Grindinis šildymas ar radiatorinis, privalumai ir trūkumai

Klausimas:
Koks šildymas geresnis? Grindinis, radiatorinis ar kombinuotas? Privalumai ir trūkumai?
Komentarai:
Mišrus, kombinuotas, tinkamai pasirenkant pagal šilumos šaltinį, patalpų paskirtį.
Šiuolaikiniai sprendimai leidžia įvairiai kombinuoti įvertinant šildymo ir vėsinimo galimybes tiek per grindis, lubas, ar šildymo-vėsinimo prietaisus.
Aurimas Jančaitis, UAB „IDEATHERM“
Kadangi nuo naujų metų minimali pastatų energetinio naudingumo klasė bus A+, tai rekomenduojame neinvestuoti nei didelių pinigų, nei savo nervų ar laiko į vietą užimančias katilines, kurios ne tik ges, jas reikės profilaktiškai tikrinti ar kitaip prižiūrėti bet ir daugeliu atvejų po daugiau nei 10 metų reikės keisti naujomis. Taigi šiuo atveju rekomenduotume pasirinkti elektrinį grindinį šildymą (amorfinio metalo juostomis - AHT technologija) - šildomos grindys ne tik suteiks žymiai didesnį komfortą, ar mažiau dulkių ore, bet ir maloni šiluma kildama į viršų galvos aukštyje bus kiek mažesnė - kas leis jums jaustis geriau ir tiesiog žvalesniam.
Šildymo sistemos visos geros, jei jos teisingai sumontuotos nuo špižiaus radiatorių, šildomų grindų iki konvektorių, ar fankoilų. Jei naudosite šilumos siurblį vienareikšmiai rinkitės šildomas grindis, žemi parametrai, didelis šildomas plotas, tas netinka jei naudosite kondensacinį dujinį katilą. Jei bus kietas, skystas kuras darykite kombinuotą šildymą, ypač WC ir vonios patalpose, radiatorius parinkite prie temperatūrų 55/60 kaip taisyklė V22.
Grindinio šildymo privalumai: tai higieniškas, sveikesnis ir „nematomas“ šildymas - t.y. žymiai didesnis komfortas, tik su juo galima pasiekti grindų optimalią temperatūrą 24C. Jokių apribojimų baldų išdėstymui (radiatorių negalima apstatyti), nereikia valyti prietaisų (jų nėra), patalpose galima palaikyti iki 2C mažesnę temperatūrą (jausime tą patį), o tai duoda iki 12% mažesnių išlaidų šildymui, efektyviai veikia su žemų temperatūrų šaltiniais (kondensaciniai dujiniai katilai, geoterminiai siurbliai), įvertinus jų efektyvumą galima pasiekti net iki 40% mažesnių šildymo išlaidų, nei tradicine konvekcine šildymo sistema! Mažesni šilumos nuostoliai per išorines atitvaras - nėra radiatorių prie langų, magistralėse - žemesnės temperatūros, per ventiliaciją - žemesnės temperatūros aukštai)Minusai: dėl inercijos galima diskutuoti (kartais tai galima išnaudoti), sudėtingiau teisingai instaliuoti - grindinį šildymą, būtini skaičiavimai (reikia įvertinti dangas, šilumos nuostolius, kuriuos turime padengti), patalpų temperatūros kontrolės sistema sudėtingesnė (pavaros kolektoriuose, termostatai patalpose), tačiau yra programavimo galimybės.Kaina priklauso nuos situacijos: šildymo sistema su įleidžiamais konvektoriais ar geresniais radiatoriais ir vamzdynais gali būti net brangesnė už grindų šildymo sistemą!
Martynas, Šildymas
Užsiregistravę
3360 specializuotų įmonių
ro
+3706*****80
ro*****@***il.com
Mūsų namuose yra įrengtas grindinis šildymas. Neseniai išsiaiškinome, jog kai ruošė visą pagrindą iki polistirolo dėjimo, neizoliavo rąstų nuo tiesioginio kontaktavimo su žvyru. Noriu paklausti, ar tokiu atveju rąstai laikui bėgant supūs? Gal dar yra kokia galimybė ištaisyti problemą?
Ry
+3706*****69
Ry***********@***il.com
Ar reikalingas siurblys prie kolektoriaus grindiniam sildymui? Siuo metu yra pajungta i kolektoriu 7 mazgai, 6 mazgai is ju yra grindinio sildymo, 1 radiatorius. Ant 6 grindinio sildymo mazgu sudeta automatika, kambariuose stovi termostatai. Sildymas dujinis. Kaip suprantu siurblys paciame peciuje stumdo vandeni. Bet man kyla klausimas ar nereikia papildomo siurblio prie kolektoriaus? Gal tai padetu sutaupyti islaidas dujoms?
ta
+370 6** ***76
ta****@***il.com
Noriu sename name įsirengti šildomas grindis per du aukštus, būtų apie 120m2 bendro ploto. Kiek man tai kainuotų su darbu ir medžiagom? Šildymas būtų gamtinėm dujom.
gi
8612***35
gi***************@***il.com
Sveiki, Kauno centre palėpiniuose butuose esame įrengę infraraudonųjų spindulių grindinį šildymą. 6 metai, tačiau paskutiniu metu labai išaugo elektros suvartojimas, nors šalčių nebuvo. Gal turite ekspertus kas galėtų įvertinti gal kažkas išsireguliavo? Ar pasiūlyti tam tikrus variantus įvertinus esamą situaciją?
li
+3706*****55
li************@***il.com
Įtariama, kad netinkamai veikia grindinis šildymas (skirtumas tarp paduodamos ir grįžtančios temperatūros oras-vanduo sistemoje nuo 3 iki 7 laipsnių). Ar galima būtų atlikti analizę, skaičiavimus ir ekspertizę jau įrengtai sistemai, taip įvertinant tikrąsias problemas ir rasti tinkamiausią sprendimą?
ra
8650***06
ra******@***il.com
Labas. Domina šildymo plėvelė. Sodo namelis B klasės {apšiltintas karkasas 22-25cm vata}. Ką galite pasiūlyti? 27kv.m. Dabar osb grindys. Ateityje bus oras-oras arba krosnelė.
as
8614***79
as**************@***il.com
Žadu daryti grindinį šildymą moduliniame name ant polių. Ką patartumėte, kad būtų šildymo sąnaudos per mėnesį mažiausios? Prašyčiau pateikti su skaičiavimu, kiek kilovatų elektros sąnaudos ir koks būdas efektyviausias.
dr
8685***99
dr*@*ru.lt
Sveiki, Name, vienoje patalpoje (apie 15 kv.), kur siuo metu sudetos plyteles, norim pasikeisti sildymo buda is radiatoriu i grindini. Teko matyti internete, kad su tam tikra iranga, yra isfrezuojami kanalai betono grindyse, kad nereiketu dauzyti ir ismontuoti visos "steshkes". Ar kas nors galetu tai atlikti?
dr
+3706*****99
dr*@*ru.lt
Namas 3 aukstu, cokoliniam aukste, tambure su koridorium norim pasidaryti grindini sildyma. Siuo metu ten sumontuoti 2 radiatoriai. Sildymas dujinis, stovi kondensacinis katilas. Ar galima pakeisti sildymo buda? Ar nebus taip kad del kazkokiu priezasciu siluma nedaeis visu plotu per isvezdiotus vamzdelius?
li
+3706*****55
li************@***il.com
Norėjau paklausti ekspertų / konstruktorių / projektuotojų, ar yra skirtumas ką naudoti įrenginėjant pirmo aukšto šildomas grindis: "paprastą baltą" polistirolą ar ekstrūdinį XPS 200 FinFoam? Pagal šiluminę varžą lyg ir atrodo niekuo nesiskiriantys produktai. Gal yra kokių niuansų (kitų šių medžiagų savybių) būtent dėl šildomų grindų? Situacija tokia, kad yra sudėtas FinFoam XPS 200 (frezuotas) polistirolas - 3 sluoksniai po 5cm, šildomoms grindims. Grindys neįšyla kaip turėtų būti. Katilas dirba tinkamai. Esmė, kad dideli šilumos skirtumai tarp katilo paduodamos šilumos ir grįžtančios. Net pasitelkus kaitinimo tenus ir nuolat siurbliui dirbant aukštu pajėgumu (siurblys 8kw), per parą suvartojant apie 150-180 kilovatvalandžių elektros energijos nepavyksta pakelti įšildyti namo taip, kaip turėtų būti. Išbandyti patys įvairiausi šilumos siurblio (oras-vanduo) parametrai. Katilas dirba tinkamai, sistema viskas tvarkinga. Atjungus pirmą aukštą nuo antrojo, pastarasis per parą minimaliom sąnaudom (iki 36 kilovatvalandžių ) puikiai įšyla ir jaučiasi kad tikrai šilta. Tikrintos patalpos su termovizoriumi. Iš visų įmanomų priežasčių prieita išvada, kad arba FInFoam XPS 200 (ekstrudinis) polistirolas netinka šildomoms grindims arba nepakankamas jo sluoksnis. Perkant minėtą XPS200 polistirolą buvome patikinti, kad tinka šildomoms grindims. Dabar jau tekę girdėti ir kai kurių meistrų, kad XPS ekstrudinis polistirolas grindims netinka, nes "šalčio nepraleidžia, bet šilumos nesulaiko". Skamba dviprasmiškai. Ar galėtumėte patarti, pakonsultuoti ir atsakyti į pateiktus klausimus? Gal ir padrikas tekstas gavosi, bet sprendžiu ką daryti. Ruošiamės "mušti" lauk betonuotas grindis ir keisti polistirolą. Tik dar abejonės ar tikrai padės jei xps pakeisime įprastiniu nestorinant pačio sluoksnio. Svarstome ir galimybę nusiardžius šiltinimo sluoksni padidinti iki 25 cm (vietoj buvusiu 15cm).
Termostatas grindiniam šildymui LK Systems S2 24V NC
Termostatas grindiniam šildymui LK Systems S2 24V NC
UAB Konkretus
5 atsiliepimai 100% rekomenduoja
71,34 €/vnt.
Šildymo kilimėlių termostatas Terneo sx
Šildymo kilimėlių termostatas Terneo sx
UAB "Paltaja grupė"
213 atsiliepimai 92% rekomenduoja
67 €/vnt.
300x300px-energera2.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 418272 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3360
Iš viso buvo užduota 177347 klausimų
Gaukite pasiūlymus
iš 70 specializuotų įmonių