www.krosniustatyba.lt ekspertų komentarai
Lauko židinys prie namo sienos
Ar galima statyti lauko židinį prie namo sienos?
Taip, galima. Tik kaminas turi būti aukštesnis nei namo aukščiausia dalis.
Kondensato pratekėjimas per krosnelės kamino sujungimo vietas
Prašau padėti suvalkiečiui, sugalvojusiam pačiam sumontuoti krosnelę. Kaip išvengti kondensato pratekėjimo per plieninės krosnelės kamino sujungimo vietas? Krosnelei sujungti su kaminu panaudoti Darco sistemos 150 mm vamzdžiai – nuo krosnelės vertikaliai (150 cm) toliau reguliuojama alkūnė ir dar 150 cm ilgio vamzdis apie 30 laipsnių pakilimo kampu iki susijungimo su kaminu. Užkūrus ar atvėsus krosnelei, per sujungimus bėga vanduo. Bandžiau sandarinti karščiui atspariu silikonu (iš išorės) – nelabai gerai užsisandarina. Manau gal viską išmontuoti ir vamzdžių sujungimus sutepti silikonu per visą sujungimo plotą ir vėl surinkti. Kirba dar tokia mintis – o gal reikia smailąjį vamzdžio galą nukreipti krosnelės pusėn, bet bijau, kad tuomet per sandūras eis dūmai?
Šiaip visi skardiniai kaminai montuojami pagal kondensatą t. y. smailiąja puse žemyn, to priežastis būtent kondensato nubėgimas į krosnelę. Jei jis ir atsiras ir nubėgs link pakuros, juk nebaisu, ten jis įkais ir išgaruos atgal į kaminą. Kitokiu atveju kondensatas visada randa kur išbėgt ir tą vargą turėsit ir toliau. Dėl dūmo nereikia jaudintis, viskas ten bus gerai, tikrai jis nesiverš vidun, bet montuodami tikrai galit tuo silikonu pertept, blogiau tikrai, kad nebus.
Krosnies išėjimo vamzdyje pradėjo kauptis kondensatas
Kodėl krosnyje ir iš krosnies išėjimo vamzdyje pradėjo kauptis kondensatas?
Yra du variantai kodėl kaupiasi kondensatas: arba nepilnai išdžiuvusios malkos, arba per smarkiai gesinat ugnį pakuroje. Į kaminą išeinančių dūmų temperatūra neturi būt mažesnė nei 90-100 laipsnių.
Malkinė krosnelė pagrindiniam šildymui
Rekonstruojama karkasinio namo dalis 65 m2. Galvojame pasirinkti ketinę malkinę krosnelę pagrindiniam šildymui. Skaitant krosnelių specifikacijas, prie retos parašyta, jog tinkama naudoti neperstojamam naudojimui. Pagal kokias savybes geriau pasirinkti krosnelę? Pagrindinis tikslas, kuo mažiau išleistu šilumos per kaminą, daugiau liktų namuose ir kuo ilgiau skleistų šilumą.
Pagrindiniam šildymui krosnelė netinka, nes dirbsit pečkuriu, kad nuolat būtų šilta. Nuolatiniam gyvenimui geriau šildymo krosnį statyt. Ją reiks kūrent max du kart per parą po valandą ir bus šilta. Nebent ketinę krosnelę jungti prie šildomos sienutės, kad suakumuliuot šilumos. Krosnelės minusas, kad greit ataušta, bet greit ir įšyla.
Tarybinės krosnies keitimas
Norėjau paklausti ar seną tarybinę krosnį galima pakeisti norvegiška krosnele, paliekant šiltą sienelę? Ar gerai bus ugnies tiesioginis įėjimas į sienelę ar kaminą? Gal yra meistrų kas tuo užsiima? (pečius senas su orkaite ir katiliuku vandens šildymui)
Iš esmės gali būti metalinė krosnelė pajungta ne tiesiai prie kamino, o prie šildomos sienelės. Didžiausias klausimas ar ta sienelė gerai veikianti. Bet kokiu atveju, net jei viskas ten gerai, reikia krosnių meistro tam, kad krosnelė būtų pajungta tinkamai ir į tinkamą vietą. Reik suprasti sienutės šildymo technologiją ir dūmų judėjimą, kad pajungus kitą agregatą ji vis dar veiktų tinkamai.
Atsiranda smalkių kvapas, kai židinys įkaista
Turim bėdą su židiniu. Kol židinio kapsulė šalta, kambary jokio blogo kvapo. Kai įkaista atsiranda smalkių kvapas. Šita bėda nuo pat židinio įrengimo.
Du variantai, kodėl gali atsirasti smalkių kvapas, kai židinys įkaista:
1. Blogai pajungtas dūmtraukis.
2. Mažas oro padavimas arba išėjimas nuo kapsulės.
1. Blogai pajungtas dūmtraukis.
2. Mažas oro padavimas arba išėjimas nuo kapsulės.
Oro padavimas židiniui
Namas sandarus. Numatyta rekuperacija. Kaip dar galima paduoti oro židiniui, jeigu požeminis privedimas negalimas? Židinys nesiriboja su išorinėmis sienomis. Ortakis iki lauko nuo židinio?
Yra trys būdai oro pajungimui prie židinio:
1. Ir geriausias atvesti orą po grindimis
2. Atvesti orą vidinėse sienose
3. Pajungti ventiliacinį kanalą
Jei nei vienas būdas nėra įmanomas, bandyt reguliuoti rekuperaciją kūrenimo metu. Arba užtikrinti šviežio oro pritekėjimą kitais būdais-pradarant orlaides ar langus.
1. Ir geriausias atvesti orą po grindimis
2. Atvesti orą vidinėse sienose
3. Pajungti ventiliacinį kanalą
Jei nei vienas būdas nėra įmanomas, bandyt reguliuoti rekuperaciją kūrenimo metu. Arba užtikrinti šviežio oro pritekėjimą kitais būdais-pradarant orlaides ar langus.