Gaukite pasiulymus
iš 94 specializuotų įmonių Vėdinimo sistemos
Vėdinimas įrengiant orlaides
Klausimas:
Norėčiau sužinoti kokį geriau namo vėdinimo būdą pasirinkti. Rekuperacijos nežadu dėti. Namas naujos statybos 1 aukšto. Galvoju kiekviename kambaryje lubose įstatyti ortakį ir nuvesti per palėpę į lauką. Iškilo klausimas kas geriau, ar visuose kambariuose dėti ištraukimo ventiliatorių ir 1 galingesnį oro įpūtimo namo centre, ar atvirkščiai kambariuose įputimo ir 1 ištraukimo.
Komentarai:
Tiesą sakant net sunku pakomentuoti tokį sprendinį. Tai būtų išskirtinis variantas gyvenamosios paskirties objekte. Pagal visas taisykles oras turi būti tiekiamas į visas gyvenamas patalpas, tai yra miegamieji, svetainė. Oras turi būti šalinamas iš virtuvės zonos, tambūro, rūbinių, Wc ir vonios patalpų. Tačiau jei orą tieksite be rekuperatoriaus pagalbos, tuomet reikia tiekiamą orą šildyti elektros tenų pagalba, o tai labai didelės elektros sąnaudos. Jei norite užtikrinti tinkamą oro kokybę pavyzdžiui pagrindiniame miegamajame, tai oro tiekimas į šį kambarį turi būti mažiausiai 50m3/h.
Marius Raulinaitis, UAB "IDV Group".Vėdinimo Ekspertai
Kaip suprantu ir namo kvadratūra nebus labai jau didelė? Mes galime pasiūlyti išmaniai prisitaikančią vėdinimo sistemą, tai yra oro pritekėjimui kambariuose, languose, įrengiamos orlaidės su drėgmės jutikliais, kurios prisitaiko pagal santykinį oro drėgnumą, o oro šalinimui naudojamas centrinis ventiliatorius, kuris užterštą ir drėgną orą ištraukinėja iš WC, virtuvės, tambūro ir t.t. taip mes užtikriname pastovią oro apykaitą.
Jonas, AVSA
Jei nusprendėte vėdinimo klausimą būste spręsti alternatyvia vėdinimo sistema, tuomet tikrai Jums turime ką pasiūlyti. Siūlau peržiūrėti trumpą video apie kontroliuojamo vėdinimo sistemą https://www.youtube.com/watch?v=lEgAYubWvKg ir jei jos veikimo filosofija pasirodys įdomi, tikrai galėsime Jums pagelbėti įrengimo klausimais. O grįžtant prie Jūsų suformuluoto klausimo, visgi manau jog tiesa slypi kažkur per vidurį.
Gintaras Petružis, UAB AVSA
Tai gal geriau būtų dėti vieną galingesnį centrinį ištraukiamo oro ventiliatorių, o kambarių languose ar sienose įrengti orlaides (galbūt reguliuojamas ranka, ar nuo oro drėgnumo, ar kt.). Tada oras pertekėtų per plyšius tarp durų ir grindų. Tokiu atveju užtektų vieno ventiliatoriaus ir vieno ortakio per namo konstrukcijas į lauką.
Dr. Arūnas Stikliūnas, UAB Gilius ir Ko