Smalkių ir pelėsio problema namo viduje

Klausimas:
Gyvenu nuosavame, apie 80 m2, senos statybos name (vieno aukšto). Atėjus rudens ir žiemos sezonams, susidūrėme su nuolatine smalkių problema namo viduje. Pasirodo, įjungus gartraukį ir tuo pačiu metu veikiant dujiniam pečiui (kuris šildo karštą vandenį ir radiatorius) per kaminą traukia žemyn į namo vidų sudegusias dujų smalkes ir dažnai pasitaiko, kad katilas užgęsta. Bet pravėrus langą visos problemos išsisprendžia. Tad noriu gauti patarimų, ką daryti. Gal reikia statyti rekuperatorių? Žodžiu, reikia tokio aparato, kuris rudenį ir žiemą iš lauko pūstų pašildytą orą į patalpas. Ir dar, name labai daug pelėsio!
Komentarai:
Jūsų klausimas susideda iš dviejų dalių. Sprendžiant pagal aprašytą problemą, Jūsų namas yra gana sandarus. Taigi, pirmoji dalis.
Jūsų katilas yra su atvira degimo kamera. Tai reiškia, kad jam dujų sudeginimui reikia imti orą iš patalpos. Normaliomis sąlygomis jis to oro gauna per esamus namo nesandarumus. Tada dujos sudega ir degimo produktai sėkmingai iškeliauja per kaminą.
Problema atsiranda įjungus gartraukį. Jis ištraukinėja gana didelį oro kiekį iš namo ir išmeta į lauką. Esamų namo nesandarumų nebepakanka orui iš lauko pritekėti ir jis iš lauko patenka į vidų lengviausiu keliu - per kaminą ir/arba per vėdinimo angą/angas/kanalą. Natūralu, kad šitas įtekantis oro srautas yra toks didelis, kad tiesiog neleidžia degimo produktams išeiti lauk per kaminą, o tiesiog stumia juos žemyn per kanalą ir per katilą. Kaip minėjau, katilas turi atvirą degimo kamerą, tai reiškia, kad ji laisvai susisiekia su Jūsų patalpų oru.
Šiaip, jau kokie 5 metai yra draudžiami nauji katilai su atvirom degimo kamerom, jie leidžiami tik su uždarom degimo kamerom. Tai reiškia, kad katilo veikimas nepriklauso nuo patalpų oro. Jis orą ima kanalu iš lauko ir kitu kanalu išmeta degimo produktus. Būna koncentriniai kaminai per sieną arba vertikaliai į viršų per kaminą. T.y. vamzdis vamzdyje - per vidurinį vamzdį išmeta degimo produktus, o per tarpą tarp vidinio ir išorinio vamzdžio siurbia orą degimui.
Taigi, Jūs turite dvi išeitis - pasikeisti katilą nauju su uždara degimo kamera ir atitinkamu dūmtraukiu (dabartiniai katilai dar bus ir tik kondensaciniai, bet tai ne bėda - sutaupysite apie 10-30 proc. dujų). Tada katilas nejaus, ar Jūs įjungėte gartraukį, ar ne.
Antrasis variantas - pasilikti savo esamą katilą, bet jam įrengti ir prijungti išjungimo kontaktus. Tai reiškia, kad, kai tik Jūs išjungsite savo gartraukį, tuo pačiu metu turės būti išjungiamas katilas.
Aišku, abiem atvejais Jūs neišvengsite atbulinio lauko oro traukimo per kamino ir/ar per vėdinimo angą/kanalą. Antruoju atveju yra blogiau, nes į patalpas bus įtraukiami degimo produktai, nespėję išeiti iš kamino.
Dabar pereinam prie antrojo klausimo - kaip išvengti oro traukimo per kaminą, išjungus gartraukį.
O čia jau mes turime problemą, nes reikia suderinti nelabai suderinamus dalykus.
Antras požymis, kad Jūsų namas yra pakankamai sandarus - tai drėgmė ir pelėsis. Vadinasi jūsų namas yra blogai vėdinamas. Be to, namas senos statybos, viemo aukšto, tai gal yra blogai su hidroizoliacija ir drėgmė atsiranda ne tik dėl veiklos ir gyvenimo, bet ir iš grunto?
Bet kokiu atveju, reikia vėdinti. Pirmas žvilgsnis, atrodo, kad reikia rekuperatoriaus. Lyg ir teisingai. Tik reikia žinoti, kad Jūsų rekuperatoriaus tiekiamo ir ištraukiamo oro kiekis bus apie 120-150 m3/h.
Jūsų gartraukis gal ištraukia 300-500 m3/h? Tai gartraukio veikimo metu rekuperatoriaus darbas irgi bus paralyžiuotas. Tiesiog per visas jo angas bus traukiamas lauko oras į vidų.
Išeitį aš matau tik vieną. Reikia Jums pasikeisti savo gartraukį į tokį, kuris savo traukiamą orą pūstų atgal į patalpą/virtuvę, žinoma, per savo filtrą. O gal galima savo esamą gartraukį perdaryti tokiu principu? Tada angą į lauką uždarome.
Tokiu atveju gartraukis tik suktų tą patį patalpos orą viduje ir nebūtų išbalansuojami oro srautai - nebūtų oras iš lauko traukiamas į vidų - nebūtų gesinamas katilas ir nebūtų trukdoma rekuperatoriui.
Dr. Arūnas Stikliūnas, UAB Gilius ir Ko
Tikrai kažkas pas jus padaryta netinkamai ir neteisingai. Kuo greičiau reikia tvarkyti tokia sistemą. Nes tai labai pavojinga jums ir jūsų sveikatai.
Ar pas jus ateiną dujų trasa?
Jeigu galvojate keisti šildymo sistemą tai manau geras sprendimas Oras vanduo,
Pastovus mikroklimatas namuose, pastovi temperatūra, mažesnė drėgmė.
Rekuperatorius išspręstų pelėsio klausimą. Bet ar jums butu tai naudinga, kadangi minėjote, kad tai senos statybos namas.
Mes rekomenduotume jums statyti oras vanduo šilumos siurblį, kuris visus metus palaikytu vienodą temperatūrą. Taip turėtumėte sveiką ir gerą mikro klimatą, vienoda temperatūra name. Bet tam, kad parinktume tinką oras vanduo šilumos siurblį reikia daugiau informacijos apie namą. Jeigu domina susisiekite padiskutuosime.
Savo pasiteiravime praktiškai atsakėte į klausimus. Name trūksta oro pritekėjimo. Todėl neveikia natūrali trauka ir degimo produktai iš kamino įsiurbiami atgal į namą. Gartraukis tik paskatina tai. Atvertas langas = oro pritekėjimas. Rekuperatorius čia problemos neišspręs. Galime pasiūlyti oro tiekimo terminalus su elektriniu oro pašildymu, įrengiamus lauko sienose. Įdiegus oro pritekėjimo įrangą trauka vėdinimo kanale atsiras. Tai pagelbės ir katilo degimo procesui. Tačiau įjungiant gartraukį oro gali ir nepakakti. Gali prisieti atverti langą, kad užtikrinti gartraukio ištraukiamo oro kompensavimą.
Gintaras, AVSA
Taip, Jūs teisus, norint eliminuoti Jūsų įvardintas problemas, reikia montuoti ventiliacinę sistemą su rekuperatoriumi.
Gediminas Laurinavičius, UAB Orvitas
Jūs visiškai teisus. Ištraukimo sistemos dirba būtent taip, kaip jūs aprašėte. Dirbant ištraukimui, reikia suorganizuoti oro pritekėjimą. Galima tai padaryti arba pravėrus langą, arba pakeisti ištraukimo sistemą rekuperatoriumi, kurios subalansuotai ištraukia bei paduoda orą į patalpas, bei dar už dyką pašildo paduodamą orą, panaudojant išmetamo oro šilumą.
Eduardas, Vėdinimas
Užsiregistravę
3377 specializuotų įmonių
va
3706*****24
va**********@***oo.com
sveiki, domintu rekuperacija su saldymo galimybe, namas 120 kv
an
0686***22
an********@***il.com
Sveiki, Reikia rekuperatoriaus. Ar yra nemokama paslauga atvažiuoti į sodybą kaime (50km nuo Kauno) ir įvertinti kokio jo reikia ?
do
8610***11
do******@******il.com
Ar padėtų sieninis rekuperatorius sumažinti per didelę drėgmę patalpoje? Konkrečiai kalbu apie dviejų srautų Blauberg Freshpoint rekuperatorių, kuris bent jau veikia kaip rekuperatorius, t.y. pučia ir traukia vienu metu.
po
+3706*****92
po*****@********ce.com
Sveiki, Remontuoju namą, noriu išspręsti klausimą dėl vėdinimo. Ar galėtumėte paruošti vėdinimo projektą ir pasiūlyti reikiamas medžiagas, įskaitant vėdinimo įrenginį. Pridedu du pdf failus. vėdinimas reikalingas brėžiniuose esančio apatinio "korpuso" pirmame aukšte ir mansardoje. Namas tikrai nedidelis, pirmo aukšto plotas 64 m2, mansardoje grindų plotas 50m2, o naudingas (nuo 1,6m aukščio) tik 35m2.
vy
8630***21
vy*******@***il.com
Sveiki domintų rekuperacinė sistema bei jos projektas
ar
8612***79
ar*******@***il.com
Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą (paslaugą).Namui apie 80kvadratu.
an
0698***48
an************@***il.com
Mano prieš metus pastatytame 108m2 A++ name sumontuotas rekuperatorius RDCD40SK. Rekuperatorių naudojant minimaliu režimu (ant pirmos padėties iš esamų trijų) žiemos metu oras patalpose išsausėja iki 20-30%, nors beveik pastoviai veikia Garintuvas, kuris išgarina apie 5 ltr. vandens per parą. Koks būtų galimas sprendimas pagerinti esamą situaciją?
da
+3706*****50
da************@***il.com
Sveiki. Statausi namą. Namas su rūsiu ir garažu maždaug 300 kv. A klasės. Gavau pasiūlymą įsirengti plokštelinį rekuperatorių Flair 600 4/EUENTHALPY. Architekto brėžiniuose pavaizduota ištraukimo ir padavimo ortakiai į patalpas. Meistrai siūlo montuoti tik ištraukimo funkciją, o padavimas (oro maišymasis) vyks savaime pro kambario durų 2 cm ertmę. Klausimas, ar bus efektyvu ir protinga montuoti tik ištraukimą, nemontuojant oro padavimo į patalpas? Ar netruks gryno oro pritekėjimo?
Vy
8605***07
Vy*****************@***il.com
Nesenai nusipirkome seną sodo namą, mūrinį su mansarda. Noriu daryti daug ką pats dėl finansinių sumetimų. Noriu apšiltinti iš vidaus, nes kadangi šiltinti iš išorės kol kas nėra galimybių. Planuoju dėti kvėpuojančią difuzinę plėvelę ant mūro + vata + PE plėvelė arba priešvėjinė + gipsas, perdanga į antrą aukštą medinė, apšiltinti vata, stogas šiltintas yra jau 10cm, šiferis + vėjo plėvelė + vata+ PE plėvelė, bet nesandarinta. Kambarys antrame aukšte sukaltas iš ir 3cm storio dailylenčių, ką patartumėte daryti? Ir ar sieninis rekuperatorius antrame ir pirmame aukšte padėtų išvengti rasojimo šiltinimo konstrukcijose?
nv
0605***24
nv********@***il.com
Turime Brofer RDCD 4,0sk rekuperatorių ir jame jau du kartus sudegė pagrindinė valdymo plokštė, priežastis panašu yra tai, kad ant plokštės patenka drėgmės. Rekuperatorius sumontuotas lubose, prie jo prijungtas vamzdelis kondensato nubėgimui, išardžius viduje sausa. Pirmą kartą sudegė žiemą, esant lauke minusinei temperatūrai, antrą kartą rudenį, kai buvo pliusinė temperatūra lauke. Tenos prijungtos. Rekuperatorius yra šildomoje sausoje patalpoje (miegamojo rūbinėje). Kodėl taip nutinka ir kaip galima išvengti trečio plokštės keitimo?
Originalių M5+M5 filtrų komplektas Paul CLIMOS 200 rekuperatoriams
Originalių M5+M5 filtrų komplektas Paul CLIMOS 200 rekuperatoriams
UAB Konkretus
5 atsiliepimai 100% rekomenduoja
39,49 €/vnt.
Rekuperacinės sistemos montavimas
Rekuperacinės sistemos montavimas
MB Building Master
3 atsiliepimai 34% rekomenduoja
430 €/vnt.
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 420771 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3377
Iš viso buvo užduota 178617 klausimų
Gaukite pasiūlymus
iš 95 specializuotų įmonių