UAB "Juodasis garnys" ekspertų komentarai
Ką rinktis perdangos šiltinimui
Ką rinktis ar garo izoliacinę plėvelę, ar pir plokštes perdangos šiltinimui? Sprendimo pliusai minusai. Naujai statomas namas A++ klasės. Stogas - -šiferis, dvišlaitis. Vieno aukšto namas.
PIR plokštė tik išbrangina konstrukciją. PIR plokštės naudojamos kitais tikslais.
Rąstinio namo šiltinimas vata sausu ar šlapiu būdu
Mano namas senas rąstinis, buvo apšiltintas paroko vata, jaučiasi drėgmė ir žiemos metu šalta. Noriu nuimti vatą ir užpurkšti knauf vata, sausu ar šlapiu būdu, ką patartumėte?
Sienas rekomenduoju šiltinti tik su biria ekovata sausuoju arba šlapiuoju būdu, nes ekovata skirta būten medinių namų šiltinimui, ji turi gerą kvėpavimą (gerai perneša rasos taškus).
Pirmoje vietoje rekomenduočiau sienas šiltinti su švediška ekovata Isocell (CE, EOTA, NaturePlus, didžiausia varža iš visų ekovatų) arba kitomis ekovatomi.
Knauf biri stiklo vata yra blogesnių kai kurių techninių parametrų už ekovatas ir ji pučiasi tik sausuoju būdu.
Pirmoje vietoje rekomenduočiau sienas šiltinti su švediška ekovata Isocell (CE, EOTA, NaturePlus, didžiausia varža iš visų ekovatų) arba kitomis ekovatomi.
Knauf biri stiklo vata yra blogesnių kai kurių techninių parametrų už ekovatas ir ji pučiasi tik sausuoju būdu.
Sienų šiltinimas tiesiai ant kalibruotos dailylentės
Namas paprastas karkasinis, klausimas ar galima iš lauko pusės klijuoti ar sukti šiltinimo medžiagą (20cm puta ar kažką kitą, po to aptinkuoti) tiesiai ant kalibruotos dailylentės taip papildomai apšiltinant, ar neužsisandarins? Ar kvėpuos ir bus viskas gerai toliau tik šiltesnis ir mažiau eikvojantis energijos.
Karkasinį namą nerekomenduotina šiltinti su putų polistirolu, nes:
1. namas nebekvėpuos, rasos taškas liks karkase,
2. dekoratyvinis tinkas gali sutrūkinėti.
Jei norite šiltinti su putų polistirolu, tai turite įdiegti patalpų ventiliaciją -rekuperaciją, kuri patalpose esančią drėgmę surinks ir išleis į kanalizaciją. Tokiu atveju lauko apdaila turi būti ne tinkas, o įvairios lenteles, čerpelės, įvairios plokštės ar kitą ventiliuojama apdaila.
1. namas nebekvėpuos, rasos taškas liks karkase,
2. dekoratyvinis tinkas gali sutrūkinėti.
Jei norite šiltinti su putų polistirolu, tai turite įdiegti patalpų ventiliaciją -rekuperaciją, kuri patalpose esančią drėgmę surinks ir išleis į kanalizaciją. Tokiu atveju lauko apdaila turi būti ne tinkas, o įvairios lenteles, čerpelės, įvairios plokštės ar kitą ventiliuojama apdaila.
Apšiltinto stogo ekovata papildomas šiltinimas akmens vata
Šiuo metu stogas apšiltintas 25-30cm biria ekovata, kurios garso izoliacija vos ne nulinė. Klausimas - ar galima dėti ant viršaus 30cm akmens vatos sluoksnį? Ar pasirinkti kitą medžiagą? Stogas skardinis.
Visų birių ekovatų garso klasės yra didelės. Nei viena kita izoterminė medžiaga neturi tokios geros garso klasės kaip ekovatos.
Sprendimas, kaip sumažinti garsą iš pirmo aukšto neardant perdangos
Karkasinis namas, antras aukštas. Perdanga medinė, grindines lentos, akmens vata. Antrame aukšte miegamajame girdisi balsai iš pirmo aukšto. Ieškome sprendimo, kaip sumažinti garsą iš pirmo aukšto neardant perdangos. Kas galėtų padėti? Ant grindų patiestas kilimas truputį sumažino garsą. Ką dar galima padėti ant grindų po kilimu? Medžio plaušo ar kitas plokštes? Smėlio maišus?
Pirmiausiai reiktų tikrinti ar po grindinėmis lentomis yra tuščias oro tarpas. Jei jis yra, tai reiktų jį užpildyti su biriomis aukštą garso sugerties klasę turinčiomis medžiagomis. Jei oro tarpo nėra, tai reiktų ant esamų grindų montuoti spec. akustines plokštes ir ant jų kloti grindų dangą.
Kaip sumažinti šildymo kaštus dar labiau
Nupirkome namą 2006 metų statybos. Sienos apšiltintos 10 cm storio polisteroliu, stogas nėra tobulas, yra sudėtos vatos, bet nebuvo nieko izoliuota. Teko pačiam lipti ir kiek maksimaliai izoliuoti, kad nebūtų skersvėjo. Namo cokolis yra apšiltintas, tačiau po žeme pamatas neapšiltintas. Name grindinis šildymas. Pačios grindys nėra apšiltintos. Šildymas dujomis. Kaip sumažinti šildymo kaštus dar labiau? Jei uždėti storesni sluoksnį vatos stogo palėpeje, ar padės šis variantas? Nes šiltinti pamato pilnai nėra galimybės, nes kai kur yra laiptai, kitur sandėliukas. Ar dalinai, kur eina iškasti pamatus ir apšiltinti, pagerintų situaciją ar neverta į pamatus lįsti, kadangi ne visur yra prieigos? Namas ant kalniuko. Palyginus pro kur labiau išeina šiluma, ar pro stogą ar pro pamatus. Gal geriau apšiltinus palėpę, uždėjus ten didesnį storį vatos pagerins situaciją, jei pamatai nebus apšiltinti?
Namas yra gerai apšiltintas tada, kai yra apšiltintos jo visos dalys, t.y. stogas, sienos, grindys. Tai pirmoje vietoje reiktų jums papildomai apšiltinti perdengimą, vatos storis rekomenduotinas virš 30 cm. Jei klosite lakštinę arba ruloninę vatą, tai montuojant reiktų stengtis, kad neliktų tarpelių. Klojant kelis vatos sluoksnius, reiktų kloti lapus skirtingomis kryptimis gerai juos suspaudžiant tarpusavyje. Šiuo atveju geriausiai tiktų birios medžiagos (užpilti rankiniu būdu ar užpildyti pūtimo būdu), kurios sudarytų vienalytę masę. Toliau reiktų patikrinti sienas ar nėra jose palikti tušti oro tarpai. Jei palikti tušti oro tarpai, tai juos reiktų užpildyti. Pamatus, kad ir ne visu namo perimetru, vis tiek reiktų šiltinti iš išorės. Kuo daugiau namo dalių apšiltinsite, tuo mažesnius šildymo kaštus turėsite.
Medinės perdangos šiltinimo sumuštinis
Renovuoju namą ir iškilo klausimas kaip geriau pasidaryti medinę perdangą. Antras aukštas bus gyvenamas. Koks turėtų būti sumuštinis? Iš apačios gipso plokštė, profiliai, garo izoliacija, vata tarp medinių sijų, ant sijų guminė juosta ir osb plokštė 22mm. Ar taip būtų protingas sumuštinis?
Jei kalba eina apie perdengimą virš pirmo aukšto, tai jūsų aprašytas "sumuštinis" teisingas, tik garo izoliacinės plėvelės nereiktų (jei žiemos metu antras aukštas bus šildomas). Šiaip garo izoliacines plėveles galite naudoti beveik visose patalpų konstrukcijose, jei tose patalpose yra priverstinė ventiliacija- rekuperatorius, kuris surenka ir pašalina drėgmę.
Ar gali būti, kad tarpsienyje atsiranda rasos taškas, kaupiasi drėgmė
Sveiki. Neseniai apžiūrėjau namą pirkimui. Namas gyvenamas, šiltas, bet viduj jaučiasi stiprus pelėsio kvapas. Namas apšiltintas iš lauko 200mm polistirolu, armuotas. Ar gali būti, kad tarpsienyje atsiranda rasos taškas, kaupiasi drėgmė? Tarpsienis tuščias, nešildyta.
Šiuo atveju namas yra labai sandarus ir labai trūksta kambarių ventiliacijos. Pirmiausiai visame name reiktų įdiegti priverstinę ventiliaciją - rekuperatorių, kuris surinks ir pašalins drėgmę. Sienoje esančius oro tarpus užpildyti būtiną, nes dabar laukinis šiltinimas neduoda daug naudos. Oro tarpe ir toliau vyksta oro konvekcija. Prieš šiltinant lauko sienas iš išorės reiktų visą laiką užpildyti oro tarpus, kad siena taptų vienalytė. Dėl oro tarpų užpildymo galite kreiptis pas mus, padėsime.
Gerai užlaikyto rąstinio namo renovavimas
Domina, ar verta šilumos ekonomijos tikslu renovuoti iš pažiūros tvirtą, nesuklypusį, gerai užlaikytą rąstinį namą (ketvirto dešimtmečio statybos). Vieno aukšto, šlaitinis stogas, plotas - 115 kv., aukštos lubos (apie 3 m). Stogas pakeistas (skardinis), lubų perdanga nešildyta (storas spalių sluoksnis). Langai plastikiniai, vienos kameros, keisti prieš 10+ metų. Pamatai tvirti, apie 0,5 m, šiltuoju metu ventiliuojami per groteles pamatų sienelėse. Yra vienas koklinis pečius, dujinė šildymo sistema radiatoriais. Šildant dujom (be pečiaus) vidutinė mėnesio šildymo kaina - apie 300 eur (temperatūra - apie 19-20). Ar verta jį šiltinti? Kiek? Visą? Ar tik perdangą, grindis, langus? Labiausiai baiminuosi, kad padarius "buterbrodą", sutriks namo "mikroklimatas", oro apykaita, ims kauptis drėgmė, pelyti iš vidaus ir pan. Ir kokia maždaug būtų šildymo ekonomija, viską apsišiltinus, jei tai įmanoma apytikriai apskaičiuoti?
Šiltinti jūsų namą rekomenduočiau ir tik su ekovatomis. Ekovatos geriausiai kvėpuoja, impregnuoja (turi sudėtyje antiseptikus), geriausiai perneša rasos taškus į lauką. Pirmiausiai reikia išsiaiškinti esamų spalių storį ant perdangos, jei jis yra virš 35 cm, tai perdangos šiltinti nebereikia, tokio storio spalių pilnai pakanka. Sienas rekomenduočiau šiltinti min 17cm storiu su ekovata sausuoju arba šlapiuoju būdų (su tokiu storiu pasieksite B klasę, to pilnai pakanka). Pamatus rekomenduočiau šiltinti su ekstrudiniais putplasčiais ar uždarų porų poliuretanu (reikia aiškintis vietoje). Daugiau informacijos galime suteikti telefonu.
Noriu paklausti ko pripurkšti aplink langus
Iš 2 jūrinių konteinerių esam pasistatę gyvenamą namą. Iš išorės sienas nupurškėm uždarų porų poliuretanu ir 10cm neoporu. BET buvo neuždėta langų sandarinimo juosta. Dabar jaučiasi vėjas. Noriu paklausti ko pripurkšti aplink langus? Ar šiltinti visą vidaus sieną? (poliuretanu ekovata?) Vidaus sienos dengtos gipsu.
Aplink langus plyšius geriausiai būtų užpurkšti su montažinėmis putomis. Įmonė Wurth prekiauja balionėliais uždarų porų (esame išbandę, patiko) arba kitomis didesnio tankio putomis.
Už gipskartonio plokštės galime užpildyti tik su biriomis medžiagomis (pvz. ekovatomis). Poliuretanai šiuo atveju netinka, nes galime deformuoti gipskartonio plokštes.
Už gipskartonio plokštės galime užpildyti tik su biriomis medžiagomis (pvz. ekovatomis). Poliuretanai šiuo atveju netinka, nes galime deformuoti gipskartonio plokštes.
Šiltnaminė plėvelė ant akmens vatos
Namo stogas skardinis, po skarda difuzinė plėvelė, po to sudėta kieta akmens vata. Klausimas ar galima ant vatos dėti 400-600 mikronų šiltnaminę plėvelę? Vėliau bus montuojamos gipskartonio lubos.
Šiltnaminė plėvelė yra ta pati garo izoliacinė plėvelė. Tokio storio plėvelė per gera, užtektų 200 mikronų storio. Svarbiausiai, kad gerai suklijuotumėte plėvelę tarpusavyje ir visais perimetrais.
Medinių lubų šiltinimas rąstiniame name
Norėčiau patarimo dėl medinių lubų šiltinimo. Senas rąstinis namas. Lubos kaltos prie balkių iš patalpos vidaus. Tarp lubų paliktas apie 5 cm oro tarpas, toliau lentos įspraustos tarp balkių, 3cm storio viena su kita suleistos (turbūt reikėtų vadinti juodgrindėm) ir ant lentų užpilta spalių apie 5-10cm. Ar negeriau būtų likviduoti tą oro tarpą ir tiesiog ant lubų dėti garo plėvėlę arba agro plėvelę, arba tiesiog pakloti popierių ir ant jų pilti ekovatą arba kitą biria vatą pamaišant su esamais spaliais (kad nelystų pelės)? Ar vietoj garo plėvelės būtų galima naudoti polietileno plėvelę ir kokią: juodą, skaidrę, stabilizuotą ar paprastą ir kokio storio?
Jokių plėvelių šiuo atveju dėti nereikia. Tegu rasos taškai išeidinėja laisvai. Išlyginkite spalius ir užsipilkite ant viršaus 20-30 cm ekovatos, kurios sudėtyje yra didelis kiekis nelakaus boro druskos antiseptiko. Šiai dienai didžiausias šio antiseptiko kiekis mano žiniomis yra ekovatoje ISOCELL (Švedija). Galime ir mes užpildyti reikiamą storį su spec. įranga.
Grindų šiltinimas sename mūriniame daugiabutyje
Kaip apsišiltinti grindis sename mūriniame daugiabutyje išmontavus senas grindis (juodgrindes)? Norėtumėme akmens vata. Koks turi būti storis, kokių papildomų medžiagų reikia apšiltinimui? Grindys bus klojamos po apšiltinimo parketlentėmis.
Jūsų atveju rekomenduočiau grindis šiltinti maksimaliu storiu, tiek kiek leidžia patalpos ir durų angų aukščiai. Naudokite šiltinimui izotermines medžiagas, kurių šilumos koeficientai yra dideli . Jei paviršiai lygūs, tai rekomenduočiau PIR plokštes. Jei paviršiai nelygūs, tai rekomenduočiau akmens, ekovatas su gerais šilumos koeficientais arba uždarų porų poliuretanus.
Difuzinė plėvelė iš vidaus šiltinant šlaitinį stogą
Norėčiau apšiltinti šlaitinį stogą. Po stogo danga paklotas ruberoidas. Ar galima dėti difuzinę plėvelę iš vidaus?
Jūsų atveju jokių difuzinių plėvelių dėti nereikia. Difuzinę plėvelę galėsite sumontuoti vietoj ruberoido tuomet, kai bus keičiama stogo danga. Po apšiltinimo apačioje (nuo patalpų vidaus) turėtumėte sumontuoti garo izoliacinę plėvelę, kurią turite gerai užsandarinti. Medines konstrukcijas turite nutepti su medžio impregnantais - antiseptikais arba šiltinti su biria ekovata, kuri turi savo sudėtyje daug antiseptiko boro (pvz. ISOCELL ar Thermofloc). Užpildyti paruoštas konstrukcijas su ekovatomis galime ir mes.
Atvirų porų putų skleidžiamas kvapas
Prieš 9 mėnesius šiltintos palėpės ir rūsio lubos atvirų porų putomis. Nors jau kelis šiltojo sezono mėnesius stengiamės vėdinti patalpas atidarius duris, langus, sudarant skersvėjį, tačiau kitą dieną ar net greičiau, atidarius patalpų duris vėl jaučiamas specifinis kvapas. Kvapas jautėsi nuo pat pradžių, bet vylėmės, kad pavasarį išvėdinus pradings... Lupti viską lauk nesinori. Ar turite patarimų kaip izoliuoti kvapą? Tarkim uždengus OSB plokštėmis ar fanera ir sujungimus užsandarinti lipnia juosta ar panašiai...? Gal teko susidurti - kaip sprendėte? Patalpose nuolat nebūnam (palėpė, rūsys) - jos pagalbinės. Izoliavus kvapą yra lūkestis, kad kažkokios cheminės nenuodys mūsų.... Rangovas nenusisuka, kalbam, bet sako nesąs susidūręs su tokiu atveju, kad būtų kvapas, todėl visi patarimai vertingi.
Poliuretanai yra skirti šiltinti tik negyvenamas ir administracines patalpas. Šiuo atveju reikėtų poliuretaną izoliuoti su garo plėvelėmis. Kvapas nuo poliuretano atsiranda ypač aukštesnėse temperatūrose. Poliuretanas yra gaminamas iš dviejų komponentų poliolio ir izocianato. Šių dviejų komponentų gamybai šiai dienai yra naudojami ypač lakūs scheminiai elementai, todėl po reakcijos (jau susiformavus poliuretanui) jie garuos ilgai.
Naujos statybos bute girdisi kaimynai
Gyvename apie menesi laiko naujos statybos bute, pirkome su daline apdaila. Samdeme meistrus, bet kiti kaimynai isirenginejo patys. Gyvenam 4a., virs musu kaimynai tiesiog tragiskai vaiksto ir girdisi kulnai kaip vaiksto, taip pat vakare girdisi, kai leidziamas vanduo. Ar tai normalu? Mes dejome dviguba gipsa bei vata. Kas gali buti?
Šiai dienai tai labai didelė problema naujuose daugiabučiuose. Garso perdavimo šaltinis yra sienos ir komunikacinės šachtos. Sunku įsivaizduoti kaip yra priduodami tokie namai, nes yra akustikos reikalavimai gyvenamosioms patalpoms. Jūsų atveju reiktų visas sienas padengti akustinėmis medžiagomis (yra įvairių medžiagų ir būdų). Tai reiškia, kad sienos pastorės į kambarių vidaus pusę min 5 cm. Tai yra brangu.
Pučiama šiltinimo medžiaga tiesiai ant spalių
Pastogė yra apšiltinta spaliais, bet jų per maža šiluminė varža. Pastogė nenaudojama, o spalių pašalinimas sudėtingas, nes žema patalpa. Ar galima pūsti kažką tiesiai ant spalių?
Šiltinti galima tiesiogiai ant spalių. Spaliai irgi turi neblogą šiluminę varžą. Šiltinti rekomenduočiau biria ekovata, kuri gerai "kontaktuoja" su spaliais. Ekovata turi antiseptikus nuo puvimo, grybelių ir graužikų. Jos garso klasė ypač gera (A).
Oro tarpo šiltinimas, kai bus bus šiltinama išorė
Ar šiltinamas seno namo oro tarpas, jeigu bus šiltinama išorė ir daromas fasadas?
Bet kokiu atveju oro tarpą yra būtina užpildyti su izoterminėmis medžiagomis. Tuščiame oro tarpe vyksta oro konvekcija, oro tarpe oras sušyla ir kyla į viršų, per murlotines dalis išeiną į lauką. Tokiu atveju vidinė sienos dalis negali įšilti. Kai oro tarpas yra užpildytas izotermine medžiaga, tai vidinė sienos dalis įšyla ir pradeda veikti kaip radiatorius (atiduoda šilumą atgal į patalpas, neleidžia patalpų orui atvėsti).
Tokiu atveju aš rekomenduočiau oro tarpą šiltinti tik biriomis medžiagomis (ekovata, akmens vata, knauf vata, granulėmis ir t.t.), kurios gerai pernešinėja rasos tašką. Šiuo atveju nepatarčiau sienų oro tarpą užpildyti skystomis medžiagomis.
Tokiu atveju aš rekomenduočiau oro tarpą šiltinti tik biriomis medžiagomis (ekovata, akmens vata, knauf vata, granulėmis ir t.t.), kurios gerai pernešinėja rasos tašką. Šiuo atveju nepatarčiau sienų oro tarpą užpildyti skystomis medžiagomis.
Neapšiltinti rąsto galai namo kampe, kurie yra išlindę
Reikia apšiltinti rąstinį namą. Rąsto galai namo kampe yra išlindę. Jeigu šiltint iš išorės jie liks neapšiltinti, ar nesigaus rasos taškas ir ar nepradės rastis pelėsis?
Rąstinio namo išorinius kampus apšiltinti yra labai svarbu, nes ten yra pačios didžiausios peršalimo vietos. Vienu atveju kampus galima įrėminti ir apšiltinti. Tokiu atveju bus nelabai grąžu. Kitu atveju reikia nupjauti rąstu galus (reikia palikti nors 70 mm ) ir kiekvieną rąstų jungtį suvaržyti su ilgasriegiais (kad kampo spyna neiširtų) , šiltinimo medžiagą "užvesti" ant kampo. Šiuo atveju (sumontavus apdailą) sienos gausis lygios iki pačio kampo.
Seno rąstinio namo perdangos šiltinimas
Laba diena, Turiu seną rąstinį namą, ir noriu pakeisti perdangos šiltinimą. Nusiėmus ploną stiklo vatą, po ja buvo labai daug smėlio. Praktiškai per visą perdangos rasto aukštį. Ar man reikia tą smėlį išimti, jei noriu pilnai apšiltinti perdangą? Stogas bus nešildomas, tik perdanga, nes palėpė negyvenama.
Smėlį galite palikti. Ant jo galite dėti tiek plokštines, tiek rulonines, tiek (užpildyti su) izotermines medžiagas. Tokiu atveju mes rekomenduotumėme šiltinti su biria ekovata, kuriai paruoštas pagrindas gali būti nelygus. Apie ekovatos privalumus surasite daug informacijos internete.
Medžiaga tarp perdengimo balkių, kad vata nedulkėtų į pirmą aukštą
Kokią medžiagą rekomenduotumėt dėti tarp perdengimo balkių iš viršaus, kad vata nedulkėtų į pirmą aukštą?
Galite panaudoti geotekstilę ("agro") storą plėvelę arba bet kokią kitą, kuri laidi garams.
Šiltinimas technologija GLUEPORAS
Mūriniame name yra oro tarpas. Skaičiau apie technologiją Glueporas. Ar išeis apšiltinti, kadangi name yra nemažas 15-20 cm oro tarpas?
Tokios šiltinimo sertifikuotos technologijos kaip Glueporas kol kas nėra. Tai vienos įmonės iš Klaipėdos rajono sugalvotas žodis.
Nėra tokios sertifikuotos technologijos dėl to, kad sunku užpildyti oro tarpą su polistireno granulėmis su klijais, nes šis mišinys veliasi ir lieka oro tarpai.
Šiuo atveju rekomenduočiau šiltinti su ekovata arba su ekovatos ir polistireno granulių mišiniu.
Nėra tokios sertifikuotos technologijos dėl to, kad sunku užpildyti oro tarpą su polistireno granulėmis su klijais, nes šis mišinys veliasi ir lieka oro tarpai.
Šiuo atveju rekomenduočiau šiltinti su ekovata arba su ekovatos ir polistireno granulių mišiniu.
Medinės perdangos šiltinimas
Noriu pasiteirauti kuo būtų geriau apšiltinti medinę perdangą vieno aukšto name t.y. lubas? Ar pučiamomis poliuretano putomis, ar to pačio putų poliuretano plokštėmis (PIR) dedant tarp perdangos sumontuotų 15cm gegnių?
Mūsų įmonė turi ilgametę praktiką šiltinimo srityje įvairiomis medžiagomis. Aš manau, kad poliuretanai (atvirų arba uždarų porų) turi tokius minusus:
1. Sugadina difuzinę plėvelę (suriša jos plaušelius, ji nebekvėpuoja).
2. Medinės konstrukcijos gali pradėti pelyti, šusti ar atsirasti ant jų grybelis, jei apipučiamos medinės konstrukcijos (pvz: gegnės) kurių drėgnumas yra daugiau nei 10,5 %.
3. Poliuretanas (ypač uždarų porų) gali atskilti nuo medinių konstrukcijų, ko pasekoje susidaro šalčio tiltelis, pradeda kondensuotis drėgmė, kuri varva ant apdailų.
4. Labai bloga garso klasė E-F, todėl yra sukuriamas būgno efektas.
5. Prie aukštesnės temperatūros nuo poliuretano gali atsirasti kvapas.
Norėčiau paminėti, kad aš nežinau nei vieno Europos poliuretano gamintojo, kurio gaminamam poliuretanui yra suteikta teisė šiltinti su poliuretanu medines konstrukcijas.
Poliuretano sertifikate ar deklaracijoje yra tiksliai nurodyta kokias konstrukcijas galima šiltinti su juo. Reikia pasitikėti tik Lietuvos SPSC arba kitais Europos statybinių medžiagų sertifikavimo centrų išduotais sertifikatais, kuriuos galima patikrinti internete. Jei poliuretanas yra ne Europos gamintojo, tai įmonė (kuri naudoja šį poliuretaną) turėtų įvežamą poliuretaną papildomai sertifikuoti Europos statybinių medžiagų sertifikavimo centruose. Deja mažai žmonių supranta kas parašyta sertifikatuose ir kokie jie turi būti.
Mes šiai dienai rekomenduojame su poliuretanais šiltinti tik metalines, gelžbetonines ir mūrines konstrukcijas.
Jūsų atveju šiltinti rekomenduočiau su ekovata arba su kitomis biriomis medžiagomis.
1. Sugadina difuzinę plėvelę (suriša jos plaušelius, ji nebekvėpuoja).
2. Medinės konstrukcijos gali pradėti pelyti, šusti ar atsirasti ant jų grybelis, jei apipučiamos medinės konstrukcijos (pvz: gegnės) kurių drėgnumas yra daugiau nei 10,5 %.
3. Poliuretanas (ypač uždarų porų) gali atskilti nuo medinių konstrukcijų, ko pasekoje susidaro šalčio tiltelis, pradeda kondensuotis drėgmė, kuri varva ant apdailų.
4. Labai bloga garso klasė E-F, todėl yra sukuriamas būgno efektas.
5. Prie aukštesnės temperatūros nuo poliuretano gali atsirasti kvapas.
Norėčiau paminėti, kad aš nežinau nei vieno Europos poliuretano gamintojo, kurio gaminamam poliuretanui yra suteikta teisė šiltinti su poliuretanu medines konstrukcijas.
Poliuretano sertifikate ar deklaracijoje yra tiksliai nurodyta kokias konstrukcijas galima šiltinti su juo. Reikia pasitikėti tik Lietuvos SPSC arba kitais Europos statybinių medžiagų sertifikavimo centrų išduotais sertifikatais, kuriuos galima patikrinti internete. Jei poliuretanas yra ne Europos gamintojo, tai įmonė (kuri naudoja šį poliuretaną) turėtų įvežamą poliuretaną papildomai sertifikuoti Europos statybinių medžiagų sertifikavimo centruose. Deja mažai žmonių supranta kas parašyta sertifikatuose ir kokie jie turi būti.
Mes šiai dienai rekomenduojame su poliuretanais šiltinti tik metalines, gelžbetonines ir mūrines konstrukcijas.
Jūsų atveju šiltinti rekomenduočiau su ekovata arba su kitomis biriomis medžiagomis.
Poliuretano putų minusai
Noriu šiltinti stogą. Domiuosi įvairiais variantas, vienas iš jų - putos. Matau visi čia jas labai giria, bet radau ir vieną tokią žinutę. Kaip čia iš tikrųjų yra? (Truputį atsargiau su putomis. Jos gaunamos maišant izocionatą ir poliolį. Izocionatas yra labai nuodingas ir įtrauktas į nuodingų medžiagų pagal toksiškumą sąrašą. Jei nelaimė - gaisras, ar bent svylant išsiskiria cianidai - tai tuomet galite greitosios nebekviesti.)
Mūsų įmonė turi ilgametę praktiką šiltinimo srityje įvairiomis medžiagomis. Aš manau, kad poliuretanai (atvirų arba uždarų porų) turi tokius minusus:
1. Sugadina difuzinę plėvelę (suriša jos plaušelius, ji nebekvėpuoja).
2. Medinės konstrukcijos gali pradėti pelyti, šusti ar atsirasti ant jų grybelis, jei apipučiamos medinės konstrukcijos (pvz: gegnės) kurių drėgnumas yra daugiau nei 10,5 %.
3. Poliuretanas (ypač uždarų porų) gali atskilti nuo medinių konstrukcijų, ko pasekoje susidaro šalčio tiltelis, pradeda kondensuotis drėgmė, kuri varva ant apdailų.
4. Labai bloga garso klasė E-F, todėl yra sukuriamas būgno efektas.
5. Prie aukštesnės temperatūros nuo poliuretano gali atsirasti kvapas.
Norėčiau paminėti, kad aš nežinau nei vieno Europos poliuretano gamintojo, kurio gaminamam poliuretanui yra suteikta teisė šiltinti su poliuretanu medines konstrukcijas.
Poliuretano sertifikate ar deklaracijoje yra tiksliai nurodyta kokias konstrukcijas galima šiltinti su juo. Reikia pasitikėti tik Lietuvos SPSC arba kitais Europos statybinių medžiagų sertifikavimo centrų išduotais sertifikatais, kuriuos galima patikrinti internete. Jei poliuretanas yra ne Europos gamintojo, tai įmonė (kuri naudoja šį poliuretaną) turėtų įvežamą poliuretaną papildomai sertifikuoti Europos statybinių medžiagų sertifikavimo centruose. Deja mažai žmonių supranta kas parašyta sertifikatuose ir kokie jie turi būti.
Mes šiai dienai rekomenduojame su poliuretanais šiltinti tik metalines, gelžbetonines ir mūrines konstrukcijas.
1. Sugadina difuzinę plėvelę (suriša jos plaušelius, ji nebekvėpuoja).
2. Medinės konstrukcijos gali pradėti pelyti, šusti ar atsirasti ant jų grybelis, jei apipučiamos medinės konstrukcijos (pvz: gegnės) kurių drėgnumas yra daugiau nei 10,5 %.
3. Poliuretanas (ypač uždarų porų) gali atskilti nuo medinių konstrukcijų, ko pasekoje susidaro šalčio tiltelis, pradeda kondensuotis drėgmė, kuri varva ant apdailų.
4. Labai bloga garso klasė E-F, todėl yra sukuriamas būgno efektas.
5. Prie aukštesnės temperatūros nuo poliuretano gali atsirasti kvapas.
Norėčiau paminėti, kad aš nežinau nei vieno Europos poliuretano gamintojo, kurio gaminamam poliuretanui yra suteikta teisė šiltinti su poliuretanu medines konstrukcijas.
Poliuretano sertifikate ar deklaracijoje yra tiksliai nurodyta kokias konstrukcijas galima šiltinti su juo. Reikia pasitikėti tik Lietuvos SPSC arba kitais Europos statybinių medžiagų sertifikavimo centrų išduotais sertifikatais, kuriuos galima patikrinti internete. Jei poliuretanas yra ne Europos gamintojo, tai įmonė (kuri naudoja šį poliuretaną) turėtų įvežamą poliuretaną papildomai sertifikuoti Europos statybinių medžiagų sertifikavimo centruose. Deja mažai žmonių supranta kas parašyta sertifikatuose ir kokie jie turi būti.
Mes šiai dienai rekomenduojame su poliuretanais šiltinti tik metalines, gelžbetonines ir mūrines konstrukcijas.
Rąstinį namą šiltinti purškiama ar gabaline ekovata
Norėčiau rąstinį namą (sienas iš lauko) šiltinti ekovata. Tik sako, kad ekovata sukrenta po kurio laiko. Ar geriau šiltinti purškiama ar gabaline ekovata? Kokie skirtumai? Ar užteks šiltint 10cm storio?
Rąstinį namą geriausiai šiltinti tik su biria kokybiška ekovata, nes ji gerai priglunda prie visų rąstų junginių, nelygumų ar plyšių, nelieka jokių oro tarpų. Kokybiška ekovata turi savo sudėtyje antiseptikus (nelakias boro ir borakso druskas), kurie apsaugo medieną nuo puvimo, grybelių ir graužikų. Aukščiau paminėtų savybių neturi gabalinė vata.
Ekovata nesukrenta net per daug metų, jet ji gerai ir kokybiškai užpūsta. Apie ekovatos susėdimus labai mėgsta skleisti paskalas termoputų pūtėjai (čia atskira tema).
Jei planuojate šiame name gyventi žiemos metu, tai rekomenduočiau šiltinti neploniau kaip 15 cm storiu.
Sienas galima šiltinti su ekovata tiek sausuoju būdu, tiek šlapiuoju būdu. Dėl šių būdų pasidomėkite.
Ekovata nesukrenta net per daug metų, jet ji gerai ir kokybiškai užpūsta. Apie ekovatos susėdimus labai mėgsta skleisti paskalas termoputų pūtėjai (čia atskira tema).
Jei planuojate šiame name gyventi žiemos metu, tai rekomenduočiau šiltinti neploniau kaip 15 cm storiu.
Sienas galima šiltinti su ekovata tiek sausuoju būdu, tiek šlapiuoju būdu. Dėl šių būdų pasidomėkite.