Gaukite pasiūlymus
iš 70 specializuotų įmonių Grindinis šildymas (šildomos grindys)
Grindinis šildymas ar radiatorinis, privalumai ir trūkumai
Klausimas:
Koks šildymas geresnis? Grindinis, radiatorinis ar kombinuotas? Privalumai ir trūkumai?
Komentarai:
Mišrus, kombinuotas, tinkamai pasirenkant pagal šilumos šaltinį, patalpų paskirtį.
Šiuolaikiniai sprendimai leidžia įvairiai kombinuoti įvertinant šildymo ir vėsinimo galimybes tiek per grindis, lubas, ar šildymo-vėsinimo prietaisus.
Šiuolaikiniai sprendimai leidžia įvairiai kombinuoti įvertinant šildymo ir vėsinimo galimybes tiek per grindis, lubas, ar šildymo-vėsinimo prietaisus.
Aurimas Jančaitis, UAB „IDEATHERM“
Kadangi nuo naujų metų minimali pastatų energetinio naudingumo klasė bus A+, tai rekomenduojame neinvestuoti nei didelių pinigų, nei savo nervų ar laiko į vietą užimančias katilines, kurios ne tik ges, jas reikės profilaktiškai tikrinti ar kitaip prižiūrėti bet ir daugeliu atvejų po daugiau nei 10 metų reikės keisti naujomis. Taigi šiuo atveju rekomenduotume pasirinkti elektrinį grindinį šildymą (amorfinio metalo juostomis - AHT technologija) - šildomos grindys ne tik suteiks žymiai didesnį komfortą, ar mažiau dulkių ore, bet ir maloni šiluma kildama į viršų galvos aukštyje bus kiek mažesnė - kas leis jums jaustis geriau ir tiesiog žvalesniam.
Linas, UAB EU Baltic
Šildymo sistemos visos geros, jei jos teisingai sumontuotos nuo špižiaus radiatorių, šildomų grindų iki konvektorių, ar fankoilų. Jei naudosite šilumos siurblį vienareikšmiai rinkitės šildomas grindis, žemi parametrai, didelis šildomas plotas, tas netinka jei naudosite kondensacinį dujinį katilą. Jei bus kietas, skystas kuras darykite kombinuotą šildymą, ypač WC ir vonios patalpose, radiatorius parinkite prie temperatūrų 55/60 kaip taisyklė V22.
Grindinio šildymo privalumai: tai higieniškas, sveikesnis ir „nematomas“ šildymas - t.y. žymiai didesnis komfortas, tik su juo galima pasiekti grindų optimalią temperatūrą 24C. Jokių apribojimų baldų išdėstymui (radiatorių negalima apstatyti), nereikia valyti prietaisų (jų nėra), patalpose galima palaikyti iki 2C mažesnę temperatūrą (jausime tą patį), o tai duoda iki 12% mažesnių išlaidų šildymui, efektyviai veikia su žemų temperatūrų šaltiniais (kondensaciniai dujiniai katilai, geoterminiai siurbliai), įvertinus jų efektyvumą galima pasiekti net iki 40% mažesnių šildymo išlaidų, nei tradicine konvekcine šildymo sistema! Mažesni šilumos nuostoliai per išorines atitvaras - nėra radiatorių prie langų, magistralėse - žemesnės temperatūros, per ventiliaciją - žemesnės temperatūros aukštai)Minusai: dėl inercijos galima diskutuoti (kartais tai galima išnaudoti), sudėtingiau teisingai instaliuoti - grindinį šildymą, būtini skaičiavimai (reikia įvertinti dangas, šilumos nuostolius, kuriuos turime padengti), patalpų temperatūros kontrolės sistema sudėtingesnė (pavaros kolektoriuose, termostatai patalpose), tačiau yra programavimo galimybės.Kaina priklauso nuos situacijos: šildymo sistema su įleidžiamais konvektoriais ar geresniais radiatoriais ir vamzdynais gali būti net brangesnė už grindų šildymo sistemą!
Martynas, Šildymas