Grindinis šildymas ar radiatoriai

Klausimas:
Kas geriau - grindinis šildymas ar radiatoriai - jei name bus sumontuotas decentralizuotas patalpų vėdinimas su rekuperacine sistema? Namas - dviejų aukštų, gyvenamasis plotas - 190 kv.m.
Komentarai:
Naudojant malkinius katilus yra beveik privalomos akumuliacinės talpos. O šiluminis talpos dydis priklauso nuo vandens kiekio ir temperatūros pokyčio. Pas jus radiatoriuose greičiausiai bus numatyta nominali temperatūra 70 °C, o grindyse 40 °C. Talpa užšildoma maksimume iki 90 °C. Todėl temperatūrai kritus iki 60 °C radiatoriais šildomos patalpos pradės vėsti, o grindinis dar puikiai šildys ir šildys. Aišku galima susidėti talpesnius radiatorius. Bet tai išbrangins radiatorinę sistemą.
Grindinio šildymo nauda
Didžiausia nauda, kurią gauna grindinio šildymo sistemos galutinis vartotojas – komforto lygis, užtikrinamas šiuo šildymo būdu.
Orinei Grindinio šildymo sistemai su vamzdžiais naudojamas vidutiniškai karštas (paprastai 40–55 °C) vanduo, kitaip negu tradicinėms šildymo sistemoms, pavyzdžiui, radiatorinėms, į kurias tiekiamas 70 - 80 °C temperatūros vanduo. Šiltam orui cirkuliuojant vamzdžių kontūrais, šiluma tolygiai pasiskirsto visame plote, kur įrengta sistema. Grindys sušildomos ne daugiau kaip iki 29 °C įprastose nuolatinio žmonių buvimo zonose, kur palaikoma 20 °C patalpos temperatūra, ir iki 24 °C vonios kambariuose, kur palaikoma 23 °C patalpos temperatūra. Net „šaltomis“ medžiagomis padengtomis grindimis (pavyzdžiui, akmeninėmis plytelėmis ar plokštėmis) yra jauku vaikščioti basomis kojomis. Grindinis šildymas užtikrina optimalų komfortą – šilčiausiai apačioje, kūno aukštyje temperatūra žemesnė, žmogaus galvos lygyje žemiausia. Grindinio šildymo sistemos sudaromas šilumos gradientas sudaro „šiltų kojų, vėsios galvos“ aplinką, kurioje šiluma koncentruojama „gyvenamajame lygyje“, o ne eikvojama lubų zonos šildymui, kaip, kad būtų su radiatoriais. Tai pasiekiama, kai kojos yra keliais laipsniais šiltesnėje aplinkoje negu galva.
Naudojant grindinio šildymo sistemą, vertikalus temperatūros pasiskirstymas artimiausias idealiam, kitaip nei įrengus sistemas su radiatoriais, kurių sudaroma aukštesnė temperatūra pasiskirsto aukštesniame lygyje ir tai sukelia diskomfortą bei padidina energijos sąnaudas. Šiluma skleidžiama daugiausia kaip spinduliuotė, todėl komforto sąlygų pasiekiama oro temperatūrai esant 2 °C žemesnei negu paprastai numatoma projektuojant tradicinio šildymo sistemas.
Tokių rezultatų galima pasiekti tik įrengus grindinio šildymo sistemą. Todėl gerokai sumažėja energijos išlaidos – paprastai daugiau negu 20% gyvenamosiose patalpose, o didesniuose pastatuose, pavyzdžiui, gamyklose ar sandėliuose, neretai sutaupoma iki 50% išlaidų.
Kadangi grindiniam šildymui nereikalingi radiatoriai, maksimaliai padidėja naudingas patalpos plotas, patobulėja interjeras, nekyla problemų, siejamų su papildoma apdaila, lengviau suplanuoti patalpą. Yra ir papildomų privalumų. Patalpoje nėra kaistančių radiatorių, kurie gali kenkti senyvo ar labai jauno amžiaus žmonėms. Grindinio šildymo įrangos skleidžiama šiluma plinta daugiausia ne konvekcijos, o spinduliavimo būdu, todėl patalpoje mažesnė dulkių cirkuliacija. Tai gali būti ypač naudinga žmonėms, sergantiems kvėpavimo ligomis, pavyzdžiui, astma. Šiltos grindys taip pat padeda vonios kambariuose ir dušinėse palaikyti sausesnį orą.
Namų savininkų ir (arba) gyventojų išlaidos mažėja dar ir dėl to, kad netenka dažyti radiatorių ir apdailinti už jų esančias sienų dalis.
Privalumai
● Energetiškai efektyvi „nematoma“ šiluma – mažesnės eksploatacijos išlaidos palyginti su šildymo radiatoriais sistemomis;
● Tolygi šiluma – geras pasiskirstymas visoje patalpoje;
● Didesnis komfortiškumas – vertikalus temperatūros pasiskirstymas artimiausias idealiam žmogaus komforto požiūriu;
● Jokių šaltų grindų – akmeninės ir keraminės grindys malonesnės, kai yra šiltos;
● Geras suderinamumas su kondensaciniais vandens šildytuvais – grindiniam šildymui reikalinga mažesnė vandens temperatūra nei sistemoms su radiatoriais;
● Idealiai tinka šiuolaikiniam gyvenimo būdui – jokių apribojimų išnaudojant patalpos erdvę ir išdėstant baldus;
● Švara patalpoje – nereikia valyti dulkių už radiatorių;
● Saugu vaikams, senyviems ir neįgaliems – jokių karštų paviršių, keliančių pavojų nudegti;
● Mažas alerginis poveikis – mažiau dulkių pernešama konvekciniais oro srautais, grindinis šildymas neleidžia kauptis dulkėms grindų dangoje;
● Mažiau priežiūros darbų – nereikia apdailinti ir atnaujinti radiatorius;
● Jokių dėmių ant sienų – dėl konvekcinių oro srautų virš radiatorių ant sienų dažnai atsiranda dėmių;
● Betriukšmis veikimas – nėra jokio vandens tekėjimo radiatoriais sukeliamo triukšmo;
● Idealiai tinka patalpoms su aukštomis lubomis – šiluma palaikoma žmogaus veiklos aukštyje.
Nepriklausomai nuo to kokia vėdinimo sistema sumontuota, komforto atžvilgiu geresnė yra grindinė šildymo sistema, taip ir ekonomiškumo atžvilgiu, jeigu montuojama mišri šildymo sistema grindinė - radiatorinė.
Kas geriau - grindinis ar radiatorinis - šildymas, vieningos nuomonės nėra, tačiau decentalizuotas vėdinimas su rekuperacine sistema kelia rimtas abejones dėl esminių konstrukcijos trūkumų.
Nuo vėdinimo sistemos niekas praktiškai nesikeičia - grindų šildymas geriau dėl didesnio komforto ir higienos, dizaino (nėra prietaisų) ir baldų išdėstymo laisvės, mažesnių išlaidų šildymui (apie 12%), mažesnių nuostolių per sienas/langus, vietose, kuriose yra radiatoriai.
Martynas, Šildymas
Užsiregistravę
3377 specializuotų įmonių
ki
0685***42
ki********@***il.com
Planuojamas remontas 1998m. statybos namui. Dabar yra šildomas radiatoriais. Yra noras įrengti grindinį šildymą. Kokia galima kaina: demontuoti senas grindis, įrengti šildymą su izoliacija ir pakloti plyteles? Pirmas aukštas ~35m2
k.
k.******@***il.com
Laba diena, Trumpai aprašysiu situaciją. Namas 93 kvadratai 2 aukštas, 1 aukštas 45 kvadratai. 1 aukštas šildomas radiatoriais, 2 aukštas - vyras pakvietė santechnikus, kad sudėtų šildomą sistemą. Sudėta 16 milimetrų vamzdeliai ir 150 mil tinklo akys. Katilas tokiam namui nupirktas TIS DUO PELLET 25 kW. Situacija tokia, kad nesušyla antrame aukšte grindys. Buve santechnikai užblokavo numerį, ir dabar jau viskas kaip į sieną. Pasikvietus kitą asmenį pasakė, kad sudėta blogai grindinis šildymas, blogų ml vamzdelis ir akys. Prie katilo yra pajungtas tik vienas siurblys...gal turėtumėte kokius kontaktus, kas galėtų tikrai kokybiškai konsultuoti, negi reikia tikrai griauti užbetonuotas grindis ir naujai vedžioti? Ar dėl to gali nešilti grindys? Sakė, kad katilas yra per didelis. Bet aš kiek suprantu, gali paimti ir daugiau granulių, bet nejaugi dėl to nešyla grindys? Vanduo pakyla karštas ir grįžta atgal karštas, gal čia kita yra problema. Pačio pajungimo. O gal reikia keisti ir katilą ir griauti grindis. Namas senas, pakeistas stogas, tarpai pripūsti vatos. Išorė neapšiltinta. Tai pat sako, kad prie tokių vamzdelių nebus galima pajungti ir oras-vanduo?
eg
+3706*****76
eg*****@*****il.com
Sveiki, naujame 2023 metu statybos daugiabuciame name, nedideliame 50 kv.m 2 kambariu bute yra problema su grindiniu sildymu. Ijungus sildyma kambario grindys syla netolygiai - iki puses kambario, nuo puses kambario jos visiskai saltos, bute temperatura yra komfortiska. Ijungus termostatus pilnu pajegumu grindys toj daly, kuri buvo visiskai salta (nuo lango iki mazdaug vidurio kambario) pradeda silti, bet tada pasidaro per karsta bute. Kokia galetu buti to priezastis, ar tai defektas, nes statytojas teigia, kad stai, ijungus visu pajegumu grindys syla, tai viskas gerai.
sa
+3706*****98
sa************@***il.com
Šildomos grindys, sistema Kan-Tech. Baxi Duo dujinis šildymo katilas. Tuya termostatai kiekviename kambary. Neišsijungia šildymas, kai pasiekia reikiamą temperatūrą, nors termostatas rodo, kad grindų nešildo, bet vožtuvas būna pilnai atidarytas ir grindys šyla vienam kambary. Ir kiekvieną dieną ta perkaitinimo problema persikelia į kitą kambarį. Kur galėtų būti problema?
su
+3706*****45
su*****@***oo.com
Name geoterminis grindinis šildymas. Pradžioje viskas buvo gerai, bet teko antram aukšte iš sistemos išleisti vandenį. Po to kambaryje (toliausiai nuo kolektoriaus) visada daug šalčiau nei kituose. Ne vieną kartą atskirai per kiekvieną kolektoriaus vamzdelį praleidau didelį kiekį vandens, kad išstumti orą, bet tas vienas kambarys vis tiek labai blogai šildo. Skirtumas c° kiekvienais metais vis didėja. Kolektoriaus reguliavimas nepadeda, nes net visą šildymo pajėgumą skiriant tik to kambario žiedams, vis tiek labai sunkiai sušyla. Prielaida, kad blogai išvedžiota arba įrengta netinka, nes pradžioje visur šildė vienodai. Siurblys veikia ant max pajėgumo, slėgis irgi tinkamas. Yra automatinis nusiorinimas, bet slėgis pastovus, tai lyg ir neturėtų būti oto burbulų sistemoj. Ar gali būti, kad siurblys praranda pajėgumą? (Siurbliui 12-13 metų) Ar gali dar kokia problema būti? Užkalkėję vamzdeliai ar pan.?
pu
+3706*****47
pu**************@***il.com
Laba diena, Kiek maždaug kainuotu 80kv. m namo apsildymas. Namas apsiltintas . 60kvmyra virs rusio ir garazo grindys turi buti apsiltintos su puta ar galima deti plevele antt putos
na
+3706*****51
na****@***il.com
Išvedžioti PEX raudoni vamzdeliai 18x2, žingsnis 20 cm (tarpas tarp vamzdelių). Betono storis apie 6 cm. Ar prie tokio diametro vamzdelių turėjo būti 15 cm žingsnis (tarpas)? Ar tai kritinė klaida? Matuojant betono temperatūrą atskirose zonose pastebimas iki 1 laipsnio skirtumas, ar toks netolygumas yra priimtinas?
bd
8600***33
bd*******@***il.com
Sveiki, name grindinis šildymas, tolimiausi du kambariai šalčiausi. Antrus metus kenčiam, diskomfortas baisus. Katilas Radiant, jokio termostato nėra. Į kiekvieną kambarį išvedžioti laidai termostatam. Ar atsirastų specialistas, kuris galėtų pažiūrėti pajungimą, įsivertinti ar kažką pasiūlyti? Kolektorinėj mačiau, kad Danfoss pavaros uždėtos.
ro
+3706*****80
ro*****@***il.com
Mūsų namuose yra įrengtas grindinis šildymas. Neseniai išsiaiškinome, jog kai ruošė visą pagrindą iki polistirolo dėjimo, neizoliavo rąstų nuo tiesioginio kontaktavimo su žvyru. Noriu paklausti, ar tokiu atveju rąstai laikui bėgant supūs? Gal dar yra kokia galimybė ištaisyti problemą?
Ry
+3706*****69
Ry***********@***il.com
Ar reikalingas siurblys prie kolektoriaus grindiniam sildymui? Siuo metu yra pajungta i kolektoriu 7 mazgai, 6 mazgai is ju yra grindinio sildymo, 1 radiatorius. Ant 6 grindinio sildymo mazgu sudeta automatika, kambariuose stovi termostatai. Sildymas dujinis. Kaip suprantu siurblys paciame peciuje stumdo vandeni. Bet man kyla klausimas ar nereikia papildomo siurblio prie kolektoriaus? Gal tai padetu sutaupyti islaidas dujoms?
Termostatas grindiniam šildymui LK Systems S2 24V NC
Termostatas grindiniam šildymui LK Systems S2 24V NC
UAB Konkretus
5 atsiliepimai 100% rekomenduoja
71,34 €/vnt.
Šildymo kilimėlių termostatas Terneo sx
Šildymo kilimėlių termostatas Terneo sx
UAB "Paltaja grupė"
214 atsiliepimai 92% rekomenduoja
67 €/vnt.
300x300px-energera2.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 420771 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3377
Iš viso buvo užduota 178611 klausimų
Gaukite pasiūlymus
iš 70 specializuotų įmonių