelbės.

Tarpbutinės sienos garso izoliacija

Tarpbutinė siena pastatyta iš fibo blokelių (10cm ir 10cm) ir oro tarpo (10-13cm) kur turėjo būti vata, bet neįdėta. Aiškiai girdisi (visi žodžiai suprantami), kai kaimynai kalba net vidutiniu balsu. Ar gali oro tarpas stiprinti garsą? Ar termoputos (ne poliuretano) padėtų šioje situacijoje? Kokie dar galimi variantai (be sienos perstatymo)?
Tarpbutinė siena neatitinka Statybos reglamente keliamų privalomų reikalavimų garso izoliacijai (R'w=55dB). Turite kreiptis į statytoją ir reikalauti pašalinti broką.

Esama sienos konstrukcija yra per lengva, kad patenkintu garso izoliacijos reikalavimus.
Tarpe esanti oras garso nestiprina. Jei tarpą užpildysite minkšta mineraline vata, tai pagerinsite garso izoliaciją keliais decibelais, bet stebuklo nebus.
Jokiu būdų negalima užpildyti tarpo putomis, kurios paskui sukietėja. Taip tik pabloginsite garso izoliaciją.

Sienos konstrukcija tarp butų su garso izoliacija

Projektuojamas daugiabutis. Kokia sienos konstrukcija geriausia tarp atskirų butų, kad būtų išlaikomi garso izoliacijos reikalavimai?
Vienareikšmiško atsakymo nėra. Tarpbutinės pertvaros garso izoliacija priklauso ne tik nuo pačios pertvaros konstrukcijos, bet ir nuo perdangų bei šoninių sienų konstrukcijų.
Akukon Lietuva projektuoja ir modeliuoja įvairias konstrukcijas skirtingiems garso izoliaciniams poreikiams. Gali suprojektuoti labiausiai ekonomiškai apsimokantį ir Statybos reglamento akustinius reikalavimus atitinkantį variantą.
Taip pat atkreipčiau dėmesį į pagal STR privalomus pasiekti kitus akustinius parametrus daugiabutyje: smūginio garso izoliaciją, fasado/langų garso izoliaciją (priklausomai nuo išorės triukšmo), durų į koridorių garso izoliaciją, bendro naudojimo patalpų aidėjimo trukmes.

Garso izoliacijos įrengimas prarandant kuo mažiau patalpos ploto

Mano ir kaimyno butą skiria tik 20 cm siena iš silikatinių blokelių. Norėtųsi kuo geresnės garso izoliacijos, prarandant kuo galima mažiau patalpos ploto. Butas dar neįrengtas, tačiau kas jau yra įsirengę, skundžiasi garsiais kaimynais, nors ir buvo pagalvoję apie garso izoliaciją (tepė didelį rodbando sluoksnį, kuris nepadėjo).
Labai įdomu, kaip pavyksta priduoti tokius pastatus? Pagal Lietuvos įstatymus privaloma laikytis STR akustinių reikalavimų dvibučiams ir daugiabučiams pastatams. Tarpbutinė siena turi izoliuoti garsą ne mažiau, nei R’w=55dB. Jei tiek nėra, privalote iš statytojo reikalauti pagerinti sienos garso izoliaciją ir kompensuoti už prarastą plotą.

Stiprus patalpų aidėjimas

Įsikraustėme gyventi į ką tik pastatytą naują, modernios architektūros, A+ klasės, 2-jų aukštų nuosavą namą, ir tik pradėjus gyventi susidūrėme su garso akustikos problema patalpose. Sukėlus bet kokį garsą (žmogaus kalba, paleistas vanduo iš čiaupo, televizoriaus, durų uždarymas, žingsniai ir t.t.), per patalpas pasklinda nevaldomas aidas. Ir tas garsas pasklinda po visą patalpą daug stipriau, nei buvo sukeltas jo lygis. Pvz.: plaunant indus virtuvėje, svetainėje, kuri yra nutolusi nuo virtuvės 10 m, ir už sienos kampo, reikia padvigubinti televizoriaus garsą, norint suprasti kas kalbama per jį. Namo vidinė apdaila yra galutinai užbaigta, sienos tinkuotos dažytos, grindys virtuvėje, valgomajame akmens masės plytelės, svetainėje ir kituose kambariuose šukuoto ąžuolo lentos, lubos gipskartonio, dažytos, šviestuvai priglaistomi, įleisti į lubas, langai aliuminiai, vitrininiai su užuolaidomis. Gal galite patarti, ką būtų galima padaryti, norint išvengti tokio skambesio/aido namuose, negriaunant naujos apdailos? Gal yra kokia elektroniniai garso bangų sugerėjai/slopintuvai?
Stiprus patalpų aidėjimas ir triukšmas yra pasekmė modernaus minimalistinio patalpų dizaino. Tik vienas kitas šiuolaikinis gyvenamųjų patalpų interjero dizaineris skiria dėmesio ir pastangų išspręsti šias problemas.
Didelio tūrio patalpos, turės didelį aidėjimą (tuo pačiu ir triukšmo stiprinimą), jei jose nebus pakankamai garsą sugeriančių paviršių. Stebuklingų ar elektroninių priemonių garsui sugerti nebūna. Žmogaus buityje keliamo triukšmo dažnius puikiai sugeria mums įprasti daiktai - storos užuolaidos, minkšti baldai, stori kilimai. Yra specialiai tam skirtų priemonių - akustinės pakabinamos lubos, sieninės akustinės panelės ir pan. Svarbu suprasti, kad jų efektyvumas priklauso nuo šių medžiagų storio (min. 2cm) ir nuo uždengiamo ploto, palyginus su bendrų kambario paviršių plotu. 1-2 kv.m sugeriančių paviršių greičiausiai jokio žymaus pokyčio nepadarys jūsų didelėje patalpoje.

Garso izoliacija bute, kuriame nuolat vyksta šurmulys

Reikalinga garso izoliacija bute, kuriame nuolat vyksta šurmulys - tad izoliuoti reikia ne butą nuo kaimynų garsų, o šio buto garsus, kad jie netrukdytų kaimynams (butas pirmame aukšte, kaimynai viršuje ir viename iš buto kampų). Lubos gan žemos ~2.6m, sienos atviro plytų mūro, kuris mums vertybė, tad nesinorėtų jų uždenginėti arba uždenginėti tik minimalų fragmentą, ką galėtumėte patarti šiuo atveju?
Greičiausiai problema ne tik per plonoje perdangoje, bet ir nedidelio tankio plytų sienose, kurios puikiai perduoda triukšmą į pastato konstrukcijas. Norint pagerinti garso izoliaciją, turite įrengti sandarias kelių dvigubo gipso kartono pakabinamas lubas, neturinčias kieto kontakto su perdanga. Jei plytų siena yra plona ir iš lengvų plytų, tą patį reiktų padaryti ir su sienomis. Masė, sandarumas ir fizinis sluoksnių atjungimas Jus išgelbės.

Garso izoliacija šiltinimo medžiagomis

Yra medinis pertvarų karkasas. Mineralinės vatos į vidines sienas dėti nesinori. Gal yra alternatyvių medžiagų, kurios gerai izoliuotų garsą?
Pati savaime mineralinė vata garso neizoliuoja, ji tik pagerina karkasinės konstrukcijos garso izoliacines savybes. Norint geresnės garso izoliacijos, reikia naudoti masyvesnes plokštes (keli sluoksniai storesnio OSB, arba dar geriau keli sluoksniai gipso kartono) ir storinti pertvaras.
Mineralinė vata yra ekologiškas, ekonomiškas ir nedegus pasirinkimas karkasinių pertvarų garso izoliacijai gerinti. Nematau jokių rimtų priežasčių, kodėl norima jos atsisakyti.

Garso izoliacija muzikos mokykloje

Muzikos mokykloje, gretimose klasėse, kuriose vyksta pamokos, trukdo vieni kitiems. Ką daryti? Kokia garso izoliacija būtų reikalinga?
Garso izoliacijos reikalavimus tarp muzikos mokyklos klasių nustato LR Statybos reglamentas. Paprasto atsakymo į klausimą "Ką daryti?" nėra. Reikia tirti esamų pertvarų garso izoliacines savybes, rasti prastos izoliacijos priežastį ir suprojektuoti galimą sprendimą.

Girdime už sienos gyvenančių kaimynų balsus

Norėčiau konsultacijos garso izoliacijos klausimu. Įsirenginėjame naujos statybos kotedžą ir pastebėjome, jog gan gerai girdime už sienos gyvenančių kaimynų balsus. Pakalbėjus su kaimynais, jie patikino, jog garso izoliacija yra iš ties prasta ir girdisi būtent balsai. Šiek tiek skaičiau apie Knauf garso izoliacines plokštes, montuojamas ant sienų, kurios padeda bent iš dalies išspręsti šią problemą. Galbūt galima apie tai sužinoti daugiau? Kokio rezultato galima tikėtis, kas gali atlikti šiuos darbus, kokia yra preliminari jų kaina?
Panašu, kad pastatas pastatytas neatsižvelgiant į Statybos techninio reglamento STR 2.01.07:2003 reikalavimus. Teoriškai, toks pastatas negali būti priduotas.
Pagal STR, naujai projektuojamų dvibučių, daugiabučių ir blokuotų namų tarpbutinės sienos turi turėti ne blogesnę nei R'w = 55 dB garso izoliaciją.
Jei, atlikus garso izoliacijos matavimus, rezultatas netenkins STR nustatomo minimumo, tuomet privalote reikalauti iš projektuotojo/statytojo ištaisyti broką.
Paprastai tarpbutinės sienos turi būti dvigubos konstrukcijos.
Akustikos konsultavimo įmonė AKUKON, išnagrinėjusi esamą situaciją, gali suprojektuoti mažiausių kaštų ir ploto praradimo reikalaujantį sprendimą.

Buto garso izoliacija nesumažinant ploto

Mano butas yra sename blokiniame daugiabutyje su labai prasta garso izoliacija. Girdisi kaip kaimynai kalba, kaip žiūri televizorių. Be to, nors butas pirmame aukšte, žiemos metu naktį girdisi ūžesys iš šiluminio mazgo, labai silpnas, bet įkyrus. Ar galėtumėt ką nors pasiūlyti, kas nesumažintų ploto?
Garso izoliaciją tarp butų galima gerinti apdengiant problematinę sieną specialios konstrukcijos mineralinės vatos ir gipso kartono danga. Tai bet kokiu atveju sumažins buto plotą. Įsitikinkite, ar prastos garso izoliacijos priežastis nėra įrengtos rozetės tarpbutinėje sienoje.

Šiluminiame mazge esantis įrenginys greičiausiai sumontuotas nesilaikant antivibracinių tvirtinimo sprendimų. Todėl triukšmas gali sklisti pastato konstrukcijomis. Reiktų tesingai permontuoti įrenginį. Jei reikia, papildomai stiprinti perdangos garso izoliaciją, įrengiant g/k lubas šiluminiame mazge.

Sumažinti geležinkelio keliamą triukšmą

Įsigijome karkasinį 100 kv. m namelį, esantį 400 m nuo geležinkelio bėgių. Namas statytas prieš 30 m. ir iš vidaus šiltintas 5 cm medžiaga (kokia tiksliai, nežinome). Norime namuke sumažinti traukinių keliamą triukšmą - kokias garso izoliacijos priemones pasiūlytumėte taikyti? Mes galvojame apie apmūrijimą.
Tikrai taip. Apmūrijimas padės apsisaugoti nuo geležinkelio sukeliamo triukšmo. Bet mūryti reiktų iš didesnį tanki turinčių blokelių/plytų. Reiktų vengti lengvų keramzitinių blokelių. Idealiausia būtų silikatinės plytos. Bet greičiausiai reiks ir papildomą pamatą statyti. Apsiuvimas lengvomis konstrukcijomis irgi gelbėtų, bet neužtikrintų žemų dažnių garso izoliacijos. Taip pat reiktų įsitikinti, ar stogo bei langų garso izoliacija yra pakankama.

Gumos plokščių montavimas esant pakankamai storai sienai

Įsirenginėjame kotedžą, turime bendrą sieną su kaimynais, kuri yra pakankamai stora, dvigubi blokeliai + vata. Teko girdėti apie gipso plokštes su guma, kurios sustiprina garso izoliaciją, tačiau jas montuoja prie plonesnių sienų. Norėjau paklausti, ar verta montuoti gumos plokštes, esant pakankamai storai sienai?
Didelis sienos storis nebūtinai reiškia, kad bus užtikrinta reikiama garso izoliacija, ypač jei naudojami lengvi blokeliai. Tačiau pati siena nebūtinai bus nepakankamos garso izoliacijos priežastis. Garsas sklinda ir aplankiniais keliais. Reikia nagrinėti tarpbutinės sienos ir perdangų konstrukcijas, patikrinti sandarumą, ir tik tuomet priimti teisingą sprendimą.

Garso izoliacijos gerinimas

Koks būtų efektyviausias sprendimas mažinant sklindančius garsus: kalbėjimas, vaikščiojimas, kėdžių stumdymas, durų trankymas, nuolatinis vaiko bėgiojimas ir rėkimas. Sublokuoti du namai 2 aukštų, turi vieną bendrą sieną. Šiuo metu esamos bendros sienos atitvarą sudaro: g/k plokštė 2,5 cm, vata 5 cm, keraminiai blokeliai 25 cm, vata 10 cm, g/k plokštė 2,5 cm. Pagal atliktus garso matavimus pirmame aukšte nustatyta 61 dB, o antrame 57 dB, nors atitvaros tiek pirmame tiek antrame aukšte tokios pačios. Ar mažesniam garso laidumui turi įtakos, kad antrame aukšte nėra įrengtos lubos? Galvojam apie įtempiamas lubas, bet gal didesnis garso izoliacijos efektas būtų, jei būtų įrengiamos pakabinamos gipso lubos? Kokie galimi garso izoliacijos sprendimo būdai?
Pagal pateiktas tarpbutinių pertvarų oru sklindančio garso izoliacijos vertes galima spręsti, kad pertvaros yra geros ir pakankamos užtikrinti patenkinamą komfortą. Pagal LR statybos reglamentą minimali tarpbutinės pertvaros izoliacijos reali vertė turi būti ne mažesnė nei 55 dB. Be abejo, net ir 60 dB garso izoliacija negarantuos visiško komforto, jei už sienos yra labai garsūs triukšmo šaltiniai: garsi muzika, vaiko rėkimas ir pan. Tačiau Jūsų minimi triukšmai: vaikščiojimas, kėdžių stumdymas, durų trankymas yra pasekmė blogos SMŪGINĖS garso izoliacijos. Smūginis garsas sklinda visomis pastato konstrukcijomis. Todėl reikia užtikrinti, kad šis triukšmas nepersiduotų į pastato konstrukcijas pačioje triukšmo šaltinio vietoje. Tai geriausiai užtikrina masyvi pludriųjų grindų konstrukcija, kuri neturi kieto sąryšio su pastato perdangomis bei sienomis.

Grindų garso izoliacija daugiabutyje

Norėčiau sužinoti kaip pasidaryti grindų garso izoliaciją daugiabutyje.
Pirmiausia reiktų žinoti grindų garso izoliacijos poreikio priežastį.
Jei norite pagerinti smūginio garso izoliaciją, kad apačioje gyvenantys kaimynai negirdėtų jūsų žingsnių, tuomet reiktų įsirengti pludriasias grindis.
Jei jus erzina iš apačios sklindantis kaimynų triukšmas, tuomet reiktų nagrinėti pastato perdangų ir sienų konstrukcijas, įsitikinti, ar garsas sklinda tik per grindis, ar ir per visas pastato konstrukcijas. O gal garsas patenka per ventiliacijos šachtas?
Gali būti, kad pagrindinė prastos garso izoliacijos priežastis tarp butų yra per lengva perdanga. Tuomet reiktų ją sunkinti. Čia vėlgi gali pagelbėti masyvios plūdriosios grindys: pvz. 60 mm storio armuoto smėlbetonio ant 30 mm mineralinės vatos sluoksnio. Svarbu, kad plūdriosios grindys nesiliestų prie sienų.
Pludriųjų grindų konstrukcija gali būti labai masyvi, todėl reikia įvertinti, ar pastato perdangos atlaikys tokio dydžio papildomą masę.
UAB Akukon Lietuva