Akumuliacinės talpos nauda

Klausimas:
Planuoju pirkti dujų generacinį katilą. Kadangi jis veiks neišjungiant visą žiemos sezoną, ar reikia montuoti akumuliacinę talpą? Pagal mane-nereikia, kadangi degimas katile bus geresnis tik kol prišildys vandenį akumuliacinėje talpoje, o paskui, jeigu katilas nebus gesinamas, tai malkų degimas nebus idealus, t.y. montuojant akum.talpą reikia gesinti dujų generacijos katilą. Jo užkūrimas pareikalaus papildomo laiko katilui. Kur aš klystu?
Komentarai:
Visiems kieto kuro katilams yra reikalinga akumuliacinė talpa. Ji atlieka tam tikro "buferio" vaidmenį. Tik per talpą galima efektyviai suvaldyti visus kūrenimo ir šilumos naudojimo procesus. Katile malkos turi tinkamai ir efektyviai sudegti neslopinant degimo, šilumą laikinai suakumuliuojant talpoje. O šildymo sistema turi pasiimti iš talpos šilumos tiek kiek jai tuo metu reikia. Juk ne visada namui reikia tiek šilumos, kiek katilas gali duoti.
Aurimas Jančaitis, UAB „IDEATHERM“
Akumuliacinė talpa yra skirta tam, jog katilas galėtų dirbti nominalia galia ir užtikrinti dujų generaciją bei aukštą efektyvumą. Esant dideliems šalčiams, ji atliks nežymų vaidmenį. Tačiau šylant lauke, reikės jog katilas mažintų savo galią - čia ir pasitarnauja akumuliacinė talpa. Sukaupia energijos perteklių, o vėliau jį tiekią į šildymo sistemą.
Andrius Paliukėnas, UAB "Paltaja grupė"
Pagal Švedijoje atliktus bandymus su dujų generaciniais katilais buvo nustatyta, kad vidutinis sezoninis naudingumo koeficientas katilui be akumuliacinės talpos buvo apie 50 procentų, o su akumuliacine talpa - apie 80 procentų.
Kurioje vietoje Jūs klystate?
Akumuliacinės talpos dydis, priklausomai nuo šildymo sistemos poreikio ir katilo galios turi būti parinktas toks, kad vienos katilo įkrovos pakaktų pilnai į krauti akumuliacinę talpą. Žinoma, įvertinant kintantį šildymo poreikį, esant šiltesnei lauko oro temperatūrai, reikėtų įkrauti nepilną katilo įkrovą.
Tokiu būdu, visiškai sudegus katilo įkrovai, nebeliks malkų ir, atitinkamai, blogo jų degimo. Taip, teisingai, kiekvieną kartą katilą reikės užkurti iš naujo. Bet tai nėra didelė problema. katilas turės būti kuriamas šiek tiek anksčiau, nei bus visiškai atvėsinta akumuliacinė talpa, todėl katilas šaltoje starto būsenoje dirbs gana trumpai. Atkreipkite dėmesį į švedų patirtį.
Dr. Arūnas Stikliūnas, UAB Gilius ir Ko
300x300px-energera2.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 413684 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3350
Iš viso buvo užduota 174621 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 54 specializuotų įmonių