UAB Orvitas ekspertų komentarai
Šilumos siurblys oras vanduo split ar monoblokas
Kas geriau šilumos siurblys oras vanduo split ar monoblokas? Namas 80kv²
Geriau split, nes tada nuo išorinio bloko iki vidinio cirkuliuoja freonas, kuris neužšąla prie jokių temperatūrų. Monobloko atveju vanduo cirkuliuoja jau pačiame monobloke. Atsitikus atvejui, jeigu lauke žema temperatūra ir dingsta elektra ilgesniam laikui, kiltų vandens užšalimo pavojus.
Bute iš gartraukio pučia šaltas oras
Sveiki. Bute iš gartraukio pučia šaltas oras, gan stipriai. Lyg būtų pravertas langas. Kur problema? Ir kaip reiktų ją išspręsti?
Reikia įdėti atbulinę sklendę į gartraukio išpūtimo ortakį.
Labai rasoja iš vidaus langai
Namas karkasinis iki 80kv.m, langai dvigubi plastikiniai, pagrindinis šildymas su dvejais oras-oras šilumos siurbliais, ventiliatoriai yra vonioje ir virtuvėje, kurie ištraukia garus. Labai rasoja iš vidaus langai, bėga ant palangės vanduo. Klausimas ką reiktų daryti, kad nerasotų langai?
Atsakymas labai paprastas - įsirengti ventiliacijos sistemą. Dabar namas yra sandarus ir perteklinė drėgmė neturi galimybės pasišalinti.
Patalpos vėdinimo sprendimai
Gyvenu viršutiniame aukšte, dviejų kambarių 45m², daugiabutyje. Visi langai į pietų pusę. Per visą butą įrengtas balkonas. Vasaros metu temperatūra kambariuose pakyla > 30C. Norėjau patarimo ką geriau įsirengti? Kondicionierių ar užtektų įstiklinti balkoną su šoniniais atsidaromais langais vėdinimui ir priekyje sumontuotomis žaliuzėmis? Kondicionierius efektyviau vėsintų patalpą, tačiau įvertinus šiandienines elektros energijos kainas, gal labiau apsimokėtų galvoti apie kokybišką balkono įstiklinimą?
Balkono įstiklinimas Jums tikrai nepadės, temperatūra balkone, tuo pačiu ir kambaryje, tik dar labiau pakils (suveiks šiltnamio efektas). Kai vasarą niekur nebelieka vėsos, pagelbėti gali tik kondicionierius
Oras-vanduo ar oras-oras
Situacija tokia, kad yra senas sodo namelis kūrenamas malkomis. Kokią sistemą geriau pasirinkti ar oras-vanduo ar oras-oras? Dviejų aukštų namas, seni radiatoriai. Kuris variantas pigiau išeitų?
Sistema "oras-oras" visada išeis pigiau, be to, "oras-vanduo" su esamais radiatoriais nebus efektyvu, trūks radiatorių paviršiaus ploto šilumai paskleisti.
Rekuperatorius išsausina orą
Namas 80 m2, su mansarda. Stovi rekuperatorius Komfovent R-400V, pas mane jis įjungtas 24/7, automatiniais dviem rėžimais, dieną 50% naktį 25%. Tačiau labai išsausina orą, šiuo metu name rodo net mažiau nei 20% drėgmės. Ką galima padaryti, pagerinant drėgmę? Gal neteisingi rekuperatoriaus nustatymai? Gal reiktų susireguliuoti kažkaip kitaip? Kaip?
Išeitis tik viena - įsigyti drėkintuvą. Kitų variantų žiemos sąlygomis tiesiog nėra.
Kokį šildymo variantą pasirinkti
Niekaip negalime apsispręsti kokį šildymo variantą pasirinkti. Iš aplinkos girdime labai daug įvairių ir skirtingų nuomonių tiek apie vieną, tiek apie kitą šildymo variantą. Prie sklypo yra atvestos dujos, tai pirminis sprendimas buvo statytis dujinį katilą. Tačiau šiuo atveju, susidūrėme su vėsinimo problema, kadangi dujinis katilas neturi vėsinimo galimybės ir reikėtų statyti bent 4 kondicionierius. Antras iš variantų buvo oras/vanduo, kuris atliktų ir šildymo ir vėsinimo funkcijas. Tačiau teko girdėti atsiliepimu, kad esant žemesnei nei -10 lauko temperatūrai šis šildymo būdas tampa nebeefektyvus. Trečias variantas geoterminis šildymas, kuris savaime suprantama yra ir brangiausias. Tad norėtume gauti nuomonių, vis tik kuris šildymo ir vėsinimo variantas būtų geriausias A++ klasės namui 176 kv. bendro ploto.
A++ klasės namui dujinis šildymas iš principo negalimas.
Lieka šilumos siurbliai, iš kurių paprastesnis ir racionalesnis yra oras-vanduo. Nereikia gręžinių, kurie anksčiau ar vėliau bus uždrausti, nereikia po žeme prikloti šimtus metrų vamzdyno kaip geoterminiam. Racionalumą reikėtų skaičiuoti ne prie minus 10 laipsnių, bet imti metinę vidutinę temperatūrą, kuri yra 5 - 7 laipsniai. Dar reikia turėti omeny, kad karštą vandenį buitinėms reikmėms šilumos siurblys ruoš visus metus, t.y. ir šiltuoju metų laiku. O čia jau oras-vanduo turi didelių pranašumų. A++ klasės namui energijos poreikis šildymui dažniausiai būna mažesnis, negu buitinio karšto vandens paruošimui
Lieka šilumos siurbliai, iš kurių paprastesnis ir racionalesnis yra oras-vanduo. Nereikia gręžinių, kurie anksčiau ar vėliau bus uždrausti, nereikia po žeme prikloti šimtus metrų vamzdyno kaip geoterminiam. Racionalumą reikėtų skaičiuoti ne prie minus 10 laipsnių, bet imti metinę vidutinę temperatūrą, kuri yra 5 - 7 laipsniai. Dar reikia turėti omeny, kad karštą vandenį buitinėms reikmėms šilumos siurblys ruoš visus metus, t.y. ir šiltuoju metų laiku. O čia jau oras-vanduo turi didelių pranašumų. A++ klasės namui energijos poreikis šildymui dažniausiai būna mažesnis, negu buitinio karšto vandens paruošimui
Rekuperacinė sistema ar kiekviename kambaryje po mini rekuperatorių
Rekuperacinė sistema ar kiekviename kambaryje po vieną mini rekuperatorių 140kv. namui? Kas pigiau, sveikiau, ekonomiškiau, efektyviau ir tyliau?
Be abejo bendra rekuperacinė sistema ir tyliau, ir komfortiškiau, ir mažesni elektros kaštai eksploatuojant.
Mažo kambario vėdinimas
Ką reiktų padaryti, kad mažame, daugiabučio, kambaryje, būtų užtikrinta pastovi oro kaita? Nes dėl oro trūkumo, kyla galvos skausmai ir kiti, nemalonūs, pojūčiai. Pastoviai laikyti pravirą langą, išeitis, kuri netenkina. Kambaryje yra ir bendroji namo ventiliacija, bet ji niekuo nepadeda. Kambario langas, išeina į įstiklintą balkoną. Ar padėtų kondicionierius, ar yra koks kitas prietaisas? Ar galima sustiprinti oro ventiliaciją per bendrąją namo ventiliaciją, ar yra būtinas išvedimas į lauką ar gal balkoną?
Jums padėtų lokalinis rekuperatorius, skirtas vienos patalpos ventiliacijai.
Bute atsirado pelėsis
Pas mus yra 96 kv. butas. naujos statybos namas. Gyvenam paskutiniame 5-ame aukšte. Praeitais metais nupirkom oro sausintuvą, nes langai rasojo. Padėjo nuo rasojimo. Šiais metais prasidėjo pelėsis. Klausimas toks, ar padės, jeigu sumontuoti ventiliaciją (mini rekuperatorius)? Kokius? Kiek vnt.? Butas 96 kv. 3 kambariai nuo 12 iki 15 kv. Svetainė sujungta su virtuve 40kv.
Mini rekuperatoriai tikrai padės nuo pelėsio, reikia sumontuoti į kiekvieną kambarį po vieną.
Gartraukio gravitacinės grotelės esant stipresniam vėjui "trankosi"
Gartraukio gravitacinės grotelės esant stipresniam vėjui "trankosi" ir naktį tas labai erzina. Bandžiau pakeisti į paprastas "stacionarias" groteles, bet tada eina šaltis į vidų. Koks galėtų būti sprendimas? Galbūt gravitacinės grotelės nekokybiškos, ar su bet kuriomis taip pat būtų?
Su visomis gravitacinėmis grotelėmis būtų tas pats, vėjas jas visas tarškina. Vienintelė normali išeitis - sumontuoti atbulinę sklendę su elektrine pavara.
Reikalingos komunikacijos šilumos siurblio įrengimui
Šiuo metu įrenginėjame plokštinius pamatus 116 kv.m namui. Kokias komunikacijas reikėtų nusimatyti šilumos siurbliui Oras-vanduo? Norisi prasivesti po pamato plokšte sąsaja (techninius vamzdžius) tarp siurblio blokų. Šilumos siurblio modelio dar nesame galutinai pasirinkę.
Nepadarykite klaidos ir neklokite varinių vamzdžių po plokštuminiais pamatais. Statybos metu juos pažeidus, reikėtų vis tiek permontuoti iš naujo jau atvirai. Eksploatacijos metu juose būna didelis slėgis, todėl geriausia, jeigu jie yra visada pasiekiami, kad galima būtų juos pakeisti, perkloti naujus ir pan.
Smalkių ir pelėsio problema namo viduje
Gyvenu nuosavame, apie 80 m2, senos statybos name (vieno aukšto). Atėjus rudens ir žiemos sezonams, susidūrėme su nuolatine smalkių problema namo viduje. Pasirodo, įjungus gartraukį ir tuo pačiu metu veikiant dujiniam pečiui (kuris šildo karštą vandenį ir radiatorius) per kaminą traukia žemyn į namo vidų sudegusias dujų smalkes ir dažnai pasitaiko, kad katilas užgęsta. Bet pravėrus langą visos problemos išsisprendžia. Tad noriu gauti patarimų, ką daryti. Gal reikia statyti rekuperatorių? Žodžiu, reikia tokio aparato, kuris rudenį ir žiemą iš lauko pūstų pašildytą orą į patalpas. Ir dar, name labai daug pelėsio!
Taip, Jūs teisus, norint eliminuoti Jūsų įvardintas problemas, reikia montuoti ventiliacinę sistemą su rekuperatoriumi.
Vėdinimo sistema karkasiniam nameliui
Kokią vėdinimo sistemą patartumėt 57 kv.m karkasiniam nameliui?
Bet kokiam namui komfortiškiausia vėdinimo sistema yra rekuperacinė.
Atsiperkantys šildymo variantai
Rygos mieste planuojame statyti 2a. apie 120-150kv namą (4 asm. šeima). Žemės sklypas 6 arai. Norėjau paklausti specialistų nuomonės, kokį šildymo variantą patartumėte, mat Rygoje žiemos gan šiltos, o vasaros vėsesnės? Žinoma, svarbu yra investicijos kaina ir atsiperkamumas, plius patogumas.
Perspektyviausias šildymo variantas - šilumos siurblys oras-vanduo. Nebent iki sklypo ribos jau būtų privesta dujotiekio trasa, tada apsimokėtų šildymas dujomis.
Šildymo alternatyva kieto kuro katilui
Šiuo metu namas šildomas kietu kuru ir svarstome kokia būtų švari bei efektyviausia alternatyva. Šildomas plotas 62kv.m. Ar apsimokėtų įsirengti saulės elektrinę ant stogo (turime Nogrid pasiūlymą 7kW galios jėgainę įrengti už 6,800 EUR) ir šildyti namą elektra?
Geriausia alternatyva kito kuro katilui būtų įsirengti šilumos siurblį oras-vanduo, arba oras-oras, nes jie vieną kilovatvalandę šilumos pagamina 3,5-4 kartus pigiau, negu elektra.
Šildymo sistema sodyboje
Sodybos name (mūrinis su mansarda) norėčiau įrengti šildymo sistemą. 2 kambariai apie 50m2 bendro ploto. Yra židinys su ortakiais į visus kambarius. Galvoju apie oras-oras šildymo sistemą. Gyvenu name nereguliariai, vandentiekis ir Kanalizacijos įrengti. Ką galite patarti?
Galvojate labai teisingai. Jūsų atveju geriausiai sodyboje tiktų šilumos siurblys oras-oras. Dar patarčiau šilumos siurblį įsigyti su galimybe valdyti per Wi-fi ryšį. Svarbu, kad įranga būtų skirta šiaurės šalims ir turėtų temperatūros 8-10 laipsnių palaikymo funkciją.
Bute kaupiasi drėgmė, pelėsis
Gyvename senesnės statybos bute, kuriame nėra ventiliacijos, rekuperacijos. Problema, kad kaupiasi drėgmė, atsirado pelėsis, drėgmės lygis namuose kartais siekia 80%, ant langų daug drėgmės rytais, langus atidarius ant mikro yra šalta, drėgmės sugerėją naudojome, bet jis labai garsiai veikia ir naktimis jo negalime palikti įjungto. Ar yra kažkokie dar veiksmingi metodai?
Kuomet bute kaupiasi drėgmė ir pelėsis, Jums gali padėti tik vienokia ar kitokia ventiliacijos sistema. Geriausiai padėtų rekuperacinė.
Ventiliacijos įrengimas stoge
Gyvenu keturbutyje ir nutarėme pakeisti stogą. Seniau butai turėjo krosnis, kurias vėliau visi gyventojai išgriovė, nes naudoja dujines virykles. Kaminai liko su ventiliacinėm angom. Dabar, kai keičiame stogą, kaimynai nutarė nugriauti kaminus, kaip visai nereikalingus. Ar tai teisingas žingsnis? Kaip bus su ventiliacija?
Bus blogai, jei nebeliks ventiliacinių angų, nes nebeliks jokio oro judėjimo, kaupsis perteklinė drėgmė, ims rasoti langai. Per didelis sandarumas irgi nėra gerai, reikalingas "aukso" viduriukas