Geoterminis šildymas – Patarimai

Yra geoterminis šildymas šį sezoną buvo pirmi metai, problemų nebuvo. Tik yra radiatorių seno tipo skardinių ir špižinių. Norėčiau sudėti visus naujus aliuminius arba skardinius, dar keliais daugiau būtų. Grindinio nenoriu. Ar nebus problemų pakeitus kitus radiatorius?
Namas senos statybos, renovuojamas, manau pasiekti B šilumos klasę, 2 aukštų + rūsys po visu namu, šildomas plotas +- 150 kv.m. Šalia namo (20m atstumu), įrenginėjamas betonuotas baseinas. Kuris šilumos siurblys, būtų efektyvesnis (kaštų atžvilgiu) ar oras-vanduo, ar vanduo-vanduo (panaudojant baseino vandenį, baseinas 15m x 5m x 2m gylio).
Statome 2 sublokuotus namus po 100m2 vieno aukšto, A++ klasė. Galvojam geoterminį šildymą daryt abiems namams. Gal sakom užtektų ir gręžinių mažiau ..ką manot ?
Namas apie 150 kv.m ant ežero kranto, atstumas apie 40 m. Nuo ko pradėti, kad įrengti šildymą, naudojant ežero vandenį?
Name turiu geoterminį šildymą. Namas šildomas radiatoriais ir grindiniu šildymu. Siurblio šildymo temperatūra reguliuojama pagal 1 temperatūros daviklį esantį didžiausioje namo patalpoje. Tiek grindų šildymo kolektorius tiek radiatoriai turi rankinius ventilius reguliuoti šilumai. Juos visus laikau maksimaliai atidarytus. Tokiu būdu vieni kambariai sušyla labiau kiti mažiau. Ten kur grindinis šildymas visada būna šilčiau, kur radiatoriai - šalčiau. Siurblio rangovų klausiau kaip optimizuoti šildymą, tai jie patarė šilumą reguliuoti siurbliu, o ne radiatorių ar grindų ventiliais, nes taip sveikiau siurbliui, kai nėra uždaroma ir atidaroma vandens grandinė į sistemas. Tada gaunasi, kad turiu sureguliuoti siurblį pagal šilčiausią kambarį, o ten kur vėsiau statyti daugiau radiatorių. Bet ar taip iš tiesų yra? Ar tikrai siurbliui nėra "sveika", kai yra uždaromi radiatoriai ar sumažinamas padavimas į grindų šildymo kontūrą užsukus ventilį 50%? Kaip būtų geriausia optimizuoti tokią sistemą, kad visur šiluma būtų vienoda ir siurblys naudotų mažiausiai elektros energijos?
Koks turėtų būti optimalus atstumas 3x100m gylio gręžinių, kiek prarandamą efektyvumo, jei atstumas tarp gręžinių būtų 5-6 metrai?
Norėčiau sužinoti, kiek kainuotų geoterminio šildymo sistema 80 m2 namui?
Kiek kainuotų geoterminis šildymas? Pradedu statyti namą Vilniuje: plotas - 150 kv.m., vieno aukšto, T raidės formos. Planuojamas šildymas – grindų ir radiatoriais.
Naujas namas 200m2, apšiltinimas A klasė, negaliu išsirinkti iš 3 variantų, geoterminis šildymas, kuris yra brangi investicija, oras vanduo, kuris žiemą prie didelio minuso tampa neefektyvus ir dujinis šildymas su balionais, kurio jaučiu bus brangus šildymas. Gal galite kiekvieną iš šitų variantų pakomentuoti? Vieno aukšto namas su grindiniu šildymu.
Planuojame statyti namą iki 80m2. Kokio galingumo šilumos siurblio reikėtų ir kiek kainuotų pilnas įrengimas?
Norėjau sužinoti, kokiame aukštyje turi būti grindų šildymo termostatai? Paliko po laidą turbūt kiekvienam kambary skirtingai, atėjęs elektrikas klausia, kodėl taip žemai? Bus geoterminis šildymas.
Planuojame statyti A klasės namą ~150 kv. m (garažo nėra). Sklypas yra miške, namas statomas 15 m nuo vandens griovio. Neapsisprendžiame dėl šildymo. Koks variantas yra ekonomiškesnis ir labiau atsiperkantis, ar geoterminis šildymas ar kieto kuro, granulių katilas? Suprantu, kad kiekvienam namui yra skirtingi sprendiniai ir skirtingos kainos. Bet galbūt galima būtų sužinoti bent preliminarias kainas?
Planuoju pirkti namą, 2 aukštų, 178 kv.m. Apšiltintas iš vidaus 40 cm vata, pastatytas iš blokelių. Name yra grindinis šildymas, Nibe katilai, geoterminis šildymas. Savininkas teigia, kad už elektrą moka po 100€ kiekvieną mėnesį. Ar tokios sąnaudos yra realios? T.y. ne per didelės? Žinau, kad mažai informacijos, nes negaliu kol kas pasakyti nei galingumo, nei koks geoterminis yra.
Norėčiau sužinoti kokio galingumo reiktų geoterminio šildymo 80 m2 karkasiniam namui. Ir koks principas geoterminio šildymo vanduo-vanduo. Ko tam reikia?
Statausi nama, gyvenamo plotos bus 135 m2 + 36 garažas. Renkuosi tarp "Granulinio katilo" ir "Geoterminio šildymo". Statomės nama Pietų Lietuvoje, čia daugiausiai smėlynai, manau gruntas nelabai tinkamas geoterminiui šildymui, tačiau išsikasėme tvenkinį 5 arų, apie 3,5 - 4 metrų gylio vandens. Koks geriausias būtų šildymo variantas, skaičiuojant šildymo bei įrengimo kaštus? Dar vienas klausimas, ar tvenkinyje reikia vamzdelius išvedžioti ar pakanka tiesiog sumesti kažkiek metrų vamzdžio į dugną ?
Noriu paklausti dėl geoterminio šildymo sistemos. Koks jos veikimo principas ir ko reikia norint įrengti geoterminio šildymo sistemą? Ar galima su ja išgauti karštą vandenį? Kokie privalumai ir trūkumai lyginant su šildymo sistema kietuoju kuru. Atsižvelgiant į geoterminio šildymo sistemos įrengimo kainą, ar greitai atsipirktų tokia sistema?
Norėčiau įsirengti geoterminio šildymo sistemą oras-vanduo, jis būtų kaip papildomas šildymas prie kieto kuro katilo. Norėčiau sužinoti, prie kokių oro temperatūrų dar galima tikėtis, gauti ne mažiau, kaip 3 kWh šiluminės energijos, sunaudojus 1kWh elektros energijos. Geoterminis šildymas būtų eksploatuojamas tik tada, kai būtų galima gauti didžiausią efektą. Koks geoterminio šildymo naudingo veikimo koeficientas.
Kokiu skysčiu turi būti užpildyti grindinio šildymo vamzdeliai, kai name įrengtas geoterminis šildymas?
Planuoju statyti apie 140 kv. m. namą, bet dar nesu apsisprendęs dėl geoterminio šildymo sistemos. Tačiau dabar jau veda elektrą ir turiu žinoti, kiek kW elektrinės galios reikės šildymui (geoterminiam arba aeroterminiam) Gal galėtumėt pasakyt orientacinį galios dydį.
Kas veikia efektyviau - joniniai elektrodiniai katilai ar geoterminio šildymo siurblys "oras-vanduo"?
Ar geoterminio šildymo sistemos vamzdeliai gali būti po namu, kaip pavaizduota pateikto pasyvaus namo brėžinyje? O jei įvyks koks gedimas ir reikės ką nors keisti?
Ar galima įrengti geoterminį šildymą nenaudojamame šulinyje, kuriame vandens lygis apie 5 metrai?
Domiuosi geoterminiu šildymu. Ar geoterminiai gręžiniai remontuojami, jei kas nutinka? Ar yra praktikos? Jei per žiemą gręžinys atšąla, ar teisingai mastau, kad šiltame name vasarą turint išvedžiotą grindinį šildymą/vėsinimą ir palikus grindis nešešėliuojamas geoterminis gręžinys ims šilumą iš grindų ir susigrąžins šilumą? Ar vis tik tokiu atveju namas perkais ir geoterminis vėsinimas per grindis nesugebės jo tiek atvėsinti?
Įrenginėjame kaimo turizmo sodybą ir ieškome geriausio šildymo sistemos varianto. Bendras šildomas namo plotas - apie 360 kv.m., name yra trys aukštai. Namas yra iš keraminių blokelių, sienos ir stogas apšiltinti akmens vata (15 ir 30 cm. sluoksnis). Ar namui tiktų geoterminis šildymas? (iki ežero - 80 m.) Koks turėtų būti sistemos galingumas, jei piko metu veikia iki 10 dušų? Kokia šildymo ir karšto vandens paruošimo sistema geriausiai tiktu, jei namas nebus nuolat gyvenamas, bet piko metu bus suvartojama nemažai vandens?
Ar įsirengiant gioterminį šildymą gruntas vanduo reikalingi atskiri leidimai? Dėl galimos žalos gamtai.
Norėčiau pasidomėti namo šildymu, naudojant geoterminę šilumą. Kokiame gylije turi būti klojami vamzdžiai, kokie jie turi būti, koks bendras ilgis, kokia gaunama temperatūra? Dėkoju už atsakymą.
Noriu įsirengti geoterminį namo šildymą, ką galėtumėt patarti, į ką atkreipti dėmesį, į kokias įmones kreiptis į kokias ne. Kur rasti daugiau informacijos apie šį šildymo būdą?
Planuojam statyti namą, ir buvom nusprendę montuoti geoterminį šildymą, bet pradėjus derint projektą, projektuotojas visaip kaip bando atkalbėti. Tvirtina, kad neapsimoka, per brangus įrengimas, niekada neatsipirks. Ir primigtinai siūlo oras vanduo sistemą. Namo plotas 175kv., gyvenamasis plotas 105kv., namas A+ klasės su rekuperatorium, vieno aukšto, bus šildomas tik grindinių šildymu. Sklype žvyras smėlis, taigi galvočiau apie vertikalų gręžinį, jei geoterminė sistema. Gal galėtumėt patarti, ar gal neverta tikrai geoterminį šildymą įsirenginėti, gal tiktų ir oras vanduo?
Teko skaityti, kad geotermininkai skaičiuoja, kad 1kW šilumos reikia pakloti 50 m horizontalaus kontūro, o tarpas tarp vamzdžių turi būti 0,5 m. Visgi, vienos firmos tinklapyje teigiama, kad kai vamzdžiai išdėstomi spiralėmis, kurių tankumas yra 4 tiesiniai metrai į 1 m 2, taip pat reikia 50 tiesinių metrų PE vamzdžių 1 kW šiluminio siurblio galios. Kiek iš tikro šilumos galima išgauti iš grunto?
Kaip vertintumėte tiesioginio garinimo geoterminio šildymo sistemą? Kokie trūkumai, kokie privalumai? Lyginu Sofath sistemą (freonas tiek lauke, tiek grindyse) su Sveo direct (freonas lauke) šilumokaitį ir vandeniu užpildytą grindinio šildymo sistemą.
Eksploatuojame geoterminio šildymo sistemą su paviršiniu koelktoriumi. Viena iš dviejų „kilpų“ įrengta gerokai aukščiau. Kaip įsitikinti, kad ji nėra „užsiorinusi“ ir funkcionuoja? Ar įmanoma nuorinti ar įrengti plėtimosi indą reikiamoje sklypo vietoje.
Pastato plotas: 219 kv.m, sienų apšiltinimas: 5-10 cm. Ar apytikslią geoterminio šildymo sistemos įrengimo kainą galėtumėte pasakyti?
Ką pasirinkti geoterminį šildymą ar granulinį pečių? Pliusai ir minusai.
Ko negalima daryti ant žemės ploto, po kuriuo yra horizontalus geoterminis šildymas (medžiai, krūmai, šiltnamis, pavėsinė)? Kokiu atstumu nuo jo jau galima?
Planuojame statyti rąstinį namą, apie 120 m2. Norėčiau Jūsų patarimo, kokį pigiausią šildymo būdą galėtumėte patarti pasirinkti. Ar geoterminis šildymas tinka rąstiniams namams?
Norėjau paklausti dėl geoterminio šildymo, siurblio pasirinkimo. Pagal šildymo projektą man pakaktų 6 kW siurblio. Ar tikslinga pirkti galingesnį siurblį? Ar pirkti būtent 6 kW?
Kiek kainuotų įsirengti geoterminį šildymą imant vandenį iš ežero?
Ar geoterminis šildymas (vanduo-vanduo) tinkamas variantas, ar galite pasiūlyti geresnį?
Ar verta įsirengti geoterminį šildymą, jei nuo namo iki vandens telkinio (ežero) yra apie 80 m? Ar išlaidos dėl šio atstumo nebus per didelės?
Reikalinga šildymo sistema. Renkamės tarp geoterminio ir joninio šildymo sistemų. Ką rekomenduotumėte?
Galvojame pirkti namą, bet ne naujos statybos. Mūrinis 1990 m. statybos, radiatoriai name, yra šildomas granulėmis ir dujomis. 250 kv.m, dviejų aukštų, 16 arų žemės sklypas. Būtų įdomu sužinoti ar įmanomas geoterminis šildymas radiatoriais? Kiek kainuoja maždaug? Ir kas į tą sumą įeina? Ar prieš darant visa tai reikia dar santechniko paslaugų? Perkant seną namą ar reikia į kažką atsižvelgti, kad tikrai gautųsi su geoterminiu šildymo perdarymu?
Namas 80 kvadratų. Kiek kainuotų 80 kv. m namo geoterminio šildymo sistema?
Su šeima planuojame statytis gyvenamąjį namą, šiuo metu yra rengiamas projektas, derinami leidimai statybai ir t.t. Planuose turime įsirengti geoterminį šildymą, todėl norėčiau gauti daugiau detalesnės informacijos apie tai - įrengimo greitis, kokybė, garantijos, kaina ir t.t.
130kv m silikatinių plytų namas. Oro tarpas apšiltintas "ekovata". Domina kokią šildymo sistemą pasirinkti, preliminari geoterminio šildymo kaina.
Gal dar ne daug esu skaitęs, bet domina geoterminis (horizontalus) šildymas. Kiek ploto reikėtų, kad išvedžioti vamzdynus 100-150 kv.m namui?
Ar galima rąstiniame name įrengti geoterminį šildymą? Rąstai 24 cm, geoteminis: horizantalus gruntas-vanduo. Sklypo plotas 14 a. Gruntas - šlapias molis, namo plotas - 150 kv.m.
Kiek kainuotų geoterminis šildymas, gyvenamas plotas 350 kv. metru, ar verta?
Kokia grįžtančio iš žemės glikolio temperatūra gali būti aukščiausia, jei gruntas molingas su paviršiniais vandenimis? Kokia glikolio temperatūra tiekiama į žemę jau atidavusi atneštą šilumą. Ar normalu jei iš žemės glikolis atkeliauja 13 laipsnių?
Norime rąstiniame name kaip alternatyvią šilumos sistemą (pagrindinė būtų geoterminis šildymas) įrengti ortakių sistemą nuo židinio. Ar taip daryti ekonomiška?
Ar mano namui tiktų katilas „Vitocal - 350“. Namas yra senas ir centraliniam šildymui apie 40 metų. Ar galima katilą pajungti prie senų radiatorių ir kokios būtų katilo ir šildymo išlaidos. Taip pat, ar yra galimybė reguliuoti šildymą, kaip pvz. su dujiniais katilais.
Naujas namas 170m2, A++ klasės, renkamės šildymo sistemą ir negalime išsirinkti iš 2 variantų, geoterminis šildymas (geoterminis šildymui galimas tik vertikalus gręžimas) ir oras-vanduo. Gal galite kiekvieną iš šitų variantų pakomentuoti? Vieno aukšto namas su grindiniu šildymu.
Ar visas gruntas tinka geoterminiam šildymui įrengti? Koks reikalingas trasos ilgis 7 kW siurbliui?
Naujas namas A+ 174kv. Kokį šildymą pasirinkti dėl ekonomiškumo, oras-vanduo ar geoterminį? Name taipogi bus oras-oras dėl vėsinimo vasarai. Patarkit variantus plačiau.
Kaip turi būti priduoti geoterminio šildymo gręžiniai? Kokią dokumentaciją turi pateikti rangovas? Ką turi žinoti užsakovas apie geoterminio gręžinio savybes?
Ar yra galimybė rasti trūkusį horizontalaus geoterminio šildymo vamzdį neiškasinėjant viso sklypo? Papildžius sistemą skysčiu, jis vis dingsta, todėl įtariame, jog yra kažkur žemėje trūkęs ar prakiuręs vamzdis.
Norėčiau sužinoti, koks optimaliausias šildymo sprendimas namui 240 m2. Naujai statomas, esu ties oras-vanduo variantu, bet sudomino ir geoterminis šildymas.
Gal patartumėte geoterminiam šildymui pasinaudoti savo tvenkiniu vietoje gręžinių?
Kiek vertikalių gręžinių ir kokio gylio reikėtų 250 kv. namui? Turime 16kW NIBE siurblį. Ar yra gręžimo būdų be technologinio griovio ir didelių atvirų erdvių technikos prieigai?
Kiek metrų vertikalių gręžinių ir kokio siurblio galingumo reikia namui 155 m2? Namas A+ naujos statybos, U formos, daug langų iki grindų (apie 50 m2). Dar plius bus radiatorius garaže 36 m2 ir plius karšto vandens šildymas.
Sveiki. Įrengėme geoterminį šildymą. Įjungus vėsinimo sistemą, smarkiai rasoja kolektorius. Ką tokiu atveju daryti?
Kodėl krenta slėgis horizontaliame šildyme? Molyje išvedžiota 500 vamzdžių. Sukeltas spaudimas iki 3.2, o po paros jau likę būna 2. 2. O per mėnesį ištisai krenta paskui į parą maždaug po 0.1. Katilo dar nėra, o įmonė sako čia nebėda... Man atrodo, kad negerai, nes jei krenta spaudimas, tai juk pastoviai gliukolio pildyti turėsiu.
Namas medinis, šildomas plotas apie 130 kv.m, nėra labai sandarus, šildymas radiatorinis. Yra vietos horizontaliam geoterminiam šildymui įrengti. Gruntas - molis. Ar būtų toks šildymas efektyvus? Kokia preliminari būtų kaina?
B klasės namas. 140 kv šildomos grindys. Geoterminis ir oras-vanduo šildymo sistemos įrengimas. Kainos. Skirtumai. Patarimai ką rinktis.
Laba diena, planuojame statyti 130 kv. metrų namą. Turime galimybę gretimame sklype išsikasti prūdelį ir geoterminio šildymo būdu šildytis namą. Iš esmės ar toks sprendimas yra geras? Kuriame statybos etape reikia kasti prūdą? Ar jis gali būti iškastas jau? Kokio dydžio ir gylio prūdas turėtų būti? Gal ir preliminarią kainą tokio šildymo kas pasakytų?
Ar galima vėsinti grindis geoterminiu, kai grindų danga trijų sluoksnių ąžuolinės parketlentės?
Neapsisprendžiu, kur montuoti goeterminio šildymo horizontalų kontūrą, po žeme ar skandinti prūde. Kokio prūdo reikia, kad 130 kv.m namą apšildyti horizontaliu kontūru? Ir kaip su prūdo priežiūra, kai reikės taisyti krantus atlikti dugno valymą pvz. po 10m.?
Kiek kainuotų 10 kW geoterminio šildymo sistema? Sklypo plotas nedidelis, be to sutvarkyta aplinka, todėl noriu sužinoti, ar galima padaryti gręžinių sistemą, nesugadinus gėlynų, ar geriau daryti oras - vanduo sistemą?
Populiariausios paieškos:
300x300px-energera2.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 413637 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3350
Iš viso buvo užduota 174594 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 79 specializuotų įmonių