Papildoma ventiliacija WC ir vonioje

Klausimas:
Statomės A+ klasės namą. Bus rekuperacija kaip ir priklauso, viskas gerai, bet... Iš artimos aplinkos žmogus, bando įrodyti, kad reikalinga papildoma ventiliacija. (statyti ventiliacinius kaminėlius ant stogo ir per gofrinį vamzdį nuvesti į wc, į vonia ir į katilinė, tiesiog, kad vėdintųsi. Nesu linkęs taip daryti ir tikrai nenoriu, nes nemanau, kad būtina. Ką žadu daryti tai: 1 kaminėlį išvesti gartraukiui, kad pūstų, ir 2 kaminėlį išvesti iš katilinės katilui. Tai klausimas ar reikia daryti wc ir vonioje papildomą ventiliaciją?
Komentarai:
Laba daug priklauso nuo to kaip pas jus suprojektuota rekuperacinė sistema. Pagal visus standartus jeigu san. mazge yra oro šalinimas 54 m3/h per centrinį rekuperatorių, tuomet papildomo ištraukimo nereikia. Tačiau, pagal mūsų praktiką daug žmonių montuojasi papildomą oro ištraukimą, tam, kad ištrauktu drėgme pikiniu laikotarpiu, nes rekuperacinės sistemos neužtenka pašalinti visai drėgmei kai žmogus yra po dušu.

Taigi atsakymas būtų toks, jeigu rekuperacinė sistema suprojektuota tinkamai, ištraukimo nereikia, nebent pagal savo poreikį. Jei rekuperacinė sistema suprojektuota prastai, ištraukimas iš san. mazgų būtinas.
Vilius Šipulskis, UAB Litmax Trading
Čia šiuo atveju yra suplakti į vieną vietą keli klausimai.
Pirmiausia turime suprasti priežastis, poreikius, o tada jau galima priiminėti vieną ar kitą sprendimą.
1. Katilinės patalpos vėdinimas.
Jeigu tai yra dujinis katilas, vadinasi yra atvestas į vidų dujų vamzdis.
Pačiam katilui jokio vėdinimo ir jokio oro degimui tiekti nereikia, nes jis yra uždaros degimo kameros ir nepriklausomas nuo patalpos oro. Visą reikiamą degimui orą jis pasisiurbia iš lauko ir į lauką šalina savo degimo produktus.
Kitas klausimas, kad dujų vamzdžio prijungimui prie katilo naudojama ne viena srieginė jungtis. Čia gali tapti nesandaru ir dujos gali papulti į katilinę, su visomis galimomis pasekmėmis. Tai esmė, kad tas galimai patenkančias į katilinę dujas būtų galima saugiai išvėdinti - t. y. pašalinti į lauką.
Aišku, geriausias būdas - nenaudoti jokios papildomos energijos (elektros ištraukimo ventiliatoriui). Geriausia pasinaudoti natūralia trauka. Tik čia turime vieną bėdą, kuri galioja visoms tokioms sistemoms - lazda turi du galus - niekas negali išeiti, jeigu niekas neįeina. Paprastai sakant, Tokio tipo namai (A, A+, A++) yra labai sandarūs ir esant uždarytoms durims ir langams, oras negali patekti į vidų. Vadinasi negali ir išeiti, nors ir būtų atvira anga viršuje. Juk nelaikysi visą laiką praviro lango (ypač, kai lauke -20 laipsnių, vėjas, lietus, snygis ir pan.). Kitas klausimas - tai kur čia šilumos taupymas - šaltas lauko oras pateks į vidų, jį reikės sušildyti ir pašalinti į lauką.
dujinėje katilinėje griežtai negalima keisti oro, prijungus prie namo vėdinimo rekuperacinės sistemos dėl to pačio užsidujinimo.
Yra toks vienas sprendimas, kad galima išvengti latilinės vėdinimo, jeigu yra įrengta patalpos uždujinimo automatika, kuri, pasiekus nedidelę (dar gerokai nepavojingą) dujų koncentraciją ore, tiesiog atjungia dujų tiekimą į katilinę. Po to jau rankiniu būdu (atidarant langus, duris) galima išvėdinti patalpą, pašalinti dujų nuotekio/nesandarumo priežastį ir vėl įjungti dujų tiekimą. Tai vienkartinis veiksmas, kuris energetiniams reikalams nepamaišys.
2. Vonios ir WC vėdinimas.
Labai gerai, tinkama ir reikia tokias patalpas prijungti prie pastato rekuperacinės sistemos. Jos jungiamos prie oro ištraukimo linijų ir pagal reikalavimus iš jų ištraukiamas gana didelis oro kiekis. Taigi užtikrinamas patikimas kvapų ir drėgmės pašalinimas. Tokioms patalpoms tikrai nereikia rengti atskirų tiesioginių oro ištraukimo kanalų į lauką su atskirais ištraukimo ventiliatoriais. Atkreipiu dėmesį, kad ir čia galioja tas pats dviejų lazdos galų principas. Kiek oro galima ištraukti, jeigu per uždarytas duris sandariame name iš niekur jo nepriteka? Manau, kad nedaug ir nepakankamai.
3. Lygiai tas pats panašiai galioja ir virtuvei.
Iš jos irgi turi būti ištraukiamas gana didelis oro kiekis. Ir jį taip pat puikiai pašalina namo rekuperacinė vėdinimo sistema. Tačiau ji nelabai skirta šalinti garams nuo viryklės. Dar vienas faktas, kad namo rekuperacinė sistema keičia maždaug 150-250 m3/h, geras gartraukis gali ištraukti (jeigu jam niekas netrukdo) 300-650 m3/h oro.
Tai, jeigu įjungsite gartraukį, veikiant rekuperacinei vėdinimo sistemai, tai jos oro srautai bus išbalansuoti ir per tiekiamo oro kanalus bus apribotas maksimalus oro srautas, kurį galės ištraukti gartraukis. Taigi, gartraukis galės ištraukti tik apie 200-300 m3/h oro, kuris pateks į namą per rekuperatoriaus tiekiamo oro sistemą. Tuo metu rekuperatorius tiesiog negalės ištraukti oro, nes jį su gerokai galingesne jėga ištraukinės gartraukis. Gal ir nėra labai blogai toks gartraukio oro išmetimo įrengimas, bet reikia pasirūpinti atbuliniais vožtuvais, oro išpūtimo grotelėmis su žaliuzėmis ir pan., norint apsisaugoti nuo šalto oro patekimo į gartraukio oro ištraukimo kanalą, neveikiant gartraukiui. Aišku, to pilnai išvengti nepavyks.
Galimas variantas naudoti gartraukį, kuris orą nuo viryklės trauktų ir išpūstų toje pačioje virtuvės patalpoje, be lauko oro kanalo. Kitaip tariant, jis garus filtruotų tik per jame esantį filtrą. Tokiu atveju neišbalansuojama namo vėdinimo rekuperacinė sistema ir išvengiama papildomų šalčio nuostolių.
Taigi, žinant sąlygas ir reikalavimus, galima pasirinkti sau tinkamiausią sprendimą.
Dr. Arūnas Stikliūnas, UAB Gilius ir Ko
Turėdami gerą rekuperacinę sistemą, viską galite sukurti be ventiliacijos kaminėlių. Stogas išlaikys savo grožį ir patikimumą.
Elina, EFFECTER.eu
Tai priklauso nuo rekuperatoriaus naudojimo. Rekuperatoriaus paskirtis vėdinti žiemą patalpas, o vasarą gali prasidaryti langus ir išjungt rekuperatorių. Vėdinsis skersvėjo pagalba. Tik va jei išjungsi rekuperatorių, tai iš wc oras nebus pašalinamas. Todėl ir aš savo klientams siūlau vasarai naudoti papildomus ventiliatorius su "taimeriu", kurie tik ištraukinėtų orą, kai rekuperatorius nedirba.
Mindaugas, Vėdinimo sistemos
Užsiregistravę
3377 specializuotų įmonių
to
0684***26
to*************@***il.com
Sveiki, perkam būtą 127 kv.m. per du aukštus. Buvę šeimininkai pasakojo, kad žiemos metu bute būna labai sausas oras. Svarstau apie automatines orlaides arba oro drėkintuvus. Patarkite, kokį sprendimą rinktumėtės Jūs?
ar
0623***35
ar****************@***il.com
Sveiki, turime butą Santariškių g. (mažaaukštė EIKA statyba). Bute greitai kyla drėgmės ir CO2 koncentracija, reikia kelis kartus per dieną atidaryti langus. Gal turite patirties įrengiant efektyvų vėdinimą šiuose namuose. Ar galima išnaudoti esamas namo ventiliacines angas? Ar yra nebrangių ir patogių sprendimų tiek įrengimo tiek priežiūros/eksploatacijos kaina? Ką siūlytumėte? Artūras
Vy
0612***26
Vy*****@***oo.com
Norime pirkti butą, kuriame nėra ventiliacijos šachtos. Tai yra buvusioje gamykloje. Labai lauksim info ir jūsų patarimų.
pe
pe*****@***il.com
Norime įsirengti ventiliaciją su rekuperatorium daugiabutyje 2aukšte. Yra du kambariai, virtuvė su koridoriumi sujungta ir vonia su tuoletu bendrai. Virtuvės gartraukis bus išvestas atskirai, tad nereikia jo įskaičiuoti į vėdinimo sistemą. Domintų apytikri kaina su darbais. Kokią sistemą rekomenduojate?
ra
0614***36
ra*******@***il.com
Gal galėtumėte pakonsultuoti kaip teisingai įsirengti natūralų vėdinimą patalpose (visi siūlo rekuperacines sistemas) arba gal žinote vėdinimo sistemų specialistą, kuris galėtų pakonsultuoti šiuo klausimu?
ra
+3706*****94
ra****************@***il.com
Kokia reikalinga oro apykaita dažymo ceche, jei dažoma, be specialiai įrengtų dažymo vietų? Dažomos didelės metalinės konstrukcijos.
al
al**************@***il.com
Sveiki, Planuojame statyti sandėlį su ofiso patalpomis. Siunčiu jums brėžinio planą – reikėtų, kad pateiktumėte pasiūlymą dėl vėdinimo sistemos kainos su montavimu. Oro temperatūra turėtų būti reguliuojama kiekviename darbo kabinete atskirai, o bendrose erdvėse – per registratūrą. Taip pat noriu iš karto sužinoti: • Jei montuojama rekuperacinė sistema, ar jūs pateikiate lubų planą? • Kokios lubos gali būti montuojamos su rekuperacine sistema? Ar būtina naudoti gipso lubas, ar galima montuoti amstrongs lubas?
po
8614***24
po******@***il.com
Labai stipriai pučia Aereco Hygro 201 - orlaidė, nors ji ir uždaryta (ypač kada stiprus vėjas iš tos pusės). Žiemą ypatingai šalta! Ar tai normalu?
se
+3706*****18
se*****@***oo.com
Butas, 2003 m. statybos, II aukštas, kapitalinis remontas (pakeisti langai, pakeistas dujų katilas, įrengtas grindinis šildymas). Reikalinga konsultacija ir darbai: 1. ortakio įrengimas gartraukiui virtuvėje (žr. planą situacijai - vent.šachta artimiausia vonios kambaryje). 2. ventiliacijos įrengimas vonioje. 3. galimi ventiliacijos (oro įtraukimo) gerinimo sprendimai (ribotas lubų aukštis)
za
+3706*****61
za**********@***il.com
Kambarys-studija (įrengtas nuosavo namo garažas) 20 m2: langai ir durys plastmasiniai, langas prasidaro tik iš viršaus žemyn, lubos - įtempiamos, virš viryklės - gartraukis, vonios- tualeto kambarėlyje ventiliacija tiesiog į lauką, šildymas - vienas vandens radiatorius. Šlampa tolėliau esančios sienos apačia, kondensuojasi drėgmė, įėjimo iš lauko, durų apačioje (jos stiklinės). Aš manau tai yra dėl to, kad nėra pritekančio oro. Gal problemą išspręsčiau išgręžęs šlampančios sienos apačioje skylę oro pritekėjimui? Patarkite kur ir kokio diametro? O gal yra kitas nebrangus būdas? Gal galite rekomenduoti kas užsiimtų padėti? Namas Vilniaus r. Nemėžyje (Kuprijoniškėse).
Zhender ComfoAir Q 350/450/600 TR 160x500x25mm G4+F7 ORIGINALIŲ filtrų komplektas
Zhender ComfoAir Q 350/450/600 TR 160x500x25mm G4+F7 ORIGINALIŲ filtrų komplektas
UAB Konkretus
5 atsiliepimai 100% rekomenduoja
45,98 €/vnt.
Fresh&Flex lankstus sertifikuotas antibakterinis ortakis
Fresh&Flex lankstus sertifikuotas antibakterinis ortakis
Viskas vėdinimui
5 atsiliepimai 80% rekomenduoja
89,99 €/vnt.
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 420771 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3377
Iš viso buvo užduota 178638 klausimų
Gaukite pasiūlymus
iš 95 specializuotų įmonių