Gartraukio pajungimas į rekuperacijos sistemą

Klausimas:
Statome A+ klasės namą. Projekte yra nurodytos 2 vietos ventiliacijai - viena vonioje, kita virtuvėje (gartraukis). Taip pat bus alsuoklis. Planuojame įsirengti rekuperacijos sistemą, todėl noriu sužinoti, ar visi šie dalykai bus kažkaip pajungiami į rekuperaciją, ar turi būti vedami į stogą? Vedant į stogą turbūt susidarys papildomi šalčio tiltai, kas netinka A+ klasei. Prašau pakomentuokite.
Komentarai:
Rekuperacinės sistemos ortakiai į lauką oro tiekimui ir šalinimui gali būti įrengti per sieną, nereikia vesti į stogą. Oro kanalai einantys į stogą iš vonios patalpos turi būti užsandarinti, orą iš šių patalpų šalins rekpuperatorius. Gartraukį taip pat galima pajungti prie rekuperatoriaus, tuomet nelieka jokių papildomų oro kanalų ir šalčio tiltų.
Marius Raulinaitis, UAB "IDV Group"
Deja bet ne, rekuperacija jungiama atskirai. Vonią dar galėtų apjungti, bet virtuvės gartraukio su alsuokliu ne, o rekuperacijai būtų daromos naujos skylės lauko pertvarose. Dėl papildomų dviejų anųjų angų klasę pasieksite, nes rekuperacija atgaus šilumą, kas ir pakels namo efektyvumą.
Gabrielius, Specdarbai.lt
Teoriniu šilumos taupymo požiūriu name visai neturėtų būti jokių perteklinių angų į lauką, išskyrus rekuperacinės vėdinimo sistemos.
Bet, deja, realiame gyvenime tų angų vis tik prireikia.
Vonios patalpa paprastai jungiama prie rekuperacinės vėdinimo sistemos ir padeda pašalinti perteklinę drėgmę.
Virtuvėje viryklės gartraukį kaip tik nerekomenduojama jungti į rekuperacinę vėdinimo sistemą, nes ten šalinama daug riebalų. Kad ir kokie geri būtų gartraukio riebalų filtrai, jie vis tiek negali 100 proc. sulaikyti riebalų. Taigi, jeigu gartraukis būtų jungiamas į rekuperacinio vėdinimo sistemą, ji būtinai bus užteršiama riebalais su įvairiomis nemaloniomis pasekmėmis (o po kurio trumpo laiko dar ir gana brangiomis).
Dar vienas momentas, kad gartraukio ištraukiamas oro srautas būna gana didelis 200-600 m3/h. Palyginus normalaus dydžio name vėdinimo sistemos oro srautas paprastai neviršija 200 m3/h. Taigi, įvedus gartraukį į rekuperacinio vėdinimo sistemą, pastaroji dar būtų ir išbalansuojama ir klausimas ar galėtų užtikrinti norimą gana didelį oro srautą.
Taigi, gartraukį galima atskirai išvesti į lauką. Jo veikimo atveju vis tiek būtų išbalansuojama vėdinimo sistema. o kur dar šalčio atžvilgiu vos ne atvira anga į lauką.
Atkreipiu dėmesį, kad gartraukio išvedimas į lauką niekaip neįtakoja namo sandarumo matavimo ir A+ klasės gavimo. Todėl, kad matavimo metu visos tokios angos užsandarinamos. Pastato sandarumo matavimo tikslas yra patikrinti pačių konstrukcijų sandarumą, nevertinant angų į lauką įtakos.
Taupiuose namuose naudojamas sprendimas uždaro ciklo gartraukiai, kurie šalina orą ne į lauką, o pučia į pastato vidų. Tas traukiamas oras yra tik filtruojamas. Tokiu būdu neišbalansuojama vėdinimo sistema ir išvengiama šalčio tiltų iš lauko.
Yra tik dar vienas vėdinimo sistemos apribojimas, kad negalima jungti katilinės patalpos oro į bendrą namo vėdinimo sistemą. Katilinė turi turėti savo atskirą, nepriklausomą vėdinimą (jeigu reikia, pvz, dujinės katilinės atveju). Aišku, tai nedraudžia katilinėje pakabinti pačio rekuperatoriaus. svarbu, kad nebūtų imamas oras iš katilinės.
Dr. Arūnas Stikliūnas, UAB Gilius ir Ko
Vonios ir tualetų vėdinimas gali būti jungiamas į bendrą rekuperacinę sistemą.
Gartraukį taip pat yra galimybė pajungti į bendrą sistemą, tačiau tuomet reikalingas gartraukis su anglies filtrais. Taip pat šiuo metu populiarėja recirkuliaciniai gartraukiai, kurie įjungiami gaminant maistą, traukia užterštą orą, jį išvalo anglies filtrais ir grąžina atgal į patalpą. Tokiai sistemai nereikia papildomų ortakių nuo gartraukio.
Ugnė, UAB Climpro
Užsiregistravę
3377 specializuotų įmonių
va
3706*****24
va**********@***oo.com
sveiki, domintu rekuperacija su saldymo galimybe, namas 120 kv
an
0686***22
an********@***il.com
Sveiki, Reikia rekuperatoriaus. Ar yra nemokama paslauga atvažiuoti į sodybą kaime (50km nuo Kauno) ir įvertinti kokio jo reikia ?
do
8610***11
do******@******il.com
Ar padėtų sieninis rekuperatorius sumažinti per didelę drėgmę patalpoje? Konkrečiai kalbu apie dviejų srautų Blauberg Freshpoint rekuperatorių, kuris bent jau veikia kaip rekuperatorius, t.y. pučia ir traukia vienu metu.
po
+3706*****92
po*****@********ce.com
Sveiki, Remontuoju namą, noriu išspręsti klausimą dėl vėdinimo. Ar galėtumėte paruošti vėdinimo projektą ir pasiūlyti reikiamas medžiagas, įskaitant vėdinimo įrenginį. Pridedu du pdf failus. vėdinimas reikalingas brėžiniuose esančio apatinio "korpuso" pirmame aukšte ir mansardoje. Namas tikrai nedidelis, pirmo aukšto plotas 64 m2, mansardoje grindų plotas 50m2, o naudingas (nuo 1,6m aukščio) tik 35m2.
vy
8630***21
vy*******@***il.com
Sveiki domintų rekuperacinė sistema bei jos projektas
ar
8612***79
ar*******@***il.com
Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą (paslaugą).Namui apie 80kvadratu.
an
0698***48
an************@***il.com
Mano prieš metus pastatytame 108m2 A++ name sumontuotas rekuperatorius RDCD40SK. Rekuperatorių naudojant minimaliu režimu (ant pirmos padėties iš esamų trijų) žiemos metu oras patalpose išsausėja iki 20-30%, nors beveik pastoviai veikia Garintuvas, kuris išgarina apie 5 ltr. vandens per parą. Koks būtų galimas sprendimas pagerinti esamą situaciją?
da
+3706*****50
da************@***il.com
Sveiki. Statausi namą. Namas su rūsiu ir garažu maždaug 300 kv. A klasės. Gavau pasiūlymą įsirengti plokštelinį rekuperatorių Flair 600 4/EUENTHALPY. Architekto brėžiniuose pavaizduota ištraukimo ir padavimo ortakiai į patalpas. Meistrai siūlo montuoti tik ištraukimo funkciją, o padavimas (oro maišymasis) vyks savaime pro kambario durų 2 cm ertmę. Klausimas, ar bus efektyvu ir protinga montuoti tik ištraukimą, nemontuojant oro padavimo į patalpas? Ar netruks gryno oro pritekėjimo?
Vy
8605***07
Vy*****************@***il.com
Nesenai nusipirkome seną sodo namą, mūrinį su mansarda. Noriu daryti daug ką pats dėl finansinių sumetimų. Noriu apšiltinti iš vidaus, nes kadangi šiltinti iš išorės kol kas nėra galimybių. Planuoju dėti kvėpuojančią difuzinę plėvelę ant mūro + vata + PE plėvelė arba priešvėjinė + gipsas, perdanga į antrą aukštą medinė, apšiltinti vata, stogas šiltintas yra jau 10cm, šiferis + vėjo plėvelė + vata+ PE plėvelė, bet nesandarinta. Kambarys antrame aukšte sukaltas iš ir 3cm storio dailylenčių, ką patartumėte daryti? Ir ar sieninis rekuperatorius antrame ir pirmame aukšte padėtų išvengti rasojimo šiltinimo konstrukcijose?
nv
0605***24
nv********@***il.com
Turime Brofer RDCD 4,0sk rekuperatorių ir jame jau du kartus sudegė pagrindinė valdymo plokštė, priežastis panašu yra tai, kad ant plokštės patenka drėgmės. Rekuperatorius sumontuotas lubose, prie jo prijungtas vamzdelis kondensato nubėgimui, išardžius viduje sausa. Pirmą kartą sudegė žiemą, esant lauke minusinei temperatūrai, antrą kartą rudenį, kai buvo pliusinė temperatūra lauke. Tenos prijungtos. Rekuperatorius yra šildomoje sausoje patalpoje (miegamojo rūbinėje). Kodėl taip nutinka ir kaip galima išvengti trečio plokštės keitimo?
Originalių M5+M5 filtrų komplektas Paul CLIMOS 200 rekuperatoriams
Originalių M5+M5 filtrų komplektas Paul CLIMOS 200 rekuperatoriams
UAB Konkretus
5 atsiliepimai 100% rekomenduoja
39,49 €/vnt.
Rekuperacinės sistemos montavimas
Rekuperacinės sistemos montavimas
MB Building Master
3 atsiliepimai 34% rekomenduoja
430 €/vnt.
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 420771 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3377
Iš viso buvo užduota 178617 klausimų
Gaukite pasiūlymus
iš 95 specializuotų įmonių