UAB Climpro ekspertų komentarai

UAB Climpro
Lazdijų g.8, Kaunas
Atsiliepimai 2
ni
Klaipėda, 8615***41
ni****@***il.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Pradėjom 180 kv.m namo statybą, renkamės šildymo būdą. Renkamės iš oras - vanduo, geoterminio (sklypas 40a), ar kombinuoto oras - vanduo - dujos (atvestos prie sklypo). Ką rekomenduotumėte pasirinkti?
vp
Varėna, 0773*****89
vp***********@*****li.co.uk
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Sakykit, ką pirmiausia daryt ir kur kreiptis norint išsirinkti tinkamą oras - vanduo sistemą? Mes visi žinom, kad kiekvienas pardavėjas stengiasi parduoti savo gaminį. Gal yra ekspertai, kurie atvažiuoja, įvertina ir paskaičiavę pataria koks siurblys būtų optimaliausias?

Išorinis blokas kondicionieriui

Statome name yra numatyta įsirengti kondicionierių. Namas A++ 133kv. šildymas oras vanduo. Ar reikalingas atskiras išorinis blokas kondicionieriui, ar galima įjungti į tą pačią sistemą? Numatoma dvi vidinio kondicionieriaus vietos - svetainėje ir koridoriuje prie gyvenamųjų kambarių. Ar statant atskira bloką lauke, galima juos abu sujungti į vieną tą patį išorinį bloką, ar dviems vidiniams kondicionieriams reikalingi dar du papildomi išoriniai blokai?
Dviems vidiniams kondicionierių blokams gali būti pritaikytas vienas išorinis blokas, tai vadinama "multi-split" tipo sistema. Dažniausiai tokia sistema gali sujungti iki penkių vidinių blokų. Jei norite, kad pakonsultuotumėme ir padėtumėme parinkti vidinių ir išorinių kondicionierių blokų galias, galite visada kreiptis.

Šilumos siurblio oras-vanduo parinkimas

Buvęs "alytnamis", naudingas plotas 94 kv. m apšiltintas, šildymas mišrus (grindinis + radiatoriai). Kiek kW reikia šilumos siurblio oras-vanduo?
Pilnai užteks 9kW šilumos siurblio oras-vanduo.

Šildymo sistema A++ klasės name

Planuoju ~150 m2 A++ energinės klasės individualaus namo statybą. Kadangi namas labai sandarus, o taip pat, planuoju investuoti į saulės elektrinę ant stogo, svarstau apie grindinį šildymą elektra. Ar toks šildymas geras pasirinkimas, ar jį tikrai pigiau įsirengti, nei pvz. oras-vanduo? Domina ekspertų nuomonės.
Grindinį šildymą yra pigiau įsirengti, bet brangiau eksploatuoti. Bet jeigu Jūs gaminsitės sau elektros energiją patys, Jums tai nesudarys kažkokio brangimo

Gartraukio pajungimas į rekuperacijos sistemą

Statome A+ klasės namą. Projekte yra nurodytos 2 vietos ventiliacijai - viena vonioje, kita virtuvėje (gartraukis). Taip pat bus alsuoklis. Planuojame įsirengti rekuperacijos sistemą, todėl noriu sužinoti, ar visi šie dalykai bus kažkaip pajungiami į rekuperaciją, ar turi būti vedami į stogą? Vedant į stogą turbūt susidarys papildomi šalčio tiltai, kas netinka A+ klasei. Prašau pakomentuokite.
Vonios ir tualetų vėdinimas gali būti jungiamas į bendrą rekuperacinę sistemą.
Gartraukį taip pat yra galimybė pajungti į bendrą sistemą, tačiau tuomet reikalingas gartraukis su anglies filtrais. Taip pat šiuo metu populiarėja recirkuliaciniai gartraukiai, kurie įjungiami gaminant maistą, traukia užterštą orą, jį išvalo anglies filtrais ir grąžina atgal į patalpą. Tokiai sistemai nereikia papildomų ortakių nuo gartraukio.

Rekuperacinės sistemos projekto kaina

Statomės namuką ir jau atėjo laikas rekuperacijai. Norėjau paklausti kokia būtų projekto ir visos sistemos darbų kaina?
Rekuperacinės sistemos projekto kaina priklauso nuo namo kvadratūros, tačiau projektavimo darbai kainuotų 1 Eur + PVM už kvadratinį metrą. Sistema su įrenginiu, medžiagomis ir montavimo darbais kainuoja 3000-4000 Eur.

Rekuperatoriaus paskirtis

Kokia yra rekuperatoriaus paskirtis? Ar galima jį naudoti patalpų šildymui žiemą, o vasarą vėsinimui?
Rekuperatorius yra vėdinimo įrenginio dalis, kurios pagrindinė paskirtis yra sušildyti į patalpas tiekiamą orą. Rekuperatoriaus veikimo principas - iš patalpų traukiamas šiltas oras pašildo į patalpas tiekiamą orą. Iš esmės rekuperatoriais vadinami visi vėdinimo įrenginiai. Taigi rekuperatoriai naudojami vėdinimo sistemose.
Teoriškai tokia sistema galima šildyti/šaldyti patalpas (kambariuose turės atsirasti grotelės, difuzoriai oro pritekėjimui). Tačiau tam prie vėdinimo įrenginio reikės papildomos šaldymo/šildymo sekcijos.
Taip pat tokiai sistemai turi būti atliekami detalūs skaičiavimai, kad tiekiamas oras užtektinai sušildytų/atšaldytų patalpas. Jei gaunami dideli oro kiekiai, reikalingas didelis vėdinimo įrenginys (rekuperatorius).
Tokios sistemos nerekomenduočiau.

Rekomenduojama šildymo sistema

Pradėjom 180 kv.m namo statybą, renkamės šildymo būdą. Renkamės iš oras - vanduo, geoterminio (sklypas 40a), ar kombinuoto oras - vanduo - dujos (atvestos prie sklypo). Ką rekomenduotumėte pasirinkti?
Jei yra galimybė įsirengti dujinį šildymą ar šilumos siurblį, geoterminio šildymo nerekomenduočiau.
Šilumos šaltinis taip pat priklauso nuo to kaip norėsite šildyti namą. Galima šildyti visą namą šilumos siurbliu oras vanduo, tačiau esant žemoms temperatūroms žiemos metu krenta šilumos siurblio naudingumas. Tačiau šiuo šilumos šaltiniu vasaros metu galima šaldyti, jei tai aktualu.
Kadangi dujos yra atvestos prie namo siūlyčiau tiesiog įsirengti dujinį šildymą, kadangi dujinis katilas gali paruošti aukštas temperatūras karštam vandeniui, katilo naudingumas nepriklauso nuo išorinių parametrų. Taip pat pigesnis šio šilumos šaltinio įrengimas.

Ekonomiškiausias buto šildymas

Daugiabutis plytinis namas 1975m., greitai bus renovuojamas. Buto plotas 80kv.m. Koks šiuo metu ekonomiškiausias buto šildymas? Domina visi variantai.
Priklauso nuo to kaip renovuojamas daugiabutis namas. Ar šilumos šaltinis centralizuotas ar kiekvienam butui bus atskiri dujiniai katilai? Rekomenduočiau grindinį šildymo būdą, kadangi jis pats komfortiškiausias, nereikalauja radiatorių.

Kada montuoti rekuperatorių naujos statybos name

Ar yra skirtumas kada montuoti rekuperatorių naujos statybos name? Tiksliau, ar pirma reiktų šildymo sistemą ir paskui rekuperacinę sistemą montuoti? Ar nėra jokio skirtumo?
Šildymo ir vėdinimo (rekuperacijos) sistemos didesniuose objektuose montuojamos lygiagrečiai, kartu. Skirtumo, kurią montuoti pirmą nėra.
Svarbiausia žinoti oro paėmimo ir išmetimo vietas ir derinti jas su šilumos šaltiniu (jei tai kieto kuro katilas ar dujinis katilas oro paėmimo anga nuo kamino negali būti arčiau nei 2 metrai).

Šiuolaikiniai šildymo būdai

Vieno aukšto, 80kv. namas, atitinkantis A klasę. Kokių šiuolaikinių šildymo būdų turime be grindinio ir radiatorinio? Galbūt jau populiaru ir verta pinigų atžvilgiu šildytis elektra? Ar Oras-Oras sistema naudojama viso namo šildymui?
Grindinis šildymas šiuo metu yra pats komfortiškiausias šildymo būdas. Grindiniam šildymui galima naudoti oras-vanduo šilumos siurblį, jis taip pat tinkamas karšto vandens ruošimui.
Oras - oras sistema gali būti naudojama viso namo šildymui, tačiau kiekviename kambaryje reiks įsirengti vidinį bloką - kondicionierių. Ši sistema vasarą gali šaldyti. Tai populiarėjanti. Tiksliam energijos suvartojimui nustatyti reiktų žinoti šilumos nuostolius, langų orientaciją ir plotą. Tačiau 80 kv. namui tiktų 8kW šilumos siurblys.

Automatinės hygro orlaidės

Kadangi nebuvo galimybės įsirengti rekuperatoriaus 120 kv.m name, planuoju įsirengti automatines hygro orlaides, kad viduje cirkuliuotų oras. Tačiau bijau ar neišaugs sąskaitos už šildymą ir ar nebus diskomforto žiemą, nes orlaidės pilnai neužsidaro. Kokie apskritai tokios sistemos privalumai bei trūkumai?
Dėl šildymo sąskaitų, tai jos išaugti neturėtų, kadangi pro orlaides patenkantis oro kiekis nėra labai didelis.
Didžiausias tokios sistemos trūkumas tas, jog per groteles oras tik pritekės, pastate taip pat bus reikalinga įrengti vėdinimo kanalus arba ventiliatorių (tualete, virtuvėje), per kuriuos oras galėtų "išeiti". Jei nebus oro ištraukimo, sistema su orlaidėmis neveiks.
Miegamuosiuose kambariuose siūlyčiau įsirengti mini rekuperatorius, kurie orą ir tiekia ir šalina, jiems nereikia ortakių. Montuojami ant sienos, jie pašildo tiekiamą orą. Tokių sistemų pavyzdžiai:
Mitsubishi: https://www.youtube.com/watch?v=WxrBBE_OyhE https://vedinimosistemos.lt/mini-rekuperatorius/vl-100u5-e-mitsubishi-electric-mini-rekuperatorius
Wolf (šis įrenginys mažesnis) https://vedinimosistemos.lt/mini-rekuperatorius/cwl-d-70-wolf-excellent-mini-rekuperatorius

Šilumos siurblys su integruotu boileriu ar su atskirai pastatomu

Noriu patarimo koks šilumos siurblys geresnis - su integruotu boileriu ar su atskirai pastatomu?
Didžiausias šilumos siurblio su integruotu boileriu privalumas - visa armatūra, atjungimo ventiliai, monometrai, circuliaciniai siurbliai yra vienoje "dėžėje", todėl pakankamai gražiai atrodo. Priklauso nuo to ar Jums tai svarbu. Dėl veikimo ir efektyvumo tai abu variantai nesiskiria.
Pridedu nuorodą su integruotu boileriu: https://www.youtube.com/watch?time_continue=134&v=eLqVXOSULvI

Vėsinimas per grindis

Įsirenginėju A+ 195kv/m namą. Kadangi dujų įvado nėra (už 25 metrų) - svarstau apie oras-vanduo siurblį. Turiu klausimą dėl vėsinimo funkcijos, kai į grindis paduodamas nuo 17 laipsnių vanduo. Argi nesusidarys kondensatas betone arba ant grindų paviršiaus kur grindis veiks tiesiogiai saulės spinduliai ar bendrai oro temperatūra lauke bus didelė ir namas greičiau ar lėčiau perkais?
Daug mūsų klientų naudoją pasyvų vėsinimą per grindis ir neturi problemų dėl kondensato. Į grindis reikėtų paduoti apie 18-20 laipsnių temperatūrą ir jokių problemų nekils.

Šilumos siurblys oras vanduo radiatoriams

Noriu Jūsų patarimo, koks siurblys oras vanduo geriausiai tinka radiatoriams. Namas plytų, 2 aukštų su rūsiu, viso 165 kv. 1901 m. statybos, 2004 praplėstas ir sienos ir stogas apšiltinti akmens vata 20 ir 30 cm stogas. Yra 10 langų su 2 kamerų stiklo paketais, dabar šildomės malkomis per akumuliacinę talpą su treigiu vožtuvu per kolektorių. Viso yra 10 radiatorių, metaliniai balti su grotelėmis viršuje, bet jie nėra pritaikyti siurbliams. Šaltą žiemą palaikau radiatoriuose 45 laipsnių temp., tada namie būna 19 laipsnių, to mums pakanka. Pagrindinis klausimas kokios galios ir kokio gamintojo siurblį oras vanduo pasirinkti. Renkuosi tarp Daikin ir Panasonic, kiek domėjausi geriausiai tinka Panasonic T-Cap 12kv., nes gali paduoti didesnę nei prie Daikin 14,3 kv, prie tos pačios temperatūros nuo minus 7 iki plius 45 bei Panasonic T-Cap efektyvesnis prie žemų temperatūrų. Kokia Jūsų nuomonė, ką Jūs man patartumėte?
Įvertinus jūsų namo poreikius, galimai jums reikalingas šilumos siurblys būtų tarp 11kW ir 16kW galios, priklausomai kiek karšto vandens naudojate. Jai renkatės tarp Daikin ir Panasonic šilumos siurblių truputis palyginimo:
Panasonic T-Cap šilumos siurblys palaiko galią krintant temperatūrai. Tačiau didelės galios jums reikės max 5% šildymo sezono, o pats įreninys visada dirba su didesniais kompresoriaus sūkiais ir prie aukštesnių temperatūrų turi didesnes elektros sąnaudas nei kitų gamintojų įrenginiai. Taip pat dėl didesnių kompresoriaus sūkių, jo išorinio bloko garsas yra kelis kartus didesnis, kas labai nepatinka kaimynams, o ir patiems tikrai nesukels daug džiaugsmo.
Jei kalbėti apie Daikin įrangą ir renkantis 11 kW šilumos siurblį, jo galia prie -20 l lauke bus 7,99kW galios, o likusią jums trūkstamą galią pakels elektriniu tenu, ko pasekoje jūs tomis dienomis, kai bus žemiau -20 turėsite šiek tiek didesnes sąnaudas, bet visą likusį šildymo sezoną sąnaudos bus ženkliai mažesnės.
Įvertinkite tai, kad Lietuvoje vidutinė temperatūra žiemą 0 laipsnių, tad iš patirties rekomenduočiau jums rinktis Daikin įrenginį. Esam sumontavę tiek vienus tiek kitus įrenginius ir iš klientų gavę grįžtamąjį ryšį matome, kad tiek sąnaudos tiek komfortas bei kliento pasitenkinimas pasirinkus Daikin įrenginius kur kas aukštesnis.

Ar pirmiau išvedžioti rekuperaciją, o po to purkšti putų poliuretanu

Statau A+ klasės namą. Šiltinant lubas, kokia eilės tvarka reikėtų daryti darbus: ar pirmiau išvedžioti rekuperaciją, o po to purkšti putų poliuretanu, ar galima pirma poliuretaną, po to rekuperacija? O gal reikalingi ar galimi kiti būdai?
Jei lubos bus įtempiamos, tai geriau pirmą sumontuoti ventiliaciją, tada užpurkšti poliuretanu. Jei lubos bus montuojamos iš gipso, tai geriau užpurkšti poliuretanu ir tada montuoti ventiliacinius vamzdžius, kad montuojant gipsines lubas nepragręžtų ventiliacinių vamzdžių.

Šilumos siurblys oras-oras ar oras-vanduo

Šilumos siurblys oras-oras ar oras-vanduo. Noriu atsisakyti centrinio šildymo, šiuo metu kūrenu malkomis. Gyvenu 50 kv. bute, butas yra neapšildytas, labai šaltas. Žinau, jog oras-oras kainuoja įrengti pigiau negu oras-vanduo, netgi žymiai. Bet mane domina kurį variantą pasirinkti, kad būtų nedidelės išlaidos už elektrą šildymo metu ateičiai. Labiau domina ne kaina įrangos, bet išlaidos už šildymą ir ką būtų protingiau įrengti. Kiek teko girdėti, tai tokios kvadratūros namui neapsimoka statyti oras-vanduo, tinkamai neveiks įranga. Kokį šiuo atveju geriau pasirinkti šildymą?
Jūsų atveju geriausias sprendimas oras-oras šilumos siurblys. Nes montuojant oras-vanduo šilumos siurblį reikia grindinio šildymo sistemos. Jei butas labai šaltas elektros sąnaudos būtų panašios naudojant tiek oras-oras tiek oras vanduo.

Oro kondicionierius namui

2 aukštų 120 kv. A+ namas. Oro kondicionierius bus tik pirmame aukšte, kuriame 60 kv. virtuvė su svetaine 40 kv., kur bus kondicionierius. Tai pirmas klausimas, kokio galingumo, t.y. kokiam plotui man rinktis kondicionierių? O antras, ar gerai suprantu, kad su rekuperatoriaus pagalba man ir antras aukštas atsivėsins kažkiek?
Jei vėsinti tik pirmą aukštą, tai jums užtektų 5-7kW šaldymo galia turintis įrenginys.
Rekuperatoriaus išpučiamo oro temperatūra labai priklauso nuo lauko temperatūros. Naudojant oro kondicionierių pirmame aukšte rekuperatorius šiek tiek atvėsins oro antrame aukšte, bet didelio komforto nepasieksite.

Šildymo sistema nereikalaujanti daug priežiūros

Labai prašau patarti, kokia šildymo sistema geriausiai šildyti patalpas, kad nereikėtų kas dieną nešti pelenus ir lakstyti į rūsį kelis kartus per dieną. Namas tai skydinis Alytaus. Bendras plotas 139 m2 rūsys, mansarda. Žinoma norėtųsi, kad būtų normali kaina ir kuo mažiau vargo.
Mažiausiai priežiūros reikalauja šilumos siurblys. Oras-oras arba oras-vanduo.

Šilumos siurblys, kai įrengtas radiatorinis šildymas

Ar įmanoma panaudoti šilumos siurblius oras - vanduo, kai įrengtas radiatorinis (ketaus radiatoriai) šildymas? Kokia reikalinga siurbliui elektros galia?
Yra aukštatemperatūriniai šilumos siurbliai oras vanduo, toks šilumos siurblys tiktų Jūsų minėtai sistemai, tačiau tokio tipo šilumos siurbliai yra ženkliai brangesni.
Galima sumontuoti ir žematemperatūrinį šilumos siurblį, bet tokiu atveju reikėtų keisti radiatorius su dideliu šilumos atidavimo plotu. Tai pat šilumos siurblys turėtų būti galingesnis nei įprastai.

Kondicionieriaus įrengimas

Planuojame kondicionieriaus įrengimą 2 aukštų kotedže, 97 kv. m. Bus įrengta rekuperacija, grindinis šildymas (dujomis). Planuojame iš karto nusimatyti ir kondicionierių. Svarstome apie įprastą sieninį kondicionierių. Klausimas, ar pakaktų vieno, ar geriau planuotis po vieną kiekviename aukšte? Jei statyti vieną, ar geriau statyti antrame aukšte? (teoriškai, šiltas oras kyla į viršų). Dėl pozicijos – pirmame aukšte praktiškai viskas bendra patalpa, antrame svarstytumėme statyti koridoriuje, netoli laiptų – taip būtų "aptarnaujami" visi kambariai po truputį, nebūtų tiesioginio skersvėjo miegant, taip pat paprasčiau dėl kondensato (statomas prie vonios sienos), arčiau stogo (dėl išorinės dalies pajungimo). Vis dar dvejojame ir ar iš viso verta jį statytis (vasaromis gali padėti rekuperatorius, naktį atvėsinantis patalpas).
Vien tik su rekuperacine sistema neatvėsinsite naktį patalpų taip kad dieną patalpose būtų komfortiška temperatūra, nes dieną rekuperatorius tieks šiltą orą iš lauko ir patalpos vėl prišils. Kondicionierius geriau sumontuoti du, bet galima ir vieną antrame aukšte, priklauso nuo namo išplanavimo.
UAB Climpro
Lazdijų g.8, Kaunas