Grindinis šildymas ar šildymas radiatoriais

Klausimas:
Renkuosi ir nežinau kas geriau: grindinis šildymas ar šildymas radiatoriais. Butas 1 aukšte, 1940 m. statybos, sienos mūro, aukštos lubos. Kambariai:9,12, ir 14m2.
Komentarai:
Norint, kad radiatoriai tinkamai atliktų savo funkciją, nereikėtų jų užstatyti spintelėmis, sofomis ar kitais baldais, nes tai trukdys šilumai pasklisti po kambarį. Dėl šios priežasties prarandama laisvos vietos, kuri galėtų būti išnaudojama kitiems tikslams nedideliame Jūsų bute. Taip pat radiatoriams reikalinga kasmetinė patikra dėl galimai atsiradusio oro sistemoje. Jeigu pasirinksite elektrinį grindinio šildymo būdą - infraraudonųjų spindulių plėvelę, išvengsite anksčiau minėtų problemų. Toks šildymo būdas nereikalauja profilaktinės priežiūros, o visi šildymo elementai yra paslėpti po grindimis, dėl to galėsite pilnai išnaudoti namų interjerą. Yra paplitęs mitas, neva šildytis elektra brangu, tačiau įmanoma elektros sąnaudas sumažinti naudojant išmaniuosius programuojamus termostatus, leidžiančius nustatyti tam tikrus plėvelės veikimo laikotarpius. Pats įrengimas nėra sudėtingas, tai galėtumėte padaryti ir patys be papildomų išlaidų darbininkams.
Saidas, Devinera
Techniškai nėra teisinga lyginti, kuri sistema geriau. Svarbu vertinti daug kriterijų. Gali būti ir kombinuota sistema. Šildomos grindys yra naudinga ten kur planuojamos kietos grindų dangos. Miegamajame racionalu turėti tam skirtus šildymo prietaisus, derančius pagal interjerą. Taip pat svarbu vertinti, koks bus šilumos šaltinis.
Aurimas Jančaitis, UAB „IDEATHERM“
Visų pirma reikia atsakyti į klausimą, ar grindinio šildymo galios užteks padengti Jūsų patalpų šilumos nuostoliams. Tam reikia žinoti (suskaičiuoti) Jūsų patalpų šilumos nuostolius.
Esant maksimaliai leistinoms grindinio šildymo paviršiaus temperatūroms, galima gauti tik iki maks. 100 W/m2 ir 70-80 W/m2, kai grindų paviršiaus danga yra atitinkamai plytelės ir kažkokia parketinė danga. Turima galvoje, kad vandens temperatūra į šildomas grindis leistina maks. 50-55 laipsniai. Tai grindų paviršiaus temperatūra būna iki 28-29-30 laipsnių.
Tačiau, reikia pažymėti, kad esant tokioms maksimalioms grindų paviršiaus temperatūroms, nėra komforto. Ypač tai jausis atsigulus miegoti, kai žmogus yra arčiau šiltų grindų. Gali jaustis didelis šilumos srautas nuo grindinio šildymo (o ir oras apačioje gali būti sausas). Kai kurie žmonės atsiliepia, kad neįmanoma miegoti.
Trečias trūkumas - reikalinga gana stora šilumos izoliacija po šildomomis grindimis. Šiai laikais tai turėtų būti ne mažiau kaip 15 cm kieto putų polistireno. aišku, pageidautina ir 20 ir 25 cm. Taigi, minimalus grindinio šildymo sluoksnis ("buterbrodas") sudarytų nuo 24 cm, arba 29 cm. Tai, jeigu grindys yra ant grunto, tai galima išsikasti giliau ir neprarasti patalpų aukščio. O jeigu grindys yra ant perdangos, tada reikės mažinti patalpų aukštį.
Pliusas - kad oro temperatūros pasiskirstymas per patalpos aukštį yra geresnis (tolygesnis), nei radiatorinio šildymo. tai yra artimas idealiam temperatūros pasiskirstymui - apačioje šilta, o patalpos viršuje nekaršta. Esant radiatoriams - prie grindų būna vėsiau, o visas karštis susikaupia palubėje.
Todėl grindinis šildymas yra tinkamiausias šildymo būdas aukštoms patalpoms. turima galvoje, kai aukštis viršija 4-6 m. Radiatorinis šildymas tinkamas, kai patalpų aukštis yra iki 4-6 m.
Tačiau radiatorinis šildymas turi kitus privalumus. Yra pigesnis įrengimas. Galima naudoti aukštesnes vandens temperatūras (anksčiau naudodavo iki 90-70 laipsnių). Dabar, higienos ir ekonomiškumo sumetimais naudojamos temperatūros maks. iki 80-60 laipsnių, o šiaip tai populiarėja 70-55 ar netgi 55/45 laipsniai. Čia yra tik radiatorių dydžio klausimas. Kuo žemesnė vandens temperatūra, tuo turi būti didesni radiatoriai, kad atiduotų tą patį šilumos galingumą.
Taigi, idealiausias variantas - turėti kombinuotą šildymo būdą - ir radiatoriais ir grindimis. Tai paprasta realizuoti - pirmiausia tiekiamas vanduo į žematemperatūrį (55-45 laipsnių) radiatorių, o iš radiatoriaus - į grindinį šildymą. Reguliuoti galima tik radiatoriaus termostatu. Tiesa, tai tinka tik nedidelio ploto patalpoms, nes dėl didesnio hidraulinio pasipriešinimo yra apribotas maksimaliai leistinas grindų žiedo vamzdelio ilgis. Todėl, jei patalpa didesnė, tai galima sumontuoti 2-3 radiatorius ir atitinkamai tiek grindinio šildymo žiedų.
Tada galima pasiekti didžiausio komforto ir padengti didesnius patalpų šilumos nuostolius.
Dr. Arūnas Stikliūnas, UAB Gilius ir Ko
Rinkitės grindinį šildymą. Šiluma tolygiai pasiskirstys kambaryje, bus reikalingas žemesnės temperatūros termofikatas. Radiatorių šiluma labiau jaučiama jų buvimo vietoje, yra pavojus, kad bus uždengti užuolaidomis, baldais, reikalingas karštesnis vanduo juos įšildyti.
Algirdas R., Šildymas
Grindinis šildymas - komfortas. Už komfortą reikia mokėti. Grindinis šildymas yra žemos temperatūros. Reikalingas katilas galintis dirbti žemomis temperatūromis. Mano praktika rodo, kad geriau šiltos grindys ir radiatoriai, nei šildomos grindys.
Pranas A., Joniniai katilai
Termostatas grindiniam šildymui LK Systems S2 24V NC
Termostatas grindiniam šildymui LK Systems S2 24V NC
UAB Konkretus
5 atsiliepimai 100% rekomenduoja
71,34 €/vnt.
Šildymo kilimėlių termostatas Terneo sx
Šildymo kilimėlių termostatas Terneo sx
UAB "Paltaja grupė"
211 atsiliepimai 92% rekomenduoja
67 €/vnt.
300x300px-energera2.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 413673 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3350
Iš viso buvo užduota 174621 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 70 specializuotų įmonių