Kokį šildymo variantą pasirinkti

Klausimas:
Niekaip negalime apsispręsti kokį šildymo variantą pasirinkti. Iš aplinkos girdime labai daug įvairių ir skirtingų nuomonių tiek apie vieną, tiek apie kitą šildymo variantą. Prie sklypo yra atvestos dujos, tai pirminis sprendimas buvo statytis dujinį katilą. Tačiau šiuo atveju, susidūrėme su vėsinimo problema, kadangi dujinis katilas neturi vėsinimo galimybės ir reikėtų statyti bent 4 kondicionierius. Antras iš variantų buvo oras/vanduo, kuris atliktų ir šildymo ir vėsinimo funkcijas. Tačiau teko girdėti atsiliepimu, kad esant žemesnei nei -10 lauko temperatūrai šis šildymo būdas tampa nebeefektyvus. Trečias variantas geoterminis šildymas, kuris savaime suprantama yra ir brangiausias. Tad norėtume gauti nuomonių, vis tik kuris šildymo ir vėsinimo variantas būtų geriausias A++ klasės namui 176 kv. bendro ploto.
Komentarai:
Klausimas susideda iš kelių dalių.
Pirma, jeigu namas yra A++ klasės, tai su dujiniu katilu jis negalės pasiekti tokios energinės klasės. Taigi, lieka tik šilumos siurbliai.
Antra. Vis tiek šildymo sistema bus tik grindinis šildymas. Turint šilumos siurblį, jis gali vasarą taip pat ir vėsinti. Kadangi vėsus oras į viršų nekyla, tai vėsinamos grindys vėsins aplinką tik spinduliavimo būdu. O tai reiškia maždaug dvigubai mažesnę vėsinimo galią, palyginus su šildymo galia. Taip yra dėl to, kad negalima tiekti į vėsinamas grindis žemesnę kaip +18 - +20 C vandens temperatūrą, nes kyla kondensacijos ant paviršių pavojus. Tai reiškia, kad per karščius nepavyks atvėsinti patalpų žemiau +25 - +27 C. Greičiau jau +27 C. Vadinasi, be papildomų kondicionierių arba spec. vėsinimo konvektorių (fankoilų) greičiausiai nepavyks išsisukti.
Trečia. Geoterminio šilumos siurblio palyginimas su oras-vanduo. Geoterminio siurblio įrengimas gali kainuoti beveik dvigubai brangiau dėl reikalingų gręžinių arba paviršinio grunto kolektoriaus įrengimo kainos. Tačiau jis turi kelis privalumus. Jo energijos transformavimo koeficientas COP yra maždaug iki 20 proc. geresnis, nes grunto temperatūra išlieka gana vienoda ir aukštesnė, nei oro per šalčius. Skaičiuojama grunto temperatūra yra apie 0 C. Šilumos siurblio oras-vanduo galia per šalčius ir COP mažėja, todėl kelias dienas per metus gali tekti pasinaudoti papildomu šildymo šaltiniu (dažniausiai elektriniu šildymo elementu). O geoterminio siurblio galia per šalčius išlieka tokia pati. Kitas privalumas, kad galima pasyviai (t. y. be kompresoriaus pagalbos) naudoti grunto vėsą vasaros metu. Tai reiškia, kad reikia tik užtikrinti skysčio cirkuliaciją per gruntą su cirkuliaciniu siurbliuku. Tačiau vėsumos panaudojimas dėl temperatūros vėsinamoms grindims išlieka toks pat - ne žemiau, kaip +18 - +20 C. vandens temperatūra.
Dėl oras-vanduo efektyvumo kritimo, esant lauko oro temperatūrai žemiau kaip -10 C.
Taip, teisingai, efektyvumas tolygiai mažėja, krintant lauko oro temperatūrai. Tačiau ir esant lauke - 20 C, šilumos siurblio efektyvumas dar yra apie 2,0. O tai, palyginus su elektriniais šildymo elementais, kurių efektyvumas yra šiek tiek mažiau kaip 1,0, vis tiek yra efektyviau. esant lauke -10 C, šilumos siurblio efektyvumas yra aukštesnis kaip 2,0. Tas laiko tarpas, kai būna lauke -20 C, trunka vidutiniškai apie 5 dienas per metus. Tuo metu galima panaudoti papildomą šilumos šaltinį.
Ir tai vis tiek bendroje sumoje būna gerokai pigiau, nei įsirengti ir eksploatuoti geoterminį šilumos siurblį. Todėl pastaruoju dešimtmečiu labai paplito ir išpopuliarėjo šilumos siurbliai oras-vanduo. Nes gerokai pigesnis sprendimas atperka nežymius trūkumėlius, išvardintus aukščiau.
Na, o dėl komfortabilių vėsinimo sprendimų, tai yra atskira tema.
Dr. Arūnas Stikliūnas, UAB Gilius ir Ko
A++ klasės namui dujinis šildymas iš principo negalimas.
Lieka šilumos siurbliai, iš kurių paprastesnis ir racionalesnis yra oras-vanduo. Nereikia gręžinių, kurie anksčiau ar vėliau bus uždrausti, nereikia po žeme prikloti šimtus metrų vamzdyno kaip geoterminiam. Racionalumą reikėtų skaičiuoti ne prie minus 10 laipsnių, bet imti metinę vidutinę temperatūrą, kuri yra 5 - 7 laipsniai. Dar reikia turėti omeny, kad karštą vandenį buitinėms reikmėms šilumos siurblys ruoš visus metus, t.y. ir šiltuoju metų laiku. O čia jau oras-vanduo turi didelių pranašumų. A++ klasės namui energijos poreikis šildymui dažniausiai būna mažesnis, negu buitinio karšto vandens paruošimui
Gediminas Laurinavičius, UAB Orvitas
Kad būtų lengviau apsispręsti, reikia gauti komercinius pasiūlymus iš montavimo įmonės - kiek kainuotų I; II ir III variantas. III variantas (geoterminis) yra pats efektyviausias, bet ir brangiausias, I variantas (dujinis) - pigiausias, bet nėra šaldymo galimybės, be to dujos šiuo metu labai pabrangę. Optimalus yra II variantas, kurio kainos/kokybės santykis yra geriausias, t.y. santykinis investicijų atsipirkimo laikas yra trumpiausias.
techninis konsultantas Rimantas Kaulakys, KOMFOVENT UAB
Manau optimaliausias variantas Jūsų namui būtų geoterminis, kadangi ir plotas namo yra nemažas ir galima pasiūlyti vėsinimą per geoterminį į fancoil'us vasarą.
Rolandas, UAB Unibalt
Kadangi šilumos siurblys oras-vanduo yra papildomas šilumos šaltinis, būste turi buti pagrindinis šilumos šaltinis. jūsų atveju idealu dujinis katilas.
Kad ŠS vėsintu bustą - turi būti įrengta vėsinimo sistema, kaip ir šildymo sistema.
O apie geoterminį pamirškite, jei ruošiatės ilgai gyventi ir dar turėti savo gręžinį geriamo vandens - jūs po kelių metų pilsite nuodus į geriamo vandens klodus.

Dėl įrangos: dujų katilo, ŠS oras vanduo, galiu pateikti. Esu Koncerno Ferroli atstovas. įrangą prižiūrime ir tiekiame dalis ir atliekame aptarnavimą ir priežiūrą.
Galiu pateikti principinius brėžinius, kaip galima pajungti visą įrangą.
Pranas A., Joniniai katilai
Užsiregistravę
3393 specializuotų įmonių
ju
+3706*****81
ju*******@***il.com
Sveiki, Namas rąstinis, apšiltintas B klasės, 116 kv.m. Dabar radiatoriai, bet gali būti ir grindinio apie 30%( čia jau reikalinga PROFI nuomonė ar geriau visur radiatoriai, ar ir grindinis ir radiatoriai), nes daroma renovacija. Domina šilumos siurbliai- kiek suprantu greičiausiai aukštatemperatūriai, arba monoblokai. Dabar naudojamas malkinis katilas. O gal vis dėlto geriau granulinis katilas???? Ačiū
au
8618***00
au****@***il.com
Namas A+ klases, 126m2, grindinis šildymas. Kokios galios oras vanduo ,boileris integruotas, rinktis? Kokio gamintojo?
al
+3706*****90
al*********@***il.com
Laba diena, Renovuojamas namas, 1a. 80 kv. grindinis, 2a. 80 kv. radiatoriai, langai dviejų kamerų, fasadas bus apšiltintas 20 cm ekovata. Kokio galingumo siurblį oras-vanduo su integruotu boileriu rekomenduotumėt?
Va
8689***59
Va***************@***il.com
Sveiki, gal galite padėti apsispręsti, kurį geriau rinktis šilumos siurblį? Ir kodėl (žinau, kad vieną gamina japonai, kitą kinai, tačiau specifikacijos panašios) Panasonic M R290 T CAP 12kW ar Nørdis ultima mono 12 kW (HLT12MONO-S)
au
0681***03
au****@***il.com
Gyvenamo ploto 150 kv.m, 2008m., radiatoriai/grindinis. Šildymas malkiniu 25kW katilu. Panasonic katilo pasiūlymai (integruotas boileris) su montavimu.
to
0603***48
to*************@***il.com
Namas A+ klases, 110m2, grindinis šildymas. Kokios galios oras vanduo (boileris integruotas) rinktis? Kokio gamintojo? https://esaurida.lt/produktas/silumos-siurblys-nordis-optimus-pro-split-8-30-kw-trifazis-boileris-190l/ Sio agregato COP 5.2 be tenu pagalbos veikia iki -25 kaip suprantu, ismanus, tylus kaina irgi gera, ar cia geras pasirinkimas?
si
0699***37
si********@***il.com
Domina kuro katilas oras-vanduo. Šildomas namo plotas- apie 100 m2. Kokio galingumo katilą reikėtų rinktis?
ba
0600***65
ba***********@***il.com
Mūsų namas dviejų aukštų. Pirmas aukštas šildomas grindiniu šildymu, antrame aukšte dalis patalpų - radiatoriai, dalis - grindinis šildymas. Dabar šildomės dujiniu katilu. Kokie šildymo variantai galėtų būti panaudojant savo saulės elektrinės elektrą?
Ka
+3706*****71
Ka******@***il.com
Sveiki, Turiu suprojektuotą šildymo sistemą su dujiniu katilu. Esamą sistemą noriu pakeisti ir šildyti namą su šilumos siurbliu. Ar galėtumėt prie parengto šildymo plano prijungti šilumos siurblį su atskiru elektriniu vandens pašildymo boileriu (Vandens šildytuvas GALMET MAXI, 2,9m2 šilumok. 250 L, poliuret. PVC). Dujinis katilas turi likti sistemoje, jis nebus išmontuotas. Taip pat domina kokį Šilumos siurblį parinksite. Kokia būtų projekto kaina? Esamą projektą prisegu.
vi
0638***49
vi****@***ox.lt
Sveiki, turiu namą 200 kv. Kiek man kainuotų siurblys?
Gree šilumos siurblys Lomo Nordic 3,5/3,67kW
Gree šilumos siurblys Lomo Nordic 3,5/3,67kW
MB Building Master
3 atsiliepimai 100% rekomenduoja
570 €/vnt.
Šilumos siurblių parinkimas ir pardavimas
Šilumos siurblių parinkimas ir pardavimas
UAB Termoinžinerija
6 atsiliepimai 84% rekomenduoja
4730 €/vnt.
300x300px-energera2.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 425507 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3393
Iš viso buvo užduota 135069 klausimų
Gaukite pasiūlymus
iš 129 specializuotų įmonių