UAB KOMFOVENT ekspertų komentarai

UAB KOMFOVENT
Ozo g. 10, Vilnius
Atsiliepimai 2
mi
Kretingos r., 8686***87
mi***********@***il.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Kodėl šilumos siurblys midea oras-oras neišsijungia, kai pasiekia pvz. nustatytą 23 laipsnių temperatūrą? Programėlėje, rodo kad lauke 12 laipsnių, viduje yra 26 laipsniai, ekrane nustatyta 23 laipsniai. Pradeda pūsti vėsų orą karts nuo karto, bet neišsijungia. Ar kažkas blogai sumontuota? Darbe turime šildytuvą, kuris išsijungia pasiekus tam tikrą temperatūrą.
Ačiū už paaiskinimą
de
Vilnius, 8673***30
de*********@***il.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Planuoju pirkti šilumos siurblį oras vanduo. Kokį išorinį bloką geriau rinktis, vienfazį ar trifazį, kokie esminiai skirtumai tarp jų? Siurblys 9kW, įvadas į namą 20kW, laidai siurbliui išvesti 5x6mm2.

Namuose daug drėgmės

Namuose daug drėgmės, ką patartumėt statyt mini rekuperatorių ar kondicionierių?
Žiemą patalpas galima pasausinti intensyviai vėdinant. Ar užteks mini rekuperatoriaus vėdinimo intensyvumo - didelis klausimas. Oro kondicionierius turėtų efektyviau sausinti orą, bet renkantis konkretų modelį reikia įsitikinti, ar sausinimo režimu jis galės veikti ir žiemą.

Šilumos siurblio veikimo reguliavimas

Norėjau sužinoti, ar yra galimybė sureguliuoti šilumos siurblį taip, kad didžiausią galingumą naudotų šiltuoju paros metu - vidurdienį, taip maksimaliai išnaudojant siurblio efektyvumą? Tuo tarpu naktinis rėžimas būtų minimalus, tik kad išvengti siurblių stabdymo (jeigu kitaip neįmanoma).
Įmanoma padaryti pagal Jūsų pageidavimą. Reikia pasirinkti savaitinį laikmatį ir suplanuoti darbo režimus visai savaitei. Tačiau pagal Jūsų aprašytą algoritmą retai kas taip daro. Nes diena, kada lauke šilta (šilčiau negu naktį), Jūsų šilumos siurblys šildys patalpas, nors greičiausiai patalpose bus ir taip šilta. Kitaip tariant jis pakels patalpų temperatūrą. O naktį, kada lauke atvėsta oras, mažins darbo intensyvumą. Todėl patalpose taip pat atvės. Žinoma, tai priklauso nuo patalpų sandarumo ir t.t. Nustatant tokį režimą, Jus prarasite komforto lygį, kadangi patalpose svyruos temperatūra. Diena bus per karšta, naktinis atvės.

Split sistema ar monoblokas

Noriu paklaust, kas geriau Split sistema ar monoblokas? Šildomas plotas apie 270 kvadratų, namas po renovacijos, šildymas mišrus. Kokio galingumo reiktų?
Galima instaliuoti Jūsų abi įvardintas sistemas. Monoblock atveju, sistema turi būti užpildoma gliukolio / vandens pagrindu, garantuojant ne mažiau kaip -18'C neužšąlimą. Minėtam šildomam plotui rekomenduojama 16kW galios šilumos siurblys.

Nešaldo oro kondicionierius

Nešaldo oro kondicionierius namuose. Šarmoja plonas vamzdelis. Kas nutiko?
Panašu, kad yra šaltnešio trūkumas. Reiktų kreiptis į įrangą montavusią įmonę/žmogų. Jis turėtų patikrinti sistemos slėgį ir vizualiai įvertinti, ar nėra šaltnešio nuotėkio požymių.

Tinkamas išorinis blokas šilumos siurbliui

Planuoju pirkti šilumos siurblį oras vanduo. Kokį išorinį bloką geriau rinktis, vienfazį ar trifazį, kokie esminiai skirtumai tarp jų? Siurblys 9kW, įvadas į namą 20kW, laidai siurbliui išvesti 5x6mm2.
Jei namo įvadas turi trifazį, šilumos siurblį oras vanduo rekomenduojame statyti trifazį. Esminiai skirtumai - mažesni įtampos šuoliai ir priklausomai nuo modelio, tačiau tikėtina bus didesnės galios integruotas pagalbinis elektrinis šildytuvas. Esant žemesnei temperatūrai, pagalbinis šildytuvas padeda šilumos siurbliui pakelti trūkstamą galią.

Renkasi kondensatas rekuperatoriaus viduje ir laša ant valdiklio

Rekuperatorius KOMFOVENT, renkasi kondensatas pačiame įrenginio viduje ir laša ant valdiklio, kurį trumpina ir meta įvairias klaidas...nuo B1 jutiklio gedimo iki to, kad įsijungia šildytuvas (vasaros režimas) ir po to meta klaidą "šildytuvas perkaito"... Kažkur viršuje kaupiasi tas kondensatas. Kaip ieškoti? Ir kaip izoliuoti?
Nufotografuokite kurioje vietoje renkasi kondensatas, taip pat pateikite vėdinimo įrenginio garantinį lapą, adresą ir telefono numerį. Rekomenduojame patikrinti ar ortakių izoliacija yra sausa ir gerai užsandarina ortakius. Gavę duomenis galėsime organizuoti techniko vizitą ar suteikti daugiau informacijos apie susidariusią situaciją.

Šilumos siurblio galios nustatymas

Kokio oras-oras šilumos siurblio užtektų 70 m2 namukui A+ klasės, kai kurios skaičiuoklės rodo 20 w/m2 * 70 = 1,4 KW, tai ¬3 KW oras-oras šilumos siurblio turėtų pakakti? Našumas 560 m3/h.
Norint teisingai parinkti įrenginį ir jo galią, reikėtų žinoti kokiam prioritetui jis bus naudojamas (šildymui - šaltuoju sezono metu, vėsinimui - šiltuoju sezono metu).

Iš vėdinimo sistemos vamzdžių bėga kondensatas

Name nešiltintoje palėpėje išvedžiojau vėdinimo sistemos vamzdžius, juos apšiltinau ir išvedžiau į kaminą. Bet vis dėl to renkasi kondensatas ir bėga. Gal negalima tiesiai vamzdžių išvesti į kaminą?
Jeigu susidaro kondensatas, vadinasi yra susidarę šalčio tilteliai, dėl kurių atsiranda temperatūrų skirtumai ir susidaro kondensatas. Jei minėjote, kad vamzdžiai palėpėje apšiltinti, greičiausiai šalčio tilteliai atsiranda kamine, dėl to ir bėga kondensatas.

Ar padėtų įrengtas gartraukis

Gyvename penkiaaukščio namo trečiame aukšte. Virtuvėje anksčiau buvo pakankamas vėdinimas per įrengtą nutraukimo angą, tačiau paskutiniu metu vietoj traukos per tą angą virš viryklės pučia vėjas. Verdant rasoja langai ir sienos. Ieškoti kas išbalansavo nutraukimo sistemą. manau beviltiška. Ar padėtų įrengtas gartraukis ir kokį reikėtų rinktis?
Geriausia būtų bute įrengti rekuperacinę sistemą, jeigu leidžia galimybės. Tada būtų užtikrintas viso buto vėdinimas, o ne tik virtuvės. Būtų užkirstas kelias rasos taško susidarymui ant langų ir sienų taip pat išvengtumėte pelėsio pavojaus. Jeigu galimybių nėra tada gartraukis gelbėtų, bet kartu su šalinamais garais nuo viryklės, Jūsų išmestumėte ir dalį patalpų šilumos. Be to per buto išorinių atitvarų nesandarumus būtų pasiurbiamas oras(šaltis) iš lauko. Gartraukis būtinai turėtų turėti riebalinius filtrus.

Vėdinimo sistemos parinkimas karkasiniui namui

Pastatytas naujas karkasinis namas. Ką patartumėte su vėdinimo sistema virtuvėje ir sanmazguose? Ar jas reikia daryti atskiras? Ar galima į bendrą ištraukimo liniją? O kambariuose nereikia, taip?
Naujos statybos name rekomenduotume pagalvoti apie viso namo rekuperacinę sistemą, tik taip galėsite pasiekti šiltam namui keliamus reikalavimus. Bet koks paliktas natūralus vėdinimo kanalas yra nemažas šilumos nuostolis. Todėl rekomenduotume visų sanmazgų vėdinimo kanalus jungti į bendrą rekuperacinę vėdinimo sistemą. Rekuperatoriaus tipas koks bus, nelabai svarbu, ar tai bus priešpriešinių srautų plokštelinis, ar rotacinis rekuperatorius, t. y. juose nesimaišo oro srautai, todėl nėra grėsmės, kad pajungus sanmazgą kvapai gali persimesti į kitas patalpas.
Dėl gartraukio - kadangi ištraukiamas gartraukio oras yra užterštas riebalais, rekomenduotume tokį orą išmesti tiesiogiai į lauką.

Rekuperacinė vėdinimo sistema drėgmės pašalinimui

Nuosavame name (100 kv. m) yra tik natūrali vėdinimo sistema, t. y. langai ir durys. Atėjus šiltam sezonui atsirado daug drėgmės ant langų (tiek stiklo, tiek lango rėmo) ir lauko durų. Ar įmanoma drėgmę pašalinti vėdinant pro langus per dieną kelis kartus ar geriau įsigyti drėgmės surinkėją?
Drėgmės surinkėjas nesurinks visos drėgmės, nes jį statysite tik konkrečioje patalpoje. Toks sprendimas labiau tinkamas statybų metu. Nebent kiekvienoje patalpoje statytumėte surinkėją. Pravėdinus patalpas atidarytų langų pagalba, perteklinės drėgmės nepašalinsite. Vėdinimas turi vykti pastoviai. Siūlome įsirengti priverstinę rekuperacinę vėdinimo sistemą, kuri pašalins perteklinę drėgmę, tieks šviežią orą ir atgaus šilumą. Vėdinant patalpas atsidarius langą šiluma yra išmetama į lauką.

Gartraukio prijungimas prie rekuperatoriaus

Ar galima gartraukį prijungti prie rekuperacinės sistemos?
Gartraukį rekomenduočiau jungti tuo atveju, jeigu vėdinimo įrenginys turi 5 sklendę, pritaikytą tam pačiam gartraukiui arba sanmazgui prijungti. Tada nėra tikimybės, kad susiriebaluos rotoriaus būgnas arba plokštelinis šilumokaitis. Tuo metu garai ištraukiami per šalinamo oro ventiliatorių ir nukreipiami į oro apylankos sklendę.

Vėdinimo sprendimai senos statybos bute

Gyvenu senos statybos daugiabučio bute. Norėčiau išspręsti tokią problemą - kaip vėdintis patalpas neatidarant langų, nes iš gretimo balkono sklinda tabako dūmų kvapas. Ar galėtumėte pasiūlyti kažkokį sprendimą tokiai situacijai?
Tokiu atveju Jums derėtų įsirengti mechaninio vėdinimo sistemą su šilumogrąža bei sistemoje sumontuoti anglinius filtrus, kurie sulaiko įvairius kvapus, taip pat ir tabako dūmų kvapą. Vėdinimo sistemos ortakiai, kuriais tiekiamas ir šalinamas oras į patalpas ir iš jų, yra montuojami palubėje, tad problema yra ta, kad senos statybos daugiabučiuose lubos nėra labai aukštos, todėl gali neužtekti vietos ortakiams sumontuoti. Montavimui reikalinga bent 15-20 cm. atstumas nuo lubų, priklausomai nuo buto naudingojo ploto.

Iš rekuperatoriaus bėga kondensatas

Kodėl iš rekuperatoriaus bėga kondensatas (dar neįjungtas nei karto) ir ar taip gali būti, kad apšerkšnija lauke esanti ventiliacijos anga esant minusinei temperatūrai? Modelis : "SAVE VTR 150/K "
Greičiausiai ant oro paėmimo iš lauko ir oro išmėtimo nėra sumontuotos uždarymo sklendės, todėl per atvirus ortakius papuola šaltas lauko oras ir įvyksta kondensacija įrenginio viduje.
Lauko grotelės apšerkšnija dėl tos pačios priežasties t.y. šiltas patalpos oras keliauja lauk per atvirus vamzdynus.

Iš ventiliacijos angos pučia šaltas oras

5 aukštų mūriniame name, vieno kambario butas randasi 3 a. Virtuvėje iš ventiliacinės angos į vidų žiemą pučia šaltas oras. Ventiliacijos anga yra atskira. Buto langai plastikiniai,durys sandarios, kokia tai būtų priežastis ir kaip ją reikėtų išsptęsti.
Žiemą šaltas oras per vėdinimo kanalą gali pūsti į patalpą dėl dviejų pagrindinių priežasčių. t. y.: susidaro atbulinė trauka arba patalpoje yra neigiamas slėgis.
Atbulinė trauka gali susidaryti, jei į lauką išvestas atskiras vėdinimo kanalas yra neapšiltintas, kuris peršaldamas sudaro atbulinę trauką. Neigiamas slėgis gali susidaryti, jei yra papildomas mechaninis ištraukimas, taip pat dėl šilto oro konvekcijos į šaltą aplinką.
Problemos sprendimas būtų vėdinimo kanale įtaisyti uždaromas groteles, arba įsistatyti buitinį ventiliatorių su atbulinės traukos sklende.

Apledėja orlaidės

Kodėl žiemą apledėja Aereco orlaidės? Bute sumontuotas centrinis oro šalinimo ventiliatorius ir trys orlaidės buto languose. Ventiliatorius nuolat veikia, orlaidės prižiūrimos t.y. išvalomos nuo dulkių. Kai tik žiema ateina ir už lango minus penkiolika prasideda apledėjimo problemos.
Orlaidės apledėja, nes susiformuoja kondensatas dėl temperatūrų skirtumo tarp lauko oro ir vidaus patalpose esančio oro. Rasos lašai kondensuojasi šiltosios patalpos pusėje. Kai lauko temperatūra stipriai atvėsta, šie lašeliai sušąla į ledą. Orlaidžių apledėjimas natūralaus kondensacijos proceso paseka, kai neatsiribojame, neizoliuojamės nuo lauke tvyrančio šalčio. Orlaidės tampa rasojančiais šalčio tilteliais. Patalpų vėdinimo klausimus rekomenduojame spręsti, įsirengiant ortakinę mechaninio vėdinimo sistemą su šilumos grąža.

Ar rekuperatorus sausina orą

Ar tiesa, kad turint plokštelinį rekuperatorių namie bus labai sausas oras? Ar reikia papildomai įsigyti drėkintuvą? Kalbu apie rekuperatorių Renovent Excellent 400 Plus.
Plokšteliniai vėdinimo įrenginiai sausina lauko orą, todėl į patalpas bus tiekiamas labai sausas oras. Noriu paminėti, kad rotaciniai vėdinimo įrenginiai žymiai mažiau sausina orą, todėl rekomenduoju rinkti rotacinį vėdinimo įrenginį. Dėl drėkintuvo reikia Jums patiems apsispręsti. Bet bet kokiu atveju, anksčiau ar vėliau jį teks pirkti.

Girdisi kaimynų gartraukio triukšmas

Kaimynai pasijungę gartraukį į natūralios ventiliacijos angą, todėl namuose sklinda kvapai ir girdisi gartraukio triukšmas. Kaip sumažinti garsą?
Į patalpas skleidžiamo triukšmo neįmanoma nuslopinti, nes ventiliatorius stovi pačiame gartraukyje, kuris yra patalpoje. Kad kaimynams nesigirdėtų triukšmo, reiktų montuoti triukšmo slopintuvą, tačiau dėl vietos stokos daugiabutyje to neįmanoma padaryti. Kad nesigirdėtų iš kaimyno sklindančio triukšmo siūlau su juo susitarti, kad jis pajungtų gartraukį į tam skirtą angą. Bute Jūs drąsiai galite išsivedžioti vėdinimą tik Jums reikėtų susimontuoti triukšmo slopintuvus.

Ventiliacinės angos dydis gartraukiui

Kokio diametro turėtų būti prie gartraukio montuojami ventiliacijos vamzdžiai virtuvėje? Gartraukių gamintojai nurodo 100, 120 ir 150 mm ventiliacinės angos dydį.
Pajungimo dydis priklauso nuo gartraukio galingumo. Kiek teko susidurti, dažniausiai perkami gartraukiai, kurių pajungimas 150 mm, tačiau Lietuvoje tokio diametro vamzdžių nebūna. Lietuvos standartai: 100, 125, 160 mm ir didesni. Jums siūlyčiau palikti 160 mm angą bet jei tiek vietos neturite, tai bent jau 125 mm.

Kokį rekuperatorių pasirinkti vieno aukšto namui

Kokį rekuperatorių pasirinkti, kokia jo kaina? Namas - vieno aukšto, su apšiltinta perdanga, 120 kv.m. naudingo ploto + garažas, pirtis, priešpirtis (kur nereikės rekuperacinės sistemos). Name atskiros patalpos + vonia ir tualetas.
Jums siūlau įsigyti vėdinimo įrenginį su rotaciniu šilumokaičiu, kuris labiau tinkamas Lietuvos klimatinėms sąlygoms. Įrenginį siūlyčiau rinktis su naujos kartos ekonomiškesniais EC varikliais, kurie lyginant su paprastais vartoja iki 40 proc. mažiau elektros energijos. Tokio įrenginio kaina būtų 7495,95 Lt su PVM. Oro padavimas ir ištraukimas iš patalpų kiekvienai patalpai turi būti atskiras, tik nuo įrenginio nereikia į kiekvieną patalpą vesti vamzdžių. Būtų magistralinis vamzdis su atšakomis.

Ortakio įrengimas su nuolydžiu

Ar reikalingas nuolydis ortakiui, jei jis vedamas horizontaliai lubų lygyje?
Nuolydis vamzdynuose reikalingas tuo atveju, kai norime, kad skystis nutekėtų pageidaujama kryptimi. Ortakyje turi cirkuliuoti oras, ne skysčiai. Nuolydžio būtinybė neaktuali. Ortakyje vanduo galėtų atsirasti tuo atveju, jei neapsaugotumėte išmetimo angos nuo išorės kritulių. Rekomenduočiau labiau pasirūpinti, kad į ortakį nepatektų lietus ir sniegas iš išorės.

Patalpų vėdimas neprarandant šilumos

Nusipirkau butą-ofisą cokoliniame naujos statybos namo aukšte. Kiekvienoje patalpoje yra išgręžtos ventiliacijos angos, kurios išeina tiesiai į lauką. Iš viso bute yra 5 tokios angos, taigi šildymas tampa kaip ir beprasmiškas reikalas, nes visa šiluma išeina į lauką. Kokį sprendimo būdą pasiūlytumėt?
Jei norite vėdinti cokolinio aukšto patalpas ir neprarasti šilumos, tai siūlome Jums įsirengti priverstinio vėdinimo sistemą su šilumos atgavimo įrenginiu, kuris atgauna iki 90proc. išmetamos laukan šilumos. Tam reikėtų dviejų esamų kanalų. Likusius tektų užmūryti.

Ventiliacijos kanalų keliamo triukšmo nuslopinimas

Name ventiliacijos kanalai sumontuoti iš 100 mm skardinių vamzdžių. Pučiant stipresniam vėjui, ventiliacijos kanalai ima „kaukti". Gal yra koks būdas panaikinti tą kaukimą?
Jei kanale nėra sumontuotas atbulinis vožtuvas, tai siūlome jį susimontuoti. Triukšmo turėtų nebelikti.

Per ventiliacijos angas patenka šaltas oras

Blogai veikia ventiliacijos sistema. Vietoje traukos per ventiliacijos angas į patalpas patenka šaltas oras. Tai vyksta ir pirmame, ir antrame aukšte. Buvo ir rūsyje, tai teko iš trijų ventiliacijos kanalų palikti tik vieną, o du užkimšti. Gal ką galėtumėt patart?
Natūralus vėdinimas yra jau pasenęs sprendimas ir netinkamas gyvenamiesiems namams. Oro pritekėjimas į patalpas vyksta, kai jose susidaro vakuumas. Jis atsiranda dėl veikiančio gartraukio arba buitinio ventiliatoriaus, esančio tualete. Priežastys gali būti ir mechaninis oro šalinimas, orą degina šildymo katilas. Reikia padaryti oro pritekejimą – praverti orlaidę ar langą. Siūlome Jums vietoj natūralaus vėdinimo įsirengti priverstinį su šilumos atgavimu. Aišku, jeigu yra galimybė.

Rekuperatoriai pasyviems namams

Norėčiau gauti daugiau informacijos apie rekuperacines sistemas pasyvių namų vėdinimui.
Pagrindinis reikalavimas pasyviems namams yras tas, kad tokio tipo namai, negali būti įrengti be priverstinio vėdinimo. Pasyvių namų rekuperacinė sistema, niekuo nesisikiria nuo standartinių namų rekuperacinių sistemų. Žinoma reikia atkreipti dėmesį į rekuperacinio įrenginio pasirinkimą t.y. - Rekuperatorius turi būti kuo aukštesnio naudingumo koeficiento - tai leistų minimaliai sumažinti energijos sąnaudas tiekiamo oro pašildymui; - Rekuperatoriaus ventiliatoriai turi būti kuo ekonomiškesni ir vartojantis mažai el. energijos. Šiuo metu efektyviausi yra naujos kartos ventiliatoriai su elektroniškai komutuojamais varikliais (EC), vartojantis mažai el. energijos, tylus ir pasižymintis ypatingai žemu vibracijos lygiu; - Atkreipti dėmesį, ar pasirinktas rekuperatorius gali veikti mūsų Lietuvos klimatinėmis sąlygomis, ypač žiema, kai lauko temp. yra žemiau nulio, ar jo priešužšaliminei apsaugai, nereikės papildomų energijos sąnaudų. - Programuojama valdymo automatika, leidžia vartotojui pasirinkti vėdinimo intensyvumą pagal poreikį, optimizuoja įrenginio eksploatavimo sąnaudas.
UAB KOMFOVENT
Ozo g. 10, Vilnius